už někde sněží ?

Odpovědět
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od petr »

jo no fotky tu realitu moc nepřenesou , taky se mi to na fotce zdá jako nuda a ja se kolikrát za volantem potím :-D
problém je , že když jsem zastavil tak jsem kus zklouzl zpět než se to o něco zastavilo , proto kolikrát nejde ty nejlepší situace nafotit a zachytit, v ty kritické okamžiky jaksi nemám čas ani moc chuť fotit , jo a Simo pěkně jsi nám kecal , někde jsi tu kdysi psal , že se s vraníkama vyškrábu i na strom a ono to nejde :-DDD ale jsou moc fajn ono by to líp asi nešlo s žádnýma , berou dobře, možná jen škoda , že nedělají vyšší vzorek , holt asi taky uspory , ale jsem spokojen , snad ještě jednu zimu dají a pak je stejně nejspíš koupím znovu ,,,,| (*_^) |,,,,
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od sima »

No právě, ty to vyfotíš, kdy to jde a ne kdy se válí lesník nekontrolovatelně tam kam zrovna teda moc nehceš :-)
Omlouvám se, ale zkoušel jsi to vůbec už na strom??? Zrovna ty? :-) zkus to "oni" taky říkají, že to vrány umí :-)
V tomhle sajrajtu možná dojedeš s jinými pneu o pár metrů dál, ale tj tak vše, jestli vůbec, takže vrány, já si myslím, že ti ze tři sezony určitě vydrží, ony pak dle mě neubývají tolik ani na asfaltu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od Doro »

Není moc času a nejsu u PC, ale ten svah je pěkně brutus. Poky tam není aj trocha šutru, spěšej by tam nejel, bo to už smrdí převrácením. Za sucha by to určitě šlo. Z fotky to ale pozná edem cvičené oko.
Ono, kdo neco takého nejezdí nebo nikdy nejel, nemá ani představu, co je to za nervy a nutnost překonat ponajprv psychický blok, pak až deprv ten samotný výjezd. Obzvláště, dyž to jezdíš s autem, co máš na šecko a nesmí sa to pomrvit, bo pak si bez auta, neboli, si prd... Ale zážitky sú to krásné ;-D :-D.
Je možné, že s SJ6 by to šlo. To sú onačejší gumy, furt na nich eště jezdím.
No a to nejzajímavější nemáš šanc vyfotit, to by mosel nekdo číhať s foťákem.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od PetrAT »

Albi píše: ned bře 05, 2023 9:37 pm
Sleduji to poslední týdny na FB
Mazec. To nechceš .
Ta zátěž na těch střechách 8()
Asi globální oteplování
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od Dušan »

Doro píše: stř bře 15, 2023 10:21 pm Je možné, že s SJ6 by to šlo. To sú onačejší gumy, furt na nich eště jezdím.
Taky pořád ještě jezdím na SJ6. Mám je nazuté na Forestru. Nejlepší roky už mají sice dávno za sebou, ale přijedu na nich i na Severku.
A další SJ6 mám na Toyotu - ty jsou jako nové a spíš sejdou věkem, než že bych je ojel. S toyotou toho v zimě moc nenajezdím a tak jsem
letos ani neměnil kola a přežil celou zimu na MT BFG. Ve sněhu docela dobré. Na ledu by to bylo horší, ale ten jsem tuto zimu zas tak
moc nepotkával.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od petr »

já to nechápu jak vy to děláte , mi zimáky vydrží tak 2 sezony , pravda SJ6 vydržely asi 3 a už to vůbec není ono , jednak vzorek je menší a asi i směs ztuhne , přitom skoro celou zimu jezdím po sněhu a asfalt skoro nevidí , za zimu najedu tak 10tkm , je fakt že občas řetězy a dost často si to ve sněhu trochu hrábne , letos vraníky už taky trochu sjeté, z nějakých 9mm asi zbývá 6 max. 7mm a nejsem si jistý jestli odjezdí další zimu , od 5mm je to pro mě uplně oničem , to už jen na léto na dojetí, že by sníh a led žral gumy víc než asfalt to snad není možné :-/
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od Makovica »

Dušan píše: čtv bře 16, 2023 9:49 am Taky pořád ještě jezdím na SJ6. Mám je nazuté na Forestru. Nejlepší roky už mají sice dávno za sebou, ale přijedu na nich i na Severku.
A další SJ6 mám na Toyotu - ty jsou jako nové a spíš sejdou věkem, než že bych je ojel. S toyotou toho v zimě moc nenajezdím a tak jsem
letos ani neměnil kola a přežil celou zimu na MT BFG. Ve sněhu docela dobré. Na ledu by to bylo horší, ale ten jsem tuto zimu zas tak
moc nepotkával.
Moje maju uz 6 rokov a veru sa ich tak lahko nevzdam. Stale su makke.
Tiez na nich pridem, AT sa tam bojim brat :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od sima »

No je to furt dokolečka dokola, ale ty SJ6 byly a jsou neskutečné držáky. Zrovna tuto středu jsme u Šamana krom obhlídky jeho nového Tivoli korejce probírali i zimní pneu a on mě se smíchem zatáhl k jeho SJ6 co má obuté na SG, prý počkej, ukážu ti veterány a tam ročník 2011? Myslím, že jo :-D no vzorek pořád naprosto dostatečný a měkost ještě taky slušná, na ty roky ani nemluvě. Neuvěřitelné, opravdu jo.
Já ty své DMV-2 mám vlastně po 4 zimách taky měkké, po porovnání s SJ6 jo.
Petře, tak třeba ty najezdíš za zimu cirka jednou tolik co já, v zimě toho najezdím trochu méně...může to být i tím, ale kolik najezdí jiní to samozřejmě nevím. Možná jim fakt dáváš větší záhul, ale zas to mě neštymuje, já jim zas dle mě dávám daleko víc za uši tu na asfaltu, v zatáčkách, které jsou opravdu všudepřítomné a ostré, tu cestou na chalupu jo. A hlavně najezdím na asfaltu víc než ty, no pak zas ale opět ty najezdíš za zimu víc, takže se to plus mínus nebude výrazně lišit- takže nevím čím to :-) Geometrii máš jistě OK, sjíždí se ti pneu vícemnéně rovnoměrně, to by jsi tu napsal, či řešil...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od Makovica »

Tak u nas v cca 300m sa normalne rozsnezilo. S tym som uz tento rok neratal. Pojdem skusit ATcka :)
No a manzelka a kamaratka s detmi idu o chvilu do Bile , tam to bude asi trochu zasnezene, ze ? :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od petr »

kamera ze sjezdovky
https://www.holidayinfo.cz/cs/camera/bila

A jaro na Ostravici u mě z okna
Jinak bacha na policajty a radar v Bílé , chytají a měří se tam jak o život , je tam značka takže furt zimní pneu, radar v obci je nastaven tak , že když jedeš 54km/h (odečítají 3km/h na nepřesnost) tak už to máš s fotkou za 800kč a chodí to s 3 měsičním spožděním, takže pár lidí se už pěkně prohlo než na to přišli :-D
Přílohy
20230407_092647.jpg
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od Šaman »

Aj v hostýnských kopcoch poletuje bílé sviňstvo....
Přílohy
20230407_072736.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14863
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od Tapan »

U nás azuro... naštěstí. Kdyby tu zas nakydaly ty bílý sračky, už by mě z toho fakt jeblo.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od VDC »

Souhlas !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od petr »

škoda že vám ho tam nemůžu přeposlat :-D
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: už někde sněží ?

Příspěvek od VDC »

Zaplať pámbů.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“