Naše dílenská technika a nářadí..

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Copa za to chtějí ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20631
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od námořník »

250
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Tak to je pecka, i kdyby to bylo jen na opatrné používání.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6344
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od cleo »

Presne, za ty prachy .


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od masha »

Hele přesně tyhle mam a už jsou dvě rozbité :-/ Ty malý jsou k hovnu úplně ObrázekObrázek Jako za 250 dobrý asi ObrázekObrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

Mě udělalo velkou radost, že se zase zjevila v e-shopu teleskop vyvětvovačka. Občas jsem se tam po ní díval, prahnul po ní, ale nenašel ji, minulý týdenv noci si říkám, nastává čas ořezů, Lidl nezklame, kuknu a byla tam.
Kámoš jí koupil před dvěma lety v akci za litr, neuvěřitelná cena, komplet se vším.
Tahle mě stála téměř 2500 i s nabíječkou+ aku 20V 4Ah. Taky neuvěřitelná cena, když se dívám kolik stojí konkurence, Parkside no (*_^) |,,,,
Dnes jsem jí složil a jen krátce zkusil, zatím opravdu jak říkal kámoš- paráda!!! Sice odzkoušeno jen na tenčí suché větve trnky, ale i tak, šlo to jak po másle, pár vteřin a bez jakékoliv námahy, žebříku hotovo, tj ohromné ulehčení práce (*_^) |,,,,
Mám teda dost co ořezávat, tak se pilka vyplatí, někde budu muset i ze žebříku, ale jen mimořádně a nemusím se drát do žádné výšky do koruny s motorovkou. Jsem čím dál víc opatrnější, teda mám respekt, zrovna nedávno jsem slyšel, jak chlap ořezával strom a rozpáral si hlavu...Jistě i s touto pilkou se musí velice opatrně.
Jen jsem si říkal, cože to může při tak malých točkách tak uřezat a ono jooo, píšou až na 20cm větve, tak tomu věřím, možná i víc, jen na téhle aku samozřejmě záleží víc než kdy jindy na ostrosti a správném napnutí řetězu.
Dosah má pilka i se mnou +- 4 metry. Už se nemůžu dočkat až s ní proberu řádně sad :-) =)
Edit: ty ceny Parkside mě nepřestávají bavit a překvapovat- nabíječka za dvě kilča, baterka 20V 4Ah za 800, jo a samotná pilka teda vyšla jen na 1500, včetně malého balení oleje, Lidl myslí na vše :-)

Ještě jsem skrz skvělou zkušenost s Field. šilhal po tomto:
https://retezove-pily.heureka.cz/fieldm ... pecifikace
Přílohy
IMG_20211002_143157.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

To je super pomocník !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1416
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Goba »

Je to super na baterku. Já měl loni půjčeného předchůdce Lidl Grizzly na 220 a jezdil jsem po sadu s centrálou. Řeže to dostatečně, jen mi připadalo, že nemaže, což mohlo být tím krátkým sekvenčním používáním, na běžnou větev stačí 5 vteřin provozu, miniaturní nádržkou s hustým olejem, udělá se podtlak, neohřeje se jak u motorovky.
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

Uvažujem asi podobně, já nechtěl dát za stroj co použiju jednou a pak bude ležet v baráku třeba rok dva bez použití dardu peněz, protože by to byl samozřejmě nesmysl. Taky jsem se po prozkoumání trhu poohlídl do půjčovny, ale nic tu neměli a půjčovat jsem si to od kámoše nechtěl.
Kdybych tenhle strojek používal častěji, tak dám klidně více peněz. Už tak má člověk doma vercajk, stroje co používá jen "sem tam".
Tohle maže teda zatím až až, na to jsem se zaměřil při prvním použití, po pár otáčkách na liště a řetězu mastnota všude.
Edit: jo a zatím sice použita jen zkušebně, krátce, ale pilka mě přijde neuvěřitelně fajn vyvážená, ani o ní nevím, opravdu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Vladimir_xh »

Šímo, tak jsi mi dal tip na Ježíška tátovi a hned jsem objednal. Těch 50 stromů, co každé brzké jaro stříháme a prořezáváme (teda hlavně táta) tak mu to ušetří jeho utahaný ramena s pilkou na klacku. No a já nebudu mít blbý pocit, že mu málo pomáhám. Nechme dřinu strojům :-)
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3018
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od yeti »

Zvaz to podle tatovy kondice. Ja jsem vzal vyvetvovacku od husquarny misto toho lidlu za bratru 7500.-. Je to super, ale prace s tim neni zadna legrace. Je to celkem tezky, kor kdyz se vysune. Zakladni baterka moc nevydrzi, chce to silnejsi coz je tusim u husky 5000. Zpracovani lidl vs. Huska nebe a dudy. Zrovna dneska jsem s tim delal 5 stromu trnek a ryngli. A mel jsem celkem dost. V kopcu, cvilama ze žebřa. Ideální je mit i lehkou vyvetvovacku na tyci.

Ta huska ma rezaci hlavu sklonenou. Lip se tim zabira. Timhle budes furt rezat na spici liszy, coz bude problem udrzet.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Vladimir_xh »

Vůbec nerozporuji kvalitu Hq vs. Parkside. Ale 3x lepší určitě nebude. Takže pro mě 5 tisíc je argument.
Zatím to tahá ruční pilou na klacku, takže posun k lepšímu bude. Jde hlavně o ty silnější větve. Těch zas tolik není, ale vezmou hodně sil.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3018
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od yeti »

ještě jsem se díval na nějaký videa s tim Parksidem a je fakt, že kloub to má taky. Spíš mě bavilo, jak ve všech videích řežou halůzky krásně dostupné, takže no problem.
Ale realita je taková, že se potřebuješ dostat mezi větve, řežeš vlky, co jdou nahoru do koruny, nejen větve, co jdou z koruny ven. A tam oceníš pevnej sklon, delší lištu a vyšší výkon oproti parkside, fildmanu, hechtu a podobným. Když to fakt držíš and hlavou, stojíš na žebřu a jedeš třeba 15-20cm v průměru nějakej pahýl, navíc v blbým úhlu a dáváš bacha abys jinde neporanil strom a do ksichtu ti lítaj piliny, tak je rozdíl, jestli to řežeš 15 nebo 30s. A největší prdel, když ti takhle v půlce řezu dojde baterka :)
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

No já myslím, že za těch ušetřenejch 5000 se to jednou za rok vyplatí, podržet to ve vzduchu chvíli dýl. :-) Ono je to v pořádku, že ta Husa je lepší, když stojí trojnásobek. A do pořádnýho sadu, se samozřejmě vyplatí si připlatit. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3018
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od yeti »

To není Husa vs. Parkside. To je popis reality. Píšu to ke zvážení, jestli to táta - předpokládám, že starší muž - utáhne. Ono totiž v reklamním videu neukážou všechno a to co píšu já jsou reálný zkušenosti. Konkrétně ze včerejšla. Taky ju nemám dlouho a kdybych si to předem takto vyzkoušel, asi bych šel spíš do kvalitní ruční japonky na 5-ti metrové tyči. Tohle není na jemnou čistou práci.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“