Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Jo Mari =)
Je to celé špatně, od začátku až doteď, no a teď už nejde vůbec o přírodu, o Bečvu, o ryby...jsou hlavně za dveřmi volby, lítá okolo nás masírka, dezinfo ze všech možných stran jak kaťuše.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
RudaK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 755
Registrován: úte zář 03, 2019 6:34 am
Bydliště: Ostrava

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od RudaK »

Připomíná to socík, to byl na Beskydech ve výšce okolo 800m.n.m. Pás z rezavých stromů a všichni věděli že to je z DEZY, ale oficiálně ne. A jak se pak DEZA dostala filtry tak pruh zmizel asi zázrak :-D
Subaru Levorg 1.6 2019
Suzuki Swift 2015 mama car
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Rudo tak tohle je hodně složité téma teda. Já tam dělám 30 let, něco si myslím, že o tom vím a nějaké jednoduché, samotné jen filtry jako řešení to si nedokážu dost dobře představit, něco dokážou vyřešit, ale ne všude a hlavně jen omezeně. Jo v nějaké jednoduché výrobě- teplárna, slévarna, kdysi něco dokázali pořešit, dnes je vše úplně jinak.
Tj fakt na hodně dlouho řeč. Hlavně v době minulé se neřešilo vůbec nic, žádná továrna! Slévárna, galvanovna, výroba obrazovek, domácí kotle nic, prostě nic, tj tolik faktorů až běda. Mimochodem nevím dodnes, jestli byla už třeba u sléváren zavedeno nějaké měření emisí, kdysi nebylo, kdysi když už my jsme dávno mělo monitoringy emisí, předřazené záměrně zařazené dopalovny, čističky apod.
Jen můžu jednoduše říct, že za poslední léta se udělalo třeba jen u nás pro eko neskutečně mnoho, miliarda-y inevstic, už i dopředu, ne jen dle legislativy vynuceno. A je to to teda dost technologicky složitě řešitelné, hodně finančně náročné, je s tím moc moc práce a posléze kontinuálního měření, hlídání po všech stránkách-auditů taky a kontrol, to si jeden neúčastník opravdu nemůže dokázat ani jen okrajově představit, je za tím spousta práce moře lidí, odborníků až po ty poslední lopaty...atd atd.
Pro podezřívavce tyhlety inovace začli dávno před Babišem, ten s tím nemá nic společného, jen naslouchá lidem, kterým věří, co tuhle fabriku znají a ti zase dají na lidi co v té fabrice jsou dnes a denně.
Tak zatím tahle symbioza funguje, fabrika se drží, tak proč ne, byl by blázen aby ne a kdo taky jiný by to dělal jinak.
Dnes začíná být situace už zas jinde, karta se obrací v neprospěch průmyslu, tepláren, výroben všeho možného, to všichni víme a mnohdy jen a jen nelogicky obrací, je těžko něco dělat, vyrábět, když se kšeftuje na druhou stranu s klimatem, emis, povolenkami, našim životním prostředím jak za socíku s bony <:-<
Strašně nerad aby tohle vyznělo jako agitka, pro kohokoliv, pro cokoliv, je to jen popis věcí, reality, musel jsem, protože to co čtu velice často za neskutečně amatérské výblitky novinářů, kteří absolutně neví která bije, nebo politiků teď před volbami i mimo ně, to se vážně nedá, to je rozum prvního stupně základky a to bych ještě urážel, bez základních znalostí čehokoliv, absolutně bez ničeho, prostě tma. Jasné a opět jsou tu volby, četl jsem třeba Gazdíka a jeho neskutečné cance ohledně Bečvy, to je fakt o ničom. Jen body, body, hlasy, nic víc.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
marda72
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: sob čer 29, 2013 8:20 pm
Jméno a příjmení: Marek Vlachynský
Bydliště: Mistřice

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od marda72 »

Déjá vu po půl roce
Přílohy
kammara.jpg
Subaru Outback 3.0 2004 Subaru XV 2.0 2014
Uživatelský avatar
Bart
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát srp 17, 2012 3:44 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Bart »

