moc to nesvítí :((

Odpovědět
jarke
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 182
Registrován: sob zář 12, 2009 7:55 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

moc to nesvítí :((

Příspěvek od jarke »

Zdravím poslední dobou mě začíná štvát jak mi imprezka (94)špatně svítí...Když jedu sam nic proti me nejede, je pořádná tma tak je to ok, ale jakmile se stmívá nebo jedou proti mě koktáváci a jiný šmejdi s xenonama ale i obyč světlama tak ty moje světýlka přesvítěj a ja nevidim vůbec nic :686: ...Zkoušel jsem dát místo obyč H4 takový ty namodralý ale výsledek stejnej až na to že ty modrý jdou imprezce k "pleti"...Kdosi mi nabízel 100 watový H4...máte s nima někdo zkušenost..a je to vubec legál??A stačí pak baterka bo je třeba silnější???Díky JARKE
Subaru Impreza 1.8 MY95
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od seatik »

Tak za prve uz si udelal chybu,ze jsi dal zarovky do modra..nejlepe vidis s bilo zlutym zbarvenim. Za druhe 100W nedavej,je to nelegalni,bude se Ti dost hrat parabala svetlometu nehlede o elektroinstalaci,ktera bude nejspise dost trpet. Zkus nejake lepsi zarovky napr. osram silverstar,tungsram megaleichts +50%,nichtbreaker apod...dale by mozna stalo za to pokud jsi sikovnejsi ocistit svetla zevnitr..tam ale musis byt do opatrny pri cisteni paraboly..jinak s tim oslnovanim vidim o dost mene i ja a to mam xenony
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od Mira »

No pokud je to 94, tam nebyly bůhvíjaký paraboly. Určitě kup lepší žárovky Osram Night Breaker jsou co se týká poměru výkon/cena asi nejlepší, přesto, že nevydrží tak dlouho. Chce to co nejbělejší světlo, s modrejma žárovkama uvidíš akorát víš co. 100W žárovkama budeš oslňovat a vypálíš si paraboly. Je taky možný, že po těch letech už jsou prostě vybledlý a pak pomůžou pouze nový světla. Já měl u předešlého peugeota taky vysvícený paraboly a neviděl jsem skoro nic. Nový majitel tam dal nějaké úplně nou name ty nejlacinější nový světla a svítilo to pak náramně. Takže základ - dobrý paraboly a žárovky. Ale všeobecně při mokrý silnici a za provozu v Brně při veřejným osvětlení jsem neviděl nic i s xenonama. A taky dbát na dobrý seřízení - pokud svítíš pánubohu do oken, neuvidíš nic i s přídavnou kamioňáckou lištou.
jarke
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 182
Registrován: sob zář 12, 2009 7:55 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od jarke »

je provda za jsem na zarovkach setril a vzdy kupuju ty laciny cca 70 kc kus mel jsem za to ze u tech drazsich se plati za znacku a budou +- podobne....asi bych je teda prubnul kdyz to rikate...co se tyce cisteni atd...moc se mi do toho nece pac sem takovej hrubyján a ty plasty zvetraly letama bych urcite polamal...novy svetla?! :670: to je investice okolo 4 az 5 tis...a to do auta za 30 jen kuli tomu abych lip videl je trosku moc..takze teda lepsi zarovky a uvidime
:diky:
Subaru Impreza 1.8 MY95
jarke
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 182
Registrován: sob zář 12, 2009 7:55 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od jarke »

teda tu cenu novejch svetel palim od boku mozna je to jinak?? zkusim pohledat.....
Subaru Impreza 1.8 MY95
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od hetzer »

jarke: namodrale jsou pro tuzingare. ja si necham pod stromek nadelit od tchana philips Night guide. driv jsem mel osram silverstar a taky dobry, byl to znatelny rozdil, ale po ctyrech letech se posledni spalila
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Subarek-sti
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Kontaktovat uživatele:

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od Subarek-sti »

Ja měl žárovky od halfords +90% světla či co a svítili supéééééér. sic ežárovka stojí cca 350kč ale mívaj dost často akci 1+1 zdarma a opravdu se to vyplatí. www.halfords.cz .
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od quickly »

Subarek-sti píše:Ja měl žárovky od halfords +90% světla či co a svítili supéééééér. sic ežárovka stojí cca 350kč ale mívaj dost často akci 1+1 zdarma a opravdu se to vyplatí. http://www.halfords.cz .
Já teď jezdím taky s Halfords H7 (viz vlákno ohledně praskání žárovek v F09) a musím přiznat, že jsou opravdu skvělé. Taky byla akce 1+1, H7 za 525,-
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od tango »

