PC Games :-O

Odpovědět
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4852
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: PC Games :-O

Příspěvek od Makovica »

Ano, ten.
Na Taygu potrebujes lepsiu prevodovku alebo chod na L. To je rychlejsie ako cvicit medzi 1-2.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 556
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: PC Games :-O

Příspěvek od milan74ma »

Makovica píše:Ano, ten.
Na Taygu potrebujes lepsiu prevodovku alebo chod na L. To je rychlejsie ako cvicit medzi 1-2.
ja viem ale v kopcoch a blate je slaba trochu hlavne pri velkych navesoch.
Inak je paradne auto ale treba "povysit" :-DDD
Zaobstaral som si ten Azov a uvidime zajtra.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
pietro235
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 363
Registrován: pon kvě 01, 2017 5:13 pm
Jméno a příjmení: Peter Vido
Bydliště: Púchov, SR

Re: PC Games :-O

Příspěvek od pietro235 »

Treba skúšať čo komu vyhovuje.
Ono si musíte zvyknúť na to, že niekde to pôjde len na L resp. L+ ak chcete niečo ťažké odviezť. :-)
V mnohých mapách sú úseky kde sa inak nedá prejsť a je jedno s akým autom.
Proste niekoľko minút len na redukcii alebo jednotke. Alebo prehadzujem na terénnej prevodovke medzi L a L+.

Dobré ťažké auto by bol pacific p12, ale ten má trochu slabý motor - taký twinsteer a ruské mašiny sú s motorom lepšie ale twinsteer nemôže nič ťahať.

Na ozaj ťažké prívesy je dobrý ten derry longhorn: starý sa mi ale nepáči a má v strede koleso ktoré vie potrápiť v teréne (niekedy prekáža).
Tak používam nový longhorn - ten je aj obratnejší lebo má natáčaciu aj zadnú nápravu.

Azov 73xxx po novom dostal aktívny podvozok, ale nájsť ho treba až v poslednej z najnovších máp a to je ako imandra x10 a je to bez garáže.
Ak Kolob, tak len s krátkym nosom, ten má stálu uzávierku diferáku a väčšiu nádrž.
Ale treba naň nájsť aktívny podvozok, aby sa nešúchal po bruchu a ten je tuším niekde v imandre.

Dobrý je aj Azov 5319 - 8x8 uzamknutý diferák, len má malú nádrž a veľkú spotrebu.
Alebo už spomenutý Azov 64xxx, 350L nádrž a relatívne malá spotreba - ale aj on vie cucnúť 20l/min pri ťažkom náklade.

Ja mám teraz Zikz 605r, to je nová mašina, so 61" pneumatikami do bahna, so silným motorom ale len s vysokým závesom.
Nízky záves nie je k dispozícii, ale má aj iné nadstavby narozdiel od Kolob-ov
Ale aj on zapadne v hlbokom blate a potom sa ide už len na redukcii alebo na navijaku.
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1267
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: PC Games :-O

Příspěvek od strider »

ja vymyslel fakt velkou blbost ale zatim mi to funguje. cokoliv co potrebuju odvezt 4x, tak beru Tajgu a Azov 64blabla NARAZ, oba s flatbed. Na silnici taha azov tajgu, v terenu taha tajga azova :D A na oversized je tu Kolob :)

Tajga s mudtires a offroad prevodovkou a nejlepsim motorem fakt asi nema premozitele... Jeste teda prej Voron Grad ale na toho zatim nemam upgrady, prokousavam se ted Aljaskou a vozim trubky sem a tam :)

//edit - je jen velmi malo mist co sem zatim videl, kde by sem musel jit na nizsi prevod nez L+ ... vetsinu veci vyjede Tajga na high gear - H.
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: PC Games :-O

Příspěvek od námořník »

:-DDD úplně jsem si představil debatu, půjdeš přebalit? Nemůžu, vezu trubky těžařům v tajze :-DDD
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3038
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: PC Games :-O

Příspěvek od Šaman »

Pro tyto případy je tam funkce: Vypnout motor :-D
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1267
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: PC Games :-O

Příspěvek od strider »

to mam jeste lepsi: "Nemuzu, pracuju". Vetsinou to totiz hrajem s tim mym sefem ve dvou v co-op modu :Dd
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3038
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: PC Games :-O

Příspěvek od Šaman »

:-)
V jedné country písní byl pěkný recitativ: "Zalez do vozu, ženo a zatahni za sebou plachtu!!!!"

