Servis Subaru = alfa omega všeho.

Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od námořník »

Těch 1400 je z nějaký nabídky co mám v mobilu, tak je to možná i míň. Zajímá mě konečná cena a jistota, že když někde zůstanu, tak mě odtah nebude stát víc než oprava.
Když jsem nedávno řešil Levorga, tak mi bylo řečeno že to odtahnou do nejbližšího servisu(Ústí nad Labem) a pokud to nedokáže do 24 hodin vyřešit, tak kamkoli. Nechal jsem to rovnou odtahnout do Prahy a nedoplacel jsem nic.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Trpaslo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob úno 26, 2022 6:42 pm
Jméno a příjmení: Ondřej Máca

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od Trpaslo »

Nějak jsem tu nenašel, ale nemáte někdo tip na spolehlivého servisaka v Praze nebo kolem Prahy-vychod?
Potřeboval bych na autě pořešit pár věcí.
Jednak nějak casto se rozsvítí kontrolka filtru pevných částic, pak sice zhasne ale po nějaké době se zase objeví
A teď se mi rozsvitili žlutě rovnou tři kontrolky - motor, trakce a rucni brzda.

Outback 2.0D 2010
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od seatik »

Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14704
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od Tapan »

Kolik máš s tou naftou najeto? Se obávám, že tenhle motor sebelepší servis nezachrání :-(
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od sima »

Máš pravdu, ale jsou i vyjímky, jako vždy, kámoš provozuje tuhletu naftu, stejný ročník a jezdí a jezdí, jen se mu taky hlásil filtr pevných částic, tak ho dal zpět prodejci- mechanikovi na opravu, ten to řešil ve zdejší továrně, doslova na koleně opraveno, stálo to pár kaček a jezdí zase dál, už několik let.
Za pokus to vždy určitě stojí, jen najít toho znalého mechoše, ne jen výměníka dílů.
Samozřejmě nevím co vše stojí za těmi dalšími hláškami, chybami, jestli to souvisí s první závadou, či ne.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Trpaslo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob úno 26, 2022 6:42 pm
Jméno a příjmení: Ondřej Máca

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od Trpaslo »

Tapan píše: sob úno 26, 2022 10:12 pm Kolik máš s tou naftou najeto? Se obávám, že tenhle motor sebelepší servis nezachrání :-(
No asi 240 tisic. Doufam ze to tedy není finále. Velké věci s tim autem už neplánuji ale pár km by ještě vydržet mohlo. Už to mám vesměs jen jako druhé auto na cesty kolem 50km, ale kdyby to vydrželo dva roky a nejakych 5-10 k tak bych se nezlobil.
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14704
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od Tapan »

No uvidíš. V servisu ti řeknou. Bohužel, první diesly se nepovedly. A když to Subaru (asi) vychytalo, tak to prestali dělat :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Trpaslo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob úno 26, 2022 6:42 pm
Jméno a příjmení: Ondřej Máca

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od Trpaslo »

No je mi jasný že to není zázrak, tak zkusim servis a uvidom
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od námořník »

Pokud ti nevadí, že se k tobě budou chovat jako k někomu kdo je obtěžuje, tak AWD nebo Boxer auto.
Pokud na to nejsi zvědavej a nevadí ti Říčany tak zajeď do Racing 21 k p. Janouškovi. +420 603 522 048. V době závodů je trochu horší se domluvit na termínu. Ale kvalita bude na vyšší úrovni než u prvně jmenovaných.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od CoZmo »

pánové prosím o radu, kamarád se ptá...kam jezdit opravovat nový subo, když seš z ústí nad labem? Zatím tam naštěstí nemá co, jen výměny oleje apod...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od Traveller »

Do AWD je to hodinku. ;)
Možná by to měl nejjednodušší do Reichu, jestli se trochu domluví. Na peníze to asi výjde nastejno, ne-li levněji, a služby možná budou lepší. Někdo tu určitě do Reichu jezdí a psal o tom, tak mi to nějak utkvělo.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 556
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od milan74ma »

Bol by nejaky tip na servis alebo priamo clena klubu co by vedel streknut 2 skrabance nad sebou - jeden je az do plechu. Co som pozeral tak moja predstava je "nejako vycistit a vybrusit" a nasledne prestreknut bud by som kupil spray s farbou podla vin alebo ? Sam si na to moc netrufam, nikdy som to nevidel a ani som to nikdy nerobil. Teraz som to zatial zatrel lakom podla vin ale je to nepekne a bohvie ci to vydrzi a hlavne aby to pod tym nezacalo kvitnut. Na SK toto servisy nerobia a chcu to posielat do lakovni, ale nazov nepovedia a chcu striekat cele zadne piate dvere, co si myslim ze je zbytocne a chcu to len koli prachom ...
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14704
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od Tapan »

Se obávám, že jestli to má být udělaný tak, aby nebylo poznat, že tam kdy něco bylo, tak se bude muset stříknout celej díl. Pistolí, ne sprejem.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 556
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od milan74ma »

Hmm, co pozeravam tie relacie na Viasat Explorer, Spektrum, Discovery chanel tak tam ti manici nestriekaju cele auta, ale len poskodene casti a nasledne to rozlestia. Minimalne v telke to nepoznas ani pri detailnom zabere a o tom aj hovoria. Nechce sa mi nechavat auto 3-5 dni niekde koli prestriekaniu 10x2 cm sramu. Este som zvazoval tam spravit nejaky dip pruh resp. taky ten gumovy nastrek cca 15-20 cm siroky - ako prevenciu do buducna, ale nie som rozhodnuty.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od pufko »

Zabudni na opravu aby to nebolo vidieť. Keby to niekto aj vedel a babral by sa s tým, tak by to tiež nebolo lacné a ešte kde nájsť takého čo by do takej práce chcel ísť, každý ti samozrejme ponúka prelakovanie celého dielu, lebo to ako celok bude zaručene opticky v poriadku.
Problém je hlavne prelakovanie, pretože klasický sprej prd vydrží, musel by to byť dvojzložkový, ktoré sú drahšie a nie dostupné v každej predajni s farbami. Obyčajný budú mať všade, aj na výber z viacerých značiek.
Samozrejme aj farba sa musí trafiť, to vedia namiešať a naplniť do spreju, len či sa trafia tak aby to nebolo poznať...

Plastisip - na to sa vykašli už úplne, to tiež nie je večné.

Ked už niečo použiť ako "ochranu" do budúcna, tak potom číru foliu, každopádne ked do toho škrabneš ako to máš teraz že až do farby, tak nepomôže ani folia.
Ale tak používajú sa tenké - skoro neviditelné, ktorými sa olepujú aj predné svetlá a potom hrubšie napríklad na ochranu prednej kapoty či zadných lemov ked na ne lieta bordel od predného kolesa
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Odpovědět

Zpět na „Ze světa Subaru“