Xenony

Diskuse týkající se elektrické výbavy vozidla a osvětlení exteriéru i interiéru, žárovky, Led osvětlení atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dave297
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 219
Registrován: pon lis 01, 2010 10:51 pm
Jméno a příjmení: David Rucki
Bydliště: Bystřice

Xenony

Příspěvek od dave297 »

Ve středu jsem byl s Outbackem na STK, kde mi borec tvrdil, že mi nefunguje automatické nastavování výšky u xenonů. Prý to má, stejně jako u VW, Oktávek apod., po zapnutí klíče vyjet nahoru ze spodní pozice. Snažil jsem se mu vysvětlit, že nivelitu u Otb. zajišťuje samonivelační zadní náprava. Nakonec mi to do závad nenapsal, ale, že si to prý mám nechat opravit.

Švagrovi kvůli stejnému blbci nepustili přes STK Nissana Murano a nakonec musel jinam.

Je někde napsáno, jak to teda s tou nivelitou xenonů je? Rád bych to prostě donesl technikům na STK aby se dovzdělali a nedělali problémy tam, kde nejsou.
Subaru Forester SG5 MY07
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od RunningRunner »

Ono to je nějaký divný - u mýho Forestra mi právě kvůli tomu svítí kontrolka, že mi to nefunguje (dlouhodobě, chvilku jo, chvilku ne, podle počasí, moje STK to neřeší). Podle mne je to tak, že sice samoniveláky do toho kecají, ale stejně je tam nějaký servo, který to dolaďuje. Osobně u tý mý kontrolky mám teď pocit, že po výměně tlumičů se to asi zlepší ...
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Ivooos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 736
Registrován: úte led 25, 2011 9:17 am
Jméno a příjmení: Ivoš
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Xenony

Příspěvek od Ivooos »

Pokazde kdyz nastartuji a v garazi rozsvitim svetla, tak na protejsi zdi vidim, ze svetla sjedou trosku a ted nevim jestli dolu nebo nahoru, ale v kazdem pripade nejaky pohyb doladeni vysky tam je. Nemyslim ze by to delaly ty samonivelaky, nebot ten pohyb svetel nastane bez ohledu zda nastartovani probehlo pred 1 nebo 10ti minutami. Mozna je to vsak jen muj pocit a to co vypada jako pohyb tak dela zahrati xenonu. Take jsem vsak koukal, ze zakladni vybavy Leg/OTB co nemaji xenony, tak maji manualni nastaveni vysky svetel, takze ,i z toho mi tak nejak vyplyva, ze ty samonivelaky to vsechno zrejme neresi. Mozna vsak vse zalezi na modelu, takze to berte ze jen nahlas uvazuju.
Subaru Outback 2.5i CVT MY22 Obrázek
Subaru Outback 2.5i CVT MY17 (prodáno) 85t km Obrázek
Subaru Legacy 2,5i CVT MY12 (prodáno) 90t km (8.5)
Subaru Outback 2.0D MY11 (prodáno) 90t km (7,4)
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Xenony

Příspěvek od suubaru »

no u jiných aut mi po startování jezdí xenony nahoru dolu (c-max, primera), ale u Leginy 2010 se světlo nijak zjevně nehne. A to samozřejmě nemám nivelační automatiku.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Xenony

Příspěvek od suubaru »

pokud trotl na stk blokuje, musí reagovat na důkaz, když si sedneš před měřícím zrcadlem do kufru; světla by měla zareagovat na zatížení, ne?
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
vojta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 410
Registrován: pon lis 23, 2009 7:50 pm
Jméno a příjmení: Vojta
Bydliště: Jablonec

Re: Xenony

Příspěvek od vojta »

Zalezi na tom, jakou mas generaci auta.

Ja mam forester 2006, jako RunningRunner. Na zadni naprave je kost s nejaky cidlem, ktery to ma ridit - je to naprosto nezavisly na nivelacnich tlumicich. Ja jsem mel tu kost urvanou, musel jsem koupit novou i s tim cidlem, stalo me to 2500. Jenze ted mi prijde, ze to stejne nefunguje spravne - kdyz slapnu na plyn a zvedne se predek auta, Xenony sviti nekompromisne nahoru a oslnujou vsechny co jedou naproti. Jakoby to serizovani vubec nic nedelalo :(

Myslim, ze u moji generace auta to po startu nema delat nic, jen mi na chvilku problikne kontrolka ty nivelace, ale pak uz nesviti.
Forester 2003 2.0 MT => Forester 2006 2.5 XT MT => Volvo XC70 2006 D5 MT
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od seatik »

U meho forestra xt 2007 sednu,nastartuji a xenony se mi zvednou. Na zadni casti mam taky tu kost,co se rada lame pri zatizeni.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
vojta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 410
Registrován: pon lis 23, 2009 7:50 pm
Jméno a příjmení: Vojta
Bydliště: Jablonec

Re: Xenony

Příspěvek od vojta »

seatik píše:U meho forestra xt 2007 sednu,nastartuji a xenony se mi zvednou. Na zadni casti mam taky tu kost,co se rada lame pri zatizeni.
Vasku, jak se to prosim chova, kdyz hodne slapnes na plyn a predek jde nahoru? Drzi se ty xenony ve stejny urovni, aby neoslnovaly?

