vojcek - subaru leone station wagon my88

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vojcek - subaru leone station wagon my88

Příspěvek od VDC »

To jsou bohužel takový poporodní bolesti, po stavbě novýho auta. Snad to Vojta brzy vychytá. Taky mě to mrzí, že Leona ještě neuvidím. Holt příště.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
vojcek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:05 am
Bydliště: Bruntál

Re: vojcek - subaru leone station wagon my88

Příspěvek od vojcek »

pokračování... o víkendu jsem dostali motor zpět do auta. Hlavy byly dole, takže nové těsnění, které bylo fouklé. Nikde jsme nenašli nic, proč by nefungoval obtokový ventil na olejovém čerpadle, nikde nic ucpané, přidřené, zkrátka nic... Na olejovém čerpadle byla originál záslepka, místo které je naistalováno čidlo tlaku oleje pro přídavný displej, místo standartního čidla jsme přes holendr a rychlospojku dali manometr pro kontrolu tlaku. Po nastartování ukazoval displej i manometr shodně 5 bar na volnoběh. Takže jsem začali stříhat pružinu, která přitlačuje pístek v obtokovém kanálu, až jsme se dostali na hodnoty při zahřátém motoru: volnoběh cca 0,9 bar, 4tis ot/min cca 3 bar. Včera jsem něco málo pojezdil po městě, hlídal tlaky, odvzdušnil chladící soustavu. Dnes jsem měl za úkol pouze nainstalovat saharu a oddělat připojený manometr a odšroubovat holendr a vrátit zpět čidlo pro kontrolku mazání. Při montáží tlakového olejového čidla mi ovšem prasklo tělo olejového čerpadla a trhlinou tekl olej ven při nastartovaném motoru, samozřejmě, že jsem to nejdříve pěknou řádku minut hledal, co se vůbec stalo a proč zase odněkud teče olej... no jeden by snad propadl zoufalství >:-& takže jsem auto zase odstavil s tím, že musím zase sundat obě vrtule, budeme muset sundat kryty rozvodů, atd. atd. abychom se dostali na olejové čerpadlo. Já snad ty Milovice nestihnu :-D
Subaru Tribeca B9 2007 LPG
Subaru Impreza XV 2.0 2011
Subaru Leone Station Wagon, MY88 - ve výstavbě https://www.flickr.com/photos/164922323 ... 9897/page1
ex Subaru Outback 3,0 H6 MY02 LPG
ex Subaru Impreza 2,0 GX MY05
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: vojcek - subaru leone station wagon my88

Příspěvek od hamoun »

clovece, to je k posrani .. :(
drzim pesti !!!
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vojcek - subaru leone station wagon my88

Příspěvek od VDC »

Vojto teda to je fakt k posrání. Vydrž, ono to dopadne !!! :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Sandence
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 943
Registrován: čtv lis 21, 2013 9:02 pm
Bydliště: Zákolany

Re: vojcek - subaru leone station wagon my88

Příspěvek od Sandence »

Vojcku neztrácej naději, věřím že to stihneš

Odesláno z mého WAS-LX1 pomocí Tapatalk
SUBARU IMPREZA WRX STi PRODRIVE <- SUBARU FORESTER SG 2.0 <- OPEL ASTRA G 1.6 CARAVAN <- OPEL ASTRA F 1.6 CARAVAN <- ŠKODA FORMAN <- ŠKODA RAPID 2X <- ŠKODA 105L
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: vojcek - subaru leone station wagon my88

Příspěvek od podvlada »

No jasně, vždyť to už jsou skoro "drobnosti", proti tomu, co všechno jsi udělal :-) držím palce a v Milovicích se určitě uvidíme ;-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
vojcek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:05 am
Bydliště: Bruntál

Re: vojcek - subaru leone station wagon my88

Příspěvek od vojcek »

