Smrad z klimy

Potahy, autokoberce, čištění, údržba atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 860
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od samvaculik »

Tak jsem letos už 2x ozonoval auto, dvěmi různými ověřenými ozóny, vždy minimálně po dobu 15 min.. k tomu jsem použil i granát a stále po zapnutí klimy lehce cítím zatuchlinu… nevíte, jak na to? Po tom granátu se to tehdy asi na měsíc vyřešilo, ale pak to zase začalo. Není to nic hrozného, ale po tolika čištění už bych očekával, že tam zkratka žádný pach nebude. Klimu vypinam 5 min před dojetím domů, kabinový filtr čistý. Nevíte, co mám ještě zkusit? Napadá mě něco strčit do hadičky, ať se dostanu k vyparniku, ale nevím, co na to mám použít.


Sent from my iPhone using Tapatalk
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od hamoun »

budes tam mit nekde asi zdroj ...
nekde je vlhko a tak to porad "zatuchava" ...

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 860
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od samvaculik »

No předpokládám, že ten zdroj je přímo ve vyparniku… dá se k němu nějak dostat? Z kabiny to asi nejde, jak jsem se tam díval.


Sent from my iPhone using Tapatalk
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od sima »

Snad to nebude někde nějaká mršina, to by byl jinačí fučák :-) nevím jaký máš generátor ozonu, jestli ten samý co já, píšeš ale stejně, že máš ověřené, nabízím ti ten svůj, dal jsem ho raz a paráda, pak ještě raz a luft vždy čistý. Klimu nevypínám poctivě jako ty, neřeším to vůbec, jen občas si vzpomenu, ale to je už stejně na poslední chvíli.
Možná i zkusit jiný proces, postup ozonizace??? Jeden jsem tu popisoval, rada od "klimaře".
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 860
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od samvaculik »

No mršina snad ne… fakt to smrdí jen po zapnutí a i po vypnutí klimy. Proste zmacknu tlačítko A/C a ať to vypnu nebo zapnu, tak cca minutu cítím závan jakoby zatuchlých ponožek.. po cca minutě už to necítím. Ne ze by si nos zvyknul, zkratka to po chvíli přestane. Ale i tak mě to štve, ze to i tu minutu smrdí.

Co se tyče postupu, vnitřní okruh, Max fučák, klima ON, nejnižší teplota. Ozón pokládám k nohám spolujezdce.


Sent from my iPhone using Tapatalk
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od outback »

Nechal bych si doporučit nějakou osvědčenou firmu, co se zabývá desinfekcí a čištěním klimy. Zkusil jsi všechno, co bych udělal já, pak přijde ten moment kdy je třeba to předat profíkům.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od podvlada »

Ozonoval jsem stejně Same jak píšeš a přijde mi že to pomohlo. Ale od tý doby jsem měl v autě zase spoušť a budu to muset zopakovat :-)
Na čištění klimy jsem pořídil sprej, ne granát, ale s hadičkou. V podstatě stejná pixla jako se prodávaj vosky do dutin, i ta hadička je stejná :-) Chtěl jsem zespodu strčit tu hadičku do vývodu kondenzátu z výparníku, u mě je kousek vedle pravýho katalyzátoru, ale asi po 10 cm se to šprajcne, jak je to za roh. Tak jsem tu hadičku ustčihl, lepenkou omotal aby byla tlustčí a těsnila, nacpal do konce tý hadičky na odvod kondenzátu a napral tam půlku plechovky. To taky pomohlo na docela dlouho.

Co si ještě pamatuju, když jsme to řešili na Mondeu... koupili jsme v lékárně dezinfekci, nevim teď jak se jmenuje, ale je hnědá a (ředěná) voní po mandlích. Naředili (asi s vodou?) a rozprašovačem cákali do "sání" u stěračů. To taky pomohlo. Bohužel u našich Outbacků neni lepší přístup než tou hadičkou zespodu, nebo rozebrat půlku palubky, vyndat motor ventilace a jít tam od spolujezdce :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od sima »

samvaculik píše:No mršina snad ne… fakt to smrdí jen po zapnutí a i po vypnutí klimy. Proste zmacknu tlačítko A/C a ať to vypnu nebo zapnu, tak cca minutu cítím závan jakoby zatuchlých ponožek.. po cca minutě už to necítím. Ne ze by si nos zvyknul, zkratka to po chvíli přestane. Ale i tak mě to štve, ze to i tu minutu smrdí.