Mimochodem, asi pred 14 dny mi odesla prava vybojka. Koupil jsem asi za 1450 novou od Osramu (OSRAM XENARC D2R) a pocitove to sviti vyrazne lip. Nerikam skvele, ale lip :) Ma to trosku lepsi barvu, nez ty puvodni Philips.
Forester 2003 2.0 MT => Forester 2006 2.5 XT MT => Volvo XC70 2006 D5 MT
Uživatelský avatar
imagiag
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 384
Registrován: úte srp 23, 2011 2:30 pm
Jméno a příjmení: Petr Vlk
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od imagiag »

Ivooos píše:Pokazde kdyz nastartuji a v garazi rozsvitim svetla, tak na protejsi zdi vidim, ze svetla sjedou trosku a ted nevim jestli dolu nebo nahoru, ale v kazdem pripade nejaky pohyb doladeni vysky tam je. Nemyslim ze by to delaly ty samonivelaky, nebot ten pohyb svetel nastane bez ohledu zda nastartovani probehlo pred 1 nebo 10ti minutami. Mozna je to vsak jen muj pocit a to co vypada jako pohyb tak dela zahrati xenonu. Take jsem vsak koukal, ze zakladni vybavy Leg/OTB co nemaji xenony, tak maji manualni nastaveni vysky svetel, takze ,i z toho mi tak nejak vyplyva, ze ty samonivelaky to vsechno zrejme neresi. Mozna vsak vse zalezi na modelu, takze to berte ze jen nahlas uvazuju.
Me se teda xenony na OTB 2011 po nastartovani ani nehnou, jen nabehne intenzita behem par vterin, pak pri jizde se mi zda ze to vyrovnava ale, jakoby svetlo se setrvacnosti kopiruje houpani auta v protilehly fazi.
Kubišta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 297
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am

Re: Xenony

Příspěvek od Kubišta »

Koukám že fšici píšete že to máte na novějších modelech. Ale spíš poradtě jak to dostat na forestra 2001.
Uživatelský avatar
vojta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 410
Registrován: pon lis 23, 2009 7:50 pm
Jméno a příjmení: Vojta
Bydliště: Jablonec

Re: Xenony

Příspěvek od vojta »

Kubišta píše:Koukám že fšici píšete že to máte na novějších modelech. Ale spíš poradtě jak to dostat na forestra 2001.
Legalne asi tezko, musel bys nainstalovat komplet system, kterej ma automaticky udrzovat sklon svetlometu.
Nelegalne si muzes do ty paraboly nainstalovat nejakou cinskou sadu. Ale podle me je to prasarna, protoze ten svetlomet proste na xenony neni delanej. Zkousnul bych to u cockovych svelometu (novejsi legacy/outback), kdyz to budes poctive serizovat.
Forester 2003 2.0 MT => Forester 2006 2.5 XT MT => Volvo XC70 2006 D5 MT
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Xenony

Příspěvek od kosobecny »

vojta: A jak to je když koupím jenom ty žárovky, co dělají xenovové světlo a ne pravé xenony?
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od seatik »

Ahoj Vojto,zitra pojedu s forestrem,tak se Ti na to zamerim...doposavad sem tomu nevenoval pozornost. Jinak si mi potvrdil,origo vybojka nesviti nic moc,docela se tesim az mi odejdou..pujdu taky do osramu..jakou si volil teplotu? Ty origo maji 4200 C tusim,zluto zelene svetlo...melo by to svitit pro oci nejlepe,ale taky se mi to nezda ,svitivost bidna od sameho zacatku..sestelovane je mam,sviti trosicku vice nez maji vyseale technik STK rikal,ze to necha byt
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Xenony

Příspěvek od kosobecny »

Já sem právě chtěl něco aby to vypadalo jako xenony, případně je prý dobré pro oči světlo v červeném nádechu - to ale asi není nic homologované.
Tak uvažuji o tomto, snad se cena vyplatí. http://auto.aukro.cz/osram-h4-cool-blue ... 15854.html

sry za OT :10125:
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Xenony

Příspěvek od telatko »

cool blue od Osramu, pripadne podobna varianta od Phillipse, jsou jediny modry zarovky, do kterych bych nemel strach jit. Ostatni modre zarovky vetsinou stoji za kulovy, takze to sice vypada "hezky" ale nesviti to. Jinak vseobecne je modre svetlo nevhodne do mlhy a deste, ale v ciste tme je to parada, otom zadna. Osobne mam kombinaci potkavacky Night breaker, a dalky Range power v modrem nadechu. Kdyz je mlha tak vetsinou dalkama nesvitim, a v pekne ciste noci svitim modre.

:unami:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Odpovědět

Zpět na „Elektrická výbava auta a osvětlení“