záruka pro vozy z 2018

Odpovědět
Uživatelský avatar
Austin
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 283
Registrován: úte zář 18, 2018 10:55 pm
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

záruka pro vozy z 2018

Příspěvek od Austin »

Dobrý den, vzhledem k tomu, že se na jaře a v létě 2018 prodalo veliké množství vozů Subaru, především XV (360ks 2.0) a Forester (470ks)
rád bych Vám připomenul, že v případě zájmu je nejvyšší čas na prodloužení záruky.
Fabrická záruka je 3 roky a k ní poskytuje další 2 roky Subaru ČR. Tj. po 5 letech končí záruka kromě baterie u hybridu a prorezavění.

Je možné ale PŘED uplynutím 5 let od data prodeje vozu
požádat o dodatečnou záruku o rok a po 11 měsících znovu ještě o rok, celkově na 7 let.
Musí to být nejprve o rok a pak zase o rok. Cena za tento úkon je cca 10500,- Kč, což je cena čehokoliv na autě (LED, čerpadlo, napínák, kloub,.)

Je potřeba k tomu znát tzv. číslo pojištění záruky Car garantie např. 8 151515151-65656565 . Podepisovali jste to při převzetí vozu.
Zařizuje se to v autosalonu - prodej vozů, nikoliv na servisu. Tj. konejte včas v případě zájmu. Dejte vědět známým okolo Vás s podobným autem, nemusí o tom vědět, mohou na to zapomenout. Profičením doby 5 let od data prodeje je to tududumdum.

https://www.subaru.cz/sluzby-zaruky.html
Prodloužená navazující záruka
Nad rámec standardní záruky na 3 roky nebo 100 000 kilometrů poskytuje importér Subaru ČR automaticky také navazující záruku na další 2 roky a dalších 100 000 kilometrů. Zákazník je tak chráněn před nepředvídanými náklady na opravy celkem pět let a 200 000 kilometrů od první registrace vozidla po celé Evropě.

Záruka na 7 let
Prodlouženou záruku lze volitelně prodloužit o další dva roky, tedy až do stáří vozu 7 let nebo najetí 250 000 kilometrů. Na detaily a cenu prodloužení záruky pro konkrétní vůz se neváhejte zeptat svého autorizovaného dealera
.
Uživatelský avatar
Austin
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 283
Registrován: úte zář 18, 2018 10:55 pm
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: záruka pro vozy z 2018

Příspěvek od Austin »

Asistenční služby
Potřebujete pomocnou ruku? Vedle řešení technické poruchy služby Subaru Assistance zahrnují také pomoc při dopravní nehodě nebo při chybě řidiče (například záměna paliva, ztráta klíčů, defekt či vybitá baterie). Vztahují přitom všechna vozidla v záruce. Jak postupovat při nehodě?
Volejte +420 283 002 834, linka je dostupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.


Jen tak jsem pohovořil se slečnou na téma pneumatiky, tak ani prd, při defektu žádnou pneumatiku nedovezou, nepočítejte s tím.
Píšu to proto, že např. VW vozí např. Tuaregům případně po ČR náhradní kolo při roztržení pneu. To ale u Subaru nedělá.
U některých značek byla asistence poměrně promakaná vč. kol. Jak je to v 2023 netuším, Mazdu už nemáme, Hondu sice jo ale stav nevím.
Avis
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: stř čer 05, 2019 8:49 am
Jméno a příjmení: Iva Svobodová
Bydliště: Praha

Re: záruka pro vozy z 2018

Příspěvek od Avis »

Mám zkušenost. Auto 1/2roku staré, protrzená pneu, k tomu 28.10-st.svátek. Volám Subaru Assistanc. Přijedeme auto naložíme, musíme někde uskladnit a ve všední den dovezeme do pneuservisu. Tak jsem je poslala do háje.
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT
Uživatelský avatar
Austin
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 283
Registrován: úte zář 18, 2018 10:55 pm
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: záruka pro vozy z 2018

Příspěvek od Austin »

Prodlouženou záruku jsem dnes zaplatil, stojí 10.564 Kč bez daně, 12788 s daní na 6.rok záruky. Na XV 2,0
Je to normální komerční pojištění CarGarantie tak jako byl pojištěný 4. a 5. rok, placený Subaru ČR.
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 963
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: záruka pro vozy z 2018

Příspěvek od Augi »

Shodou okolností jsem to dnes řešil na STI - cena by byla kolem 25k Kč. Vzhledem k mému směšnému nájezdu jsem vyhodnotil, že se mi to nevyplatí.
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20533
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: záruka pro vozy z 2018

