Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Odpovědět
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru XT 1800 coupé ´89 + Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Subaru-Robin Generator 3 kW
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

Skončilo mi volno a škočil jsem si zase jednou chvíli posedět do zaměstnání, tak můžu podat report ze svého multiřemeslnného snažení během volna. :-)
Jak se udělalo hnusně, zavřel jsem se do garáže, abych zase o kousek postoupil ve své snaze z toho udělat dílnu.
Byl to teda masakr. Ne kvůli těm činnostem, ale kvůli všem těm krámům, který tam mám a postupně je přesouvám z rohu do rohu. :-)

Začal jsem tím, že jsem na stěnu, u níž bude stát svářecí pracovní stůl a velký svěrák, našrouboval dvoje plechové dveře, které jsem kvůli tomu schovával. Původně byly v baráku v suterénu mezi původní kotelnou a uhelnou. Je to svařenec z vinglu s úhlopříčnou výztuhou a s rovným plechem minimálně 1mm silným. Takže bytelná konstrukce, kterou by byl hřích hodit do šrotu. :-)
Dveře jsou zavěšené na závitové tyče na chemickou kotvu, aby byly dostatečně nosné a na ně budu postupně šroubovat závěsy na svěrky, svěrné kleště, přípravky atd, atd. Prostě všechno, co potřebuju mít v dosahu svářecího stolu. A všechno, co se na ně vejde.
.
Další nutný krok, který jsem potřeboval udělat, bylo vybourání futer do přístěnku pod schody. Byly tam šedesátky futra a dveře otevírané do přístěnku. To vymejšlel idiot. Při šířce přístěnku 1m, to znamenalo, že za otevřené dveře se člověk soukal jak za skříň. Čili ten prostor byl rozumně nevyužitelnej.
Futra jsem vyndal a místo nich dal 80 cm levé, otevírané do dílny. Dveře tam sice mám od ségry, tak jsem jen koupil futra. Ale i kdybych je neměl, stejně bych tam ty osmdesátky dal. Mě ty ouzký průchody hrozně serou. Když jsem jel pro futra, skoro mi vypadly oči z důlků, když jsem zjistil, že futra zdražily o 100% a stojí normálně 1800. Naštěstí v Bauhausu měli výprodej futer s pevnými panty a výprodejová cena byla 950 Kč, tak stály jako před zdražením. To mi fakt udělalo radost.
Ostění jsem doházel, přičemž mi při tom mi málem praskla cévka, protože jsem si koupil pytlovanou maltu a ona svině na tý zdi vůbec nedržela. :-)
A pak jsem musel překopat elektriku, aby byla tak jak potřebuju. Když dělal Jeníček rozvody elektriky, vůbec jsem tenkrát netušil, jak to v dílně bude uspořádané, tak to nějak natáhl. A teď jsem to musel upravit.

Původně bylo 380 V natažené pouze vlevo vedle těch původních futer. Pak jsem vymyslel, že potřebuju 3 fáze v sušárně, abych tam v budoucnu mohl postavit průmyslový šicí stroj. Vlevo vedle dveří je 3F zásuvka taky potřeba, asi tam bude stát pásová pila, pak je 3F vpravo dole pod plechovými dveřmi na cočko a další fous je protaženej do přístěnku, protože tam bude kompresor. :-)
1F zásuvky jsem dal vlevo vedle dveří, pak bude dvojzásuvka vlevo i vpravo pod plechovými dveřmi a pak je elektrika vytažená na strop. Jedna zásuvka bude na led reflektor nad varným stolem a druhá zásuvka je zhruba uprostřed místnosti, aby se do ní dal připojit třeba samonavíjecí kabelovej naviják.
.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
.
Další kus se odehrál v přístěnku. Potřebuju maximum možného materiálu uložit pokud možno na své místo, abych co nejmíň věcí musel brát opakovaně do ruky. Takže jsem do komory vyrobil police, které posléze budou především na barvy. Až zmizí stavební přísady a podobně.
To okénko, které jsem zastavěl regálem přijde zazdít, to se pak udělá zvenku.
Jenomže před tím, než jsem tam udělal ty regály, potřeboval jsem natáhnout vodu vedle do garáže. V komoře jsou ukončený trubky od vody a od topení. Tam jsme to ukončili s tím, aby se to pak dalo natáhnout do budoucí dílny. Ale teď jsem si vymyslel, že by to byl naprostej hřích, neudělat si v dílně pracovní dřez, když stoupačka je hned vedle vrat. A další nápad, který jsem dostal, jakožto prostatik čekatel, že si do komory dám pisoár. :-) Tak jsem si na to udělal odbočku na vodě ke splachování a vykroužil jsem si prostup příčkou na odpad.
Malinkou pakárnu jsem si udělal s regálem v čele. Sice jsem si ho krásně vyměřil, aby do díry pásnul, ale protože jsem ho potřeboval zasunout za plynovou trubku, nemohl jsem ho tam strčit přímo a ejhle, překážel mi tam roh. Naštěstí stačilo trochu ten roh oklepnout. :-)
.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
.
A poslední kousek jsem udělal vedle vrat. Když jsem naskládal věci do nových polic v komoře, uvolnil se mi provizorní regál za vraty.
Takže jsem k vratům vytáhl trubku na vzduch a kus stěny jsem pošrouboval dřevotřískou.
.
Obrázek
Obrázek

StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar

Příspěvek od StandaB »

No, tvl,.....a kolik tydnu jsi mel volna???? :-D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Jméno a příjmení: Radek- šíma

Příspěvek od sima »

Stando nedívej se na to, to se nedá :-/ :-D tj zas práce a všeho druhu, co na to říct zase a neopakovat se, tak jen klobouček...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Jméno a příjmení: Milan P.

