Letní pneu na Forestera

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od Mira »

Myslím si taky, že wranglery jsou měkký. Do terénu bych čekal index XL, ne jen 95.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od sima »

VDC píše:Upřímně, ve chvíli, kdy se na auto vejdou 15", tak je skoro hřích řešit 60% hadice v 16". V 15" se dělá kde co a za sebe můžu rozhodně doporučit Cooper Discoverer AT3
Tj pravda, v 15 je výběr.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5154
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od petr »

na outbacka se můžou dát legálně ty 205/70/15 ? rozměrově jsou teměř stejné jako ty 215/60/16, v TP je nemám , ale zapsat by případně šly ? Zas v zimních je výběr slušný v těch 16tkách, včetně vraníku hpl4, ty zas nejsou v 15tkách, u foryna mám zapsané oba rozměry u otase jen ty 215/60/16
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od VDC »

Na Outbacka ne, nevejdou se přes přední brzdy. Alespoň na H6 ne.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5154
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od petr »

no jo to mě nenapadlo asi to tak bude, otas má i větší průměr kotoučů to už vím, zkusím to někdy ať se ví , jestli nevejdou tak to bude s těma AT problém jak jste psali, v tom rozměru 215/60 16 AT nejsou a 215/65/16 zas nejsou ofiko dovolené, zapeklité :-/
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od filippek »

Já můžu klidně doporučit Viatti Bosco. Je to pneu vyráběná v Rusku a jediný recenze najdete na ruských webech, kde je chválej. Mám je teda v 215/55/17, jiný rozměry jsem nezkoumal. Je značená jako AT ale k tý má vzorkem daleko. Z AT má ale fakt tvrdý bočnice a vyšší vzorek. Na mokru ani suchu neklouže, vzhledem ke vzorku i relativně tichá a s blátem si taky solidně poradila. Super tlumí nerovnosti. Asi tím vyšším vzorkem, nevím. A cena směšná. Asi bych se bál koupit noname lowcost pneu, kdybych měl Forestra rodinný auto. Ale mám ho pracanta kolem baráku a na dojíždění do práce po okrskách, tak jsem to testnul a uvidíme jak se budou chovat až se trochu ojedou.:-)
20210425_153301.jpg
Odesláno z mého LM-V405 pomocí Tapatalk
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od VDC »

I ty vlastizrádče... :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od filippek »

Stydím se.. :-)

Odesláno z mého LM-V405 pomocí Tapatalk
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1409
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od Goba »

filipek>>> pěkná guma, to je asi to co jsem hledal, tedy hrubší silnější něco mezi klasickou silnicí a lehčí AT.
Zatím jsem asi skončil u Nokian je XL a ještě Aramid bočnice, v testech SUV nejlepší záběr mimo asfalt. Jen mě u nich sere jak maj rychlejší degradaci běhounu a opotřebení, když je hrubší podklad.
První rozumná AT je ten novej Cooper ATT, jen nevím jestli by mě nesralo ta hlučnost jak na zimních celej rok. Zase vyšší vzorek odolnost a doufám i nájezd na asfaltu.
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4920
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od Makovica »

Cooper ATT hlucna naozaj nie je. Inak fakt vyborna guma, nebojim sa s nou vliezt na lubovolny teren. Mozem ju len odporucat a kupil by som ju opat. Pri prezuti na SJ6 je hned rozdiel pocut, ze ktora je zimna :)
Co sa tyka tej ruskej, fakt by som bol na mokru opatrny v zatacke. Ako aj pri kazdej "AT".
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5154
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od petr »

momentálně dojíždím nějaké zimni nokiany a jsem rád , že už je po nich klouzaly na mokru fakt dost a mizely rychle, dnes nebo zítra je vyměním a dojedu letos ještě stařičké dunlopy sj6, ty jsou fakt nesmrtelné , ubývají snad míň než letní, přitom i když mají spoustu let asi tak 10 tak nejsou tvrdé a prasklinky skoro žádné , nebo méně než 4 leté nokiany :-D no a pak přijdou na řadu gumy od předsedy , nějaké myslím matadory AT, taky už dost staré , vzorek dobrý no uvidíme do lesa budou nejspíš fajn na vodě budou báječně klouzat to je jasné :-D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od sima »

