WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od spm »

Mně to dělá ve Škvorci, furt... ale zase ze všech míst, kde jsem jel, mi tohle přijde jako jediné, kde mi to přišlo divné. Takže jinde tou ulicí buď projedu a nedojde mi to nebo mám větší štěstí. Nicméně i s touhle blbostí si myslím, že jsem na tom časově o hodně lépe, než kdybych si dělal papírový itinerář :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 788
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od mirekst »

Jasně, plně souhlasím - já většinou jezdím známé trasy kde itinerář nepotřebuju vůbec, a navigaci jsem měl čistě kvůli dopravní situaci (protože ty trasy až na malé vyjímky jsou dlouhé). A když jedu parkrát za rok neznámou trasu, itinerář mi zabere max. půlhodinu - a ušetří mi hodinovou poznávací trasu po bočních cestách. Ale jiný to může mít úplně jinak - záleží kdo kam jezdí. Prostě každý podle svého :-)

Taky jsem se nudil na schůzi tak jsem hledal hodnocení a recenze na waze (https://play.google.com/store/apps/deta ... l=cs&gl=US) a poslední recenze popisují prakticky to co tady popisuju už několik měsíců ...
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2620
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od Chorche »

to házení do šoustek s ohledem na zácpu chápu, jenže mě mapy.cz házej do nesmyslů i když mám vyplý data a o nějakej zácpě tudíž nemaj tušení... A nejhorší na mapách.cz je to, že i když si naplánuju trasu s jednotlivejma průjezdníma bodama (takovejma kerý chci já) abych program donutil ject jak chci já a trasa v kompu vypadá tak jak chci já, tak pak při jízdě si to tu trasu stejně přepočítá bez toho aniž by mi to laskavě oznámilo a pak zjistíš že jedeš prdelí až když v ní seš...
jinak teď testuju ty maps.me a to se zatim tváří docela korektně, jen furt nevim jak tam nacpat dávkově vlastní poi.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
tomix
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 751
Registrován: pát srp 31, 2018 9:29 am
Jméno a příjmení: Tomáš Auer
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od tomix »

podvlada píše: pon srp 15, 2022 2:45 pm A nás zrovna mapy.cz chtěly hezky sjet z dálnice, abychom se vyhli zácpě, těsně před MB. Koukáme na to, říkáme si co to je za blbost, a než nám došlo, že to bude dopravní situací, bylo za sjezdem a už jsme stáli. Zdržení asi 20 minut, ok, nic hroznýho, chvilku jsme zvažovali, že ze stojící kolony sjedeme vpravo na pole (tzv. "na Johyyyho" :-)) ale nebyli jsme si jistí, jestli se půjde napojit na nějakou polní cestu. Tak jsme neriskovali zapadnutí a obětovali trochu času. :-) Příště navigaci věříme. Ale je teda fakt, že nás nezkouší tahat úplnýma blbostma. Nevim, co ostatní provedli, že je trestaj :-)
To má i název? Snažím se to udělat kdykoliv to jde. :-D Akorát takovejch příležitostí moc není.
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT (Nána)
Obrázek
ex: Hyundai i20 Active 1.4 - už nikdy víc!

Rekonstruuju náš dům
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od podvlada »

:-D já si jen vzpomněl, když dával nějaký video na fb nebo stories nebo jak se to jmenuje. Tak jsem to tak "pojmenoval" :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2620
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od Chorche »

ste mi připoměli jednu mojí dětskou příhodu, na základce v zeměpisu mě úča zkoušela z problematiky silnic. A zeptala se jakou nevýhodu maj dálnice. Já přemejšlel a nevěděl co na to odpovědět. A vona - no přeci že se z ní nedá všude odbočit. A já kontroval překvapeně dotazem - a proč by se nedalo? A vona - no proto že sjezdy sou daleko vod sebe. A já na to - pche, to vemu normálně přes pole ne. A vona - a čim bys to prosimtě jako chtěl vzít přes pole. A já vítězoslavně - džípem souško! To byly mý teoretický offzačátky :-D Už nevim co sem vyfás za známku, ale asi to nebylo nic moc...
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 788
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od mirekst »

tomix píše: čtv srp 18, 2022 9:11 pm To má i název? Snažím se to udělat kdykoliv to jde. :-D Akorát takovejch příležitostí moc není.
Taky je to pro mě novinka :-)

Už jsem vyzkoušel - ale fakticky to jde málokde.
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od suubaru »

Waze musím pochválit v tom, že najde cíl po třeba názvu firmy obchodu atd. Jakoby kamarádil s google search. Vyhledávání perfektní. Toto bohužel v běžných navi nelze.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10654
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od Mira »

Mapy CZ to umí taky.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od sima »

Umí, i radary už jo, aspoň některé teda :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2304
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od vita1kulisek »

Zkusil jsem si stáhnout Waze do mobilu, rozběhly se a navigovaly korektně, ale nepřišel jsem na to, jak přinutit vyhledat alternativní trasu, když nechci jet tou jedinou navrženou. Víte kak na to? Díky za radu.
Víťa Kulíšek
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4943
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od Makovica »

suubaru píše: ned srp 21, 2022 10:38 am Waze musím pochválit v tom, že najde cíl po třeba názvu firmy obchodu atd. Jakoby kamarádil s google search. Vyhledávání perfektní. Toto bohužel v běžných navi nelze.
To bude tym, ze ich pred casom google kupil :-D
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od Levap »

vita1kulisek píše:Zkusil jsem si stáhnout Waze do mobilu, rozběhly se a navigovaly korektně, ale nepřišel jsem na to, jak přinutit vyhledat alternativní trasu, když nechci jet tou jedinou navrženou. Víte kak na to? Díky za radu.
Víťa Kulíšek
Trasy to nabídne hned po zadání cíle

Během navigace to umí ukázat trasy taky. Stačí kliknout na spodní stavový řádek a vybrat Trasy nebo Routes. (v AJ)

Odesláno z mobilu pomocí Tapatalk


Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od JRJ »

WAZE poslední dobou, asi tak měsíc, silně hapruje. Někdy, zvláště brzy po ránu, nenaskočí vůbec. Když už naskočí, tak u delších tras řekne, že se něco pokazilo. Dělali na něm asi nějaké upgrady, protože teď rovnou nabízí asi 3 trasy. Od té doby nepřepočítává tak jako dřív. Když jsme sjížděli z Brenera do Insbruku, tak najednou přihodil 30 minut zpoždění a stále by nás hnal po ucpané A12. Když jsem dal najít trasy, tak nejrychlejší byla přes Garmisch, i když už jsme sjeli na A12. <:-<

Na krátké trasy je už fakt nepoužitelný. V Dolomitech ve Fondu nás táhl přes historické centrum, kam se Superb málem nevešel, místo abychom ho objeli po státovce SS42. <:-<
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2620
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od Chorche »

poťme se mrknout na to maps.me, mě se to jeví jako slušně použitelný a jak sem psal vejš, schází mi jen možnost importu poi. Onlajnový navigace sou k prdu, když člověk nemá roaming zadara nebo místní simku...
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“