brzdové kotouče + destičky

Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od námořník »

Nemá to žádný vliv na nic, tak vůbec nechápu co řešíš 😂
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Mong93
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 80
Registrován: pát čer 02, 2023 8:38 am
Jméno a příjmení: Jiří
Bydliště: Olomouc

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od Mong93 »

Ahojte,

zatím předběžně, jelikož auto ještě nemám doma, ale to se možná brzo změní.

Na kolik vyjdou komplet brzdy na Outback BS? (R.v. 2016)?

Díky
Outback BS 2.5 2016

Obrázek

ex BMW E91 325i
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od Mira »

Jako na kterýkoli jiný subaru. Materiálově od 6. tis, pokud jseš kreativní a chceš to nejlepší, tak to vynásob 6 až 10x.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od pufko »

Mong93 píše: úte črc 04, 2023 9:31 am Ahojte,

zatím předběžně, jelikož auto ještě nemám doma, ale to se možná brzo změní.

Na kolik vyjdou komplet brzdy na Outback BS? (R.v. 2016)?

Díky
To záleží najviac od toho či si to necháš urobiť v servise (prirážka +100%) alebo si to urobíš sám...
Dnes 99,9% servisov využíva službu rýchleho doručenia ND = to znamená ráno (cez den) objednáš a poobede ti to rozvozom dovezú. Alebo objednáš poobede a na druhý den ráno to máš na dielni.
Problém je v tom že ceny sú o 80-100% vyššie + treba pripočítať prácu.

Druhá možnosť je že si sám preveríš čo presne na aute máš, rozmer kotúčov, tvar/rozmer platničiek a objednáš si to sám a nasledne aj vymeníš.
Na diely budeš čakať kludne aj 48hod ale budú za polovicu. Ak nemáš náradie, tak si ho kúp, výsledná cena bude rovnaká, ale budeš mať svoj vercajch, ktorý použiješ aj nabudúce, alebo pri inej príležitosti.
Tiež si to vymeníš vtedy kedy budeš mať čas ty a nie kedy si zmyslí mechanik (ozvi sa mi budúci týžden a dohodneme nejaký termín), kde musíš doviesť auto, zabezpečiť si odvoz a ked sa dotyčnému uráči to vymeniť tak zasa zhánať niekoho kto ťa tam dovezie.

Návodov je plný Youtube, ak si neveríš tak popros nejakého kamoša...
PS: ja napríklad nemám čas čakať na to kedy má čas mechanik a už vôbec nemám chuť mu preplácať predražené diely. Je mu to je jedno aká je cena, on to neplatí a ani nebude skúmať či je niekde lepšia cena, bud ber alebo nechaj tak, roboty má na dva týždne dopredu

Dám ti takú ukážku porovnania cien ND: vlavo obchod s dodaním 24/48hod, v pravo obchod s dodaním kludne za 4-6hod...
Niekto tú službu jednoducho musí zaplatiť. Jedná sa o úplne totožné produkty, je to jeden predný tlmič na Legacy BL/BP, akurát prachovka tlmiča sa predáva ako pár (počítam polovicu).
A teraz vypočítam za teba : obchod vlavo to dodá za 157,58€ a obchod vlavo 292,3€...
Teda ak si necháš vymeniť v servise oba predné tlmiče tak ťa otiahne o 300€ len za material , pretože k tomu bude treba započítať ešte prácu + geometriu
Obrázek
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Mong93
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 80
Registrován: pát čer 02, 2023 8:38 am
Jméno a příjmení: Jiří
Bydliště: Olomouc

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od Mong93 »

pufko píše: úte črc 04, 2023 7:12 pm To záleží najviac od toho či si to necháš urobiť v servise (prirážka +100%) alebo si to urobíš sám...
Dnes 99,9% servisov využíva službu rýchleho doručenia ND = to znamená ráno (cez den) objednáš a poobede ti to rozvozom dovezú. Alebo objednáš poobede a na druhý den ráno to máš na dielni.
Problém je v tom že ceny sú o 80-100% vyššie + treba pripočítať prácu.