Ahoj po delší době. Tak nějak Leone jezdí, nechtěl jsem vytrubovat do světa, že se chystáme do Milovic, abych zase neměl ostudu, kdybych nedojel. Tentokrát ale vše klaplo. A to jsem dokonce u ohně seděl vedle Jeníka SPMů. Měl jsem radost, že jsme obě cesty, tam i zpět, mohli absolvovat v tandemu s REZIstem a jeho Leone. Takže vlastně 1. společný výlet. Na REZIstovém autě proběhly také nějaké přípravy, má vpředu komplet nové poloosy a ložiska - jede mu to moc hezky. Co se týče mého auta, co po cca 200 km fouklo těsnění pod hlavami kvůli tlaku oleje, jsme zkrátili pružinu obtokového ventilu, tak aby tlak u zahřátého oleje dosahoval při 4tis. ot./min cca 3 bar. Zatím vypadá, že vše ok, žádnou závadu jsme nenašli, proč se to stalo. Od té doby najeto cca 2000km. Teď jsem ve fázi, kdy budu muset vychytávat nějaké mouchy, vesměs drobnosti. Nejpodstatnější je v tuto chvíli doladění podvozku, můj pocit je, že je to moc tvrdý, nechce to moc křížit, na cestě ok, ale v terénu horší. Další věc, co jsem si musel vyzkoušet v provozu a poučit se je pohon 4x4 jako takový. Mám full time převodovku s redukcí a uzávěrkou středového diferenciálu. Myslel jsem si, že budu terén jezdit na redukci a v případě, že se někde zahrabu použiju uzávěrku. Ale ono to úplně tak nefungovalo, ze začátku jsem v horších pasážích byl ze všech nejhorší, prostě mi to nešlo tak hladce jako všem ostatním. Až potom mi došlo proč... předseda měl pravdu, potvrdil mi to i potom mišus, Leone má otevřený středový diferenciál. Ostatní posádky - všechny Forester v manuálu, což znamená že měly viskózní spojku na tom byly lépe. Takže v té díře, kde jsme jezdili dokola, prudký sjezd (kde jsem se zahrabal jak nahoře tak i dole), který překvapil i Tigra a potom v tom lesíku, kde jste mě tlačili, než jsem zapnul uzávěru to prostě nešlo - zkrátka protože otevřený středový diff. Potom jsem už uzávěru nevypínal a vše bylo ok. REZIst má 3AT, takže tam to bude asi ještě trochu zase jinak, ale problémy jako já neměl. Takže druhou půlku ježdění jsem měl už radost (*_^) |,,,, Potěšilo mě i fungování nezávislého topení, zbouchal jsem na poslední chvíli provizorní spaní, takže jsme se pěkně vyspali v teple v autě po dvě noci. Z nádrže topení za tu dobu ubyly 2 litry, nádrž je na 7 litrů a to v noci bylo určitě kolem nuly nebo možná něco málo mínus. V plánu je tedy doladit podvozek, ještě úplně nemám představu, ale zkusím vytáhnout zadní torzní tyč a vpředu prodloužit kosti. Vzadu, co jsem naistaloval poslední variantu tlumiče a pružin jsem musel sundat 5cm lift, ale asi budu chtít vyzkoušet měkčí, stejně dlouhé pružiny, a 2,5cm lift a podle toho doladit předek. Dopředu bych chtěl také měkčí pružiny. Ale to bude vcelku laborování. Plus dořešit spoustu drobností. Jinak samozřejmě převládá radost, teď čekám na oblevu, abych mohl auto doumývat pořádně, třeba i bahno z motoru :-/ a přes zimu se pověnovat nedodělkům. Za mě Milovice splnily svůj účel, vyzkoušel jsem, naučil se a pochopil co a jak a navíc jsem se zase viděl s kamarády na super akci ,,,,| (*_^) |,,,,
Naposledy upravil(a) vojcek dne čtv pro 02, 2021 11:04 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Tribeca B9 2007 LPG
Subaru Impreza XV 2.0 2011
Subaru Leone Station Wagon, MY88 - ve výstavbě https://www.flickr.com/photos/164922323 ... 9897/page1
ex Subaru Outback 3,0 H6 MY02 LPG
ex Subaru Impreza 2,0 GX MY05
Uživatelský avatar
vojcek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:05 am
Bydliště: Bruntál

Re: vojcek - subaru leone station wagon my88

Příspěvek od vojcek »

IMG_4997.jpg
Subaru Tribeca B9 2007 LPG
Subaru Impreza XV 2.0 2011
Subaru Leone Station Wagon, MY88 - ve výstavbě https://www.flickr.com/photos/164922323 ... 9897/page1
ex Subaru Outback 3,0 H6 MY02 LPG
ex Subaru Impreza 2,0 GX MY05
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: vojcek - subaru leone station wagon my88

Příspěvek od hamoun »

clovece .. gratuluju !!! ses dobreeeeeeeeeeeej :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Sandence
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 943
Registrován: čtv lis 21, 2013 9:02 pm
Bydliště: Zákolany

Re: vojcek - subaru leone station wagon my88

Příspěvek od Sandence »

Napsal si to moc hezky a vystihl všechno. Jsem ráda, že se nakonec ukázalo, že problém bude v "naladění" podvozku a né v tom, že si tak příšerný řidič
Auto je naživo nádherný a v tom terénu mu to neskutečně slušelo. Mám radost, že jste oba dojeli a po lehčích problémech i odjeli po vlastní ose. A prosím tě nezávislé topení udělejte i k Davídkovi ať mu tam ta Míša neumrzne

Odesláno z mého WAS-LX1 pomocí Tapatalk

SUBARU IMPREZA WRX STi PRODRIVE <- SUBARU FORESTER SG 2.0 <- OPEL ASTRA G 1.6 CARAVAN <- OPEL ASTRA F 1.6 CARAVAN <- ŠKODA FORMAN <- ŠKODA RAPID 2X <- ŠKODA 105L
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: vojcek - subaru leone station wagon my88

Příspěvek od Tapan »

Dík za report :-) Vlastně samé dobré zprávy, většina toho funguje výborně a co ne, tam tušíš, jak to řešit :-) Seš borec, že jsi to dotáhl (a v jaké kvalitě!) do úspěšného konce. Těším se, až stroj někdy uvidím naživo.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vojcek - subaru leone station wagon my88

Příspěvek od VDC »

To auto je jedním slovem nádherný !!!
Jsem rád, že Vojta pochopil, že uzávěrka středového difu je tam proto, aby se v terénu používala. Těším se moc na další společnou akci !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: vojcek - subaru leone station wagon my88

Příspěvek od Jackylle »

Gratuluju, to je super, že se ti povedlo auto nachystat tak, aby absolvovalo Milovice.
Těším se, až ho uvidím na živo. Doufám, že s ním přijedeš... ty víš kam =)
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2869
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: vojcek - subaru leone station wagon my88

Příspěvek od .dundee. »

Nádhernej projekt Viděl jsem fotky z Milovic a je to jednoznačně nejkrásnější offroad na klubu (hned za přecedovo monstersubaru). Prima že se povedlo vyřešit dětské nemoce. Když jsem četl jak postupně vznikal - kloubouk dolů.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: vojcek - subaru leone station wagon my88

Příspěvek od námořník »

Paráda 👍
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“