Tapanovo vrakoviště (2x Libero FA, 2x Justy KAD, Outback BP, Lego BR a Impreza GG)

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18911
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '

Příspěvek od hamoun »

nemuze .. u nich mu propichaji gumy u obou ... :)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48974
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '

Příspěvek od VDC »

Musel jsem na to chvíli koukat, než jsem vymyslel, co je na těch spz divnýho. Hledal jsem nějakej hlubší smysl v tom BB, než mi teda po chvíli došlo, že to je zřejmě Brno. :-DDD
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '

Příspěvek od Tapan »

Jak psal Peťa, jsme takovej spravedlivej kraj, nesnášíme stejnou měrou jak pražáky, tak brňáky :-)
A ovoce se hnedle dostavilo. Teda nevím, jestli to bylo kvůli RZ :-) Ráno na výjezdu z dědiny jsem míjel protijedoucího a zákeřně mi zaútočil svým zpětným zrcátkem na mé. Nemělo smysl ani zastavovat, tma, úzká cesta, déšť na viditelnosti taky nepřidal, já si myslím, že jsem jel tak blízko kraje vozovky, jak jen to šlo, on si jistě myslel to samé. Zrcátko drží na svém místě, el. nastavení funguje, průhledný plast blinkru v zrcátku, co byl prasklej na jednom místě, je nově prasklej na dvou místech a černý nosný plast získal taky zbrusu novou prasklinu. Ale nenadělám nic. Na novým autě by mě to sralo víc.
Naposledy upravil(a) Tapan dne čtv říj 14, 2021 11:14 pm, celkem upraveno 1 x.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48974
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '

Příspěvek od VDC »

No prosím tě, vy tam u vás na jihu nemáte rádi Brňáky ? To nechápu. My to s nima máme jako v tom vtipu. Nemyslíme si o nich nic. :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '

Příspěvek od podvlada »

Myslet si dneska o majiteli/řidiči něco podle toho, jaký písmenko má na RZ, může leda nějakej zakomplexovanej idiot :-) v dnešní době, kdy půlka "cizích" RZ jsou služebáky a druhá jsou auta koupený v cizím kraji...
Ale na Foresteru asi to "U" necháme... Lidi jsou na mě hodnější a odpouštěj prasárny :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '

Příspěvek od spm »

Tapan píše:Jak psal Peťa, jsme takovej spravedlivej kraj, nesnášíme stejnou měrou jak pražáky, tak brňáky
A ovoce se hnedle dostavilo. Teda nevím, jestli to bylo kvůli RZ Ráno na výjezdu z dědiny jsem míjel protijedoucího a zákeřně mi zaútočil svým zpětným zrcátkem na mé. Nemělo smysl ani zastavovat, tma, úzká cesta, déšť na viditelnosti taky nepřidal, já si myslím, že jsem jel tak blízko kraje vozovky, jak jen to šlo, on si jistě myslel to samé. Zrcátko drží na svém místě, el. nastavení funguje, průhledný plast blinkru v zrcátku, co byl prasklej na jednom místě, je nově prasklej na dvou místech …
No jo, ty furt jezdis nejakejma justynama a podobnejma vecma a nejses zvyklej ridit poradnej kus auta :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '

Příspěvek od Tapan »

Kopřiváček má za sebou první výměnu oleje po cca. 1000 km od výměny kliky, na odometru 329 tisíc a nějaký drobný. To, co vyteklo, vypadalo docela dobře, barvu to mělo zdravou a neplavaly v tom pístní kroužky ani žádné větší špony :-) Krom toho se čistila sítka otvorů v dutých šroubech na přívodu oleje k solenoidům variabilního časování ventilů (schválně jestli jsem to napsal správně...), takže už by mé oblíbené chyby P0011 a P0021 nemusely chodit tak často, nebo klidně vůbec. Jiných chyb jsem prozatím nezaznamenal, teda hned zkraje asi 2x přišly obě zadní lambdy, ale už dlouho se neozvaly. Auto je zespoda trochu olezlý a bude potřebovat nějakou tu péči, ale pořád je to jedno z mých nejlepších :-) Žádná hrůza. Bohužel jsem zjistil, že barva na renovovaných brzdičích doznala újmy, o tom více až zjistím (alespoň pravděpodobnou) příčinu.
V nejbližší době budu muset řešit přední světla, dálky svítí celkem dobře, ale potkávačky jsou vyloženě nebezpečný, takhle nějak mi svítila Felicie na obrysovky, když během jedné jízdy mi přestala svítit jedna a pár set metrů od domova i druhá žárovka. Bohužel minimálně pravý světlo už někdy v minulosti vylepšovali Pat s Matem, takže to nebude jen o výměně žárovek a vyleštění čirého plastu.
Taky budu muset vyměnit kroužek pod volantem, aby fungovala stabilizace - je kaput od začátku. No a nejpozději příští rok mě čeká nový výfuk, děravý aktuálně není, ale je to takový Frankenstein. V mezičase nějaké ty drobnosti jako zařídit, aby šly otevírat zadní dveře, vracela se klika na pátých, fungovala klimatizace, s trochou štěstí udělat z toho zase 5místné auto. Nějaký mouchy to zkrátka ještě má :-) Ale jezdí to hezky :-)
Přílohy
IMG_20211026_181942.jpg
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21884
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '

Příspěvek od HonzaCZ »

Ty jo, super prostor! To je u toho kamaráda, jak jste lili podlahu? :-)

Mimochodem, jak vypadají ty sejtka VVT? Jsem je chtěl preventivně vyměnit, tak jestli to jde nějak rozumně povolit a vyměnit. Marně přemýšlím, jestli tam jsou nějaký i u VVL. Ale tady jsou určitě pro každou hlavu jedno, viď? Neuvažoval jsi výhledově dát do oleje nějaký opičí kapky pro motory s hydroštely? To by mohlo té hydraulice kolem VVT/VVL a napínání řetězů celkem pomoct. Akorát nevím, jestli k lepšímu nebo horšímu. :-DDD Als tuhle zmiňoval nějaký Winn's - řekl bych, že asi totok - https://www.wynns.eu/product/hydraulic- ... treatment/

Jinak jak pozoruji kolem sebe pár hášestkářů, tak mám pocit, že opravdu už žádný další auto mít nebudeme a musíme udržet při životě ty naše double HTP. :-/ :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '

Příspěvek od Tapan »

Jo jo, to je Magorkovo stodola. Teprv to tam vybavuje, prej to bylo první auto, co ten dvousloup zvedal :-) Tak to tam ještě ani nemá zasekaný krámama a zakydanou podlahu :-D
Sejtka - je to šroub provrtanej v ose a naskrz napříč a když koukáš skrz to příčný vrtání, je tam jemný sítko (vložka). Nevím, jestli má valnej smysl je měnit, pokud jim nic není, ale když se vyndaj a vyčistí, nic se tím nezkazí. Přístup k nim není nic moc, Adam tomu vyhradil jeden očkovej klíč, kterej na jedný straně trochu ubral flexou, aby se vešel. Jinak už to povoloval i na zemi s vyheverovaným autem a povedlo se mu to, ale na zvedáku je to o dost komfortnější, na tý zemi u toho nevypadal šťastně :-) Opičí kapky jsem neuvažoval, ještě mi nikdo nenaznačoval, že by to bylo potřeba / žádoucí. Případně podrobnější info nebo zkušenosti uvítám. Já akutně budu řešit spíš ty světla a zadní dveře :-)
EDIT: šroub viz příloha - to je von...
Přílohy
2D4A6457-L.jpg
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '

Příspěvek od spm »

Já bych poprosil co nejdřív zdebugovat ty brzdiče. Mně to v blízké budoucnosti čeká taky, tak ať vím, čeho se vyvarovat :-DDD Co jinak to klepání? :-DDD
HonzaCZ píše: Jinak jak pozoruji kolem sebe pár hášestkářů, tak mám pocit, že opravdu už žádný další auto mít nebudeme a musíme udržet při životě ty naše double HTP.
Který myslíš? :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '

Příspěvek od Tapan »

spm: Budu se muset dotázat u výrobce barvy. Mišus povídal, že jsem divnej, používám divný základovky (dvousložkovej epoxid, ten tam ale drží) a že s Alkytonem neměl nikdy problém (ten slezl). Je to divný, použil jsem stejnej postup jako dřív na Felicii, jen jinou základovku. Slezlo to v místech, kde se teoreticky mohlo vymačkat nějaký mazivo z repas sady, ale to jsem taky minule používal od Frenkitu. Navíc že by kvůli troše maziva slezla barva...tam bude jinej problém. Slezlý je to kolem pístků (prachovek), vodicích čepů a bublinka je i u odvzdušňovacího šroubu. Asi to bude nějaká kombinace faktorů. Samozřejmě povrch byl vždy odmaštěný a hrabal jsem na to jen v gumových rukavicích. A slezlo to na všech, vpředu i vzadu, takže to ani nebude tak, že by někde slzela brzdovka (nebo slzí všude - ovšem v nádržce je jí furt stejně).
Klepání jsou prej vstřiky. Mne teda překvapuje, že ten motor s údajně sametovým chodem po otevření haubny cvaká jak dvacetiletej Transit, ale říkali dva lidi, že jsou to vstřiky, tak asi jsou.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48974
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '

Příspěvek od VDC »

Štěpáne ať to konečně jezdí !!!
Ta dílna je parádní !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '

Příspěvek od Tapan »

Jezdí to parádně, jen tu spotřebu pořád vstřebávám :-D Ale už umím jezdit i pod 12 :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '

Příspěvek od parabolD »

To si zase ale moc neužiješ...
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Tapanovo vrakoviště (2x Libero E12 '95 a '98, OTB 3.0R '

Příspěvek od spm »

Vyndavání motoru si užije, ikdyž to jezdí za 10 :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“