Příspěvek od námořník »

Na Levorga jsem platil kolem 12ti. První rok, chladič klimy a druhej poloosa, takže jsem o nic nepřišel.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1267
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: záruka pro vozy z 2018

Příspěvek od strider »

Potreboval bych vedet, jestli tu nekdo ma zkusenost s Nemeckym autem a jestli tam maj taky neco jako Cargarantie, a jak se na to plneni potom tvari u nas v servisech..? Nevi nekdo?:)
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4857
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: záruka pro vozy z 2018

Příspěvek od Makovica »

To som mal vediet skor, ale u nas ten 6-7 rok asi nie je.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20533
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: záruka pro vozy z 2018

Příspěvek od námořník »

Můžu to říct obráceně. V Německu mi normálně měnili věci na záruku, ale na svolávačku jsem nemohl, ale to bude spíš kvůli registraci v cz. Pokud vim Kubo, tak Němci měli taky prodloužení záruky na 5let a Cargarantie je, si myslím,německá společnost . Pokud máš servisku vypsanou, tak se zeptej u Freye. Případně se ti můžu zeptat příští tyden cestou do prace v NDR
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Risho
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř říj 31, 2018 10:05 am
Jméno a příjmení: Richard

Re: záruka pro vozy z 2018

Příspěvek od Risho »

strider píše: čtv kvě 18, 2023 10:21 pm Potreboval bych vedet, jestli tu nekdo ma zkusenost s Nemeckym autem a jestli tam maj taky neco jako Cargarantie, a jak se na to plneni potom tvari u nas v servisech..? Nevi nekdo?:)
Mam auto z Nemecka ako nove kupene v 07/2018, ale moja skusenost ci v servise v CR alebo na SK bola odpoved rovnaka - 5 rocnu zaruku neuznavaju pokial si auto nekupite v pripade SK servisu na SK a v pripade CR servisu v CR. Prve 3 roky uznaju bez problemu a po 3. roku uz nie ak si to extra nedoplatite ....
Subaru XV 2.0i Comfort MY2018
Obrázek
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1267
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: záruka pro vozy z 2018

Příspěvek od strider »

to je jasny, protoze ty 3 roky jsou importerske nemecke, tam bys musel na servis do reichu kdybys to chtel vyuzit na opravu neceho velkyho. Otazka je, jestli maj nemci pro sebe nemeckej cargarantie, nebo ne...
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: záruka pro vozy z 2018

Příspěvek od newli »

Austin píše: čtv kvě 18, 2023 4:33 pm Prodlouženou záruku jsem dnes zaplatil, stojí 10.564 Kč bez daně, 12788 s daní na 6.rok záruky. Na XV 2,0
Je to normální komerční pojištění CarGarantie tak jako byl pojištěný 4. a 5. rok, placený Subaru ČR.
Coz je hodne "vtipny", protoze pojisteni DPH nepodleha (presneji je od DPH osvobozene). Resil jsem to asi pred 7 lety a nechapal jsem. Prijemce, ktery si uplatni narok na odpocet, ma potencialne problem, protoze by mu to mel financak pri kontrole vyhodit (narok nema). Fakt ziram, ze se praxe to od te doby nezmenila <:-<
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20533
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: záruka pro vozy z 2018

Příspěvek od námořník »

strider píše: sob kvě 20, 2023 9:09 pm to je jasny, protoze ty 3 roky jsou importerske nemecke, tam bys musel na servis do reichu kdybys to chtel vyuzit na opravu neceho velkyho. Otazka je, jestli maj nemci pro sebe nemeckej cargarantie, nebo ne...
Teď to mají takhle
https://www.subaru.de/service-zubehoer-garantie.
Meli to stejný, akorát byl max nájezd 150 tisic.
Psal, že se ti v úterý zeptám jestli chceš. Posli mi vinko do zprávy a já ti dám vědět. Jedu okolo.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
janek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte čer 05, 2018 8:46 am
Jméno a příjmení: Jan Vince

Re: záruka pro vozy z 2018

Příspěvek od janek »

Já v lednu platil prodloužení záruky o 1 rok pro svého 2018 Forestera XT za 8804,- (DPH je 0%) - asi se to liší podle stáří a typu auta.
Forester XT 2.0i CVT Sport 2018
Suzuki Jimny 2009
ex Forester 2.0i CVT Active 2017
ex Škoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 2019
Odpovědět

Zpět na „XV“