Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

petr píše:no , akorát v mém rozměru je ten vzorek na pohled uplně jiný , řekl bych spíš cestovní
https://www.alukola.cz/cooper-tires-dis ... i-a-suv-1/
Taky jsem se na ně díval a dopadl jako ty.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Jack
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 25, 2020 11:10 am
Bydliště: Varnsdorf

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Jack »

Je nějaká náhrada za Nokian WR D4? Chtěl jsem je na Outbacka H6 v r17 a už nejsou (ještě se dají sehnat v r16, ale radši bych r17). Vyjíždějí teď všude akorát Nokian WR Snowproof...
Subaru Forester SF 00', 2.0 92kW
Subaru Outback H6 05', 3.0r 180kW
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5154
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

a byly ty WR D4 dobré? já měl ty předchozí WR D3 a ty byly mizerné ....
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1278
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od strider »

ad nokiany - jezdil nekdo WR Snowproof P (To pismeno P znaci novou generaci)? Mam spolehlive info, ze na tehle opravdu jeste je napsano Made in finland.
Premejslim, jestli je zkusit, v zadnym relevantnim testu letos nejsou...nebo vzit zase osvedcene GY Ultragrip perf., tentokrat v nove generaci s "+" ...
Modrak uz holt potrebuje novy backory... na predchozich GY z 2018 najeto bezmala 21k km, zbylo tam 4,5mm ... i tim mym stylem, s klouzackama pod palbou, za ume uplne cajk.
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1224
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Cheza »

Jeden test jsem našel. Já bych do Nokianů už nešel. GY Ultragrip Performance mám taky osvědčené a příští rok je vezmu zase.

https://www.testpneumatik.eu/zimni-adac-225-50-R17
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19027
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od hamoun »

na testy se da kouknout i sem:
https://www.az-pneu.cz/testy-pneumatik
škoda superb
ex WRX 2008
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5154
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

letos ještě musím vydržet na nexenech, ale co pořídit na další zimu to je otázka, po zklamání u nokianů a continentálu uvažuji o návratu k bridgestone, DMV3 by mohla být fajn , nexen je celkem fajn , byl levný a funguje slušně, jenže výrazně podražil a ten typ co mám se doprodává a nový dezén mi od pohledu nesedí, nebo se fakt naseru a půjdu do vraníků , jsou levné a berou dobře a na dálnice s forynem už stejně nikdy nepojedu , jen mám z protektorů furt trochu divný pocit hlavně když vezu děcka
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1278
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od strider »

hamoun píše: stř pro 01, 2021 11:25 am na testy se da kouknout i sem:
https://www.az-pneu.cz/testy-pneumatik
Dik, kouknul sem a pro ty nokiany to nedopadlo moc lichotive. Nacetl sem si to trochu vic, pry je to 'guma na zimu stredni evropy'...coz sem si prelozil jako 'omrd*li sme hakkapelitu, bude vam to stacit, smejdi na jihu :D'. Poradna snehova guma od nokianu je az hakkapelitaa R, ktera je ale za bura guma. I tak sem se nevzdal, a rikam dobry, zkusim, uvidim, ale jenom jestli je fakt finska. Tak sem odeslal zadost na eshop co ma ta guma na sobe napsano. A dostal sem misto normalni odpovedi totalni slohovku od rusofila, jak jsou gumy z ruska lepsi, a co to vubec zkoumam, ze kvalita je stejna ale v rusku lepsi protoze tam ma nokian novejsi tovarnu atd...No cumel sem jako puk, to ti reknu. :-DDD A pritom z toho stejnyho eshopu uz sem koupil 5 ruznych sad, vzdycky mi na vsechno odpovedeli, DOT spravny, vsude stejny, pohoda. Ale jakmile prisla rec na Rusko, je ohen na strese :DDD
No nic, takze sem vzal zase ten Goodyear :))
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20591
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

😂😂😂😂.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19027
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od hamoun »