Makovica píše:Cooper ATT hlucna naozaj nie je. Inak fakt vyborna guma, nebojim sa s nou vliezt na lubovolny teren. Mozem ju len odporucat a kupil by som ju opat. Pri prezuti na SJ6 je hned rozdiel pocut, ze ktora je zimna
Co sa tyka tej ruskej, fakt by som bol na mokru opatrny v zatacke. Ako aj pri kazdej "AT".
Makovica Coopery chválil i náčelník, i jejich tichost, že snad nej gumy co kdy měl, jestli se nepletu, jsou opravdu tiché, téměř jako letní, rozdil v hlučnosti je téměř zanedbatelný?
A co ty zatáčky teda, na mokru i na suchu, je tam rozdíl, případně jestli se dá střelit v procentech jaký, velice zhruba, z tvého pohledu samozřejmě, každý to vnímá, může vnímat jinak -tak teda 20,50% či víc?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4920
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od Makovica »

sima píše: Makovica Coopery chválil i náčelník, i jejich tichost, že snad nej gumy co kdy měl, jestli se nepletu, jsou opravdu tiché, téměř jako letní, rozdil v hlučnosti je téměř zanedbatelný?
A co ty zatáčky teda, na mokru i na suchu, je tam rozdíl, případně jestli se dá střelit v procentech jaký, velice zhruba, z tvého pohledu samozřejmě, každý to vnímá, může vnímat jinak -tak teda 20,50% či víc?
Nacelnik ma iny typ, o kusok viac do terenu. Isto su lepsie na mokrej ceste ako original univerzalne Geolandar.
Napriek tomu, ze casom si clovek zvykne na vsetko, tak by som povedal, ze tiche su.
Maju sice C kategoriu na vlhku (pozor, zavisi od rozmeru!), ale to sa tyka len brzdenia, takze opatrnejsie chodit treba, to je jasne.
Je to predsa len guma urcena na 60% on a 40% offroad.
Foresteru jeho zameranim podla mna sedia ako rit na serbel.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od sima »

Díky. Měl jsem chvíli Geolander, sjeté krutě a jak se tu na ně kolikrát plive nemůžu říct slova špatného na ně, docela teda ne.
Jo člověk si zvykne na vše, takže chápu to tak, že hukot to není, taky mám mírně hlučnější Rikeny, jsou i tišší pneu, ale Rikeny mě v tomhletom asbolutně neobtěžují, jinak řečeno nevím o nich, tak to asi myslíš i ty.
Jestli se to týká spíš jen brzdění, tak tohle mě nevadí, je to pak stejně jen o řidiči a předvídavosti, jasně, můžeš být sebelepší, to já určitě nejsem, nemám na to školení :-) potká pak člověka najednou situace, kdy počítá pomalu každou desetinu vteřiny...jsem vyučen trochu z vraníků, tam už to bylo trochu znát i na mě, ale to neřešme, jinak nej zimní guma, nej nej nej.
Tak to jsem chtěl slyšet, forestru sedí jak mají :-) (*_^) |,,,, já mám pocit, že by byly vážně nej, zvažuji totiž co koupit na příší sezonu, Rikeny byly sjeté už letos, jejich bočnice na ultimo, jak jsou měkké a jak občas řežu zatáčky tak holt jo, přesto jsem je tam ještě nechal a to jsem si říkal už loni, že je vyhodím...Jinak Rikeny bez chybičky, chovají se skvěle, nestárnou, žádné prasklinky, nic, jen holt už vzorek na jistých místech není tam co býval, jsou to první pneu na forestru co jsem ho sjel na venkovních bočnicích.
Musel jsem si opět přeložit slůvko-serbel :-) Tohle jestli teda zná i Míra, tak klobouk dolů, to mě zní jak maďarština, pomalu jo, neuvěřitelné, to jsem myslel, že mě takhle radikálně slovenština až nepřekvapí :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“