Koroze na voze (všeobecně)

Plechy, plasty, nárazníky, zástěrky, lak, okna atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20602
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od námořník »

To ne 😂
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od sima »

Mroz66 píše: stř srp 10, 2022 10:45 am Jo, to je právě to. Pracuje se na tom.



Říkal, ve Španělsku - což je trochu z ruky.
Zkontaktoval jsem teda toho mého kámoše, kolegu z práce, nastřelil mu co a jak, tak volej, zkus to :-) jen nejdřív pozvedl obočí se slovy, když jsem mu opatrně oznámil, že mám pro něj kšeft snů...prý zase subaru??? :-D a začal se smát, no užil si minule, outbeček to měl už docela spočítané...
A jak tu zazněly ty nástřely cen tak to bude dle mě celkem reálné a to se ještě do pacoše ani neřízlo :-/ :-)
Edit: ale určitě neházet flintu do žita, na všem se lze domluvit.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od petr »

blíží se mi STK na outbacka tak jsem lehl pod auto a asi jsem to neměl dělat :-D jako viděl jsem už i horší věci , ale bohužel koroze pořád trochu postupuje , hlavně na zadní nápravnici , posledně jsem tu napravcici orýpal co šlo nastříkal dinitrolem ML na to Dinitrol 4941 a že by to teda nějak pomáhalo nevím no , loupou se z toho pláty i se rzí protože to pod tím asi pořád pomalu koroduje dál :-/ zase to teda škrábu dolů , brousím , čistím , ale co s tím dál teda nevím , jestli to zkusit znova , nebo spíš něco jiného zkusit .... všude se samozřejmě ani nedostanu a sundávat celou nápravnici se mi teda nechce :-/ no nemám radost
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1490
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od mišus »

Jste s tím dinitrolem všichni nemocní tvl :D kup si konkor 101 a měděnou vazelínu ve spreji a vše rezavý tím scákej. Není nic lepšího za ty prachy a funkčností. M.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49138
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od VDC »

To víš Michale, za to můžu já.
Petře to není na věky. Zrovna ta nápravnice je celkem na hovno. Buď to zopakuj a nebo zkus Mišusovo řešení.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od petr »

ja to předsedo vůbec takhle nemyslel , že bys za to mohl , mi to přišlo že by ten dinitrol mohl fungovat , přijde mi jako fajn matroš a kombinace řídkého a husteho aby to uzavřel mi přišla logicky jako fajn , ono to možná funguje , ale asi ne na moc dlouho , ona i ta sůl v tom může být nacucaná v te korozi , je to těžko hodnotit, nicméně se mi to nepodařilo zastavit a uvažuju co s tím a jestli nezkusit něco jiného , ale na podobném principu, nejsem totiž schopen to obrousit tak dokonale , že bych mohl dát nějakou základovku a na to vrchní nátěr, takže spíš opravdu to něčím mastným napatlat zakonzervovat ať to nepostupuje moc rychle
v dutinách mi to přijde že to ML funguje velice dobře , je to vevnitř mastné a koroze se zdá , že nepostupuje
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od Vrták »

Mohl bych tady požádat o doporučení na firmu/člověka v Praze (a okolí ale max Mělník, Kladno...), co by dokázali opravit začínající zadní lemy a pár drobností (jako lokálně vyštíplý lak)? Něco sem poptal, ale ty firmy v Praze mi dávají ceny jako bych chtěl celolak ve stříbrné Mercedes Alubeam... Forester rozhodně není leštěnka, ale ty lemy bych rád podchytil teď dokud se to dá ještě opravit bez svařování
Forester SG 2006 2.0X
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49138
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od VDC »

Petře nevím, jestli jsi to dělal, ale vystříkej tu nápravnici zevnitř. Ona ta koroze mimo jiné leze skrz sváry.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od petr »

jojo stříkal jsem ji i zevnitř tenkrát tam to zdá se funguje líp, zrovna dneska se na to chystám teda znova , dinitrol mám už doma v zásobě tak ho stejně chci spořebovat , je to boj , jednak ta sviňská sůl , ta je podle mě do toho zažraná do hloubky a taky ten materiál ze které je nápravnice asi nebude uplně top , lepší než nědělat nic , ale stejně do budoucna by to chtělo asi novou , ta moje už je místy oslabená bych řekl, otázka je kde ji vzít , kdo ji vymění a by mě to nezruinovalo finančně , jinak je auto celkem v pohodě , vše funguje , byla by ho škoda :-/
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od seatik »

Kruci, jste mi taky tak navnadili a lehl sem pod své SG a koukl na nápravnici..stav velmi ucházející,ale jak říká Tom, mezisváry to lehce prolézá. tak opět lehnu pod auto a pořádně to ML vystříkám.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
maniosa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: pon dub 23, 2018 4:11 pm
Jméno a příjmení: Matěj Petrů
Bydliště: Jihlava/Jihlávka - Vysočina

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od maniosa »

Dobrej tip, díky. Ta moje to taky potřebuje.
Subaru Legacy 2.0R 121kW MY2007
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1490
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od mišus »

Důležitý hlavně po tom obroušení je to, pořádně vše tlakově umejt čistou vodou a nechat vše vyschnout, jinak si tam tím voskem pak tu sůl zavřete a prakticky je to horší než, kdyby to nastříkaný nebylo. Sůl NENÍ ředidlem, benzínem a jinýma "rádoby" odmašťovákama rozpustná, možná je tím rozpuštěna z malý části.

A upřímně řečeno, většina přípravků podvozku jsou určený k ochraně když je to auto nový....
Na obroušenou rez (vždy tam oxid železa zůstane, pokud to neopiskujete a následně neodrezite) to prostě nepatří, opravdu je lepší použít něco mastnyho (to co nevyschne). Pozor dutiny jsou něco jinýho, tam se tvoří především kondenzát a nemá to přímý zásahy od kamení, solí a jiných píčovin, ty můžete těma voskama a mlkama stříkat horem dolem, jen dejte pozor ať jsou prostupný všechny odtoky, jinak vám tam vznikne bazén. Na už zkorodovaný podvozek je z mojí zkušenosti lepší masný (měděná vazelína, grafitová vazelína, konkor). Nikomu to nevnucuju, ale já osobně to tak na autech dělám od začátku a koroze nepostupuje ani se neobnovuje, naopak se hlubší koroze oloupala a po opětovným zakonzervování se stav nezhoršuje. Měděnou vazelínu ve spreji neumeje ani vapka, pokud to do ní neperete tryskou vzdálenou 1cm od ní. Je to můj názor a každej si to dělejte jak uznáte za vhodný ;)
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od dracekvo »

Největší sajrajt na kterej jsem si kdy sáhnul byla vazelína pro lodní šroub. To nešlo zaboha dolu.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od petr »

díky za tip , určitě to zkusím dobudoucna , momentálně mám ten dinitrol tak to použiju a holt uvidí se a pokud budu něco takového potřebovat znova tak zkusím ten konkor měděná vazelína , holt už tam ta rez byla, škoda že to neudělal majitel přede mnou , teď už je to jen o tom udržet to při životě trochu déle
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20602
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od námořník »

dracekvo píše: pát srp 19, 2022 1:38 pm Největší sajrajt na kterej jsem si kdy sáhnul byla vazelína pro lodní šroub. To nešlo zaboha dolu.
Možná na hřídel od šroubu, na lodní šroub se určitě žádná vazelína nedává a je to myslím normalni EP 2.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Karoserie, zasklení a exteriér vozu“