Tak to je pecka :-DDD

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49119
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5154
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

měl jsem možnost jet s vitarou co měla obuté ty hakapelity a jo nejelo to špatně , jel jsem jako spolujezdec , ale čekal jsem vlastně trochu víc za ty prachy , určitě jsou to jedny z něj gum do sněhu , ale hrozně předražené a myslím , že stejně nejsou nejlepší , mělo to snahu dost ujíždět do boku , na to kde byly vyrobené jsem se asi nedíval nebo si to nepamatuju , kdyby stály polovinu tak bych je testnul jinak né
ale jestli jsou teda z ruska tak vůbec nechápu tu cenu :-D
je to nějaká moda dneska, levně vyrobit a co nejdráž prodat , kupoval jsem v subaru origo hadici k chladiči , nevěděl jsem narychlo co tam dopasovat a nahražku jsem nenašel , tak objednána origo, přijdu pro ni a 600kč a to prý mi dali slevu :-DDD koukám na ni a ono made in bangladeš nebo už nevím , chtěl jsem tou hadicí přetáhnout toho prodavače po hlavě , začal mě taky ujišťovat , že kvalita je lepší než kdyby byla z japonska, že tam v té prdeli kde to vyrobili mají suprmoderní fabriky , nicméně výrobní náklady tipuju tak na 20kč , podobná na škodu 120 je za 60kč , možná by i pasovala , neměl jsem jak rychle to zjistit , tak holt jsem to vzal a s velkou radostí zaplatil těm vydřiduchům a jak už tu někdo někde psal budu doufat , že se v nich hovno šprajcne ...
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 545
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Bekr »

petr píše: ned říj 17, 2021 9:01 am a byly ty WR D4 dobré? já měl ty předchozí WR D3 a ty byly mizerné ....
WR DR s přízviskem SUV máme na Otíkovy a po pár jízdách se těším, až tam za pár zim dám něco jiného... asi tak >:-f
Nutno ovšem podotknout, že zatím s nimi mám zkušenost jen z různě znečištěných asfaltových povrchů. Dovedu si představit, že ten vzorek bude docela dobře fungovat v měkkém sněhu, nebo možná i v blátě. Na hladkém povrchu, relativně hladkém povrchu, ale ztrácí. Na to mají málo takových těch jemných zubatých drážek. Na druhou stranu mají aramidové bočnice, což může přijít vhod mimo asfalt.
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

strider píše: pát pro 03, 2021 3:16 pm Dik, kouknul sem a pro ty nokiany to nedopadlo moc lichotive. Nacetl sem si to trochu vic, pry je to 'guma na zimu stredni evropy'...coz sem si prelozil jako 'omrd*li sme hakkapelitu, bude vam to stacit, smejdi na jihu :D'. Poradna snehova guma od nokianu je az hakkapelitaa R, ktera je ale za bura guma. I tak sem se nevzdal, a rikam dobry, zkusim, uvidim, ale jenom jestli je fakt finska. Tak sem odeslal zadost na eshop co ma ta guma na sobe napsano. A dostal sem misto normalni odpovedi totalni slohovku od rusofila, jak jsou gumy z ruska lepsi, a co to vubec zkoumam, ze kvalita je stejna ale v rusku lepsi protoze tam ma nokian novejsi tovarnu atd...No cumel sem jako puk, to ti reknu. :-DDD A pritom z toho stejnyho eshopu uz sem koupil 5 ruznych sad, vzdycky mi na vsechno odpovedeli, DOT spravny, vsude stejny, pohoda. Ale jakmile prisla rec na Rusko, je ohen na strese :DDD
No nic, takze sem vzal zase ten Goodyear :))
8() :-DDD :-DDD tomu se říká odborník! Zcela nezaujatý :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od USbiker »

Musím koupit na zimu nové pneu, letos jsem se rozhodl vyzkoušet Vraníky, ale nemůžu se rozhodnout...Zvažuji mezi zimními HPL4 GD nebo Ice Special anebo celoroční Extra Truck... Ty zimní jsou v recenzích dost chválené, ale jelikož nemám náhradní sadu disků tak bych asi raději ty celoroční, ale nikde jsem se nedočetl na jejich chování na sněhu...Nějaké zkušenosti a rady?
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“