Vyhořelý DPF u prodaného Legacy

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
VladikS
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 25, 2022 11:44 am
Jméno a příjmení: Vladimir Starec

Vyhořelý DPF u prodaného Legacy

Příspěvek od VladikS »

Zdravím všechny,

bohužel nemám zrovna pozitvní příspěvek do fóra.

Dnes jsem prodal Subaru Legacy Kombi 2.0D s nájezdem 255tis. Auto jsme provozovali nějakou dobu jen ve městě a začínali jsme mít problém s opakovaně plnícím se DPF - cca jednou ročně šlo na vypalování do aut. servisu. A ca před dvěma měsící po delší době po druhé na renovaci DPF, kterou dělali v Liberci v https://www.dpfrenovace.cz s jejichž službami jsem byl spokojen. Kromě DPF nebyl s autem problém a bylo pravidelně v autorizáku servisované. Auto jsem prodával s čistým svědomím a problémy s DPF byly i probrané s kupujícím.

Dnes s ním tedy odjel nový majitel, ale po cca dvou hodinách cesty z Liberce do Brna mu auto kleklo u Havlíčkova Brodu. Když popíšu prvotní popis: na odjezdu z pumpy se ozvala rána a auto vůbec netáhne, později otevřel kapotu a objevil se dým, nakonec identifikoval rozžhavený DPF, který začal tavit plast pod motorem... výfuk plný bílého bordelu... Vzhledem k tomu, že vypadalo auto, že začne hořet, tak v první chvíli volal hasiče, ale naštěstí to hořet nezačlo (hasil coca colou...uf). Video spodku motoru zkusím hodit do dalšího příspěvku.

Otázky do pranice:
Co se s autem mohlo stát? muže být vada jen v DPF, nebo se porouchalo něco jiného - třeba turbo - a odneslo to mimo jiné DPF? spíš vidím druhou variantu, kontrolky plného DPF dříve fungovaly, nebo mohlo se DPF samo od sebe rozsypat?
Kam nejlépe odvézt auto v okolí Rosic/Brna na diagnostiku závady?
Jaká je cena vraku, pokud je v háji motor? Má zbytek nějakou cenu, když pominu dvě sady alu kol s vzorkem 80%?

S kupujícím je domluva dobrá a problém se snažíme oba tak nějak vyřešit ke "spokojenosti" obou...
VladikS
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 25, 2022 11:44 am
Jméno a příjmení: Vladimir Starec

Re: Vyhořelý DPF u prodaného Legacy

Příspěvek od VladikS »

Největší problém je, že teď je auto právně tak trochu ve vzduchoprázdnu - doklady a plnou moc k přepisu jsem předal s autem, ale ten teď neproběhne s nepojízdným autem. Peníze už jsem vyinkasoval.

video zde - mělo by jít přehrát přímo v prohlížeči:
https://share.icloud.com/photos/0861h8Y ... AcLXUjufnA
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Vyhořelý DPF u prodaného Legacy

Příspěvek od námořník »

Takhle z patra ti asi nikdo neodpoví.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Vyhořelý DPF u prodaného Legacy

Příspěvek od Tapan »

Ono tu moc odborníků na naftu není. Dokážu odpovědět jen k ceně vraku, protože jsem jeden čas sháněl kastli. Vrakoviště to prý už ani nevykupujou, takže kdyby to byla neopravitelná závada, tak počítej tak 10 tis. plus hodnota těch dvou sad kol s pneu. Nebo prodej po dílech, ale to taky nebude kdo ví co, těch padlých dieslů se všude valí dost.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhořelý DPF u prodaného Legacy

Příspěvek od vena »

Takže ty vrátíš peníze a vrak si odvezes zpátky..... jediná možná varianta ... Tedy pokud si ho kupec nebude chtít nechat..... smajlíky vynechám není na tom nic vtipného....
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
VladikS
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 25, 2022 11:44 am
Jméno a příjmení: Vladimir Starec

Re: Vyhořelý DPF u prodaného Legacy

Příspěvek od VladikS »

Tak on si ho nakonec odvezl kupec s tim ze dle priciny budeme resit dal. Vzhledem k tomu, ze se mu to stalo 20minut po tankovani (nejdriv volal kde se otvira nadrz a je to i v zapisu od hasicu), nemohl natankovat benzin??
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1488
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Vyhořelý DPF u prodaného Legacy

Příspěvek od mišus »

Ahoj. Přesně to mne napadlo taky, ale záleželo by v jakým poměru by to bylo, protože pokud se to stalo po 20minutach jízdy je na druhou stranu divný a musel by novej majitel natankovat opravdu malinko, mimochodem ten projev tomu nasvědčuje, dehet když má trochu benzínu ke krmení, netáhne a může se stát, že nespálený palivo proteče do dpf a tam může začít hořet a filtr zničí, rozsype se, vidím to jako real, ale to musí vědět nový majitel co natankoval. Mišus.
VladikS
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 25, 2022 11:44 am
Jméno a příjmení: Vladimir Starec

Re: Vyhořelý DPF u prodaného Legacy

Příspěvek od VladikS »

Uz jsme si to taky vsugerovali jako jasnou pricinu, ale vystopovali jsme jeho tankovani a podle videa natankoval spravne, takze skutecne nejaka porucha auta... az to projde diagnostikou, tak sem hodim vysledek.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“