Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2186 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140 ... 146  Další
Koronavirus 
Autor Zpráva
Závislý uživatel
Závislý uživatel

rebelie :-D jednou rebel navždy rebel :-DDD
teď nevím jestli ve švédsku nebo to bylo jinde , navrhovali něco v tom smyslu , že se lidi očkovat nemusí , nikdo je nenutí , jen pokud se nakazí a skončí ve špitále , tak si zaplatí léčbu , která není uplně levná , takový dosti vychytralý postup, jestli je to dobrý nebo špatný nápad nebudu hodnotit , to musí každý sám , nevím jestli se to nakonec prosadilo nebo jak to dopadlo, jen , že se dá vymyslet spousta možností ...

úte říj 12, 2021 9:36 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

sima píše:
Jsou furt studie, že vlastní protilátky jsou opět a zase nej, nejpřirozenější a nejschopnější, já to mám tak, vnímám to tak, na tohle studie vůbec nepotřebuji, ale díky za ně.

To jo, ale vlastní protilátky si vytvoříš teprve potom, co covid potkáš. A všichni nejsou ti nejschopnější, aby to přešli bez ztráty kytičky. Proto se očkuje, abys když ho jen zahlídneš už si byl nakopnutej a uměl se s ním poprat.

úte říj 12, 2021 10:19 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Slavek_xxx píše:
K této informaci prosím o zdroj.

Jeden z mnoha:
Association of SARS-CoV-2 Seropositive Antibody Test With Risk of Future Infection
https://jamanetwork.com/journals/jamainternalmedicine/fullarticle/2776810

sima píše:
Jsou furt studie, že vlastní protilátky jsou opět a zase nej, nejpřirozenější a nejschopnější, já to mám tak, vnímám to tak, na tohle studie vůbec nepotřebuji, ale díky za ně.

Kurňa, co to je zase za blud. O jakých protilátkách to mluvíš? Co jsou to vlastní protilátky? Ty co si vytvoříš po prodělání covidu? A ty co si vytvoříš po očkování nejsou Tvé vlastní? A čí teda jsou? Jen pro Tvoji informaci, vím, že tomu zase nebudeš věřit. Krom toho, že tě coronavirus může zabrousit, můžeš po něm mít doživotní následky nebo zblbnout, po prodělání covidu si vytváříš spoustu protilátek, které krom jediné, té proti spike-proteinu, jsou neúčinné a zbytečně zatěžují Tvůj imunitní systém. Po očkování vytváříš jen tu účinnou protilátku proti spike-proteinu. A díky tomu, že svůj imunitní systém nezatěžuješ tvorbou neúčinných protilátek, může Tvůj imunitní systém, který má nějakou omezenou kapacitu, vytvořit víc té účinné.

sima píše:
A že nakazí očkovaný méně lidí, to jsou zase jen studie, kterým opět věří ti co chtějí.

Bez urážky, zajímalo by mě, kdy Ti dojde, že vědecké studie nejsou o víře, že to nejsou názory vycucané z prstu, ale musí být podložené tvrdými daty a projít přísným recenzním řízením. Uvědomuješ si, že když nevěříš vědecké studii, která prošla recenzním řízením a byla publikována v renomovaném časopise, tedy si myslíš, že to není nebo nemusí být pravda, že tím se stavíš výš než vědci specializující se na danou problematiku, kteří studii provedli a kteří ji oponovali?

stř říj 13, 2021 8:18 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

JRJ: a když očkovaný člověk dostane COVID, tak jeho tělo jako zázrakem nevytváří ty blbý neúčinný protilátky, který imunitní systém jenom zatěžují?

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12

stř říj 13, 2021 8:28 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

JRJ píše:
Jeden z mnoha:
Association of SARS-CoV-2 Seropositive Antibody Test With Risk of Future Infection
https://jamanetwork.com/journals/jamain ... le/2776810

Kurňa, co to je zase za blud. O jakých protilátkách to mluvíš? Co jsou to vlastní protilátky? Ty co si vytvoříš po prodělání covidu? A ty co si vytvoříš po očkování nejsou Tvé vlastní? A čí teda jsou? Jen pro Tvoji informaci, vím, že tomu zase nebudeš věřit. Krom toho, že tě coronavirus může zabrousit, můžeš po něm mít doživotní následky nebo zblbnout, po prodělání covidu si vytváříš spoustu protilátek, které krom jediné, té proti spike-proteinu, jsou neúčinné a zbytečně zatěžují Tvůj imunitní …

Mohl bych poprosit alespoň jednu studii o "že nakazí očkovaný méně lidí"? Hodilo by se mi to do občasné argumentace s odpírači očkování v rodině - ne že bych byl schopen je přesvědčit, víra nedá na rozumové argumenty, ale já osobně bych měl lepší pocit ze své argumentace. Děkuji předem - nejsem to schopen dohledat, neznám ty správné fráze do google.

stř říj 13, 2021 8:29 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Tapan píše:
JRJ: a když očkovaný člověk dostane COVID, tak jeho tělo jako zázrakem nevytváří ty blbý neúčinný protilátky, který imunitní systém jenom zatěžují?

