Ukrajina 2022

Odpovědět
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Ukrajina 2022

Příspěvek od petr »

já taky nejsem zastánce nějakých přehnaných zásob , dají se vždycky nějak přesunout a časem nashromáždit v místě potřeby , ono nic není uplně ze dne na den v pozemním boji, ale je rozdíl mít zasobu třeba na 30 dní a nebo na 2 dny, za měsíc se to dá nějak možná přesunout , ale do 2 dnů neuděláš prostě téměř nic, je to ostuda nezodpovědnost a ukázka neschopnosti
Naposledy upravil(a) petr dne úte úno 07, 2023 7:17 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Ukrajina 2022

Příspěvek od Tapan »

Petře, jako jo, ale musí být co přesouvat :-) Když se spolehnou na ostatní úplně všichni, tak by z toho mohlo být docela mrzení :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Ukrajina 2022

Příspěvek od petr »

naše jediné štěstí není bojová schopnost Nato , ale neschopnost Ruska , opravdu naštěstí
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1227
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Ukrajina 2022

Příspěvek od Cheza »

Koukám, že tady má skoro každej přehled o inventurách skladu zbraní všech zemí NATO :-D
Subaru Impreza WRX MY 2008
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Ukrajina 2022

Příspěvek od petr »

jasně že jo :-D samozřejmě , že je to jen na základě nějakých článků na internetu , ale něco na tom asi bude ...
jinak z vlastní zkušenosti, momentálně je celkem problém sehnat i blbé lovecké náboje :-D zbrojovka prý valí náboje do samopalů pro ukrajinu a na ostatní typy asi nezbývá kapacita , navíc prý mají nějaké problémy s dodávkama surovin pro výrobu protože ty jdou naopak částečně z ukrajiny
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1227
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Ukrajina 2022

Příspěvek od Cheza »

Tak budeš muset pořídit (vyrobit si) oštěpy nebo luk se šípy a lovit jako prapředci :-D
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Ukrajina 2022

Příspěvek od námořník »

Myslím, že na rozdíl od Ruska tady nikdo na válečnou výrobu nepřešel, tak bych to asi chápal, že nebudou náboje.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Ukrajina 2022

Příspěvek od petr »

to už jsem v mládí zkoušel a právě proto na základě zkušeností jsem raději přešel na palné zbraně, jinak bych umřel hlady :-D
taky něco pro pobavení https://armadnizpravodaj.cz/udalosti/va ... .sznhp.box
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2271
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina 2022

Příspěvek od clay »

Svět je obecně krutější,
když jsme se za mého mládí poprali v hospodě, tak to končilo buď chycením do kravaty, nebo nějakou tou ranou na solar. Většinou se nikomu nic zásadního nestalo až na pár modřin a monoklů. A nějakej panák lihoviny to spravil.
Ale to byla romantická doba kovbojek...

A dnes, hanba mluvit. A válka to jen umocňuje.
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4930
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Ukrajina 2022

Příspěvek od Makovica »

Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1882
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Ukrajina 2022

Příspěvek od jkotek »

petr píše:to už jsem v mládí zkoušel a právě proto na základě zkušeností jsem raději přešel na palné zbraně, jinak bych umřel hlady :-D
taky něco pro pobavení https://armadnizpravodaj.cz/udalosti/va ... .sznhp.box
Četl jsem jen titulek a došlo mi, že takových blbců tu máme taky dost.
https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/pozar ... -zpravy_vb
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina 2022

Příspěvek od seatik »

Když vidím ten průběh, tak se obávám, že okupanti tu Ukrajinu přejedou. Sice jich umírá více než na straně Ukrajiny, ale je jich zkrátka mnoho. A budeme moc rádi, když se zastaví na slovenských hranicích. A dost těžce si umím představit, jak by Slovensko a Maďarsko vzdorovalo, kdyby se povedlo Ukrajinu Rusům uzmout hned na začátku a neztratily by tolik sil a techniky a chtěli si navrátit území jako v dobách minulých.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Ukrajina 2022

Příspěvek od Tapan »

Seatik: No napadnout člena NATO by byla poněkud jiná káva. Slováci sice asi nebudou mít zdaleka tolik vojenské techniky a munice jako UA, ale ony ty USA jdou docela háklivý na to, když jim někdo vojensky operuje v jejich sféře vlivu. Tím neříkám, že se to nemůže stát, ale nezdá se mi to vůbec pravděpodobné a hezké by to nebylo. On Putin je sice psychopat, ale dement asi nebude.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4930
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Ukrajina 2022

Příspěvek od Makovica »

Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Ukrajina 2022

Příspěvek od sima »

StandaB píše: ned úno 05, 2023 6:42 pm Pruser lidsva je, ze se zacne jednat, az kdyz se neco stane. Uz v r,1912 kdyz se potopil Titanic, tak utonulo vic jak 1500 lidi jenom proto, ze zachrane cluny byly zbytecne.... "Ta lod se stejne nikdy nepotopi". :-/ Do dnes platilo, ...(Valka stejne nikdy nebude) ::-(((
K tomu Titanicu, zrovna nedávno jsem viděl dokument o zkáze Titanicu a on by se dost možná opravdu ani nepotopil, jenomže tam byl dost velký problém už v době, kdy Titanic měl vyplout. Došlo ke vznícení jednoho ze zásobníku uhlí. Přesto se vyplulo, protože...no protože se muselo, jak už to tak někdy u velkých projektů bývá. No a šílenost na šílenost pak následovala, oheň se "likvidoval" tím, že se odebíralo uhlí...jenomže se stejně a i logicky poškodila, prohla bezpečnostní přepážka, která měla právě uzavírat prostor při vniknutí vody. To nevymyslíš...
Snad jsem to popsal bezchybně, jak to bylo. Takže se tam sešlo více faktorů, ale samozřejmě priroita by vždy měla být možnost evakuace, protože potopitelné je vše.
Jako příměr ale Stando dobré.
seatik píše: úte úno 07, 2023 8:07 pm Když vidím ten průběh, tak se obávám, že okupanti tu Ukrajinu přejedou. Sice jich umírá více než na straně Ukrajiny, ale je jich zkrátka mnoho. A budeme moc rádi, když se zastaví na slovenských hranicích. A dost těžce si umím představit, jak by Slovensko a Maďarsko vzdorovalo, kdyby se povedlo Ukrajinu Rusům uzmout hned na začátku a neztratily by tolik sil a techniky a chtěli si navrátit území jako v dobách minulých.
Tj přehnané, dle mě určitě, to tvrdím od začátku, souhlasím s Tapanem. Ale je tu ještě jedna věc, taky hodně záleží na postoji oho či onoho státu, když budou vítači agresora, tak to není taky zrovna dobrá startovní čára. Nicméně furt souhlasím, ať tak či tak.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“