Kolisave otačky pri volnobehu

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 162
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Kolisave otačky pri volnobehu

Příspěvek od Vrták »

V jiném vláknu jsem psal, jak mi chcípnul motor při spuštění klimatizace, protože otáčky nedokázaly dost rychle zareagovat na změnu zatížení... na základě toho jsem zkusil odstranit 2 nejčastější problémy se špatným volnoběhem a to ucpaný ventil odvětrání skříně a ucpaný egr... ventil sem dal nový (starý ještě jakž takž fungoval) a egr vyčistil a ještě jsem uděla proceduru na reset škrtící klapky... od té doby mám pokoj a celkově má motor na volnoběh takový kultivovanější projev, ventil stojí pár stovek a všechno bylo za 3hoďky hotové
Forester SG 2006 2.0X
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 162
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Kolisave otačky pri volnobehu

Příspěvek od Vrták »

Jo a k těm přípravkům, subaru má vlastní kit na čištění motoru, ale bohužel jen pro us trh https://youtu.be/42irzdKKfw8
Forester SG 2006 2.0X
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kolisave otačky pri volnobehu

Příspěvek od sima »

Jak dlouho ti to funguje?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
RomanD
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 20, 2021 7:39 pm
Jméno a příjmení: Roman Dudík

Re: Kolisave otačky pri volnobehu

Příspěvek od RomanD »

Mylite že ked to dam CIPNUT tak by to mohlo prestať robiť ? akože vobec sa do toho nevyznam ale kamarat tvrdi že by to mohlo pomocť aj ked tomu moc neverim po pravde
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kolisave otačky pri volnobehu

Příspěvek od Tapan »

Dokud nevíš, v čem je problém, těžko nějakou úpravou ŘJ zamezíš projevu symptomů. Až budeš vědět, v čem je problém, vždycky je lepší odstranit příčinu než maskovat nežádoucí projevy.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
RomanD
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 20, 2021 7:39 pm
Jméno a příjmení: Roman Dudík

Re: Kolisave otačky pri volnobehu

Příspěvek od RomanD »

Tapan píše: ned kvě 21, 2023 8:30 am Dokud nevíš, v čem je problém, těžko nějakou úpravou ŘJ zamezíš projevu symptomů. Až budeš vědět, v čem je problém, vždycky je lepší odstranit příčinu než maskovat nežádoucí projevy.
To je sice fakt ale dodam ešte niečo k tomu čo som si všimol nedavno je normalne aby mi pocas chodu motora/ vozidla stupla hladinka o niakych cca 0,1/2dcl vody co ide do chladica ? lebo akože je to viditelne na tej nadobe
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kolisave otačky pri volnobehu

Příspěvek od spm »

Ty nadobky jsou dost uzky, po jizde ta hladina stoupne standardne o nekolik centimetru, takze jo, je to normalni

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
ivotomas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon kvě 29, 2023 2:24 pm
Jméno a příjmení: Ivo Tomáš

Re: Kolisave otačky pri volnobehu

Příspěvek od ivotomas »

Zdravím, přidám se do diskuze na téma kolísání otáček mám Subaru XV 2.0i s CVT, v krátké době už druhé a zaujalo mě kolísání otáček při volnoběhu a nějaký cvakání v motoru, když jsem otevřel kapotu, tak jsem zjistil, že to cvakání dělá spojka kompresoru klimatizace a to tak, že nejdřív stoupnou otáčky motoru potom sepne kompresor, pak se po pár vteřinách odpojí kompresor a klesnou otáčky motoru. A tak se to pořád opakuje. Když vypnu klimatizaci, tak si to drží stálý otáčky. Tak to dělaly obě subaru XV co jsem měl. Myslíte že je na tom něco špatně? Mě se to zdá normální, kvůli úspoře paliva aby neběžel kompresor pořád a před zapnutím si to otáčky přidá.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kolisave otačky pri volnobehu

Příspěvek od námořník »

Je to normální
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kolisave otačky pri volnobehu

Příspěvek od spm »

On kompresor ani pořád běžet nemůže, to by neskončilo pro ten chladící okruh dobře :-) U jiných aut se ten výkon řídí vstřikovacím ventilem uvnitř, takže to necvaká, ale zase to má jiné neduhy (točí se tam toho pořád o něco víc, když uteče chladivo, tak se to zadírá, ...)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Motor“