Včera jsem si koupil toho pěkného DerryLonghorna a už zas nemám ani vindru :-)
Ale hraju si dál rád.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: PC Games :-O

Příspěvek od námořník »

strider píše:to mam jeste lepsi: "Nemuzu, pracuju". Vetsinou to totiz hrajem s tim mym sefem ve dvou v co-op modu :Dd
:-DDD
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3038
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: PC Games :-O

Příspěvek od Šaman »

Dal jsem se na vození klád v Mičigenu na Černé řece. Se starým DerryLonghornem jsem se vysypal. Koupil jsem nového DL a jsem na rozpacích. Nějak mi nesedí. Pomalý, hrabe, slabý. Jediná super věc je ta poslední náprava.
Tak jsem vzal DANa a jede to. Sice horší rejd, ale silák. Zkouším vláček. Dá se místo valníku připevnit něco na střední klády, ať odvezu tři náklady jedním vrzem?
Ty klády se asi budou vozit dost často...
Přílohy
IMG_20210610_201932.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
pietro235
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 363
Registrován: pon kvě 01, 2017 5:13 pm
Jméno a příjmení: Peter Vido
Bydliště: Púchov, SR

Re: PC Games :-O

Příspěvek od pietro235 »

Šaman píše:Dal jsem se na vození klád v Mičigenu na Černé řece. Se starým DerryLonghornem jsem se vysypal. Koupil jsem nového DL a jsem na rozpacích. Nějak mi nesedí. Pomalý, hrabe, slabý. Jediná super věc je ta poslední náprava.
Tak jsem vzal DANa a jede to. Sice horší rejd, ale silák. Zkouším vláček. Dá se místo valníku připevnit něco na střední klády, ať odvezu tři náklady jedním vrzem?
Ty klády se asi budou vozit dost často...
derry longhorn je jedno z najťažších áut v hre, preto sa zdá slabý a asi by sa mu zišli lepšie pneumatiky.
Mali by byť aj nadstavby na klády aj namiesto valníka, ale asi nie pri všetkých autách.
A neviem či pre stredné alebo len pre krátke klády.
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3038
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: PC Games :-O

Příspěvek od Šaman »

Jednu jsem zkusil, ale byla asi na krátké klády. Nešlo nic naložit. Tak vozím tento vláček. I tu spotřebu má DAN docela dobrou. Zatím jdou ty cesty pěkně projet. Potrénuju na další mapy a ještě musím sebrat všechna Basic vylepšení.
Nebo prodám DL a zkusím toho Koloba s čumákem, vypadá monstrózně.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
pietro235
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 363
Registrován: pon kvě 01, 2017 5:13 pm
Jméno a příjmení: Peter Vido
Bydliště: Púchov, SR

Re: PC Games :-O

Příspěvek od pietro235 »

toto je mód, ale bolo by super, ak by to bolo priamo v hre.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5HSXkrj8obc[/youtube]
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 556
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: PC Games :-O

Příspěvek od milan74ma »

Ziskal som Twinsteer ale jaksi nevidim moznost zmeny nadstavby alebo kupy privesu. Som ratal ze tie dlhe klady sa na nom budu dat vozit a zatial to vyzera ako auto o nicom. Alebo sa mylim ?
Subaru Outback 2019 (Comfort)
pietro235
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 363
Registrován: pon kvě 01, 2017 5:13 pm
Jméno a příjmení: Peter Vido
Bydliště: Púchov, SR

Re: PC Games :-O

Příspěvek od pietro235 »

milan74ma píše:Ziskal som Twinsteer ale jaksi nevidim moznost zmeny nadstavby alebo kupy privesu. Som ratal ze tie dlhe klady sa na nom budu dat vozit a zatial to vyzera ako auto o nicom. Alebo sa mylim ?
nie, na twinsteerovi sa dá voziť len náklad s max 4 dielmi. teda 4x1 náklad 2x2 panely (kovové trámy, obyť. kontajner a pod.) alebo 1x4 (veľký kontajner).
nedá sa naň ani príves pripojiť.

Zle sa s ním vytáča v zákrutách, ale s najväčšími pneumatikami do bahna (tuším 63") a pohonom 8x8 sa dá použiť všelikde.
Nepoužívam ho často (teda skoro vôbec) ale má výhodu, že je dlhý lebo nezapadne v blate tak ako iné kratšie autá.
Na pár misiách som ho využil, ale mám už všetky vylepšenia.
Má silnejší motor než pacific p12.
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“