Vrzání interiéru

Potahy, autokoberce, čištění, údržba atd.
Zdevel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon črc 20, 2020 10:26 am
Jméno a příjmení: Zdeněk Velikovský

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od Zdevel »

Tak jsem se pročetl až na konec a nepotěšil jsem se. Jediné pozitivum z toho je to, že nejsem sám, koho to vytáčí. Mám Forestera MR 2018 a když se ochladí a plasty trochu ztuhnou, drnčí palubovka. A v servise doposud nebyli schopni tuto nepříjemnost odstranit. Minulý týden mně to uvádělo do infarktového stavu. Je to jediná věc, kterou tomuto autu vytýkám.
JohnyG
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: čtv črc 28, 2022 4:32 pm

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od JohnyG »

Když už to tu ožilo, tak přidám svoje zkušenosti s XV. V interiéru je fakt pestrá paleta zvuků. Drnčení EyeSightu na kostkách mě dohánělo k šílenství - stoupnul mi pokaždé tlak v momentě, kdy jsem viděl dlažbu před sebou. V AWD to dočasně vyřešili podlepením, ale jak se to usadilo, začlo to zase. Pak mi to začalo kovově drnčet zprava od motoru při nízkých otáčkách a studeném motoru (typicky když jsem se vycukával Karlínem z práce). Na zvrásněných kostkách při rychlosti nad 30 km/h (např. magistrála mezi nádražím a Holešovicemi) mi to kovově mlátí od zadku tak intenzivně, že mám pocit, že za sebou vláčím po kostkách výfuk. Vzal jsem to zase do AWD, a tam mi obalili svody výfuku u motoru, čímž přestalo to drnčení zepředu, a znovu podlepili EyeSight tak, že už se to nevrátilo. Sonáta pro urvaný výfuk trvá dále, tak prostě na těch dvou vytipovaných místech jezdím 30 :-D. Do toho mi začala trochu vrzat sedačka řidiče, ale to se objevuje jen někdy, a stačí cuknout o zub dopředu nebo dozadu a přestane to. No nadšený z toho nejsem, ale teď už to zvládám bez infarktů. Schválně zkuste při tom drnčení přimáčknout EyeSight ke stropu - zajímá mě, jestli to bylo jenom u mě, nebo to mají i ostatní. V AWD potvrdili, že tam žádná ulomená packa není. Prostě jen vůle.
Hrom
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 05, 2022 11:52 am
Jméno a příjmení: Jiří Hromek
Bydliště: Jedovnice

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od Hrom »

Kryt kamer mi drnčí také a když se auto rozpálí na slunci, mám pocit, že mi nějaký záškodník strčil do volantu dětské chrastítko. Stačí jen otáčet a už to chrastí. Dělají to ozdobné, "hliníkové" lišty okolo tlačítek. Když se auto uvnitř ochladí, zůstává zvučet jen kryt kamer a světe div se - opěrka hlavy u spolujezdce. Nezapomínám na místa, které jsem vyřešil svépomocí..

Zpracování interiéru nemůžu hodnotit nijak jinak, než jako STRAŠNÉ !!!

Teď v úterý (15.8.) budu vůz dávat do servisu (Mija Brno) s boucháním od LP kola, při té příležitosti bych se rád zeptal - vztahuje se záruka i na různé pazvuky v interiéru?

Děkuji

Jiří
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4941
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od Makovica »

Nevztahuje.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
kwt2000
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1315
Registrován: pát led 07, 2011 5:51 pm
Jméno a příjmení: Petr Jelínek
Bydliště: Rudolec u Sokolova

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od kwt2000 »

Asi nějaký před/povíkendový kus. Mě po 1/4 miliónu nevrže v Outbacku nic a ve Forestru po 90tkm občas lehce drnčí přístrojovka.
OUTBACK Touring 2023
FORESTER ACTIVE 2,0i 2018
MB W124 300CE

PONTIAC FIREBIRD - minulost ::-(((
OUTBACK 2,5i SPORT 2015 - minulost
OUTBACK 2,5i Comfort 2010 - minulost
"nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný"
"seru na sociální sítě, mám rád skutečné přátele"
JohnyG
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: čtv črc 28, 2022 4:32 pm

