brzdové kotouče + destičky

Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20634
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od námořník »

Na normální brzdovce mí kdysi na Severce přestal brzdit Levorg. Nakonec se chytil a zabrzdil, a tak to asi deskama nebylo. Já jenom, že každý řeší desky a kotouče a brzdovku ne.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od HonzaCZ »

hamoun píše:a po red prijdou yellow ... a taky jsem utavil (ale nemenil .. spokojenost ... ) ... dundee daval orange tusim ... ale moc mu nevydrzely .. ale .. on jezdil . no .. asi trochu rychleji
No, to právě nevím. Ty GreenStuff zatím selhaly jenom v Bělý a teď. Nevím, jestli krokem ať už k Red nebo Yellow se nepřipravím o to chování v 99,999 % ostatních případů, kdy jsem maximálně spokojenej s Green. :-/
Ladaf píše:na daily hatchi jsem měl rok Greeny a celkem dobrý, ale při razantnějším brždění právě dost vadly, hlavně ke konci jejich životnosti, přešel jsem na Yellow a , Red jsem vynechal
To dost odpovídá - na konci životnosti budou. Desky určitě.
námořník píše:Nebude to spíš brzdovkou?
To bych úplně nevylučoval. Mám v plánu taky řešit. Trochu skluz s výměnou mám. Ale chovalo se to dost podobně, jako 2018 v tý Bělý, kde byla čerstvá. Takže možná vliv tam bude, ale ne zásadní. Spíš mi přijde, že to je vlastnost tý směsi GreenStuff desek.
hamoun píše:ja si nemyslim, zeby Honza zanedbaval brzdovku ... a ona i normalni brzdovka, pokud neni "nasakla" vodou, snese nesmysl ...

ty normalni desky, jakmile tomu da clovek trochu kour, nebo jsou to treba ty serpentiny z kopce a jde se do toho jeste pod plynem na vyjezdech, se za ty 2km klidne utavi ...
Jo, s brzdovkou mám trochu rest, se přiznám. :-D Jinak přesně tak to bylo - serpentýny dolů a mezi zatáčkama si to vždycky pěkně rozjet. :-DDD
námořník píše:Na normální brzdovce mí kdysi na Severce přestal brzdit Levorg. Nakonec se chytil a zabrzdil, a tak to asi deskama nebylo. Já jenom, že každý řeší desky a kotouče a brzdovku ne.
Já samozřejmě řeším vše. Ale s kotoučema jsem spokojený, o brzdovce vím, tak řeším směs desek. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20634
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od námořník »

Jestli tam máš normální brzdovku,tak bych tomu v tý Bělý věřil. To jestli je nová nebo ne zas takovej rozdíl neudělá. Samozřejmě nemyslím,ze tam je 10let :-).
Beznou brzdovku údajně taky vyrábí jeden výrobce a Dot bych moc neřešil, protože třeba castrol srf, což je údajně jediná brzdovka co funguje, má dot 4. I podle ceny to nevypadá, že by to byla jenom míchačka :-). Akorát se musí měnit každý rok.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od HonzaCZ »

Já od tý doby, co mám VDC, tak kupuju DOT 4 SL 6 s nižší viskozitou. Teď mám připravenou nějakou Liqui Moly.

Ale zajímaly by mě ty zkušenosti s Red Stuff. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak jsem si něco početl a zjistil, že vlastně Green Stuff vůbec není vhodný na moje auto. :-D Na moje auto spíš tak jako minimálně Red Stuff a v kombinaci s mým stylem jízdy asi spíš fakt Yellow Stuff. :-DDD

Ale co dozadu? Stejný nebo o level nižší?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od zhor »

Dozadu stejný nebo lepší než dopředu. Subaru má brzdy rozdělaný zhruba 70% na předek a 30% na zadek. Takže když dáš na zadek horší, tak ještě posílíš předek a ten bude víc zatěžovanej a bude rychleji miznout, případně se rychleji přehřeje.

Red stuffy jsem měl na zadku, dostal jsem k Brembo brzdičům. No nevím, osobně bych si je asi nekoupil, dal bych radši nějaký klasický Bremba, Atečka nebo Bosche, za polovinu ceny. Jak jsem srovnal na celým autě DTC-30, tak jsem spokojenej. Brzdí to i v zimě, pěkně se dávkují, a je poznat, že ten zadek brzdí víc, oproti Redstuffum. Zkusil jsem dát dozadu i DTC-70, to bylo ještě lepší a posunulo to balanc malinko víc dozadu, ale byl problém je udržet ve správně teplotě.

