Kamerový systém před barákem se záznamem

Odpovědět
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10648
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od podvlada »

To neni nic proti Alfě co jsem měl. Tam na tom V6 Busso motoru (V6 napříč) byl filtr zezadu na bloku, povolovák se tam pořádně nevejde, dostaneš tam sotva ruku, když to povolíš tak, že to teče tak ti zbejvá ještě aspoň tak 10 otoček závitu a mezitim to máš na bloku, nápravnici, hadicích od serva řízení, samozřejmě po celý ruce a když už ho sundáš ze závitu (při čemž ti vycákne ten střed filtru), tak ho doluješ ven jak ježka z klece, při čemž obleješ vše, co jsi doteď neoblil. :-DDD Subaru je proti tomu nebe a dudy.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1625
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od Harous »

Samostatný téma s tipama na Synology bych taky uvítal. Za sebe mohu říct, že pecka, ale po tom co jsem začal používat WebDAV to je naprostá pecka.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10648
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od podvlada »

No tak nikomu nic nebrání to téma založit :-)
Sám bych taky měl čím přispět:
- povedlo se mi rozchodit Inventree v Dockeru
- zkusil jsem nainstalovat plonkovej 8GB RAM modul přestože prej největší podporovanej je 4 GB, a jede to (takže má teď 10 GB RAM :-O)
- mam to spojený s UPS se kterou si to pěkně povídá (NAS ví o výpadku, o zbývající baterii, bezpečně se vypne, dá příkaz UPS aby se pak taky vypnula... )
- rozjel jsem si tam webovej server (easy) ale chtěl jsem, aby to listovalo složky (directory listing / autoindexing) což byl porod - nestačilo jen mít .htaccess soubor s "Options +Indexes", bylo potřeba vlézt někam do linuxovýho stromu, co normálně vidět neni, a někam konkrétně zapsat jinej soubor s jinejma parametrama (teď to nemůžu rychle najít), pak začal directory listing fungovat

Akorát nevim, to jsou dost specifický věci který asi 3/4 lidí potřebovat nebude, a ti co jo, ví jak na to :-)

Jo a abych nekřivdil IP kameře, po update firmwaru už se živej náhled ukazuje i v Chrome, nejen v IE. Jde konfigurovat části obrazu, který to má detekovat a podobně, to dřív nešlo. Takže dobrý. :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od spm »

podvlada píše: úte bře 21, 2023 10:23 am - rozjel jsem si tam webovej server (easy) ale chtěl jsem, aby to listovalo složky (directory listing / autoindexing) což byl porod - nestačilo jen mít .htaccess soubor s "Options +Indexes", bylo potřeba vlézt někam do linuxovýho stromu, co normálně vidět neni, a někam konkrétně zapsat jinej soubor s jinejma parametrama (teď to nemůžu rychle najít), pak začal directory listing fungovat
No jo, tohle je prostě následek toho, že na těch NAS krabičkách je to nějak dobastlený a posplácaný dohromady. Na normálních serverech se to typicky nastavuje tak nějak stejně, konzistentně, ale tady je to většinou nějaká specialita, která neni moc dokumentovaná a v lepšim případě to člověk najde někde na fóru :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10648
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od podvlada »

Tak jsem ti to holt našel... :-D
Musim do toho NASu vlézt přes SSH, abych viděl reálnej strom složek, ne jen ty co jsou vidět z GUI (protože 99 % lidí nepotřebuje vědět, jak ten Linux pod tim mapuje složky).
Je potřeba vytvořit / upravit soubor:
/usr/local/etc/nginx/conf.d/{{GUID}}/user.conf
({{GUID}} musíš najít to správný)
Do souboru zapsat
autoindex on;
Takže z hlediska konfigurace to neni nci neobvyklýho, jen je vopruz, že se tam nedostaneš z GUI, protože tyhle složky jsou skrytý i adminovi. Ale předpokládám, že ty nemáš o existenci GUI ani ponětí a přijde ti naprosto běžný všechno konfigurovat přes konzoli :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od spm »

SSH je naprosto normální na konfiguraci :-) Doporučuju se podívat, jak se konfiguruje IIS... a proti tomu je cokoliv přes SSH naprosto zlatý :-D Ale jinak normálně to je v /etc
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10648
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od podvlada »

