Dovolena polsko

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od Traveller »

V krátkosti - VŠECHNO. ;-D ;-D ;-D

Ale teď vážněji. Pokud se vyhneš těm úplně nejlevnějším potravinám, které v regálu uvidíš, tak tam rozhodně nekoupíš nic kvalitativně horšího než tady u nás třeba v Bille nebo jiném obchoďáku. Spíš naopak.
Vyloženě levné, a to řádově oproti nám, jsou u nich marmelády. A jejich višňová s kousky višní je luxusní a to asi za 20Kč/420ml. :-) Prostě 1/4 až 1/3 ceny u nás při nesrovnatelně vyšší kvalitě.
Většinově mají dobré a levné i uzeniny - párky tlusté, tenké, salámy. U nich se ale těžko radí, protože těch druhů tam mají za pár korun mraky a nevíš, jestli se trefíš do své chuti.
Když správně vybereš, tak mají velmi dobré a levné sýry. Vyhýbej se těm nejlevnějším, protože ty jsou stejně bez chuti jako u nás, když v Bille koupíš v akci eidam 30%. ;-D ;-D Dost dobré tam mají např. uzené sýry - myslím, že je nazývají Syr Wediony nebo tak nějak.
Celkem levné ovoce a zelenina všeho druhu.
Malý chleba velmi dobré chuti je okolo 10Kč/ks.
Za slušnou cenu se dá pořídit stolní olej - když vezmeš např. 3l řepkového, tak to výjde okolo 40Kč/l.
Dá se tam celkem slušně a levně nakoupit drogistické zboží. Prakticky stejné věci jako tady a když na něco narazíš v akci, tak to je třeba za 1/2 naší ceny.
Cenově hodně příznivě tam vycházejí čokolády a všelijaké cukrovinky obecně.
Úplný extrém oproti nám jsou cigára, kde jsi oproti nám mínus 50Kč/krabička.

Takže jak říkám, obecně je tam podstatně levněji. Vyhýbal bych se těm úplně nejlevnějším věcem, které v regálech uvidíš.
Samozřejmě je vždy riziko, hlavně když nakupuješ poprvé, že se netrefíš do své chuti.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22762
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od spm »

Hlavně bych nakoupil někde dál od hranic... Biedronka 20km za hranicema byla atakována davama čehunů, v krámě se nešlo ani hnout a když jsem vyšel ven, tak mi ty idioti zaparkovali vedle auta tak, že jsem nemohl ani nastoupit.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14877
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od Tapan »

To je smutný, že největší nebezpečí v Polsku jsou pro člověka Češi :⁠-⁠)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od Traveller »

Ano ano. To je pravda. Stačí zajet až ke druhé Biedronce za hranicema, která je o 6km dál než první a člověk si tam chodí po krámě skoro sám, parkoviště zaplněné tak ze třetiny.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22762
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od spm »

Tapan píše: stř kvě 10, 2023 1:02 pm To je smutný, že největší nebezpečí v Polsku jsou pro člověka Češi :⁠-⁠)
No, ale je to tak... baví mě to, jak podle odborníků z diskuzí jsou poláci hrozný dobytci, ale z toho času, co jsem strávil v pohraničí u polských hranic / nebo najezdil po polsku, bych řekl, že poláci jsou úplně zlatý, proti tomu, co tam předvádí auta s CZ značkama... (největší borec za minulý týden se objevil při odjezdu domů, když mě a nějakou obytku předemnou začal předjíždět před Náchodem. S vozejkem za sebou. Šikana s mostem a horizontem, tak normálně přes plnou čáru do tý zatáčky na most. Když vezmu, že když zrovna nejedu s kadibudkou a mám tam volno, tak mám v protisměru na výjezdu z tý šikany ~80km/h, tak bych v tom protisměru fakt chtěl takovýho kreténa potkat).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3181
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od dracekvo »

Jedu kousek za Vratislav, tam už by v obchoďáku mohl být klid.

No vidíš. Na cigára jsem z toho přemejšlení o žrádle úplně zapoměl :-) Píšu si do poznámek.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od Traveller »

Chesterfieldky za 16Zl..., no nekup to. ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od sima »

Furt je hulíš? :-) Pamatuji ještě ze sraz tu na Cábu...Moje kdysi oblíbené, poslední značka klasických kupovaných cigaret co jsem vzal před léty do huby, ona ta kvalita tabáku šla za mě strašně do prdele a to už teda hodně dávno, aspoň co se tady u nás prodávalo, jinde ve světě byly chuťově daleko lepší, třeba v "blbém" turecku, to jsem teda zíral, ten rozdíl byl obrovský.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od Traveller »

Jojo. Pokud to jen trochu jde, tak se jich držím. 8-?
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1678
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od CoZmo »

no nevim, po posledních dvou dnech musím říct, že poláci jezdí jak pražáci v 90tých letech, největší kokoti klasicky kamioňáci, co se neptaj na nic...na druhou stranu v ucpaných městech jsou ohleduplní a vychází si vstříc tak, aby se všichni někam dostali. Jinak bacha, policajti tam zle přitvrdili pokuty, takže ject 75 na 70ce je asi za 250E a 8 bodů. A jejich policajti jsou celkem postrach, co říkali domorodci. Zas na dálnici 140 legal. Ale za těch pár let, co jsem tam byl posledně se kvalita povrchů dost zhoršila.
Největší otrava rozhodně prodavači čehokoliv číhající na benzínkách na každé auto. Na druhou stranu jídlo v restoškách apod. pecka za dobrý peníze, gastronomicky se ukrutně nakopli. Móda minipivovarů, hamburgrů a elektrokoloběžek přišla i tam...včetně food trucků v každé čtvrti...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22762
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od spm »

No, možná jak kde... já tam teda pokutu ještě nedostal, ale na té cestě do Vratislavi a obecně v tom pohraničí za Náchodem/Broumovem mi přijde, že je to ráj 70kářů. Většina tam jezdí 70. Všude, v obci i na úplné rovině mimo obec. Na okreskách u každé křižovatky snížení rychlosti na 60 nebo 50, nebrzdí tam vůbec nikdo. Policajty jsem snad ani nepotkal.

Co se týče jídla, kvalitativně dobrý, nicméně před těma 4 rokama nebo kdy jsem tam byl mi to přišlo o hodně levnější. Teď ve Vratislavi mi to přišlo cca stejný jako u nás (mexickej fastfood pro dva lidi 100 zlotých... na druhou stranu, ta salsa s těma 40 papričkama teda byla fakt něco :-DDD)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3181
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od dracekvo »

Tak jsem nakonec z toho vejletu byl tak zhuntovanej, že jsem jen koupil cigára a byl rád, že můžu valit zase domu.

Cestou mi ještě prdla hadička přepadu vstřikovače a vůbec netuším kolik nafty mi vychcalo.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Odpovědět

Zpět na „Cestování“