Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
Odpovědět
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od zhor »

spm píše: úte úno 07, 2023 9:36 am Ráno :-DDD To dnešní stojí doopravdy za to, aneb máme tu další díl seriálu karma útočí.

Šel jsem ven k autu, protože jsem viděl jak je všechno hnusně omrzlý, tak jsem se navlíknul i do čepice a do extra huňatých rukavic od ježíška. Došel jsem k autu, mačkám přes tu půlmetrovou rukavici odemykací tlačítko a nic. Tak jsem si ty rukavice sundal, ale úplně to nepomohlo. Otevřu to klíčem, vrazim ho do spínačky a ani kontrolka. To člověka hned potěší, zvlášť když je tam relativně nová baterka. No nic, za normálních okolností bych došel pro klíče od H6ky a jel dál. Jenže H6ka nejezdí a ani neni doma, takže nic. Žena s Toyotou je už asi taky 3 hodiny v tahu.

Tak jsem si došel pro nářadí a voltmetr. Výsledek jsem tušil, ikdyž to číslo na voltmetru překvapilo i mě (fotku přikládám :-DDD). Smířen s tím, že baterka půjde do olověného nebe, jsem ji začal vyndavat. Zase, za normálních okolností bych to zkusil nahodit powerbankou. Tu mám. V H6ce. Pak mám i startovací kabely. V H6ce. Ale u těch je to už fuk, stejně bych je neměl na co připojit :-DDD

Nicméně, ta nejhorší deprese teprve přijde :-D Před pár týdny na mě totiž zvonil soused, že mi na tom svítí brzdový světla. Přišlo mi to jako úplná píčovina, ale když jsem vyšel před barák, tak na autě doopravdy svítily brzdový světla. Šlápnul jsem na pedál, pustil, zhaslo to. Za týden přišel znova. To jsem do toho pedálu už jenom klepnul a zase to zhaslo. Spínač jsem tam tenkrát měnil sám, takže v domnění, že jsem ho možná dal moc vysoko, jsem ho začal štelovat. Dal jsem si tu práci, že jsem si to i nastartoval a ten spínač jsem posunul tak, že to světlo svítí fakt ve chvíli, kdy to auto citelně brzdí. Pak už soused nepřišel, tak jsem se radoval, jak jsem to opravil... ale jak jsem z toho teď v tom hnusnym mrazu vyndaval tu baterku, tak šel okolo nějakej pán a říkal, že jak chodí okolo, tak na tom každou chvíli svítí brzdový světla. Že i jak to tam stálo s vlekem (který jsem mimochodem vezl bez papírů, protože papíry jsou v H6ce :-DDD ), tak to svítilo i na něm. No, takže jsem opravil kulový a ještě jsem tim zabil baterku :-DDD

Nejhorší deprese ale je, že nevim co s tim je. Koupit zase novej brzdovej spínač můžu, ale nejsem 100% přesvědčenej, že je to tím. Ty brzdový světla 100% nesvítí, když s tím dojedu. Jelikož jezdím za tmy a okolo baráku je tma jak v řiti, tak bych si toho všiml. Takže se to samovolně rozsvítí až někdy pozdějš (a začalo to dělat teď jak se ochladilo). Takže mám takovej trochu debilní pocit, že mi prostě ten brzdový pedál v tý zimě padá a sepne to ten spínač. A s tím už vůbec nevim, co dělat. Tedy kromě řešení "golde tsechische hende" kdy na palubku vrazím vypínač na tvrdý odpojování brzdových světel :-DDD

Jebat, jdu řešit aktuálnější problém - nemám se ani čeho najíst, když si nemám čím dojet pro jídlo :-DDD
Něco podobného jsem řešil na tátově jedničkové fabce. Tam jsem dal dvě ty čidla, a stejně pokaždé se to po čase opakovalo. Tak jsem to vzdal, že se tam dá originál z autorizáku, a ten po čase taky přestal fungovat. Pak jsem našel konstrukčně malinko jiný čidlo, kde se ten doraz dal poštelovat a od té doby zatím klid. Tak zkus pohledat, jestli není taky nějaký jiný čidlo v náhradě.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od spm »

To čidlo co tam je se štelovat dá. Je tam prostě dlouhej šroub, kterej je prostrčenej skrz plech nad pedálem a z obou dvou stran matka, takže se s ním dá pohnout celkem libovolně. Problém ale je, že teď je to našroubovaný v poloze, že když ten brzdál našlápnu tak, aby svítily světla, tak se s tím autem na spojku už nerozjedu. Takže když ho posunu ještě o něco níž, tak zase za provozu ty brzdový světla budou svítit jenom při hodně intenzivním brždění :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od nasticka »

