Sedacky

Potahy, autokoberce, čištění, údržba atd.
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Sedacky

Příspěvek od podvlada »

Podle mě tam bude něco vypadlýho, imho to bude na stejnym motorku. U mýho Outbacka to taky nějak zlobí, ale nerejpal jsem se v tom, nějak se to na chvíli zpravilo, mam to nastavený co nejvíc nahoru a tam to drží. Naopak to můžu na jedný straně ještě rukou nadzvednout, kdežto na druhý straně to drží nahoru i dolu :-) Tipnul bych si, že ten mechanizmus může bejt zespodu vidět. Resp. po vyndání sedačky, snad bez demontáže polstrování...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Pavlas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: úte úno 23, 2021 8:28 am
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Praha

Re: Sedacky

Příspěvek od Pavlas »

Taky to můžu rukou nadzvednout, ale moc to myslim nedrží :-) Já si řikal, že to asi nebude potřeba, ale nebylo by špatný si to aspoň trochu přizvednout :-) Zkusim se na to teda podívat a budu doufat, že to bude přístupný zespodu bez většího rozebírání. Díky!
● Subaru Outback 2.5 121kW MT MY07 Obrázek
● Škoda 120L (1987) (jako veterán)
◌ ex - Subaru Impreza 2.0R 118kW MT MY06
→ YouTube kanál ←
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Sedacky

Příspěvek od Tapan »

Může to být přesně jak píšeš, buď něco vypadlýho, nebo mrtvej motorek :-) Teoreticky ještě ovládací čudl (není kontakt při sepnutí). Bez proměření multimetrem nezjistíš.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Pavlas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: úte úno 23, 2021 8:28 am
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Praha

Re: Sedacky

Příspěvek od Pavlas »

Doufám, že motorek snad ne. Že by na tohle byly dva motorky? Ale možný je všechno :-)
● Subaru Outback 2.5 121kW MT MY07 Obrázek
● Škoda 120L (1987) (jako veterán)
◌ ex - Subaru Impreza 2.0R 118kW MT MY06
→ YouTube kanál ←
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Sedacky

Příspěvek od suubaru »

Hele je tam takový ocelový kus cca 3 mm plech se dvěma otvory, vyhnutý do S, který reaguje na posun motorku a zvedá sedačku. Ten díl praská. Řešil jsem to, vymontoval sedačku, vymontoval ten kus, nechal zavařit, a namontoval zpět. Jedna díra byla osazena nerozebíratelně, ocelový nýt, řezalo se plátkem na pilku. Pak se osadilo šroubem s matkou. Nervy s opravou lze ušetřit sehnáním jiné sedačky.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Sedacky

Příspěvek od podvlada »

Dík! Moje teda je ve stavu, kdy asi novou (jetou) pořídím, ale kdo ví, jak to bude tam, takže dobrý vědět :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1119
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Sedacky

Příspěvek od pufko »

A nejde to zavariť "núdzovo" priamo na vymontovanej sedačke?
Ja mám doma dve elektrické hnedé z outbacku, ktoré som kúpil za facku s tým že si ten "elektrický podvozok" prehodím do mojeho Lega na stranu spolujazdca kde mám iba manuálnu. Len že ja mám čierne a ten hnedý bočný plast by mi tam dosť svietil. Nie je problém síce streknúť, ale po tom ako som si demontoval svoju manuálnu sedačku a videl čo je všetko na nej zospodu tak som to odložil....

Potom som zohnal z PL tretiu čiernu sedačku z angličana, ale US Legacy má opierky ako EU Outback a tiež nemám perforovanú kožu, tak že musím prehodiť toho celkom dosť.
A to stále neviem aké sú rozdiely čo sa kabeláže týka, mám tam celkom dosť senzorov čo idú pravdepodobne do jednotky airbagov, takže robota niekedy ked bude teplejšie a viac času sa s tým babrať, pretože navyše sedačka z EU do US modelu a ako bonus konverzia RHD sedačky do LHD auta.
Možno sa na to nakoniec vytoto... :-/
Obrázek
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Pavlas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: úte úno 23, 2021 8:28 am
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Praha

Re: Sedacky

Příspěvek od Pavlas »

Já jí mam celkem pěknou, tak asi zkusim "vopruz" variantu :-)
Díky moc za rady!
● Subaru Outback 2.5 121kW MT MY07 Obrázek
● Škoda 120L (1987) (jako veterán)
◌ ex - Subaru Impreza 2.0R 118kW MT MY06
→ YouTube kanál ←
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Sedacky

Příspěvek od suubaru »

pufko píše: úte led 04, 2022 7:57 pm A nejde to zavariť "núdzovo" priamo na vymontovanej sedačke?
ten díl je utopený v mechanické části a musí se důkladně svařit ze všech stran, aby to drželo, je tam velký krut. (v závislosti na tonáži pilota :-) )
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
Pavlas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: úte úno 23, 2021 8:28 am
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Praha

Re: Sedacky

Příspěvek od Pavlas »

Tak to je asi ten plech, co je vidět na pravý sedačce pod plechem, co jsou na něm konektory?
● Subaru Outback 2.5 121kW MT MY07 Obrázek
● Škoda 120L (1987) (jako veterán)
◌ ex - Subaru Impreza 2.0R 118kW MT MY06
→ YouTube kanál ←
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 556
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Sedacky

Příspěvek od milan74ma »

Ahojte, tak trosku ozivivime tuto temu ...