Yellowstuff jsem měl na WRX brzdách, v kombinaci ze zadníma TRW, který jsou hodně tvrdý. To byla chyba, a ty přední desky se zmizeli za 5tis km.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20634
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od námořník »

Za mě určitě stejný.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22743
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:Tak jsem si něco početl a zjistil, že vlastně Green Stuff vůbec není vhodný na moje auto. Na moje auto spíš tak jako minimálně Red Stuff a v kombinaci s mým stylem jízdy asi spíš fakt Yellow Stuff.

Ale co dozadu? Stejný nebo o level nižší?
A na co ze ty greenstuff jsou dobry? :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:A na co ze ty greenstuff jsou dobry?

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
https://www.ebcbrakeshop.co.uk/info-bra ... nstuffPads
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19146
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od hamoun »

je to pro tebe .. kdyz nebrzdis .. a jizda MHD ti pripada jako jizda na okruhu ...
samozrejme . obcas se urves a predjedes mustanga :) ... tam ti green stuff zabere dobre :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od HonzaCZ »

zhor píše:Dozadu stejný nebo lepší než dopředu. Subaru má brzdy rozdělaný zhruba 70% na předek a 30% na zadek. Takže když dáš na zadek horší, tak ještě posílíš předek a ten bude víc zatěžovanej a bude rychleji miznout, případně se rychleji přehřeje.

Red stuffy jsem měl na zadku, dostal jsem k Brembo brzdičům. No nevím, osobně bych si je asi nekoupil, dal bych radši nějaký klasický Bremba, Atečka nebo Bosche, za polovinu ceny. Jak jsem srovnal na celým autě DTC-30, tak jsem spokojenej. Brzdí to i v zimě, pěkně se dávkují, a je poznat, že ten zadek brzdí víc, oproti Redstuffum. …
Já jsem s EBC obecně spokojenej. Není to zase žádnej závoďák. Ty YellowStuffy mám v povědomí, že mizely nějak rychleji desky nebo kotouče. Tak to bude ono. Asi dám na celý auto RedStuff + Utimax drážkovaný kotouče (ty už vpředu mám druhý). Akorát na předek desky nemaj skladem v mym oblíbenym shopu a ani v žádnym jinym, tak asi nedostakový zboží. :-/
námořník píše:Za mě určitě stejný.
Jj, asi to dává smysl. Teď jsem chtěl taky ještě dodat dozadu GreenStuff, aby byly stejný. EBC má v nějakých svých moudrých tabulkách, že dozadu stejný nebo o level horší než dopředu. Proto jsem ani jiný možnosti moc nezvažoval.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22743
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od spm »

hamoun píše:je to pro tebe .. kdyz nebrzdis .. a jizda MHD ti pripada jako jizda na okruhu ...
samozrejme . obcas se urves a predjedes mustanga ... tam ti green stuff zabere dobre
Na predjizdeni mustangu se ty brzdy prave nesmim ani dotknout :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak jsem to konzultoval s EBC člověkem a doporučil by mi spíš YellowStuff. RedStuff taky není špatná volba. Ale rozhodně v obou případech na obě nápravy stejný. Což je trochu problém, protože RedStuff nemají na předek a YellowStuff zase nemají na zadek. :-DDD Mi z toho jebne. [BANANA]

A prej dostupnost RedStuff koncem roku nebo začátkem příštího. Tak to jsou taky dobrý vyhlídky.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11894
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od Traveller »

Předpokládám, že třeba ferodo DS2500 se asi na ten tvůj kočár nedělají? Jinak by to totiž nemusela být úplně špatná volba.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od HonzaCZ »

Nn, a ani mě upřímně moc neláká změna značky. Já jsem s EBC velmi spokojenej. Jenom jsem narazil na hranici daný výkonnostní řady. :-)

Ale koukal jsem, že jiný shopy, než můj oblíbený https://www.ebcbrakeshop.co.uk/ ještě nějaký skladový zásoby mají, tak to možná nakonec poskládám. :-)

Co se týče YellowStuff vs. RedStuff, tak červík ještě hlodá, ale naklání se to spíš stále k těm Red, protože výdrž, menší prašnost atd., ze všech EBC konfigurátorů, tabulek atd. lezou právě červený, jejich popis přesně odpovídá, tak nevím. :-) "Track day use" u žlutejch úplně nevyužiju. Furt je to "jenom" lehce silnější sedan, žádnej závoďák. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Brzdy“