Druhá možnosť je že si sám preveríš čo presne na aute máš, rozmer kotúčov, tvar/rozmer platničiek a objednáš si to sám a nasledne aj vymeníš.
Na diely budeš čakať kludne aj 48hod ale budú za polovicu. Ak nemáš náradie, tak si ho kúp, výsledná cena bude rovnaká, ale budeš mať svoj vercajch, ktorý použiješ aj nabudúce, alebo pri inej príležitosti.
Tiež si to vymeníš vtedy kedy budeš mať čas ty a nie kedy si zmyslí mechanik (ozvi sa mi budúci týžden a dohodneme nejaký termín), kde musíš doviesť auto, zabezpečiť si odvoz a ked sa dotyčnému uráči to vymeniť tak zasa zhánať niekoho kto ťa tam dovezie.

Návodov je plný Youtube, ak si neveríš tak popros nejakého kamoša...
PS: ja napríklad nemám čas čakať na to kedy má čas mechanik a už vôbec nemám chuť mu preplácať predražené diely. Je mu to je jedno aká je cena, on to neplatí a ani nebude skúmať či je niekde lepšia cena, bud ber alebo nechaj tak, roboty má na dva týždne dopredu

Dám ti takú ukážku porovnania cien ND: vlavo obchod s dodaním 24/48hod, v pravo obchod s dodaním kludne za 4-6hod...
Niekto tú službu jednoducho musí zaplatiť. Jedná sa o úplne totožné produkty, je to jeden predný tlmič na Legacy BL/BP, akurát prachovka tlmiča sa predáva ako pár (počítam polovicu).
A teraz vypočítam za teba : obchod vlavo to dodá za 157,58€ a obchod vlavo 292,3€...
Teda ak si necháš vymeniť v servise oba predné tlmiče tak ťa otiahne o 300€ len za material , pretože k tomu bude treba započítať ešte prácu + geometriu
Obrázek
Díky za rozsáhlou odpověď. Určitě uznávám, že pro šetření nějakých peněz by bylo lepší si to udělat sám, i když bych to musel dělat někde na punk před panelákem, nebo někde na odlehlém parkovišťi. Možná bych to zvládl, ale víš jak, nikdy jsem to nedělal a byl ty tam nějaký prvotní blok ve smyslu "co když to poseru". Přece jen, v autě vozíme i 13 měsíční dceru 😊
Outback BS 2.5 2016

Obrázek

ex BMW E91 325i
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od bushman1 »

Nebo koupíš díly a přivezeš je svému servisákovi. Tak to dělám já. Ale musíš s ním mít nadstandardní vztah. Často totiž cena dílů tvoří u servisu část celkového zisku.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od dethroned »

U 2016 je uz tusim el. parkovaci brzda, takze na zadni brzdy potřebuješ diagnostiku, nepletu se?

Jinak na moje auto BP jsem brzdy delal průběžně během jara, zadek 2300,-Kc, predek 2800,-Kč, materiál ATE, Brembo a Bosch. Komplet repasovany brzdice dopředu me vyšly na 6000,- Vše svépomocí, jen výměnu brzdovky jsem nechal v servise.

BS předpokládám, ze vyjde velmi podobně, plus cena prace a příp. marže...
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od bushman1 »

Teď jsem zrovna řešil brzdy na Miníkovi, kde je elektronická ruční brzda. A muselo se to fakt nastavovat s diagnostikou. A rovnou se s deskami měnila i kabelová čidla pro tu diagnostiku.
Takže každý Venca na dvorku ty brzdy už dnes nevymění.

Na podobný problém jsem narazil u výměny předního skla. Jakmile máš dnes za sklem kameru pro asistenční systémy, tak se musí po výměně skla i nakalibrovat kamera.

To je daň za moderní auta.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od spm »

Subaru nevim, u toyoty staci vypnout tlacitkem automaticky zatahovani rucky a jde to rozebrat jak na kazdym aute.