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od JohnyG »

Hrom píše: pát srp 11, 2023 10:06 amTeď v úterý (15.8.) budu vůz dávat do servisu (Mija Brno) s boucháním od LP kola, při té příležitosti bych se rád zeptal - vztahuje se záruka i na různé pazvuky v interiéru?
Mně zatím všechny pazvuky řešili v garanci. Ne vždy úspěšně.
Uživatelský avatar
janek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte čer 05, 2018 8:46 am
Jméno a příjmení: Jan Vince

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od janek »

Ahoj, taky přidám pár zkušeností s Lišákem (Forester XT 2018):
  • hrozně mi drnčela palubovka, ale náhodou jsem přišel na to, že ji stačí trochu přimáčknout a je ticho - vyřešil jsem to tímhle a je klid :)
  • vrzalo mi madlo dveří u řidiče, že i Kodiaq mi oproti tomu přišel v pohodě - nakonec stačilo promazat Liqui Molly tukem (kterým sice normálně řeším gumy kolem oken, ale tady zafungoval dobře :)
Vrzal mi první Forester, vrzal mi Kodiaq a občas si vrzne i Lišák, ale většinou se mi to daří objevit a vyřešit. V servisech jsem většinou moc neuspěl.

Ta citlivost na různé pazvuky je totiž hrozně individuální - mojí ženě je to třeba úplně jedno, ta chce jen dojet tam a zase zpět. A co mně přijde jako nepřeslechnutelné vrzání, servisák mnohdy ani neslyší.

Většinou stačí, abych se projel starým Jimnym a najednou je ve Foresterovi krásné ticho :)
Forester XT 2.0i CVT Sport 2018
Suzuki Jimny 2009
ex Forester 2.0i CVT Active 2017
ex Škoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 2019
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2231
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od Levap »

Mne neco bouchá od LP kola na kostkách. Většinou kdyz jsou kola natocena doprava.

V AWD nic nenasli. Prej to mohou delat brzdice. Ne chyba ale vlastnost Poznám to tak , prej, ze mam přibrzdit a zvuky přestanou.

Ale To u mne nefunguje a drnčí to stále

Odesláno z mobilu pomocí Tapatalk

Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49183
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od VDC »

Pavle může to bejt řízení. Těch věcí, co tam můžou bouchat, pokud je jinak všechno v pořádku, není mnoho. V podstatě jenom brzdy nebo řízení.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1496
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od mišus »

Měli by jste jezdit tejden v Liberu a pak by vám ty auta připadaly jako presednuti z žebřiňáku do rolls-royce :-D
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2231
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od Levap »

VDC píše: úte srp 15, 2023 8:29 am Pavle může to bejt řízení. Těch věcí, co tam můžou bouchat, pokud je jinak všechno v pořádku, není mnoho. V podstatě jenom brzdy nebo řízení.
Hoj. Ano je to možný. Už jsem to s nima řešil 2 x a na nic nepřišli. Divný je, že to dělá jen v rejdu doprava. Když jsou kola rovně tak nic. Čekám od nich, že na to přijdou. Já jim přece nebudu radit, jak opravovat auta. Ale jak už psal někdo výše sere mě to, protože jsem na pazvuky háklivý. Hlavně od podvozku. Nějaký plasty mi jsou ukradený a když už tak většinou si to vyřeším sám. Tohle ne.
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49183
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od VDC »

Pavle to divný není. To je právě celkem běžný, že rovně hřeben neklepne a v rejdu jo. Taky mi klepne, když přejedu v rejdu nějakou nerovnost. Ale já to neřeším, páč vím, co to je a dokud není vůle v řízení, tak to řešit nebudu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od HonzaCZ »

Nebo dokud nezačne týct 😁
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Vrzání interiéru

Příspěvek od spm »

Vazte si subaru. Na Tcku mam v necem vuli taky, pri rizeni to poznat neni (ovlada se to v pohode), ale na vetsich dirach to klepne i pri primem smeru a je to v tom citit pri prudke zmene smeru. A dole z rizeni chcije motorovej olej :-DDD Takze zlaty subaru, ktery klepe jenom v rejdu :-DDD

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Interiér“