SPM - Outback H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Honzo ty jsi opravdu borec, tvoje slohovky mě vždy pobaví na týden dopředu :-D :-D (*_^) |,,,, co ty vše nezakusíš a nevymslíš, sepíše to pak tak brilantně humorně :-D a jak píše předseda:
"Ale budeme, protože ty jsi úžasnej literát a podáš nám to tak, že si to i tak všichni užijem !!! "
to platí, tím jsem si jist :-)
Hlavně, že jsi přečkal repas brzd bez zranění :-) =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19064
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od hamoun »

sima píše: Hlavně, že jsi přečkal repas brzd bez zranění
zde bych poupravil na "bez trvalych nasledku" :)



Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

:-D :-D A jooo, tj přesnější =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22694
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Ještě mi to pořád jezdí :-DDD Dneska jsem ho vzal na vyjížďku, navigace vymyslela tak skvělou trasu, že to bylo i s offroad vložkou... a škrtl jsem si o zem, asi bych to měl taky zvednout :-DDD Nicméně jezdí to, brzdí to (dost teda vlažně, ale ty nový zadní kotouče/desky tam jsou chvilinku, tak si to snad ještě sedne), vypadá to že asi snad zmizelo takové pocukávání při brždění, takže to možná fakt dělaly ty ztuhlý/rezavý zadní brzdy a jediné teda co, tak na větších nerovnostech bylo zase cítit takový přenesený klep do volantu... to se objevilo už tenkrát po výměně toho řízení, pak to zmizelo a jelikož to tam je teď zas, tak počítám, že to dělají klepající brzdiče a jak jsem to vyčistil a rozhýbal, tak tam mám tu vůli zase :-DDD Nicméně nic dramatického... ještě dovyvážit ty kola (a marně přemýšlím, jestli ty zimáky, na které to za chvíli budu přezouvat, byly rozhozené nebo ne :-DDD).

Nicméně, mám téma zase se zámkem :-DDD Jelikož na koncernu se vysral a dost slušně zatuhl zámek u řidiče (což u koncernu vadí, jelikož je tam v příplatkové výbavě i volant, takže to ničím jiným odemknout nejde) a měl jsem podobné problémy se zámkem na dveřích do bytu, tak jsem z místního dealera loctite produktů vytáhl nápad na vhodné mazivo a šel jsem opatlávat zámky. To se v obou případech zadařilo docela dobře a když jsem to měl už v pazourách, tak jsem si vzpomněl, že mi na H6 ze 3 zámků fungoval jeden a i ten jeden pak přestal :-D Takže jsem se na to vrhl taky. Zámek u řidiče jsem rozchodil; ten teda nějak blbě fungovalo, po aplikování maziva chodí docela hezky. Nicméně u toho druhého jsem pohořel. Jde do něj strčit klíč, ale za boha tím neotočím a ani trochu se to nezměnilo. Otázka do pléna: je šance s takhle vytuhlým zámkem ještě něco udělat? (Cpal jsem do toho PTFE spray). Nebo se s tím mám smířit? :-DDD Asi mě to jinak neirituje tolik, abych kvůli tomu všechny zámky měnil... Nicméně jistej fakt je ten, že dveře u řidiče zrovna rády zamrzají (a jsem asi moc línej rozdělávat celé dveře a čistit/mazat ty táhla) a ten pitomej centrál na dálce, když neodemkne řidičovo dveře, tak zase hned zamkne; takže mít ještě jedny dveře, které jdou otevřít, není úplně od věci :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

A není to prostě ten tradiční problém, že je klíč ochozenej a zámek ne, proto s tím nejde otočit ? Seš si jistej, že je to zámkem ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22694
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Dneska jsem to nezkoušel, ale myslím že historicky jsem zkoušel do toho zámku vrazit druhý klíč, který vypadá dost nepoužívaně a taky s tím nešlo ani pohnout.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

To je divný.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Tapan »