Ty voe, vcera koukam pod kapotu na kvicici servo. Mokrej flek na plastu za baterkou... Bylo mi to divmy. Kapotu jsem nechal pres noc otevrenou. Dneska jdu zas kouknout, a v rohu kapoty visí kousek izolace... Odhrnul jsem roh a tam myší hnízdo, samej bobek... To jsou sv*ně!!! Natahany lupeni a oholenej celej roh odhlučnění... Mokrej flek byly chcanky. Odkryl jsem to jeste dal a cumi na me myš... Kuny jsem vyresil kulickama do zachodu. Co s temahele ******?
Přílohy
IMG_20211008_144101.jpg
IMG_20211008_145145.jpg
Subaru Legacy BL, H6, 2005
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tapan »

Moc hezký. Nalič pastičky :-) Ale před případným servisem mechanika varuj :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

:-DDD to bych fakt nechtěl :-). Nastražil bych jed a bude klid.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od podvlada »

Nebo zpět nasadit kunu...
Ne, pardon, vážně... Přeju ať se těch mrch zbavíš. Jedno horší než druhý...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Důkladně bych auto protáhl a přeparkoval.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Pastičky když stojíš, potom vyndat :-) jsou pastičky a pastičky, mám odzkoušené, že některé, ty se silnějším drátem a jiným, jakoby zvlněným zlomvaz drátem pozdě vycvakávají. Nej jsou ty obyč, klasika, nebo mě teď zabral i čistě plechová, tu jsem použil prvně. Ony se postupně vychytají, dřív či později, kolikrát i hned, velice rychle, dát jich hlavně víc, ne jednu. Chytám spolehlivě na chleba, teď se osvědčil i kkousíček slaniny.
Jed taky ok, ale nepoužívám uvnitř, kdekoliv kde nechci ať mrtvá myš zůstane někde schovaná.
Nebo nasaď kocůra :-D
Edit: ale prvně jsem si hned říkal to samé co Míra, to by se jim nemělo líbit :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Jed na myši je vysuší. Takže je jedno kde chcipne.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tapan »

Stanou se součástí tepelné clony :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

To nevím, je to možné, ale musí být stejně dle mě dobré podmínky, jinak začne "hnít" ono i myš sama o sobě se vysuší, pokud není venku, na vlhku...většinou jo, třeba i v baťohu, jak se stalo kámošovi, jak si jí donesl domů z lezení po skalkách a objevil jí po čase už jen jako mumii.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Tepelná clona z myších kožíšků :-)
Simo,ten jed je tak delanej,aby je vysušil. Mimo jiné by měli odejít za vodou, takže by tam neměli zhebnout.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Tak to jsem teda nevěděl. Ale pravda, že se dostaví pocit žízně, žízeň, tak jed působí, to si tak nějak pamatuji, vidíš to. Přesto je mám ty malé mrchy radši na dohled, přehled o nich a vyhodím je pak pryč, ony se naštěstí derou jen jak přichází podzim do dřevárky, ale odzkoušeno, že je člověk odloví, pár kousků a je klid. Taky postupně odhaluji, utěsňuji možné vstupy, letos to ale začlo nějak nevídaně brzy! Však letos hlodavci obecně silně přemnoženi.
Edit-možná ten jen vyzkouším, je to přeci jen pohodlnější, uvidím, kdyby mě moc myšiska srali. Jo a mám zapůjčený na zkoušku plašič kun, nějaký univerzál made in belgium, je to na více havěti, nastaví se jen stupeň ultrazvuku dle nezvaného návštěvníka, případně zapne blesk a pak to už jen reaguje na pohyb. Uvidím, přesně tenhle typ nám pomohl v práci od více kun, co nadělali neskutečnou hovní paseku v prostorách pod barákem, zafungovaly tyhle plašičky na výbornou. Ani si nejsem jist, zda mám někde doma kunu, či co to je, rachot nikde zatím žádný, jen nějaké indicie, ale prevence neuškodí.
Kdybych si nevěděl rady, použiji osvědčený naftalen z chemické výroby, ten zabral známému a nejen jemu jako poslední možnost.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“