Outbac MY 2014 2,0D-zadní kamera

Odpovědět
PavelP
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon zář 07, 2020 12:02 pm
Jméno a příjmení: Pavel PECHTOR

Outbac MY 2014 2,0D-zadní kamera

Příspěvek od PavelP »

Chtěl bych se zeptat na dvě věci:
1 - U mého Outbacku 2014 po umytí nebo po dešti nefunguje couvací kamera, nesetkal jste se někdo s podobným problémem?
2 - Pod stropnicí vrže a drnčí mechanismus střešního okna, řešil už někdo tento problém?
Díky
P.
P.P.
Uživatelský avatar
kwt2000
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1299
Registrován: pát led 07, 2011 5:51 pm
Jméno a příjmení: Petr Jelínek
Bydliště: Rudolec u Sokolova

Re: Outbac MY 2014 2,0D-zadní kamera

Příspěvek od kwt2000 »

1- nevím
2- řešil jsem to na MY2015 ještě v záruce, v servisu sundali stropnici a něco tam poladili, od té doby je klid. Jo a střešní okno se dá i seřizovat, jak na MY2010 tak 2015 se mi stalo, že se okno začalo zasekávat. Napoprvé se neotevřelo nebo nezavřelo, návštěva servisu a při vrácení jen řekli že to seřídili a hotovo.
OUTBACK Touring 2023
FORESTER ACTIVE 2,0i 2018
MB W124 300CE

PONTIAC FIREBIRD - minulost ::-(((
OUTBACK 2,5i SPORT 2015 - minulost
OUTBACK 2,5i Comfort 2010 - minulost
"nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný"
"seru na sociální sítě, mám rád skutečné přátele"
mtn314
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned lis 08, 2020 1:23 pm

Re: Outbac MY 2014 2,0D-zadní kamera

Příspěvek od mtn314 »

re 1:
Resim stejny problem, jen jsem se jeste nedostal k tomu, rozebrat dvere a na kameru mrknout. Dle internetu nejsme jedini. Tady v tom prispevku nekdo pise, ze kameru rozebral a ocividne do ni zatekalo, tak to cele vycistil, zasilikonoval a kamera fungovala dal:
https://www.subaruoutback.org/threads/b ... st-5828285
PavelP
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon zář 07, 2020 12:02 pm
Jméno a příjmení: Pavel PECHTOR

Re: Outbac MY 2014 2,0D-zadní kamera

Příspěvek od PavelP »

Kupodivu mi tento problém ustal, sám od sebe.
Také jsem se snažil najít okolo kamery nějakou netěsnost, kudy se do ní dostává vlhkost, protože přestávala fungovat i při mírném dešti a je přece jen schovaná a přímo voda do ní neměla jak zatéci.
P.P.
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Outbac MY 2014 2,0D-zadní kamera

Příspěvek od suubaru »

šlo by vyměnit kameru za jinou z ebay apod? Při couvání mám černou obrazovku, pouze barevné směrové čáry.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
mtn314
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned lis 08, 2020 1:23 pm

Re: Outbac MY 2014 2,0D-zadní kamera

Příspěvek od mtn314 »

Co jsem tak zjistoval, tak muze byt problem se spravnym napetim (bylo to nejak jako ze Subaru ma kamery na 6V a vetsina aftermarket kamer je 12V nebo tak nejak), ale kompatibilni typ by mel jit, jen to bude otrava rozebrat, protoze se musi sundat ten venkovni panel - tady to nekdo pekne zachytil na fotkach: https://www.subaruoutback.org/attachmen ... df.341042/
Sonne
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 18, 2021 2:54 pm

Re: Outbac MY 2014 2,0D-zadní kamera

Příspěvek od Sonne »

Kamera mi taky přestala fungovat. Dle sdělení ze servisu do ni zatekla voda. Když jsem se zeptal na novou, tak jsem z te ceny šel do kolen. Teď koukám po nějaké na netu, je jich celkem hodně. Jen musím rozdelat dveře.
mtn314
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned lis 08, 2020 1:23 pm

Re: Outbac MY 2014 2,0D-zadní kamera

Příspěvek od mtn314 »

Sonne píše:Kamera mi taky přestala fungovat. Dle sdělení ze servisu do ni zatekla voda. Když jsem se zeptal na novou, tak jsem z te ceny šel do kolen. Teď koukám po nějaké na netu, je jich celkem hodně. Jen musím rozdelat dveře.
To by me zajimalo, kolik si rekli za tu kameru?
Ja se do toho nakonec pustil, dvere rozebral a pak i kameru - elektroniku vevnitr jsem vycistil (ocividne tam zateklo kolem jednoho ze sroubku) a pak to objel silikonem, ale obcas cerna obrazovka naskoci, tak nevim, jestli me to stejne neceka driv nebo pozdeji...

(jo a asi jsem tu kameru namontoval nejak nakrivo, protoze mi nesedi couvaci linky, ale kvuli tomu do tech dveri znovu nepolezu a nepodarilo se mi zjistit, jestli to jde nejak kalibrovat)
Odpovědět

Zpět na „V gen. BM/BR (09-14)“