Autokamera

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Autokamera

Příspěvek od spm »

Ono s baterkou u autokamery je hlavne problem v tom, ze tam nevydrzi zadna... ta pracovni teplota tech lipol baterek je polovicni, nez co v tom aute pres leto je, takze po prvnim lete jde do kopru :-/ asi by to jakztakz vydrzela lifepo4, ale v kamerach se to neobjevuje (a nejde vymenit kus za kus, protoze ma jiny napeti na clanek) nebo kondenzator - ten uz dneska v kamerach byva. Ale taky se chova jinak, takze pokud ta kamera fakt pocita s akumulatorem (jako zjevne ta moje, kdyz jsem ji to chtel vymenit :-D ), tak s tim budou taky problemy.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od dracekvo »

Měl jsem nějakou Mivue 720p a tam jsem vždy přes zimu měnil aku. Protože přes zimu v pohodě fungovala a na konci léta při prvních mrazíkách začala kamera zlobit. Baterie už jí neudržela dost dlouho, aby se korektně ukončila po vypnutí klíčku.
Pak když už byla baterka úplně kaput, tak kamera začala ztrácet i čas. Což mělo za následek, že přestala přepisovat nejstarší záznamy na kartě a nenahrávala. Tím jak se jí vymazal čas, tak pro ní byli všechny záznamy novější jak akutální čas a nic nemazala a karta se prostě zaplnila.
Už jí nepoužívám, leží mi ve skříni.
Nyní mám Xiaomi (váleček bez displeje) ve dvou autech. Z května a září 2018 a baterky zatím drží. Za ty prachy neznám lepší kameru. Hlavně se mi líbí absence displeje. Mě ten display strašně vadí, protože zbytečeně zvětšuje rozměry kamery. Ten váleček se schová za zrcátko, že ani pořádně není vidět, že v autě něco takového je, takže se nemusím bát auto nechat někde zaparkované. Narozdíl od ostatních kamer, které jsou v autě vidět z dálky.

Ale pokud bych dnes vybíral kameru, tak po různých zkušenostech bych chtěl určitě záznam 60 fps a min 2k záznam. Na full hd je značka protijedoucího auta téměř vidět.

A pokud se někomu ten váleček zasekává. Tak tam měli bug, že po zapnutí klíčku se muselo počkat, až se kamera zahlásí že běží. Pokud se během startu kamery začalo startovat, tak se kamera sekla (svítila červeně). Přes mobil se jednoduše nahraje nový firmware a problém zmizí. Od té doby se mi kamera nesekla ani jednou.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Autokamera

Příspěvek od sima »

To máš ten mini váleček?
Xiaomi 70Mai Mi
Ta větší má full, tak asi jo.
Já mám kameru "zrcátkovou" tak ta je nejméně nápadná, ale tohle je tedy moc dobrý tip. Nemůžeš dát foto zepředu, jak je schovaná před zrcátkem? Bez displeje se taky obejdu, i když je docel fajn, když se po startu kamery zobrazí nahrávání a ty víš, že kamera opravdu jede, měla by tedy i nadále, na kontrolky moc nevěřím, ne tolik tedy. Ale xiaomi zas věřím :-) tak tedy opravdu dík za dobrý tip, ta má kamera taky věčně nepojede a baterka je na ní dost nešťastná od začátku.
Jak dlouho asi vydrží provoz jen na baterku než klekne a dá se baterka vyměnit-jednoduše vyměnit? Jestli nevíš nevadí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Autokamera

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak to jsem to asi vyhrál. Já mám ten starý Mobius někdy z roku 2012 a od začátku nastavené, že po vypnutí klíčku ještě 30 sec nahrává. A baterka zatím drží.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
sk2018
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 161
Registrován: sob říj 06, 2018 5:07 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od sk2018 »

Jsem spokojený s touto https://www.isix.cz/gitup-viofo/gitup-- ... s-cerna-2/, ale je to zatím jen rok. Místo baterky má kondík.
Subaru XV 1.6i AE MY2018
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4852
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od Makovica »

Ano, toto je overeny model. V podstate identicky HW ako ta Mio 792.
Narazil som na nu hlavne na zahranicnych forach.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Autokamera

Příspěvek od sima »

HonzaCZ píše:Tak to jsem to asi vyhrál. Já mám ten starý Mobius někdy z roku 2012 a od začátku nastavené, že po vypnutí klíčku ještě 30 sec nahrává. A baterka zatím drží.
To teda jo, vyhrál, to je už tedy doba!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4852
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od Makovica »

Uplne nahodou som u nas na datart.sk/cz teraz natrafil na fakt velmi slusne vypredaje kadecoho, aj takychto kamier.
To len keby ktosi chcel. Vratane GoPro, pripadne navigacie atd..
Toto napr. pre zabavku uplne pohoda za par korun (37E) : https://www.datart.sk/Digitalna-kamera- ... 5-fun.html
Ako kvalitna zadna kamera (ma aj rezime Autokamera) - nevidim problem.
Čip: AllWinner V3
Senzor: Sony IMX179 8MPx
FOV: 170°
Rozlišení: 4K 30fps, 2.7K 30fps, 1080p 60/30fps, 720p 120/60/30fps
Baterie: 900 mAh
Displej: 2"
WiFi: ano
Podpora dálkového ovladače: ano
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od dracekvo »

