Koupe forestra

Pulec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 01, 2021 11:26 pm

Koupe forestra

Příspěvek od Pulec »

Ahoj lidi rad bych si koupil forestra do r.v. 2008 myslím max druha generace...mám ale problém který potřebují objasnit. Automat verzus manuál.bavime se asi o 2,5litru ale zajímá me problematika převodovek rychlosti atd...hluk také...všude jen 0-100-150 km/h ale najít video normální jízdy to fakt není k nalezení...kolik motor točí třeba na 100km 130 jaký je hluk ?? Může někdo napsat
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Koupe forestra

Příspěvek od Mareka »

Forester AT 2.5 XT mi ve 100km/hod točí cca 2100 na čtyřku (více stupňů nemá).
Hluk: oproti koncernu slyším více zvuků od kol a z kufru, ale je to snesitelná úroveň. Vzhledem k tvaru samozřejmě i vyšší aerodynamický hluk.

Spíše bych doporučil najít majitele auta v okolí a projet se.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 162
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Koupe forestra

Příspěvek od Vrták »

Já mám 2.0X automat a v dálničních rychlostech je slyšet rozhodně víc aerodynamika než převodovka. Řekl bych, že víc je to znát při rozjezdech, s automatem si neužiješ moc zvuků motoru, protože to spolehlivě přehluší "hučení" hydrodynamického měniče. Z hlediska spotřeby a údržby je ale lepší volba spíše manuál....
Forester SG 2006 2.0X
Levis29
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 202
Registrován: čtv srp 26, 2021 11:34 am
Bydliště: Opava

Re: Koupe forestra

Příspěvek od Levis29 »

mám SG 2.0 automat a při rozjezdu je to takový hlubší zvuk ale pak více "hučení" když jde do otáček, nad 100km/h je to už spíš pocit že auto na to není stavěné ale taky nemám důvod se do takových rychlostí pouštět...jo a taky slyším rádio co nehraje nic moc :-)

je to hodně individuální a asi se nemůžeš rozhodovat podle popisu ostatních...záleží jak jezdíš, z čeho přesedáš, kde budeš jezdit a ve finále i jaké budeš jezdit pneu a jaký kus chytneš atd. atd.

napiš odkud jsi a třeba by ses s někým svezl, nebo si zajdi na nějaký kousek do bazaru...i kdyby to byl vergl v Áčkách, tak aspoň se svezeš a budeš mít představu, ne jen o tom na co ses ptal ale i o všem ostatním...jsou to specifické auta.
Pulec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 01, 2021 11:26 pm

Re: Koupe forestra

Příspěvek od Pulec »

Jsem z Ostravy a presedam z pezotu 407 2.0hdi 6kvalt jsem zvyklej na pohodlicko a tichoucko no
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe forestra

Příspěvek od seatik »

Tak pokud na pohodlí a ticho, tak to jsi na špatné adrese. Podvozek je tvrdší, aerodynamický zvuk je zvýšený a zvuky od převodovky a motoru jsou taky vyšší..... a proto to auto tak miluju. :-D
Tuším ve 3200 otáčkách spíná turbo a auto začíná dost :*) benzin, ve 130 už musíš mluvit zvýšeným hlasem, ve 150 už slyšíš jen motor. Je to mechanické auto se slabým odhlučněním, ale prima jízdními zážitky.
Přílohy
IMG_20211231_162013.jpg
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Koupe forestra

Příspěvek od petr »

jestli nechceš nějak extra do terénu tak bych spíš hledal outback, ten je líp odhlučněn , lepší aerodynamika , prostě lepší na cesty , ale to už musíš vědět ty na jaké účely budeš to auto mít
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Koupe forestra

Příspěvek od mnov »

U Forestera motor vytočený na 4000 ani neslyším. To je ten nejmenší zdroj hluku. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe forestra

Příspěvek od seatik »

Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Koupe forestra

Příspěvek od Mareka »

Asi takto:
1) sedan v naftě 6MT bude méně hlučný v rychlosti 100+ bo nižší aerodynamický hluk, při nízkých rychlostech a stání bude pocitově tišší Forester bo to není TDI traktor
2) pošli mi PM a domluvíme projížďku - jsem z OV

EDIT: upozornil bych ještě na jiné výrazné specifika, než jsi se ptal (a pro většinu řidičů/uživatelů jsou VELMI odlišné proti běžným zvyklostem):
- vnější a vnitřní design Forestra je hodně specifický
- oproti jakékoli naftě to fakt žere
- málokdo to umí opravit
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Koupe forestra

Příspěvek od pufko »

Forester 2.5XT bude tak hlučný ako hlučný výfuk na nom budeš mať...
Ale presadnutie z P407 do Forestra je asi ako keby si porovnal presadnutie z P407 do starej P306, pretože P307 je priestorom na tom dobre.
Forester nie je nejak velký a ani nepatrí do kategorie áut kde je dôraz na komfort, tam patrí skôr Tribeca, akurát tam je minimum 3.0i...
Spotreba 2.0HDi vs 2.5XT by bola asi mierny šok
Takže tiež som za Outback ak sa žiada vyšší podvozok a zaroven nejaký komfort na palube, ale u každej 2.5i non-turbo treba počítať že bude hltať olej a spotreba nejakých 9l+

Opraviť Forester XT nie je nijak problémové, problém je nájsť servis ktorému sa chce. A to je to čo sa im nechce, pretože s tým nemajú bohaté skúsenosti.
A kedže roboty je dosť aj bez oturbeného Forestra, tak sa budú radšej rýpať vo vydojenej Octavii
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Pulec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 01, 2021 11:26 pm

Re: Koupe forestra

Příspěvek od Pulec »

Takže automat ma 4 a manuál 5 rychlosti?
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Koupe forestra

Příspěvek od Mira »

Automat je 4-kvalt, manulál 5. Spotřeba bude min. 2x vyšší než u toho francouze, pohodlí nižší. Jsou to úplně jiný auta,
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
margano
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 120
Registrován: čtv črc 03, 2014 9:45 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Trenčin

Re: Koupe forestra

Příspěvek od margano »

Zdravím vás 🙋
Rozhliadam sa pre ženu po SJ lesnikovy a potreboval by som par rad.Musi to byt 2.0 benzin,nie XT,ale v automate.
Pls ako to je s X mode? Su niekt.aj bez.Je to od rocnika dajakeho ci od stupna vybavy.Potom tlmiče su samonivelaky ci zalezi tiez od niecoho?
Boli dajake extra zloby na nich okrem dajakych zvolavaciek?
Dakujem pekne za odpovede.Hladam kade tade po inzeratoch tak ak o niečom zaujimavom kusku viete poslite mi echo.
Ďik moc
Marek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe forestra

Příspěvek od quickly »

Podle mne všechny SJ s CVT mají xmode, samonivelaky jsou všude, jsou lepší než u SH. Já jsem s SJ najel 268 tkm a vše ok, mari75 si ho vzal a provozuje dál. V servisu si nech potom zjistit, zda jsou udělaný všechny svolavacky.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „Forester“