Zážitky z cest

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Odpovědět
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1364
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od marzi »

a ja se hroutim ze 3 kufru
...mame to ale pekny auta... :subaru:
Přílohy
26082011013.jpguprav.jpg
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od quickly »

Já jsem uložný prostor na uložení věcí na cesty vyřešil tím, že jsem (kvůli psům) ihned v salónu sundal roletku a schoval ji k rezervě a mám protipesovou mříž.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od Dušan »

roura74 píše:Tak jak jsem avizoval před pár dny dodávám fotky z Grossglockneru.

http://www.narude.cz/grossglockner/
Rouro, krásné fotky. Lidi, co nechodí na hory, neví, o co přicházejí. Není nad to, vidět tu nádheru in natura. Ale i pěkné fotky mě vždycky nabudí a vzpruží. Já se pod Grossglocknerem s úmyslem vylézt na vrchol potloukal už koncem minulého století. S rodinkou a v plné zbroji. Dcerám bylo 16 a 19 let a výstup jsem tehdá vyhodnotil jako příliš riskantní pro celou rodinu. Nakonec jsme zvolili o hodně lehčí okružní ledovcovou tůru přes Bärekopfy – bylo to přes dvě nebo tři zaledněné třítisícovky kousek vedle od Grossglockneru. Taky pěkné. Na Grossglockner mi to pak později už nikdy nevyšlo. Dneska už si vybírám spíš hory, kde nechodí tolik turistů.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od quickly »

Kdo přemýšlí nad tím trajektem z Benátek na Korfu, tak tady jsem našel pár fotek z trajektu.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od RunningRunner »

quickly píše:Kdo přemýšlí nad tím trajektem z Benátek na Korfu, tak tady jsem našel pár fotek z trajektu.
Správný stránky, podobných fotek taky pár mám (když jsem ještě jezdil trajektem :-)). Mimochodem, jedna z variant ubytování je právě přes Pavlu z korfu-servis.cz (http://korfu-servis.cz/apartmany.php?lang=cz&p=5&a=31), ale uvidíme, třeba ji po sezóně napadne i něco jinýho, záleží hlavně na tom, pro kolik lidí a v jaký skladbě budeme případně bydlení shánět ...
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Uživatelský avatar
masa
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 72
Registrován: čtv zář 02, 2010 1:42 pm
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od masa »

Před nedávnem jsem se vrátil z dovči v Gruzii a Azerbajdžánu... A Gruzie, to je normálně :subaru: země :-) Subaru kam se člověk podívá, začlo to už po příletu na letišti, kdy si tam nějaký chlapík vezl velikánskou Subaru krabici, nějaký náhradní díl asi... Jinak pak během pobytu snad každý den jsem aspoň jedno Subaru zahlídl a to samý pěkný kousky. Nejvíc Forestry, ale i nějaká Impreza, Legacy... Navíc velká většina turbíny... A většina s volantem na druhý straně, takže tipuju, že všechno dovoz přímo z Japonska. Tu pár fotek...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ten STI Forester se mi fakt líbí a to jsem spíš na Imprezy :-)

V Azerbajdžánu to už bylo se Subaru horší, frekvence výskytu tak jak u nás, možná trošku míň, spíš nový kousky, poprvý sem třeba viděl novou sedan Imprezu. Co se mi tam hodně líbilo byla cena benzínu, nějak kolem 13 Kč za litr :-) To by se to jezdilo o něco radostněji jak u nás :-)

Obrázek

Imprezka vyfocena v Baku
Jirka
STI Wagon GF8
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Korfu 2012

Příspěvek od RunningRunner »

Haj hou ...

V novém roce pár informací o možném letním výletu na Korfu. Řeším to, protože se ozvali moji i Hančini rodiče, jak prázdniny a naše holky, kdy budou tábory a tak, aby si je mohli rozebrat :-)

Trajekt od Minoan Lines (druhý provozovatel Anek Lines pravděpodobně ukončil provoz Benátky - Korfu)
pondělí 25.6. 18:00 Benátky-Korfu (příjezd 26.6. v 21:30)
neděle 8.7. 7:00 Korfu - Benátky (příjezd 9.7. v 7:00)
cena - cca 900 euro (cca 23.000 Kč) - auto, 2 dospělí a dvě děti (počítáno pro nás - 9 a 6 let), 4 lůžková vnitřní (levnější, bez oken :-) kabina. Pro 2 dopělí, 2lůžk kabina to vychází o cca 40 euro míň.
Bohužel to vypadá, že slevy (např. ÚAMK mělo slevu) už nejsou :-(

Ubytování jih Korfu, pláž Gardeno - http://korfu-servis.cz/apartmany.php?lang=cz&p=5&a=31
Cena za 4lůžk apartmán (26.6. - 7.7.) - 740 euro (cca 19.000 Kč)
Cena za 2lůžk studio (26.6. - 7.7.) - 465 euro (cca 12.000 Kč)

Ty ceny jsou pravděpodobně maximální, zjišťoval jsem je sám z dostupných zdrojů. Je dost možné, že trajekt bude (o něco) levnější, ubytko netuším ...