Když já prostě často mam s tou konzolí problém, že když ani nevim, co vlastně potřebuju udělat, nevim jak se na to zeptat. Nebo druhá strana věci, najdeš postup, ve kterym máš popsaný jaký příkazy postupně zadat. Ale jakmile něco nefunguje, vim kulový proč, protože těm příkazům nerozumim :-D Jasně, GUI má zas svoje limity.
IIS radši ne, dík. :-) Na to už jsem si zvykl a uznávám, že věci jako apache, nginx, ... jsou tak nějak jednodušší (když ti stačí základ), a zároveň umí "vše". IIS nebo resp. ty čistě windowsí alternativy jsou obvykle moloch, kterej sice umí "vše", ale i pro jednoduchou věc je potřeba pořád nastavit "vše" :-D

Umístění souboru nehodnotim, to bude asi souviset s tim, jak ten Synology instaluje moduly/rozšíření, pod jakym userem a jaký privilegia tomu dává... asi proto usr/local/etc místo rovnou /etc
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od spm »

Jenže těch příkazů je pár, ta konzole má logiku a je to všude stejný, takže když to pochopíš, tak to všechno funguje. U IIS máš sice klikací rozhraní, ale je to tak strašný, že tomu stejně vůbec nerozumíš a nevíš co nastavit a pak vezmeš jinej sofistikovanej MS produkt, kterej má úplně jiný úplně strašný rozhraní :-D v lepšim případě, v horšim se to poslední dobou nastavuje powershellem, což je taky konzole, akorát bez jakýkoliv logiky a normálního doplňování :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od HonzaCZ »

podvlada píše: úte bře 14, 2023 10:30 am ...tak přece kurňa sama ví, že se jen přepíná z dne na noc nebo opačně, tak to přece neni alarm. Tak jsem to prvotně nechal na kameře, ale vypadá to, že je hloupá a i když se sama přepne, lekne se a detekuje pohyb. Blbka....
Třeba je to kvůli tomu, aby nešla oblbnout. Do ní zasvítíš světlem, ona si bude myslet, že je den, přepne se, ale nedetekuje alarm a mezitím projdeš, aniž by tě zaregistrovala?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od HonzaCZ »

podvlada píše: úte bře 21, 2023 11:06 am Tak jsem ti to holt našel... :-D
...
autoindex on;
A není jednodušší si spustit i web server v dockeru a dát si tam jakej chceš s konfigurací jakou chceš? :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od spm »

Problém je, že pokud už ti na standardních portech 80/443 jede ten integrovaný server, tak to stejně v kontejneru na stejných portech nepustíš. Nebo pustíš, ale překryješ si tím ten originál a přijdeš o web management, což taky neni zrovna ideální :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od HonzaCZ »

Management v Synology neběží na 443 ani 80. Tuším, že se dá snad dokonce i konfigurovat, na jakých portech to běží. Default někde 5000 a nějaký drobný.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10648
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od podvlada »

Hele kupodivu ne. Standard web management jede na :5000 a :5001. Na :80/:443 jede nainstalovaná služba "Web Station", na který si ty weby právě můžeš nakonfigurovat, a defaultní automaticky vytvořenej si zabere těch :80 a :443, a je rovnou namířenej na nějakej default adresář, taky automaticky vygenerovanej. Takže ten "svůj" web server mam jako další položku ve Web Service, do jinýho adresáře a na portu :7000. Vidíš Honzo, pustit si to v dockeru mi zrovna nenapadlo, ale bojim se, že bych si tim zas tolik nepomohl, pořád bych to musel někde nastavit, kdo ví, jestli jednodušeji (pro mě, konzolovýho antitalenta) :-D
HonzaCZ píše: čtv bře 23, 2023 3:50 pm Třeba je to kvůli tomu, aby nešla oblbnout. Do ní zasvítíš světlem, ona si bude myslet, že je den, přepne se, ale nedetekuje alarm a mezitím projdeš, aniž by tě zaregistrovala?
To pochybuju, podle mě to je prostě hloupý a detekuje to pohyb jako změnu určitýho počtu pixelů o danou mez. Pořád to ještě zkoušim vychytávat, možná zkusim vypnout klasickou detekci pohybu a necham jen ty "smart" funkce, kdy to detekuje objekty, a řeší, jestli narušily určitej prostor, nebo překročily určitou hranici. To by nemuselo to přepnutí detekovat.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10648
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od podvlada »

Koukám že ještě dlužím doplnění k posledním příspěvkům.

Tak vypnutí klasickýho (pixel-based) "motion detection" a ponechání jen "smart events", jako je narušení perimetru a překročení čáry je k ničemu. Surveillance Station tohle umí jen u přímo podporovaných kamer. Ta moje není v seznamu, takže jede přes obecnej ONVIF protokol, kterej sice tyhle eventy umí poslat taky (a kamera je posílá, jak jsem zjistil přes ONVIF Device Manager), ale S.S. je s úspěchem ignoruje. Takže nezbývá, než nastavit pouze klasickou detekci pohybu. Nicméně oblasti jsem trochu omezil, snížil citlivost, zvýšil práh (velikost objektu) a je to celkem OK. A třeba dnes ráno to ani nezachytilo přepnutí z noci na den.