Dlhsiu dobu bojujem s vrzganim a pukanim z vnutra vodicovej sedacky. Plus ta krizova opierka ako keby bola uz len na 50% tak ako nova. Pozerali to aj v servise. Vrzganie docasne odstranili, ale po cca 500km je to tu znova a vrzga to aj v castiach kde to bolo predtym v pohode a nevrzgalo to...

Ked pojdem na servisku niekedy v Januari, skusim ich poprosit nech to pozru znova, ale velku sancu tomu nedavam ... kedze mi tam povedali, ze tam nic zle nenasli a tak sa to neda uhrat na zaruku. Plus ze s tym nic viac nevedia spravit, ale sak mozno znovu skusia. Uvidime. Ze aj ked to vrzga a ked tam nic nevidno, ani po rozobrati a vsetko vyzera ok, Subaru zaruku neuzna aj ked by servis chcel uznat a aj ked to preukazatalne vrzga a je ciastocne ako keby nakrivo smerom doprava dole a hlavne v zadnej casti. Co k tomu povedat ... Servis snahu ma, importer nema a vysledok je aky je ...

Rozmyslam teda bud kupit nejaku zanovnu dobru sedacku - neviem vsak odkial. Neviem nic najst. Mozno nejaky vrakac ? Hladal som aj buracky a nic. Alebo najst niekoho kto sa vyzna a vedel by to opravit. Vedeli by ste nieco /niekoho poradit. Je jedno ci sukromnnik, alebo servis. Ale hlavne nech sa vyzna, by som docestoval aj viac 100km. Ale ist len tak na blink nechcem preto sa pytam. Kludne mozte aj SZ.

Vopred velka vdaka

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
P.S.:
So ziadnym autom doteraz som tolko problemov ako s Outbackom nemal a to ma auto iba 3 roky ...
Keby sa na tom tak dobre nevozilo, uz by islo hned z domu, ale zatial mu teda davam sancu akurat rozmyslam ak si ho necham ci dalsie auto kupit znova Outback ked ma neopravitelne chyby :-DDD ...
Subaru Outback 2019 (Comfort)
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1119
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Sedacky

Příspěvek od pufko »

Skús osloviť nejakú firmu čo vie prečalunniť autosedačky.
Na YT som videl dávnejšie toto video, ale neviem či tam spomína sídlo firmy, nechce sa mi to pozerať celé znovu, ale ked si to pozrieš tak vidíš že vie čo robí
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 556
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Sedacky

Příspěvek od milan74ma »

dik za tip
Subaru Outback 2019 (Comfort)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24197
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Sedacky

Příspěvek od sima »

Mě čeká taky oprava sedáku na SG. Začal se zespod drolit. Všimla si toho slečna při čištění interiéru. Hrozí, že se vydrolí tak, že jednou člověk propadne prdelí kdesi hloub :-) zajel jsem k jednomu čalouníkovi tu, provádí běžně i opravy sedáků, zrovna jich tam pár měl. Výhoda, je, že si sám sedák vyjme, pokud teda není s tímto nějaký větší problém, čili auto mu tam necháš, nepřevážíš, s tím se taky každý nechce zbytečně srát, ne běžný čalouník, času má sakra málo, furt plno práce, zavalená dílna.
Sedák vykuchá kde je třeba, opraví, zrovna přitom opraví i popraskanou koženku na boku sedáku, jen jsem na něj netlačil s časem, když jsem viděl tu zavalenou dílnu a to tam dělá ještě jeho žena, on sám pravidelně odjížděl na stavbu svého syna, to už mrzlo a začínalo sněžit, dostihy s časem...tak snad někdy v lednu.
Zkusil bych tedy prozkoumat v tvém okolí čalouníky, sedák jako sedák :-) ten místní dělá i s airbagy...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24197
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Sedacky

Příspěvek od sima »

Opraveno, jak jsem psal ve svém vlákně.
Milane můžeš se spojit s tím čalouníkem, vysvětlil jsem mu situaci, co tě trápí, říkal, že jestli máš stejnou konstrukci uvnitř sedáku jako já (to netuším, ale japonci jsou konzervy a je to dosti možné) tak má jediný tip co by to mohlo dělat. Jsou tam takové vlnovce, pružiny na sedací části, ty jsou zaháklé do pleh konstrukce, nosné části sedáku, tam ve spoji by to mohlo prý snad vrzat, ale chce to samozřejmě vidět, slyšet ááá pak nejspíš rozebrat. Fotky zkusím dodat, ještě je nemám.
Umí to i na "počkání" pro vzdálenější zákazníky.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Interiér“