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4198
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od Tsakabaru »

jo, ted jsem menil zadni kotouce a desky na passatu s tim elektronickym zazrakem, vypnes to a "montujes"
akorat ta demontaz podkovy s tim pristupem ke "sroubum" fakt mnamka a zatlacit ti pistky (desticky uz brzdily zelezem) byla taky chutovka tedy, bo se musi pod tlakem "zasroubovat" do brzdice :-D

zlaty stary dobry auta, kde u toho misto tri hodin stravis pul hodiny i s kafem
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 279
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od wenzel »

Tak jsem vyměnil přední desky, už se hlásily 😄 Kotouče ještě dvoje dají, tak jsem je zkušebně na doporučení osadil značkou Metell nebo jaxe to jmenuje .No budu vidět... Zatím to nebrzdi stejně jak předtím 😉
Přílohy
IMG_20230708_100210.jpg
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od HonzaCZ »

Tsakabaru píše: sob črc 08, 2023 8:36 am ...bo se musi pod tlakem "zasroubovat" do brzdice :-D

zlaty stary dobry auta, kde u toho misto tri hodin stravis pul hodiny i s kafem
Tak to měly nejenom fordy už před 40 lety. Hned jak se začala dělat kombinace ručky na kotoučovce. Buďto se na to dělají přípravky, který se dneska dají koupit za pár korun a nebo pomůže truhlářská svěrka, která nejenom, že na to tlačí, ale i s tím, jak se utahuje, točí. Člověk si dopomůže točením sikovkama. Nic novýho... 🙂
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4198
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od Tsakabaru »

HonzaCZ píše: sob črc 08, 2023 2:05 pm Tak to měly nejenom fordy už před 40 lety. Hned jak se začala dělat kombinace ručky na kotoučovce. Buďto se na to dělají přípravky, který se dneska dají koupit za pár korun a nebo pomůže truhlářská svěrka, která nejenom, že na to tlačí, ale i s tím, jak se utahuje, točí. Člověk si dopomůže točením sikovkama. Nic novýho... 🙂
jako jo, ale porad mi prijde na aute do bezneho provozu nejlepsi kombinace kotouce s vnitnim bubnem nebo jenom buben - jednoduchy, temer bezobsluzny, trvanlivy reseni
ti vyrobci vedeli, proc to tak delali

koncern proste potrebuje mit vsechno ultraslozite pretechnizovany i na takovyhle pixle s 90kW

btw. samozrejme siky...

edit: svezl jsem se po koncernu, samozrejme je dneska ten vyskyt uz bezny, zjeme bez toho moderni clovek nemuze jezdit
nicmene stale mi krome designu, kdy absence paky umoznuje aby byl v kokpitu mezi ridicem a spolujezdcem pul metru vysoky tunel o ktery se da oprit a pohodl usnout, tak nejak unika prakticky ci bezpecnostni prinos elektronickych rucek a plosneho nasazeni kotoucu na zadnich napravach
tedy krom toho ze se to casteji porouchava, a rychleji rezne :-D
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od HonzaCZ »

Elektrický ručky jsem taky nepochopil, zřejmě aby to mohlo ovládat další věc samo, pro rozjezdy do kopce, automatický zabrzdění při zaparkování a podobně...

Každopádně do kotoučů na zadní nápravě se mně, závodníkovi ulic, nenavážej. 🤣🤣🤣

EDIT: Ještě jsi zapomněl zmínit, že bubnová brzda může mít a často má "by design" vlastní servo účinek a není pak potřeba tolik tlaku na pakny.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 279
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od wenzel »

Nevím jak tu tolik lidí vidí problém v zatlačení pístku u koncernu vzadu, přípravek na to stojí 250kc. Pravda u té elektronické ručky už potřebuješ diagnostiku na nastavení nového rozsahu. Takže pokud někdo budete dělat a jste v dosahu (Šumperk) vlastním originální VCDS a rád pomůžu, popř zapůjčím.
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
Odpovědět

Zpět na „Brzdy“