Vibrace a jaké díly vyměnit

Odpovědět
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Vibrace a jaké díly vyměnit

Příspěvek od Vrták »

Zdravím, po instalaci polyurethanu na rámy diferenciálu začali projevovat vibrace, nejhorší to je tak mezi 70-90 km/hod. Pustil jsem se do výměny, protože už to vibrovalo předtím, měl jsem za to, že to dělá hlavně kardan, ale ten je po výměně kloubů a snad i vyvážen (ověřím v pondělí). Vzhledem k tomu, že kardan ten problém asi není a PU ty problémy asi jen zesílily, tak sem se začal koukat po dalších možných problémech:

kola - ty to velice pravděpodobně nebudou, vibrace byli s letňáky i zimáky, různá velikost, projev vibrací byl stejný

ložiska - PZ ložisko je pořád originál, tak ho asi zkusím vyměnit, LZ má najeto asi 80 000km, tak nevím jestli vyměnit i to když už v tom budu

Poloosy - řekl bych, že u diferenciálu mají trochu vůli, klidně bych klouby vyměnil, ale nemůžu najít provedení pro zadní diferenciál, všude je jen pro přední nápravu... nevíte někdo jestli jsou stejné/zaměnitelné? kloub u kola mají zase většinou jen s abs kroužkem, ale já mám kroužek na náboji kola uvnitř bubnu, ale povedlo se mi najít i klouby bez abs kroužku, ale nejsem si jistý počtem drážek v náboji, budu to muset přepočítat na autě :D Jinak by mě zajímalo ještě vaše doporučení na značku kloubů? Našel jsem spidan, japanparts, metelli, ceny tak nějak stejné, ale nevím prostě co vybrat...

Napadá vás ještě někoho, čím by ty vibrace mohly být způsobeny?
Díky za rady.
Forester SG 2006 2.0X
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20662
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Vibrace a jaké díly vyměnit

Příspěvek od námořník »

Geometrii jsi po výměně dělal? Nemáš nějakej bordel pod kotoučema?
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Vibrace a jaké díly vyměnit

Příspěvek od Vrták »

vzadu mám bubny, jsou čistý, kola jsou taky čistý... ještě zkusím tu geometrii, ale předtím byla seřízená v autorizáku a vibrovalo to taky
Forester SG 2006 2.0X
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14882
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Vibrace a jaké díly vyměnit

Příspěvek od Tapan »

Od jaké rychlosti to vibruje? Přestane to při nějaké vyšší? Vibruje to furt, nebo jen při akceleraci, nebo naopak spíš na volnoběh? Má na to nějaký vliv lehké přibržďování? Je to stejné při jízdě rovně a v rejdu?
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Vibrace a jaké díly vyměnit

Příspěvek od Vrták »

začne to kolem těch 70km/hod, kolem 100km/hod bych řekl, že to dost zmizí, vibruje to pořád, akcelerace, ustálená jízda, decelerace, když vyřadím na neutrál, tak to na to nemá vůbec vliv... roztočil sem kola i na zvedáku (samozřejmě auto začalo pípat, protože zadek se točil jinak rychle) a vibrace jsem žádný necítil, proto bych řekl, že to dělá ten zadek když je v zátěži
Forester SG 2006 2.0X
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Vibrace a jaké díly vyměnit

Příspěvek od Vrták »

Tak jsem vyměnil obě ložiska, a prohodil poloosy a dělá to pořád, ale řekl bych že už to není tak výrazné... jeden homokineťák byl už trochu horší a samozřejmě ten u kola, co se teď nedá nikde sehnat :-/
Forester SG 2006 2.0X
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49223
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace a jaké díly vyměnit

Příspěvek od VDC »

No tak hlavně, že je znát alespoň nějaké zlepšení !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Vibrace a jaké díly vyměnit

Příspěvek od Vrták »

Tak jsem zjistil, že se odporoučel jeden homokineťák vpravo vpředu u kola (a asi taky levý přední ložisko), zjistil jsem, že při demontáži přední poloosy se doporučuje vyměnit i těsnění v diferenciálu, protože se často poškodí... má s tím někdo zkušenost jak moc je to nutné?
Forester SG 2006 2.0X
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Vibrace a jaké díly vyměnit

Příspěvek od Vrták »

Tak update, vyměnil jsem obě přední poloosy, obě ložiska, udělal jsem znova geometrii... celé auto je krásně tiché, ale vibrace úplně nezmizeli a naopak se objevil nový problém, při akceleraci hlavně v nižších rychlostech do 50km/hod se auto poměrně dost nepříjemně rozvibruje a řekl bych, že ta vibrace není podélná ale příčná... zkusil jsem tam dát původní poloosy, žádná změna, taky jsou zkoušel aktivovat režim pohonu pouze předních kol jestli to nedělá kardan, ale taky beze změny (takže to dělá teda pravděpodobně předek)... napadá někoho, co by to mohlo být? napadá mě už pouze přední rozvodovka :(
Forester SG 2006 2.0X
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Vibrace a jaké díly vyměnit

Příspěvek od petr »

tak jen pro pořádek dám nějaké info k vibracím
měl jsem vibrace při akceleraci , když bylo auto v záběru, pokud nebylo v tahu vibrace nebyly, důvod byl špatný kloub na přední polose u diferáku , bylo rozpadlé jehlové ložisko a byla vůle v celém kloubu, po výměně auto vibrovat přestalo , takže u mě teda jednoznačně kloub poloosy , ani jsem v to nedoufal , že to může dělat takový bordel , vůle byla cítit , ale zas tak hrozně to nevypadalo, po rozebrání to vypadalo tragicky už celkem dost , takže věřím , že i celkem malá vůle v kloubu poloosy může dělat slušnou neplechu a vibrovat s autem :-/
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 951
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Vibrace a jaké díly vyměnit

Příspěvek od barts »

Co si dal za poloosy?
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Vibrace a jaké díly vyměnit

Příspěvek od petr »

nějaký obyčejný kloub GSP 656013 za cca 500kč , tak se uvidí jak dlouho vydrží , zatím jsem rád že funguje a nevibruje , žádný zázrak to asi nebude , jediné co vím tak prodavač tvrdil , že reklamace nejsou tak se uvidí jestli kecal nebo ne ;-D
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Vibrace a jaké díly vyměnit

Příspěvek od podvlada »

Vrták píše: pát bře 25, 2022 9:14 pm Tak update, vyměnil jsem obě přední poloosy, obě ložiska, udělal jsem znova geometrii... celé auto je krásně tiché, ale vibrace úplně nezmizeli a naopak se objevil nový problém, při akceleraci hlavně v nižších rychlostech do 50km/hod se auto poměrně dost nepříjemně rozvibruje a řekl bych, že ta vibrace není podélná ale příčná... zkusil jsem tam dát původní poloosy, žádná změna, taky jsou zkoušel aktivovat režim pohonu pouze předních kol jestli to nedělá kardan, ale taky beze změny (takže to dělá teda pravděpodobně předek)... napadá někoho, co by to mohlo být? napadá mě už pouze přední rozvodovka :(
"Předním pohonem" se ale kardan nepřestane točit. U mě tohle dělal napůl kardan a napůl zadní silentblok převodovky.

Edit: sorry, nevšiml jsem si datumu :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Odpovědět

Zpět na „II. gen. SG (03-08)“