Trolíš? Už jsem to tady psal, ale klidně Ti to zopakuju. Imunitní systém očkovaného (paměťové buňky) rozpozná jemu známý antigen a začne na rozdíl od první incidence bez prodlevy vytvářet ty správné protilátky. A ty špatné? To je otázka velikosti virové nálože a rychlosti s jakou se s ní tělo vypořádá. Pokud rychleji než imunitní systém přijde na to, které protilátky použít proti ostatním antigenům (krom spike-proteinu), tak si žádné neúčinné protilátky nevytvoří. Pokud je virová nálož velká, tak si neúčinných protilátek vytvoří naprosté minimum, protože bude plně vytížen tvorbou těch správných.

mirekst píše:
Mohl bych poprosit alespoň jednu studii o "že nakazí očkovaný méně lidí"? Hodilo by se mi to do občasné argumentace s odpírači očkování v rodině - ne že bych byl schopen je přesvědčit, víra nedá na rozumové argumenty, ale já osobně bych měl lepší pocit ze své argumentace. Děkuji předem - nejsem to schopen dohledat, neznám ty správné fráze do google.

Jak jsem psal těch studií je spousta. Podle této studie:
https://jamanetwork.com/journals/jamainternalmedicine/fullarticle/2776810
na 3.2 miliónech pacientů v USA, kteří měli protilátky je pravděpodobnost nákazy coronavirem 10-krát menší. Už tímto se pravděpodobnost, že se očkovaný stane přenašečem snižuje 10-krát.

Tento přehled:
COVID research: a year of scientific milestones
https://www.nature.com/articles/d41586-020-00502-w
uvádí, že riziko, že očkovaný jednou dávkou vakcíny, nakazí někoho ze společné domácnosti je o 40 až 50 % nižší než u neočkovaného.

A tato studie:
SARS-CoV-2 antibody dynamics and transmission from community-wide serological testing in the Italian municipality of Vo’
https://www.nature.com/articles/s41467-021-24622-7
ukazuje, že u plně očkovaných riziko klesá na 26 %. Opět se jedná o pravděpodobnost o nákazy ve společné domácnosti. Riziko, že nakazím někoho na pracovišti je mnohem nižší, a že nakazím někoho jen tak na ulici prakticky nulové.

stř říj 13, 2021 9:37 am
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Tak už se nám začíná projevovat jeden z následků covidového uzavření škol, na který už dávno někteří odborníci upozorňovali:

https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/epi ... pravy_pjen

stř říj 13, 2021 11:08 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

JRJ píše:
Jeden z mnoha:
https://jamanetwork.com/journals/jamain ... le/2776810

Díky, tohle je ale studie, která řeší vztah existence protilátek rizika budoucího onemocnění Covidem. Ale můj dotaz zněl, jestli existují studie, že člověk, který má prokazatelně protilátky proti virovému onemocnění (a nemusíme jen řešit Covid19), může být stále přenašečem viru téhož onemocnění a případně v jaké míře.
EDIT> koukám, že jsi postoval další 3 studie, kde to možná zjišťují. Tak si to večer pročtu...

Naposledy upravil Slavek_xxx dne stř říj 13, 2021 12:57 pm, celkově upraveno 1

stř říj 13, 2021 11:40 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

To same je v Nemecku taky.

stř říj 13, 2021 11:46 am
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Postřeh z proočkovaného Singapuru (Aktualne.cz):
Singapur masivně očkoval, přesto se zavírá. Je to frustrující, zlobí se místní
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/singapur-naockoval-vetsinu-lidi-presto-se-zavira-je-to-frust/r~100e65f42a9711ec8fa20cc47ab5f122/

stř říj 13, 2021 1:47 pm
Profil Zobrazit autorovy stránky
Závislý uživatel
Závislý uživatel

puschpull píše:
Postřeh z proočkovaného Singapuru (Aktualne.cz):
Singapur masivně očkoval, přesto se zavírá. Je to frustrující, zlobí se místní
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/si ... 47ab5f122/

Hned v perexu:
Citace:
Na nákazu v Singapuru zemřelo méně než 200 lidí, místním se proto nelíbí, že se protiepidemická opatření opět zpřísňují, že mají pracovat z domova a nosit roušky.

Poněkud jiná situace, ne?

stř říj 13, 2021 2:44 pm
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Zase dobrá motivace:
Počty lidí s covidem v nemocnicích rostou, očkovaných je třetina
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pocty-lidi-s-covidem-v-nemocnicich-rostou-ockovanych-je-tretina-40374945

čtv říj 14, 2021 8:33 pm
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu

A četl jsi to celý, nebo si jenom zase musíš obhájit, že nejsi očkovanej a stačil ti titulek?

čtv říj 14, 2021 9:02 pm
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Samozřejmě jsem to četl, Jirko.
Ale máš pravdu, potěší mě jakákoiv zmínka, že tohle očkování na covid je v podstatě na nic
A také nepochybuji, že mě "systém" dříve či později donutí mít ten kus papíru.
Jsem zvědav až v zemích, kde budou mít třeba 90% očkovanách, zjistí, že jim nakažených přibává. Moc by mě zajímaly výsledky testování u očkovaných,
(Vím, lehčí průběh v případě nakažení, .. no co už ...)

pát říj 15, 2021 5:57 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

puschpull píše:
Samozřejmě jsem to četl, Jirko.
Ale máš pravdu, potěší mě jakákoiv zmínka, že tohle očkování na covid je v podstatě na nic
A také nepochybuji, že mě "systém" dříve či později donutí mít ten kus papíru.
Jsem zvědav až v zemích, kde budou mít třeba 90% očkovanách, zjistí, že jim nakažených přibává. Moc by mě zajímaly výsledky testování u očkovaných,
(Vím, lehčí průběh v případě nakažení, .. no co už ...)

Proč tomu tak je? Pěkně vysvětleno třeba tady: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dve- ... sim-171332 (autorem jsou Pavel Kasík a Matouš Lázňovský).

Matematika, nic jiného.

pát říj 15, 2021 6:58 am
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 2186 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140 ... 146  Další