A opticky ten zámek vypadá ok? To auto má svůj věk, nedá se vyloučit, že někdy v minulosti do toho zámku někdo cpal šroubovák apod., aby se podíval, jestli v kastlíku u spolujezdce nejsou zlatý cihly nebo tak něco. To se zřejmě stalo u toho mého skvostu, kde bohužel v rámci mezigeneračního vylepšení udělali na celým autě ten zámek jen jeden, za což by někdo zasloužil nakopat do prdele. Ale tam je teda už pohledem na ten zámek patrné, že není úplně v kondici.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22694
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Fyzicky vypadá normálně. A i ten třetí zámek na kufru je zatuhlej úplně stejně. Do něj jsem teda ten olej prát nezkoušel, když jsem pohořel u spolujezdce, ale klíčem jsem s nim taky ani nehnul.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21949
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak ono to není úplně olej. Nemá to ambice rozpouštět bordel. Ten olejíček je jenom, aby se ten teflonovej prášek dostal do správných míst. Maže ten prášek.

Jak jsem říkal, tak to je výhodný např. že to v zimě nezamrzne. Ale nic to nevyčistí. To by se musel nejdřív vyčistit a aspoň trochu rozhejbat, a pak teprve dávat PTFE.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10645
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Mira »

Před tím mazáním prolít lihem. Profi mazadla jsou prášek rozmíchanej právě s lihem. Rozpustí bordel, vyčistí, v zimě rozmrazí a zůstane pak jen suchý mazivo.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Zkus ještě klasicky WD-40, je možné, že je třeba vytěsnit nějaký bordel, rez, slepeninu čehokoliv, mě to vždy na zámek pomohlo a nikdy neuškodilo( ano vím, zase to tolik diskutované WD ...) ani jsem zámek dále už ničím neošetřoval a fungoval nadále dlouhodobě jak má, stačilo raz za rok, ale to maximálně, reálně fungoval i v zimě lehce i více než rok, dva tři klidně. Ano vím, je dnes už zase jiná chemie, přípravky, spreje i přímo na zámky, ale pro mě je jednoduché a odzkoušené něco co funguje a tj právě WD-40. Maximálně po aplikaci WD později použiji ještě vyloženě mazivo.
Možná je zámek fakt vychozený, klíč, nic už nezkazíš. Ale že by jsi měl oba klíče KO, či zámek KO, když máš dálkač to je dle všeho kravina. Jedině ten šroubovák jak tu bylo zmíněno, to snad :-) Tím, že jsi to nejdřív patlal PTFE či čím, tak pokud byl v zámku bordel dokáži si představit, že nejen, že to nepomůže, ale může to být i horší, já bych to sprostě navalil WD, krom spínačky teda! :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21949
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

A jakej že WD40? WD40 je značka, ne konkrétní produkt. :-D Určitě mají i ten teflonovej sprej. Já už se v tom ani nevyznám, kterej je to ten původní "originál" WD40. Mají těch sprejů asi 20. :-D

Jinak PTFE sprej určitě nic zhoršit nemůže. Olej se vypaří a teflon i kdyby tam byl bordel, tak se maximálně do něj zamíchá a neudělá to nic špatnýho (a při nejhorším ani dobrýho). :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Myslím furt ten první zázrak co kdysi už dávno tomu nazad došel, na náš trh :-)
Když zadáš přes google WD-40 je tam jasně a zřetelně furt jako první v nabídce.
https://oleje-vazeliny-cistice.heureka. ... pecifikace
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22694
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Ono jinak počítám, že ten zámek nijak víc rozebrat asi nejde, ne? Takže v tomhle stavu přicházejí na řadu akorát čistidla ve spreji, kde je šance tím tlakem z toho něco dostat. Říkám si, jestli do toho rýpat, abych to nezhoršil, ale fakt je ten, že když je to zatuhlé tak, že tím otočit nejde, tak tam asi není co zhoršit :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“