Přidal by se někdo? Mám pro sebe ještě dvě varianty letadlem (Korfu, jiné místo, jiný termín) a potřebuju to do cca 14 dní rozseknout ...
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od quickly »

Tak já za naši rychlou rotu musím naši účast na Korfu odvolat :666: . Elišce se moc nezamlouval dlouhý přesun na lodi a při současném stavu Concordie ji už vůbec nepřemluvím :1774: .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od quickly »

Po posledním bordó tandemu do Itálie AndreaM prohlásila, že jejich další dovolená bude letadlem k moři a žádné ježdění ::-DD: , takže s bordó tandemem po evropských silnicích letos nemohu počítat :1774: . Letos bych chtěl udělat trochu víc poznávací cestu. Tak jsem nadhodil klukům přibližnou trasu a byli nadšeni - už tolik nelpí na moři, táhnou je spíš "zajímavosti". Pro Elišku jsem vybral hlavně návštěvu mezinárodní výstavy kytek :811: v Holandsku. Letní cestování bude mít asi tento scénář :
* vyjíždělo by se až v červenci, protože kluci končí 5. třídu a potom asi půjdou na víceleté gymnízium, takže se chtějí pořádně rozloučit se všemi spolužáky
* jelo by se cca na 12 dnů
* vždy by se jela delší trasa a potom 2 noci spaní v penzionu (kvůli odpočinku a prohlídce zajímavostí v okolí spaní)
* přibližná trasa :
1. den cesta Pice-Benátky
2. den prohlídka Benátek (kluci chtějí vidět místa, kde se točila Práce po Italsku /(Italian job))
3. den cesta Benátky - Saint-Tropez
4. den prohlídka Saint-Tropez (vidět místa Četník*) a případné koupání
5. den cesta Saint-Tropez - Bordeaux
6. den prohlídka Bordeaux a případné koupání v Atlantiku
7. den cesta Bordeaux - Paříž
8. den prohlídka Paříže (hlavně výstup na Eifelovku :845: )
9. den cesta Paříž - Floriada
10. den návštěva mezinárodní výstavy kytiček
11. den cesta Floriada - Pice

Trasa není pevná na 100%, pokud by se objevila nějaká zajímavost, tak by se trasa upravila. Na trasu v létě určitě jedeme, pokud by se někdo k nám přidal, můžeme termín nebo trasu trochu upravit. Pokud by někdo měl zájem o tandem, tak se prosím ozvětě do poloviny února, porotože potom začnu hledat a rezervovat penziony.
Přílohy
dovolena.jpg
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od Mareka »

Jsem jeden z tech co uz se vloni hlasili na pripadnou ucast RunningRunnerovi do Recka. Ale po letosnim upresneni cen (hlavne tech 900 Euro za lod) jsem musel konstatovat ze za celkem stejny penize muzu mit 14 dni letecky.
Takze jsme to vzdali a premyslim o Italii nebo Chorvatsku (bez rezervace jen tak "na slepo").

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od u-geen »

Chorvatsko je super, myslim ze i Foryska bys tam moh vyuzit, my teda brazdili normalni silnice ... zadna klasicka dovolena 10 dni na plazi se tam u nas jeste nekonala, byli jsme 2x, letos jedem s prckem, tak to asi bude vic cakaci :) kdyz tak hodim link na fotky
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od pufko »

Pozor na Chorvatsko, a jazdenie "mimo" je to tam prísne zakázané, nemožno len tak hocikde sa rozložiť v prírode a už vôbec nie si založiť nejaký ohník... Mohlo by sa stať že dovolenka v HR by sa vám predlžila aj o rok ale nie v nejakom ubytovacom zariadení ale v base... Ak si niekto myslí že bude prespávať niekde v aute či len tak v prírode aby "ušetril" za klasické bývanie u domáceho či v kempe, tak sa sakra mýli. O vysokých pokutách ani nevravím, na toto sú tam velmi citlivý....

Kto chce "ušetriť" kludne môže do Bulharska, lacnejšie palivo, lacnejšie poplatky za cesty, podstatne lacnejšie ubytovanie, neexistuje tam poplatok za vstup na pláž, stravovanie lacnejšie alebo tak drahé ako u nás, skrátka s HR nezrovnatelné.... Že to je dalej ? Radšej budem dlhšie cestovať a užívať si ako byť na mieste skôr a obmedzovať sa...
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od Mareka »

Vzhledem k mým dvěma dětem a ženě, která požaduje pevnou střechu nad hlavou (a tím nemyslím tu Forýskovu ::-DD: ), tak to znamená že sice plánuju cestu naslepo, ale v místě budu hledat penzion.
A cestu přez Rakousko si hodlám užít (včetně noclehu někde v Alpách) - proto se mnou nechce jet nikdo z okolí neb se bojí, že by museli přes ledovec :657:

Bulharsko jsem s ohledem na délku cesty, nudící se děti a kulturně/hygienické místní zvyklosti tak nějak nezvažoval (i když je pravda že v mládí jsem tam byl 5x a no problemo).
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
AndreaM
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1906
Registrován: čtv zář 10, 2009 12:59 pm
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od AndreaM »

quickly píše:Po posledním bordó tandemu do Itálie AndreaM prohlásila, že jejich další dovolená bude letadlem k moři a žádné ježdění
Tak, tak, a to stále na 100% platí :4690:
Po prohlédnutí tvého plánu jsem zvědavá na toho šílence, který se k vám přidá :670:
Jinak trasa super, ale tak na 1 měsíc, aby se to dalo normálně přežít ::-DDD:
Subaru Outback 2,5 CVT MY2019 X Edition
Subaru Outback 2,5i CVT MY2014 Sport Line - prodáno
Subaru Forester 2.0D Comfort MY2010 Obrázek - prodáno
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Zážitky z cest

Příspěvek od u-geen »

pufko: no co jsme tak projizdeli tak obcas se dalo narazit na nejaky nezpevneny cesty (treba k ruznym vezim atd.), coz by snad bylo v toleranci. To zakazany spani mimo je blby... na druhou stranu pokud znaj Cechy, tak to chapu :))
Odpovědět

Zpět na „Cestování“