Jendo :-DDD :-DDD :-DDD Snad jsi se aspoň dostal k potravě.
Karma je hrozná svině, fakt :-DDD [FUCK PC]
Mi zase v mrazu nejdou otevírat dveře u spolujezdce. >:-&
A dneska ráno v 10 mrazících jsem se bála, že se mi vysype střešní okno na hlavu. Praskalo v tom pekelně. Nebo se upadne celá střecha. Nebo se to prostě rozpadne komplet. Taky nemám úplně nejčistší karmu. :-DDD

Přeju hodně zdaru při řešení. Co to zkusit parkovat někde, kde není zima..? :-D
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2870
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od .dundee. »

Hezký příběh Jendo. Podle popisu si myslím, že problém není v čidle, ale v tlaku (resp. netěsnosti) celé brzdové soustavy. Za jízdy ti to drží posilovač a stejně tak hned po příjezdu. Ale bez motoru ti bude tlak v soustavě pomalu klesat a s ním i pedál, který ti pak přes čidlo rozsvítí světla. A klidně tím netěsným místěm může být víčko nádržky - pokud ti nikde evidentně neutíká brzdovka.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od spm »

Brzdovka vypadá že neuniká, v nádobce nechybí... na to víčko jsem nedávno hrabal ve snaze zjistit, jestli jde nasadit na ten vlek, tak na něj ještě kouknu. Jako jinak provozně se to chová normálně, ten pedál se nepropadá, nepropadá se ani když ho našlapu bez puštěnýho motoru, ale ten symptom, kdy se to samovolně rozsvítí v noci když je zima mi prostě přijde, jak kdyby to tou zimou propadlo...

Spínač jsem zatím objednal originál (kterej je taky štelovací), tim se asi nic nezkazí. A holt to začnu parkovat popředu, aby to soused viděl z balkónu :-DDD Pak to asi jedině hodit ze skály :-D

(Teď mě napadá ještě jedna věc - ono to má společnou kapalinu i na spojku, tak jestli i tam něco nemůže mít vliv...)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od petr »

a na jakém autě se ti to vlastně děje ? na hundajovi se to nemůže stát né ? :-D
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od spm »

Na hundajovi, Outback dojezdil uz pred 2 tydny :-DDD

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od Traveller »

Holaňďanka píše: úte úno 07, 2023 9:28 am Jsem si jistá , že má občanka je v naprostém pořádku😂
To já v žádném případě nezpochybňuji. Určitě ji nemáš pomačkanou a zohýbanou... :-DDD :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od nasticka »

spm píše: úte úno 07, 2023 11:34 am Na hundajovi, Outback dojezdil uz pred 2 tydny :-DDD

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk
Hele neděs mě, jo? Máme doma stejné kombo hujda - subo. Obě ty plečky vypadají, že to mají za pár. Nechcu, aby zdechly záhy po sobě. [FUCK PC] :-D A už vůbec ne SíGr jako první. To bychom byli v prdeli.

Ovšem řešení "ze skály" mi připadá jako čisté a elegantní. Taky ho dost často navrhuji. :-D
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od Traveller »

Taková slova?!? Ještě si to tu někdo přečte a zavřou tě. :-DDD Auta se přece musí ekologicky zlikvidovat. ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od petr »

raději ze skály než třeba tohle :-D https://www.autozive.cz/kde-skonci-vsec ... dana-auta/
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od spm »

Jsem tam šel tu baterku ještě vrátit. Nebyla teda pořád ani nabitá, teprv na 4. ikoně u CTEKu, ale svět je zlej, potřebuju aby to jelo nebo alespoň vědět, že to nepojede :-DDD Nastartovat to nastartovalo a hned jak jsem připojil kabely, tak se rozsvítily brzdový světla. Šel jsem úmyslně rukou chytit pedál a vytáhnout ho nahoru a nepohnul se ani o milimetr. A zhaslo to až když jsem ho zmáčknul a pustil. Tak snad je to vážně jenom ten spínač. Má sice najeto asi 25.000km, což není teda zrovna velká sláva, ale co už :-DDD Co mě pobavilo je, že jsem ještě vytáhnul pojistku od světel, abych si to do rána nevymlátil. Je tam ta nejmenší velikost pojistek, co bez těch kleštiček ani nejde vytáhnout a jediná pojistka od brzdových světel je vystrčená nahoru, takže jde normálně chytit rukou. Skoro jako by to designovali na to, že se ten spínač furt sere a je potřeba ji vytahovat :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3619
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od StandaB »

Ja jsem menil brzdove spinace u vsech nasich 3 aut behem jednoho roku. 8() taky jsem si myslel, ze to neni normalni <:-< vsechny mely na kontaktech " pecku", a nespinaly, na rozdil od tebe. Nastesti sly rozebrat a vycistit, tak jsem si je nechal do zasoby. :-) Je to uz mozna 8-10let a porad lezi v regalu. Kdybych je vyhodil,...tak se urcite nekterej z tech novejch vybleje. :-DDD
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od spm »

Mně nespínal ten předtím, tenhle zas naopak :-D Sám nevím, co z toho je horší :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od cleo »

Dobré ráno


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Odpovědět

Zpět na „Srazy“