Hleda se Impreza 2.0

klicnik
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 30, 2020 10:45 pm

Re: Hleda se Impreza 2.0

Příspěvek od klicnik »

Saga pokracuje. Byl jsem v patek omrknout rocnik 2009. Kosmetika je jasna, koroze jjnak trochu pate dvere zespoda, nejakej puntik u loga, spodek i dvere vypadaly cajk.

Nicmene - mezi zadnimi dvermi a zadnimi koly neco je. Jednak nejaka "nalepka", vlevo i vpravo stejna. A okolo to rezne. Pocitam, ze spis od kaminku - nejsou tam zadne "zasterky". Vse bylo jakoby z povrchu, zadny bublinky nebo neco zevnitr. Prikladam foto - je to v podstate lak fuc, liska, a pod ni normalne stribrna ocel.
Prosel jsem cely topik od Levapa stran jeho Imprezy MY08, ale detail toho mista jsem nikde nevidel. Je to bezne, ze to vypada takhle?
63F0808E-1254-4D14-B9A6-29C08C54DB81.jpeg
47225756-FAC2-4A9C-ADD9-260651467192.jpeg
Otazniky pak jsou - celkem vykunenej prostor nad motorem (asi zadna hruza), servisni historie... a do budoucna holt vymena tlumicu, uz byly zmineny na STK, ze nejsou moc v kondici.


Dolozna historie je do 100k km, rok 2017. Potud vse v jednom servisu, pak uz zaznamy nejsou
Auto bylo cely cas v jedne rodine od novoty, pak prepsano od mamy na syna, syn nechaval jezdenk do servisu zrejme na otci. Dolozeny je jeste motorovy olej (5W40) z 2019 na nalepce na dverich.

Najezd je cca 150k ( = od posledniho zaznamu v servisce cca 10k/rok), za ten cas by mely byt dve vymeny v ATF, ocekavam, ze aspon jedna probehla po tech 60k. Jestli i druha, teprv budu overovat. Ale radilo to krasne hladce, vyrazne lip jak u mne, kde mam asi 5k km do vymeny, takze bych tipoval, ze asi menen byl.

A ted otaznik nejvetsi, olej v motoru. Vymena pry probehla cca tyden zpatky, ale ja jsem nenameril vubec nic. Ani kapka. Dum na samote u lesa v kopci, urcite to bylo nejak s kopce ci zesikma, ale abych nenameril nic? Zvuk byl OK, jako u mne (nestartovalo se uplne ze studen, mohlo to mit treba 40 stupnu, na omak to zlehka hralo). Olej mezi vymenama pry nebyl dolivan. Tak nevim. Ale plyn tam neni, nebyl, pry je to jinak motor bezproblemovy... tak snad?

Zkusim se jeste v pondeli neceho dopidit v servisu. Presto budu rad za komentare, protoze jinak bych byl celkem nahlodanej do toho jit.
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5154
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Hleda se Impreza 2.0

Příspěvek od petr »

jestli nebyl olej ani na konci měrky , tudíž ještě dost daleko pod minimem tak je to teda velký risk, pokud je to za pár kaček tak možná , něco podobného bylo u toho mého foryna SG, olej pod minimem, až na špičce měrky, dolil jsem 1litr abych mohl jet domů s větším klidem a bylo to mezi riskama, olej jsem hned doma měnil, při vypuštění z toho vyteklo 3,5 litru a to i s tím mým litrem co jsem tam dolil, takže předtím tam bylo v motoru jen cca 2,5 litru !!! naštěstí nikde žádná špona , motor zatím šlape krásně, cca 1500km tak snad to bude asi ok, ale podle mě bylo namále, nevím jak je to tam udělané, chtěl jsem ale velkou slevu tak jsem to riskl, měl jsem v záloze motor, kdyby bylo nejhůř
problém je že jste to měřili v náklonu to je pak těžko vědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22673
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hleda se Impreza 2.0

Příspěvek od spm »

Nalepky u vetsiny aut tam jsou podle me z vyroby... nevim teda jak presne u imprezy, ale u vetsiny novejsich aut jsou a podezrele je kdyz tam naopak chybi (respektive to tam vetsinou je bourane :-D ).