Co se tyče postupu, vnitřní okruh, Max fučák, klima ON, nejnižší teplota. Ozón pokládám k nohám spolujezdce.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Já to podruhé dělal dle rady klimařetakhe : Ještě jsem projel lesníka ozonem, jen na 10 minut na vyšší výkon-obě desky seplé, jen na vnitřní cirkulaci, bez klimy...
Zkus, za to nic nedáš.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 860
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od samvaculik »

Chápu, no takhle, je to mnohem lepší, než před těmi pokusy s ozony, granáty, atd. Ale já to nevzdavam. Poslední možnost mi fakt přijde nacpat něco přímo k vyparniku, tam vzniká ten problém.

Když jsem dělával na brigádě koncern VW, tak tam byl vyparnik krasně přístupný a vždycky jsem ten sprej nastrikal přímo na něj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od petr »

měl jsi zapnutou klimatizaci na vnitřní okruh když jsi ozonoval ? jestli ne tak to ještě zkus aspoň 10 minut a nech to ozonovat déle klidně hodinu ... nejlíp kdyby ozonátor foukal někam na výměník a filtr a není boha ;-D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od sima »

Generátor ozonu vyrobí při zvýšené vlhkosti méně ozonu, tím pádem menší účinnost, proto jsem zkusil tu volbu bez klimy, kdy se vlhkost sráží...nevím, ale fungovalo to napodruhé takhle lépe, jinak souhlas nesrat se s tím, asi ne a pustit to i na delší dobu, když by to tohle nepomohlo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 860
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od samvaculik »

No, byl mi zapůjčen ozón, který se používá na velké haly, proto jsem to nechal běžet jen 15 minut + dalších 10 minut jsem to nechal kolovat. Celkem tedy 25 minut ozonu a pak jsem větral. Zápach ozonu šel dost cítit ještě den potom, i po důkladném vyvětrání. Já si proste myslím, že na výparniku je proste bordel a žádný sprej ani ozón to mechanicky neodstraní. Proto po poradě s Vláďou jsem se rozhodl koupit sprej s hadičkou za par korun a odtokovou hadicí kondenzátu to tam narvu, kam až to půjde a celý sprej tam vysolím.. ať si to tam pekne pění, bublá a pak to nechám vytéct. Pak napisu, jestli to zabralo

Pak už asi jenom hodit ze skály.


Sent from my iPhone using Tapatalk
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od spm »

Ze skaly se to kvuli takovym drobnostem nehazi... :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od HonzaCZ »

Od tý doby, co to nedesinfikuju granátem, ale přes sání, tak nesmrdí ani při chlazení, ani při topení, už několik let.

Používám Valeo Clim Pur s hadičkou (neplést s Clim Spray! - to je normální granát). Vyndá se kabinovej filtr, vrátí se tam dvířka (tedy bez filtru). Dále se odcvaká půlka krytu pod stěrači před spolujezdcem, pustí se větrák, nastaví se nízká teplota, je nutný se ujistit, že se nezapla recirkulace, zavřou se dveře, a po několikasekundových dávkách se pouští hadičkou do sání sprej. Není vhodný to držet dlouho, protože to pak teče z tělesa větráku spolujezdcovi na nohy (větrák to nestihne rozfoukat), to se mi stalo poprvé. Takže krátké dávky. Cca v půlce se nastaví naopak vysoká teplota a pokračuje se. Ono totiž nejenom výparník může smrdět, ale bordel může bejt i na radiátoru topení. Je vhodný to dělat po jízdě nebo na ohřátym autě - kdo ví, jestli automatika by na studenym pustila klapky, aby to šlo přes radiátor. A to je vše. Pak se to nechá ještě chvíli foukat s otevřenými dveřmi. Nakonec novej kabinovej filtr, celou oblast kolem filtru ještě paranoidně vycákám nějakým klasickým desinfekčním sprejem (třeba ten Valeo Clim Spray), včetně filtru samotnýho, a hotovo.

Kolem sání může bejt bordel, bláto, listy atd. To taky může dělat smrad.

Jinak filtr dávám už nějakou dobu Mann FreciousPlus s aktivním uhlím a filtrací PM2.5 a na ten si taky nemůžu stěžovat.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od petr »

dneska jsem si hrál s auty , měnil kola, brzdové kotouče ,desky a hlavně ozónoval jak o závod, všechny moje 3 auta a sousedovic taky , funguje to pořád parádně , v tom novém forestrovi mě celkem štval zápach z cigaret , původní majitel bych asi řádný hulič , no a fakt stačilo cca půl hoďky a smrad je pryč , celkem čumím , fakt dobrá věcička
Odpovědět

Zpět na „Interiér“