drnčení hlavové opěrky u spolujezdce

Odpovědět
m1cr0n
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Jméno a příjmení: m1cr0n
Kontaktovat uživatele:

drnčení hlavové opěrky u spolujezdce

Příspěvek od m1cr0n »

Zdravim, už od roku 2014 do teď sem nevyřešil jak se zbavit pazvuku drnčící rozvibrovaný hlavový opěrky na sedačce spolujezdce po jízdě např po kostkách a i jinde.
Subaru XV 2014, celej interier sem dokonale fakt dokonale vychytal aby nikde nic nevydalo ani hlásku :-) sebemenší křupnutí, vrznutí atp... to je dokonalý, s tim i můžu poradit :-)
Jen zbejvá ta opěrka hlavy na sedadle spolujezdce, po přejetí nerovností se celá sedačka rozvibruje a ta vibrace jde přímo do těch tyček od hlavový opěrky a v sedačce to drnčí.... prudí mě to už 7.5 let :-) ty tyčky jsou dělaný přesně na ty trubičky od opěrky, nejde je obalit ničim... nevešly by se dovnitř :-) tam je tak 0.5- 1mm ty tyčky maj nějakej doraz dole v sedačce asi a tam drnčej nějaký pacičky nebo co :-).... předpokládám :-)

Tak jestli tohle někdo vyřešil.... by mě zajímalo, nebo to neslyšíte :-) Obsazená sedačka nevibruje, neobsazená brutálně a ta vibrace jde do těch tyček,
Při jízdě na kostkách prostě vibruje celá ta opěrka hlavy.... mega otřesy.... jak se tohodle zbavit???? :-) Nějakej nápad sem měl, ale nedonutil sem se to udělat... tak jestli někdo slyší to samý a vyřešil to.... no ten zvuk se dá napodobit i při stání když boucháš pěstí do zad tý sedačky... stejná vibrace. >:( :-) ta sedačka se třese....

Teoreticky by se daly dát gumový podložky pod šrouby.... v podlaze aby tu vibraci pohltily..... jako pod reproduktory.... nebo pod nábytek
Nebooo nastříkat tekoutou gumou jemnou vrstvičku na ty tyčky.....

Nebo to slyšim jen já :-)
Jo pomáhá když se tam dá balíček kapesníků mezi opěrku a sedačku a bouchneš do ní pěstí... aleee neni to na furt :-)

Ale až tohle vyřešim, tooooo se budu kochat.... :-) :-) to nejlepší na konec.... no to oslavim.... :*)(*:

Ale jo asi by to mělo jít.... a fachat.... vyšroubovat ty 4 šrouby z podlahy a podestlat je..... teoreticky.... ta guma musí velkou část vibrace pohltit z podlahy... a vrátí jí zpátky....
Ne fakt je to mega vibrační sedačka... když je neobsazená.... asi to zkusim :-) nebooo že by jí Japonec nedotáh.... ty šrouby pořádně??? no tohle dám :-)
Nebo tam je ta vůle naschvál? jako že Airbag? aby sedačka poznala že na ní někdo sedí a nebo ne a aktivuje se nebo vypne airbag??? nooooo to by bylo taky možný...
Nechápu podle čeho pozná že je tam prdel člověka nebo muj bágl :-)

Stejně tak vibrujou a drnčej opěrky v Mitsubishi Pajerech.... fogi řikal jooooo taky mě to mega sere.... ale vzdal sem to :-) Novej Land Cruiser už drnčet nebude :-) sice se o 1/2 roku zpozdí červenec 2022 aleeee prej ty chipy :-)
v Pajeru prej drnčej ale všechny opěrky.... u subaru jen jedna :-)

Otázka je zastavit vibraci na podlaze a nebo až u konce- tyček. Ta podlaha je lepší.... to mě napadlo dneska poprvý...jo ta sedačka by se neměla pak tak roztřást.... když se to sníží na 1/2 a tyčky nebudou slyšet....
Ne je to divný vibrace do podlahy okej.... ale neměla by přecházet tak drsně do sedačky... to je blbě nějak :-) je prostě špatně odizolovaná antivibračně od podlahy....nelogicky.
1992 used Mitsubishi Eclipse 2.0 GSi white with black roof. sorry. :-(
1989 used Toyota Celica 2.0 GTi vin 706 Blue metallic.... made in 1989/10 number 706. Still active and save secured..my baby.
2014 new Subaru XV 2.0i 6MT AWD- wine metallic... 3 differencials... classic + some stuff...
m1cr0n
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Jméno a příjmení: m1cr0n
Kontaktovat uživatele:

Re: drnčení hlavové opěrky u spolujezdce

Příspěvek od m1cr0n »

Tak sem na to asi přišel.... původně sem si myslel že to dělaj ty tyčky v mechnaismu na tyčky z tý hlavovový opěrky... aleeee tak sem po 7 letech studoval dál :-) vyndal sem opěrku hlavy u spolujezdce a klepám do ní drnčí všema zvukama.... když do ní prstama cinkáš zespod... ty voleeee ale ta sedačka bez tý opěrky nedrnčí ani omylem... no joooo takže to dělá jen ten posranej mechanismus sklápění v tý hlavový opěrce.... njn... tak sem tam nacpal 2 velký gumy a testuju naspal sem to dovnitř a zase to drnčelo... když bouchneš do zad opěradla sedačky... neeeee!!!!
pak sem to nějak promačkal jako tlakem jako prdel je že nejde podle mě se do tý hlavový opěrky dostat... nejde !!! to je mi hustá věc....
no nerozebereš jí ani omylem... :-) To je zapečetěný po Japonsku...
aleee jak sem jí tvrdě prohmatal... palcema... tak sem jí dal zpátky a už nerdnčí???!!!! toooo si děláš kozy... ne fakt ani prdlajs... totální ticho... tak doufám že to vydrží.... 7 let mě to sralo.... vytáčelo.... coooože.....????!!!! [FUCK PC] >B-) (_)D
Jo ještě sem ty tyčky zkusil stisknout k sobě... vší silou... aleee nevim co z toho pomohlo jestli mazáž opěrky palcema ze spod, nebo tlak na tyčky... každopádně to pomohlo... no to se ještě uvidí... ale jo mam pocit že sem to opravil :-)
Logický by měly bejt ty tyčky teda... jestliže to dělaj v pajeru všechny opěrky.... prostě vyndat a stlačit k sobě.... a jak se malinko ohnou tak by měly přestat drnčet.... mooožná :-)
1992 used Mitsubishi Eclipse 2.0 GSi white with black roof. sorry. :-(
1989 used Toyota Celica 2.0 GTi vin 706 Blue metallic.... made in 1989/10 number 706. Still active and save secured..my baby.
2014 new Subaru XV 2.0i 6MT AWD- wine metallic... 3 differencials... classic + some stuff...
Odpovědět

Zpět na „XV“