Tak to já chodit do blbejch obchodu, tady paltím za každou zvlášť :839: . No asi budu muset někde pohledat, až bude akce :657: . Jinak světla jsou základ a pokud vezmu cestu kde krajnice jsou už skoro neviditelný, tak tam se taky jede fakt super :725: . Možná by se mněli zamyslet silničáři a něco s tím udělat :baseball: . Neříkám že jsem slepej jako patrona, ale v takovejch úsecích si zapnu mlhovky, abych viděl kde je krajnice :670: . Škoda , že nemá Subo přisvicování do zatáčky např :686:
jarke
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 182
Registrován: sob zář 12, 2009 7:55 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od jarke »

caues chlapi tak jsem popatral vcera po netu a nejvic se mi libili ty osram night breaker stojej v h4 kolem 300,- pár což je oproti treba tem philipskam o dost méně..na youtubu bylo i nejake vydejko a vypadalo to ze svitej pekne....tak je zkusim, pristi tejden objednam....jinak pro zajimavost komplet lampy na moji rezu vyjdou na 2 500,- jedna :686: jen sklo bo parabolu zvlast sem nenasel...pic
Subaru Impreza 1.8 MY95
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od tango »

Zkus Hostice u Prahy. Tam je vrákáč na Subo jestli tam něco nebude :845: . Jinak ta cena je pěkná, ty Philipsi se mi nejak nezdaj, jestli to není jen cena - značka :655: . Jiank JBC pojeď s náma 12.12.09 na Kérkonoše :banana:
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od Albi »

jarke píše:... novy svetla?! :670: to je investice okolo 4 az 5 tis...a to do auta za 30 jen kuli tomu abych lip videl je trosku moc ...
to nemůžeš takhle brát. ono to sice vypadá jako nepoměr, ale prostě je to potřeba. musíš se na to koukat jako na celek, máš autí a jezdíš, a na cenu koukej jako na celek, celkové náklady. cena auta je jen základ.
když si koupíš novější, budou světla OK, asi, ale ... myslíš že ušetříš ? :idea:
Uživatelský avatar
David
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 04, 2009 12:00 am
Bydliště: Kosov
Kontaktovat uživatele:

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od David »

Je to tak. Já měl u starší Rézy MY95 také už hodně "oslepnuté" světlomety. Osadil jsem to ternkrát nějakými "lepšími" žárovkami tuším od Osramu co měly vyšší svítivost....kapánek se to zlepšilo, ale furth to stálo zaObrázek

Nakonec jsem tam tenkrát koupil jakýsi "tuzingový" světla, se kterejma sem to auto prodal...

Imprezy první generace moc dobře nesvítí...nejlepší jsou natom světlomety z posledního faceliftu - MY99-2000 s čirou optikou origo SUBARU. Dělají se totiž tyto čiré světlomety v replice - fa DEPO,
a tam je svítivost o něco horší. Já je před cca 2roky kupoval ty DEPA za cenu cca 1900,- Kč/kus.

Já mám v současné době origo čirá světla Subaru v kombinaci s H4 xenonama a konečně to svítí Obrázek
TURBO-Fast & TURBO-Furious

Subaru Impreza 2.0 WRX sportwagon MY99
Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od VDC »

Jarke co se světel týče, kup Osram Nightbreaker, dneska už se dají koupit za 350 kč pár a rozhodně se to velmi vyplatí. Je pravda, že vyšší svítivost je vykoupená kratší životností, ale je to daň, která se rozhodně vyplatí. A je to 100% legální řešení.
Především při snížený viditelnosti je rozdíl hodně znát. Kdybys to nemohl sehnat v obchodní síti, tak se koukni po netu. Před časem jsem je za tyhle peníze sehnal akorát na Aukru, ale prej už takhle stojí normálně.

A co se týče srazů, tam jezdíme proto, abychom se navzájem poznali a ne abysme se masírovali, kdo to má víc naleštěný. Ještě tak kdo to má víc od bláta. Kdybys viděl, čím jsem byl třeba letos na valný hromadě, tak by ses přestal stydět. Zkrátka je jedno jak to vypadá, hlavně že je to Subaru !!! :826:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
jarke
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 182
Registrován: sob zář 12, 2009 7:55 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: moc to nesvítí :((

Příspěvek od jarke »

VDC:jo jo nasel jsem je na netu za 297,- Pár což je v pohoale s postovnym to stejne vyleze ke 400 :686: zmetci postacky.... Se zrazem to je jasny ze se jezdi kuli lidem a projet se ja to nemyslel tak doslova je ale pravda ze sem se chtel ukazat az bude reza bez rezu :850:
David:mel sem za to ze na tu mou 94 ty ciry nepasujou bo maj jinej tvar sou takovy vic zamraceny to by se musela menit i haupna ne??
Subaru Impreza 1.8 MY95
Odpovědět

Zpět na „Elektronika a elektroinstalace vozu“