Vibrace motoru - WRX 2001

Odpovědět
Brano007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: ned zář 18, 2011 4:41 pm
Jméno a příjmení: Brano

Vibrace motoru - WRX 2001

Příspěvek od Brano007 »

Zdravím Vás,
jsem už třetím týdnem přeštastným majitelem WRX kombi (modrá klasika) z roku 2001. Poslední dny vychytávám nějaké ty drobné mušky. Aktuálně mě však trápí jeden problém. Dost výrazně se mi občas zachvěje motor. Mám pocit, že po zahřátí je to výraznější, ale dělá to i za studena. Jednoduše při nastartovaném motoru se občas jakoby zachvějě celé auto. Po delší jízdě a zastavení je to někdy výraznější a přejde to třeba do permanentního "chvění". V motoru nic neklepe, na diagnostice byl asi před dvěma týdny a vše bylo ok. Intenzivně se to projevuje asi 10 dnů. Nenapadá vás co by to mohlo být? Svíčky? Palivový filtr? Nebo nějaký silentblok? V doledné době se chystám k panu Bímovi na kontrolu, ale čekám, až dorazej objednané díly na výměnu (kotouče, palivový filtr,...) Jinak všechny oleje byliy vyměněny a při kontrole se zjistilo, že rozvody jsou udělané...
Předevčírem se mi na dálnici stalo, že když jsem jel pod plným plynem (na 4, do kopce a do výrazné zatáčky) tak mi cca 3x problikla kontrolka mototru. Pak alších 200 km ani tuk. Může to mít něco společného s tím chvěním? Jde mi o to, zda s tím můžu ted jezdit, nebo to radši nechat být... Díky za případné odpovědi!

Edit: Zapoměl jsem napsat, že otáčky přit om zachvění neklesají, maximálně v desítkách jednotek...10-40 rpm.
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Vibrace motoru - WRX 2001

Příspěvek od hetzer »

rekl bych ze je to vynechání jednoho z válců, tím ze jsou pisty protibezne to s tim motorem hodne zatrepe
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Brano007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: ned zář 18, 2011 4:41 pm
Jméno a příjmení: Brano

Re: Vibrace motoru - WRX 2001

Příspěvek od Brano007 »

Takze by to myslíš mohla být svíčka?
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Vibrace motoru - WRX 2001

Příspěvek od hetzer »

Brano007: nejsem vestec, ale urcite je to dobry zacatek hledani :wink:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Vibrace motoru - WRX 2001

Příspěvek od Slavek_xxx »

Tipnul bych si na spinani vetraku chladice nebo kompresoru klimatizace. Na chvili poklesnou otacky a volnobeznej ventil je vyrovna a motor se trochu otrepe. Ale ze by to traslo autem, to by musel byt uvolnenej motor v uchyceni.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Brano007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: ned zář 18, 2011 4:41 pm
Jméno a příjmení: Brano

Re: Vibrace motoru - WRX 2001

Příspěvek od Brano007 »

hezter: pár věštců by se sem hodilo:)

Slávek: Taky mě to napadlo, tak jsem se na to zaměřil, ale tím to nebude... klepe se to, i když větrák nejede a naopak...

ZAčnu tedy asi od těch svíček a případně kabelú... někde jsem četl, že to dělalo nějaký upálený čidlo, či co...
otas46
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 85
Registrován: čtv zář 10, 2009 5:44 pm
Jméno a příjmení: Otto Černý
Bydliště: U Roháčových kasáren 1331/26, Praha 10

Re: Vibrace motoru - WRX 2001

Příspěvek od otas46 »

já měl to samé na wrx 2001 combi a dělala to svíčka na třetím válci.
Odpovědět

Zpět na „Impreza“