Příspěvek od Metuzalem »

Taky čučím. Jeden člověk, co vydá za několik řemeslníků a projektantů, nepotřebuje žádný materiál kromě toho, co odněkud vykouzlí, a má to hotový dřív, než si to stihnu já prohlídnout na fóru :-) Ale už jsem si zvykl a spíš bych byl v šoku, kdybych se dočetl, jak si užil víkend na gauči u TV :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Jméno a příjmení: Mira Decky

Příspěvek od OK2MDK »

Nadherně ti to ubíhá, to tvé tempo bych potřeboval tak na měsíc a mohu se stehovat :-DDD

my pokračujeme v drenážích a rozvodech el/vody do garáže atd.
takže praktikujeme bahení koupele v jílu.

A přijely vodárny mi posunout vodoměr, takže sem se snažil přepojit i vnitřní vodu..

Obrázek

No spodní sadu sroubení jsem tesnil na 2x (přechod PPR PE přes ten ventil do garáže), tu od vodoměru taky, ale zas mrcha slzí, asi nastal čas vyzkoušet tu všema vychvalovanou niť, bo tou páskou mi to evidentně nejde. (ale máme to v rodině, tak su klidný)
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Jméno a příjmení: Petr Hanek

Příspěvek od hamoun »

Předsedo .. opět paráda :)
Za pisoár a umyvadlo body nahoru .. luxus ... !!

A jaks tahal tu elektriku ...
Na nabíjení elektromobilu jsi myslel?? Nebo to pak budeš dodělávat? :-D

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Příspěvek od sima »

Určitě myslel :-D
Forester 2.0 SG 2002
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Jméno a příjmení: Marek Novák

Příspěvek od mnov »

StandaB píše: čtv lis 24, 2022 6:44 pm No, tvl,.....a kolik tydnu jsi mel volna???? :-D
Jestli je to to volno co si myslím (ono to není volno, ale je tam plán co se dělá), tak to máme jenom 14 dní. :-)
Naposledy upravil(a) mnov dne čtv lis 24, 2022 9:33 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Příspěvek od sima »

Já se picnu 8() :-D ale tolik na tohle určitě předseda neměl, to byl nějaký ten den sotva, beztak :-)
Forester 2.0 SG 2002
Cliffer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal

Příspěvek od Cliffer »

Už mě několikrát napadla myšlenka, že kdybych měl zůstat na opuštěným ostrově a mohl bych si s sebou vzít jen jednu věc, tak by to byl předseda. Ten by z kusu palmy a mořský želvy udělal svářečku a z dalšího materiálu do roka a do dne profitujíci turistické středisko!

A Tom mě opět v této myšlence utvrdil.
Subaru Outback 3.0R 5AT, MY08
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i MT, MY08, LPG-v rodině
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Škoda Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

Děkuji za pozitivní ohlasy. :-) To, co je prezentováno v tomhle příspěvku je výsledek 6 denní práce.

Petře na nabíjení elektromobilu jsem opravdu ani nepomyslel a nepomyslím. :-)

Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Jméno a příjmení: Štěpán Z.

Příspěvek od Tapan »

Ani nevím, jestli to sem dávat, nebo založit nějaké fušerské vlákno :⁠-⁠) Začalo to tak, že na baráku (3 byty), kde jsem dělal elektriku, po mně ještě chtěli udělat zvonky. Bezdrát je u zvonků špatné řešení, tak jsem dal do rozvaděče trafo, natáhnul kabel k plotovému pilířku, kam šlo panel se třemi zvonkovými tlačítky umístit místo staré plesnivé dřevěné schránky, a pak do jednotlivých bytů. Trochu nepříjemné bylo, že k panelu s tlačítky se muselo jít kabelem přes parkovací místo. To bylo tvořeno betonovými dlaždicemi. Udělat to správně, tedy vyrejpat aspoň jednu řadu dlaždic, dát kabel do chráničky pod dlažbu a zas tu řadu usadit, bylo zavrženo, že když to nechci udělat já (a to jsem sakra nechtěl), tak mám vymyslet něco jiného. Trochu jsem je už chtěl mít z krku, tak jsem podél dlaždic u vjezdové brány vysekal rýhu 2-3 cm hlubokou jen tak na šířku kabelu a kabel dal do ní. Kabel je celkem bytelný, dal jsem jim tam JYTY 7x1, což je něco, čím bych fakt nechtěl švihnout po hřbetě, fakt mě překvapilo, jak má pevnou izolaci a jak blbě se odizolovává. Nicméně furt tu bylo riziko, že do rýhy zapadne ostrý kámen, na ten najedou autem a je po kabelu. Dost dlouho jsem dumal, jak to vyřešit, protože zamáznout to lepidlem, maltou nebo betonem při takhle malé rýze znamená, že to po prvním přejetí rozpraská a prorejpne tu izolaci kabelu. Nic lepšího mě nenapadlo, tak jsem to dnes prostě na hulváta zalil asfaltem a na vrch posypal pískem, ať je ten asfalt trochu chráněn před sluncem. Kabel to kupodivu přežil (předem jsem zkoušel na vzorku) a jak to bude fungovat se uvidí. Uvítám též lepší nápady :⁠-⁠)
Přílohy
20221201_161310.jpg
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar

Příspěvek od StandaB »

Stepane, podle me je to genialni. (*_^) |,,,,
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

Podle mě je to kulantní řešení !!
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“