Začínám si pohrávat s myšlenkou vyrobit si na kameru nějaký quick mount na magnetech včetně napájení. Používám výhradně 70mai (takový váleček bez displeje)
Auta, kde mám kameru tak parkuju doma. Ale v autech co stojí na sídlišti se mi nechce nechávat kamera za oknem a rozhodně by mě nebavilo kameru furt nějak pracně uklízet a pak zas montovat zpět. Ale zase je blbý jezdit bez kamery. Nedavno mi to tam při předjíždění poslal těsně před čumák bez blikání. Kdyby byla kolize, tak by to bylo zase slovo proti slovu.
Pár kamer s magnetickým držákem existuje
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 52905.html
https://www.aliexpress.com/item/1005003493554393.html
ale nelíbí se mi.

Jen je mi divné, že ještě nikdo na thingiverse nic takového nenakreslil. Nebo blbě hledám? Hlavně s neodimium magnety nemám moc zkušeností, tak nevím jak velké pořídit.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 937
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Autokamera

Příspěvek od barts »

O to jsem zrovna dneska diskutoval s kamarádem který má taky obavu aby mu kameru neukradly a za mě nevím no už si moc nemyslím že každej druhej krade kamery dvojku. Hlavně už je toho u plná čajna, kde jsou kamery za litr ani né. Dle mého už se to z čórovacího hlediska moc nekrade.
Jinak já mám Truecam A7 a napájecí kabel je do držáku a kamera je v tom držáku nasunutá takže, kdybych ji chtěl dát mimo tak je to otázka 2 sekund.
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od dracekvo »

Hele, fetky kradou cokoliv i kdyby to bylo za 200,-
Ale je fakt, že lepší by bylo udělat konektor zasunovací, aby to drželo v zámku a magnet tam dát jen jako pojistku, aby to drželo přimáčknutý na kontaktech.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 937
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Autokamera

Příspěvek od barts »

dracekvo píše: úte lis 22, 2022 4:50 pm Hele, fetky kradou cokoliv i kdyby to bylo za 200,-
Ale je fakt, že lepší by bylo udělat konektor zasunovací, aby to drželo v zámku a magnet tam dát jen jako pojistku, aby to drželo přimáčknutý na kontaktech.
No takhle to má asi Truecam už nekolik let. Tak to se můžem bavit že ti fetky ukradnou cokoliv z auta žejo :D, ale lukrativní už totolik není jako před 5 lety třeba
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
TheRock
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon kvě 13, 2019 10:00 pm
Jméno a příjmení: Martin Lang
Bydliště: Praha - Žižkoff
Kontaktovat uživatele:

Re: Autokamera

Příspěvek od TheRock »

Mám Lamax T10 a je na magnet a je to super.
Předtím, rok zpět, jsem měl Truecam (nasouvací). Nechával jsem ji tam kvůli vandalizmu. Trětí den byla venku a nejvíc naštvali ty střepy.
Subaru Forester SG MY 2007 2.0 116kW
Škoda Octavia combi L&K MY 2018 2.0 TDI 110 kW
KTM 500 EXC-F 2018
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od dracekvo »

A proto tan nenechávám viditelně vůbec nic a kameru za oknem už vůbec ne. Ono kolikrát stačil držák navigace, protože hodně často se fetkám poštěstilo a navigace byla v kastlíku. A když nebyla, tak jen vůli držáku vymlátili okno.

To jsou všechno kamery za 3 tis. To je pro mě moc a hlavně mají ten otravný display a tím jsou velké. Oblíbil jsem právě tu xiaomi, že je to váleček, který se schová za zrcátko a nepřekáží ve výhledu. Stojí tisicku a kvalita záběru za ty prachy bezkonkurenční.
A stejně mi u jedné z nějakého důvodu praskl ten držák na těle, tak jsem ho slepil vteřiňákem, ale asi to nebude dlouho trvat a praskne to znovu, tak to chce něco vymyslet.

No zkusím se přes vánoce inspirovat držákem některé z těch kamer.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 556
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od milan74ma »

Caute chlapi, co by ste odporucili za kamer do auta, nabijanie USB alebo zapalovac a cena tak max do 100Euro (lacnejsie je lepsie ;)). Nieco s cim mate vlastne dobre skusenosti, dobry zaber - uhol. Kamera s displayom, v horsom pripade bez. Nepotrebujem parkovaci mod. Potrebujem to len dat na palubovku / sklo, zapojit do USB alebo zapalovaca.

Skusal som aj rozne appky ale blblo to a telefon bol az vriaci ked som mal zaroven zapnute waze vcitane apky. Pripadne nejaky dobry tip na dobru appku.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“