Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od mari75 »

To je slušný nájezd. I kdybych vzal v úvahu, že by vydrželi ve slušném vzorku okolo 50 tisíc km, tak to je nájezd u mě asi za čtyři roky. Což tedy znamená, že při ceně 12000 za sadu ušetřím jenom cca. 4000 za přezouvání , možná více.
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od yeti »

Já bych řekl, že nejdůležitější je v zimě krapet ubrat plynu. Když na brečce jedeš jak za sucha, tak to neustojí žádná guma.
Dřív bylo víc sněhu a sraček, žádný zázraky moderní technologie v autech a šlo to i ma OR34.
Dneska kurňa spadnou 3 vložky, auta narvaný asistentama, lidi mají co dva roky nový zimní gumy a pak jwdou jak hovada a stejně se někde vysypou.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od hamoun »

No jo .. taky si vzpomínám, že stovku to jelo (v podání otce) jen z kopce ... a to bylo slávy ...
Když se pojede 70-80 se zrychlením 0-100 za 23s, tak se dá jet asi na čemkoliv :)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od podvlada »

Lidem dneska chybí ta spartánská průprava. Auto bez jakejchkoliv asistentů, i bez ABS, a v zimě fakt sníh, na gumách, který byly sice zimní, ale na hony vzdálený dnešním. :-) Tam byl přesun z "mam to pod kontrolou" až po "jsem jen pasažér v týhle neřízený střele" poměrně předvídatelnej a postupnej. Dnešní auta s asistentama a prémiovýma pneu drží, drží, drží, a najednou je z tebe hozený kladivo ani nevíš jak...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1279
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od strider »

Shodou okolnosti sem vcera potkal na ulici STI s celorockama... :D Ty oskrabany kola s tim muzou nebo nemusi mit neco docineni, to uz necham na fantazii kazdeho ctenare :) [COFFEE]
photo_2023-04-18_11-15-21.jpg
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od VDC »

podvlada píše:Lidem dneska chybí ta spartánská průprava. Auto bez jakejchkoliv asistentů, i bez ABS, a v zimě fakt sníh, na gumách, který byly sice zimní, ale na hony vzdálený dnešním. :-) Tam byl přesun z "mam to pod kontrolou" až po "jsem jen pasažér v týhle neřízený střele" poměrně předvídatelnej a postupnej. Dnešní auta s asistentama a prémiovýma pneu drží, drží, drží, a najednou je z tebe hozený kladivo ani nevíš jak...
Proto taky není malých dopravních nehod. Dneska jsou buď zanedbatelný šťouchy, nebo haldy jako kráva.

Ale k celoročkám. Já koupil na Yarouše po tátovi nějaký čínský celoročky, tuším, že se to jmenuje Traxmax, nebo tak nějak. Stálo to asi 750 Kč/kus. Yarouš s tím odskákal 2 zimy. Sice pouze po městě, ale ty gumy nekloužou na vodě, na slizku, ani na trošce sněhu. Na to, že jsem od nich nic nečekal potěšily. A Yarouš byl zcela bezasistenční stroj.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Cmgogo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv říj 22, 2020 7:32 pm
Jméno a příjmení: Karel Hojdar

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od Cmgogo »

Já mám na Forestrovi taky Michelin Crossclima. Už 2 sezony. Zprvu jsem jim moc nevěřil. Ale zkoušel jsem co to dá. A dá to hodně. Jak offroad na sněhu, část ujetá od traktorů, část kyprá. Z kopce i z5 bez problémů. Stejně i na dálnici - vánice, že nebylo asfalt vidět. Dalo se jet maximálně 50. Ale gumy držely. Takže za mně zcela OK. Už bych asi do přezouvání nešel. (Nebydlím na horách. Jen tam občas zajedu. 8-? )
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od Mira »

Já celoročky nechci, všechny hučej a nikdy se nevyrovnají sezónním letním a zimním. Na léto chci silniční pneu s co nejnižším hlukem a to celoročky rozhodně nejsou. Takže budu dál přezouvat a užívat pořádný grip a ticho v létě a poslouchat výfuk, ne hučení od kol.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
feroj
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: pon led 27, 2014 2:15 pm
Jméno a příjmení: František
Bydliště: Bratislava

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od feroj »

strider píše: úte dub 18, 2023 11:17 am Shodou okolnosti sem vcera potkal na ulici STI s celorockama... :D Ty oskrabany kola s tim muzou nebo nemusi mit neco docineni, to uz necham na fantazii kazdeho ctenare :) [COFFEE]
photo_2023-04-18_11-15-21.jpg
takto "sprzniť" STi ::-((( ... to nemohol byť SUBARISTA <:-<
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od zhor »

Mira píše: stř kvě 10, 2023 1:42 pm Já celoročky nechci, všechny hučej a nikdy se nevyrovnají sezónním letním a zimním. Na léto chci silniční pneu s co nejnižším hlukem a to celoročky rozhodně nejsou. Takže budu dál přezouvat a užívat pořádný grip a ticho v létě a poslouchat výfuk, ne hučení od kol.
Já si koupil na Volvo dozadu celoročky (Pirelli Cinturato - 69dB) a ty jak mají takovou tu vrstvu venitř prostředkem gumy proti defektu (něco jak butyl, tlustá měkká guma), tak jsou krásně tiché. Vepředu mám TS870 (70 dB) a ty hučí jako kráva, až mi to není přijemný. A na sněhu ty celoročky držely celkem dost, až jsem musel pořádně tahat, za ručku aby to jelo smykem.

Uvidíme jak v létě. Teď jsem jel trošku ostřeji, a po chvíli ten zadek začal dost klouzat, ale to přisuzuju hlavně tomu, že mě tam utíká vzduch přes ventilek, na jedné gumě už je vyměněný, a druhá trošku pořád utíká, takže ji taky čeká výměna ventilku. Ale to se už bavím o jizdě, která s normálním ježděním nemá moc společného. Takže pro toho kdo jezdí málo, a potřebuje se klidnou jízdou dostat z A do B, tak je to určitě zajímavá varianta obutí.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
pelito
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 124
Registrován: ned srp 17, 2014 10:38 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Liška
Bydliště: tam, kde vyvěrá Prazdroj

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od pelito »

Ahoj, dneska sem konečně přezul taky na celoročky Pirelli Cinturato AllSeason 2 , tak po odzkoušení dám vědět. První dojem je, že jsou fakt tichý. A pro nás, kteří neradi opouštíme město, kde pramení Prazdroj, páč stejně nikde nic lepčího netočí, to je, myslím, volba rozumná.
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1279
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od strider »

Tak dnes jedna zkusenost z pozice primeho divaka vzdaleneho 10 metru. Sedim u hladovyho okna na namesti v Lednici, je tu prechod pro chodce. Auta tu jezdi 10kmh, je tu lidi jak blazen. Najednou rana jak z dela. Novej Passat prisel o gumu, proste explodovala. Je tu malinkatek vymol, sel sem se podivat, nic ostryho tam neni.
Urcite minimalne R18 kolo s nizsim profilem... ale byl to Goodyear celerocni :( nechapu.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od námořník »

Mohla být poškozená předtím, mít přefouknuto, blbě ji trefit .....
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1496
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od mišus »

Jak píše Jirka, asi tak:D

Ti Jakube asi nikdy nebouchla guma za jízdy viď....se ti může stát i ve vysoký rychlosti, to je panečku sranda a kór v Liberu :D
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1279
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od strider »

Mas pravdu Misusi, me se to nikdy jeste nestalo, zaplat panbuh..

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“