Olej, asi zalezi jak moc velky sklon to byl. Ja zrovna v patek v otb menil olej, v dilne po nastartovani a dokapani jsem to dolil presne na maximum, doma jsem to odstavil na parkovisti, ktere mozna trosku ve sklonu je a stojim jednim kolem v doliku (ale nic hrozneho) a jsem trosku nad minimem. Takze bych rekl, ze kdybych to postavil do nejakeho vyraznejsiho sklonu, tak tu merku taky vytahnu suchou.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22673
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hleda se Impreza 2.0

Příspěvek od spm »

(Nicmene tohle se da asi odhalit tim, ze to auto otocis o 180 stupnu a zmeris znova. Pokud i pak na ty merce nic nebude, tak to rozhodne dobre neni :-D)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14818
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Hleda se Impreza 2.0

Příspěvek od Tapan »

spm píše: ned kvě 01, 2022 7:44 pm (Nicmene tohle se da asi odhalit tim, ze to auto otocis o 180 stupnu a zmeris znova. Pokud i pak na ty merce nic nebude, tak to rozhodne dobre neni :-D)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Jako na střechu?
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Ladaf
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1199
Registrován: ned črc 17, 2011 11:43 am
Bydliště: Praha - Řepy

Re: Hleda se Impreza 2.0

Příspěvek od Ladaf »

klicnik píše: ned kvě 01, 2022 4:42 pm Saga pokracuje. Byl jsem v patek omrknout rocnik 2009. Kosmetika je jasna, koroze jjnak trochu pate dvere zespoda, nejakej puntik u loga, spodek i dvere vypadaly cajk.

Nicmene - mezi zadnimi dvermi a zadnimi koly neco je. Jednak nejaka "nalepka", vlevo i vpravo stejna. A okolo to rezne. Pocitam, ze spis od kaminku - nejsou tam zadne "zasterky". Vse bylo jakoby z povrchu, zadny bublinky nebo neco zevnitr. Prikladam foto - je to v podstate lak fuc, liska, a pod ni normalne stribrna ocel.
Prosel jsem cely topik od Levapa stran jeho Imprezy MY08, ale detail toho mista jsem nikde nevidel. Je to bezne, ze to vypada takhle?

63F0808E-1254-4D14-B9A6-29C08C54DB81.jpeg

47225756-FAC2-4A9C-ADD9-260651467192.jpeg

Otazniky pak jsou - celkem vykunenej prostor nad motorem (asi zadna hruza), servisni historie... a do budoucna holt vymena tlumicu, uz byly zmineny na STK, ze nejsou moc v kondici.
ja to měl na levou stranu bourany takže tam tu nálepku nemám
IMG_20210501_081712.jpg
druhá strana je v poho a to mám jednoho z prvních Hatchů MY07 najeto 265tisíc
IMG_20210501_083125.jpg
je to od kamení z předních kol, z fotek ta tvoje jezdila asi hodně okresky

ten polstr nad motorem jim hodně chutná, s tím nic moc nenaděláš
u oleje je fakt znát i hodně malej sklon


jedno foto z ukradený z netu, asi to bude globalní problém :-/
150935833.jpg
Naposledy upravil(a) Ladaf dne ned kvě 01, 2022 10:57 pm, celkem upraveno 1 x.
for fun: Subaru Legacy Turbo skoro RS-RA, MY93
for work: Subaru Impreza 2.0R, MY07 <= ex Subaru Impreza 2.0 Sport RS, MY05
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22673
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hleda se Impreza 2.0

Příspěvek od spm »

Tapan píše: Jako na střechu?
Presne, kdyz nic nevytece, bylo tam toho malo :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
klicnik
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 30, 2020 10:45 pm

Re: Hleda se Impreza 2.0

Příspěvek od klicnik »

Ladaf:

Diky! Jo, nejspis to ma nalitano nejvic v podhuri Jizerek, cesty siroke na dva osobaky, kdyz dobre. :-)

Kazdopadne dobry vedet, ze aspon ta kastle takhle bude v poradku. Zkusim jeste cinknout do servisu a jestli tam nebude nejakej extra zadrhel, mam asi viteze.
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5154
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Hleda se Impreza 2.0

Příspěvek od petr »

jestli to máš někde v servisu tak bych vypustil motorový olej a věděl bys kolik tam toho oleje bylo a hlavně kouknout jestli nejsou špony na magnetu na zátce , nebo v oleji
Odpovědět

Zpět na „Impreza“