A konečně jsem nainstaloval ty 3TB disky od Hamouna (znovu děkuji :-))
Jak jsem slíbil, provedl jsem nejdřív "secure erase", kterej zabral na každym disku asi 7 hodin, tak věřim, že to maže poctivě :-)

Pak jsem si myslel, že jednoduše ke starýmu jednomu disku (60GB SSD) vložim novej disk (3TB HDD), udělam RAID 1 (mirror), pak vyndam ten starej, vložim druhej novej (3TB HDD), opět RAID 1, a na konci jen rozšířím kapacitu na plnou velikost (60 GB -> 3 TB), tak ono by to asi teoreticky šlo... ale tady to nešlo.
NAS tohle umí jen u disků stejnýho typu. Nelze kombinovat SSD a HDD, ani tam, ani zpět.
Možná bych to bejval zvládnul v linuxu pomocí konzole a nějakýho šikovně spuštěnýho "dd" příkazu, kterej by bit po bitu přesunul starej disk na novej, pak ho zvětšit, ... ale chtěl jsem to nechat na tom Synology, ať si to zařídí jak potřebuje.

Asi jedinej rozumnej způsob, nejjednodušší, byl použít Synology Hyper Backup. Prej to zálohuje jak data, tak nainstalovaný služby, konfiguraci, ... všechno. Vypadalo to slušně. Tak jsem to odzálohoval na USB disk mimo, pak jsem vyndal starej disk (60GB SSD), vložil novej (3TB HDD), nainstaloval Synology DSM nanovo, pak zas ten Hyper Backup a obnovit ze zálohy. Musim pochválit, že to obnoví opravdu valnou většinu aplikací a nastavení. Ale třeba ten hack na Web Station, aby to umělo directory listing, to ne, to jsem musel udělat ručně znova. Docker to nenainstalovalo (jako službu; že jsem pak musel stahnout a spustit jednotlivý kontejnery to OK). Z nějakýho důvodu to nenastavilo vzdálenej přístup přes Quick Connect. Media Server mířil na jiný složky než jsem nakonfiguroval. A takovýhle blbůstky no. Zas na druhou stranu, asi nejkomplexnější konfigurace co tam zatim mam je ta Surveillance Station, a tam proběhlo vše hladce, nemusel jsem nic nastavovat.

To jsem udělal na prvním disku, že pak přidam druhej do RAID 1. Nevim, jestli jsem tam měl dát rovnou oba najednou, aby se to inicializovalo odnuly, nebo je to jedno, ale trvalo to asi 7 hodin (taky, jak to mazání), jak to asi holt opravdu zrcadlí komplet disk bez ohledu na obsazený místo. A chvíli mi trvalo pochopit, jak ten druhej disk k tomu prvnímu přidat, aby to dal do RAID 1. Tahle část mi nepřišla moc intuitivní. Když se vytváří Storage Pool, už při vytváření se to zeptá na "RAID type" a nabídne SHR, Basic, JBOD. Možná by mi to tady u dvou disků zároveň rovnou nabídlo jednotlivý možnosti RAID#, ale u jednoho ne, tak jsem zvolil SHR což je něco dynamickýho od Synology (Synology Hybrid RAID), jediná možnost, která vůbec RAIDy umožňuje. Když jsem pak přidal druhej disk, tak tam neni žádnej explicitní způsob, jakym říct, co chci aby to dělalo. Prostě musim jako tupej uživatel přidat ten disk do toho existujícího Storage Poolu, a on z toho automaticky udělá RAID 1. Kdybych přidal další disk do stejnýho Storage Poolu, udělá z toho RAID 5. Sám. Nikde mu to nemůžu říct. Resp. uvítal bych, kdyby to při tom přidávání řeklo, že to udělá RAID 1. Ne, nic. Hlavně že to funguje a mam to hotový komplet.

Jo a zkoušel jsem Memory Test pomocí Synology Assistant, trvalo to taky pár hodin a výsledek "v pořádku", tak doufám, že to tu paměť otestovalo důkladně a můžu těm 10 GB věřit :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19072
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od hamoun »

jsem rad, ze ti to nakonec po vsech tech hodinach priprav funguje :)
dekovat nemas vubec zac. normalni obchod :)
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“