Zvláštní zvuk zřejmě od spojky - XV 2012 FB20

Odpovědět
Levis29
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 205
Registrován: čtv srp 26, 2021 11:34 am
Bydliště: Opava

Zvláštní zvuk zřejmě od spojky - XV 2012 FB20

Příspěvek od Levis29 »

Všiml jsem si zvláštního zvuku u mého XV 2012 (FB20), při volnoběhu jde slyšet od spodku motoru takové kovové škrtání, jako když by někdo nepravidelně škrtal ocelovým kartáčem o plech…jakoby něco co je unášeno při volnoběhu o něco nepravidelně dřelo – něco kolem spojky nejspíš ? Na videu to jde občas zaslechnout, ale v reálu ten zvuk není tak výrazný – vůbec to nejde slyšet při otevření kapoty, nebo uvnitř kabiny apod…
Auto bylo nedávno v servise Subaru, na STK a komplet výměnu brzd, tak buď si toho nevšimli nebo tam ten problém ještě nebyl…v pátek se tam asi stavím aby si to poslechli, ale možná i někdo z místních zkušenějších bude vedět :-)

https://youtu.be/xSSFzyZ5IMI
Levis29
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 205
Registrován: čtv srp 26, 2021 11:34 am
Bydliště: Opava

Re: Zvláštní zvuk zřejmě od spojky - XV 2012 FB20

Příspěvek od Levis29 »

Tak včera jsem byl s autem v servisu, vše jsem jim popsal a ještě když jsem tam auto odstavil tak jsem poslouchal při volnoběhu a zvuk tam stále byl...No ale XVéčko se asi nějak leklo a mechanici nic neslyšeli :-) hned jsem skočil do auta a nastartoval ale zvuk opravdu zmizel (auto stále zahřáté) a dokonce i vrzání spojkového pedálu což byl taky už skoro standard :-) Tak musím to monitorovat a pokud se to zase objeví a případně zhorší tak opět do servisu...
Podle popisu mechanici odhadují ložisko volnoběžky
Odpovědět

Zpět na „XV“