Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1748 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 113, 114, 115, 116, 117
zahrada, pěstování, chovatelství atp. 
Autor Zpráva
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

obligátně hloupá otázka...co dělat se zkurvenýma mravencema (tzn. i jejich mšicíma farmama) ve skleníku? Mám afrikány, obsypávám kafem, sypu je nějakou oranžovou bio sračkou...ale jak viděj papriku, taxe nebojí ničeho šmejdi.
Normálně bych už rezignoval a šel po nich klidně biolitem, jenže všechny tyhle chemie se neslučujou se žrádlem a já to hodlám sníst. Půlku skleníku sme teď vyhodili na kompost...
a to mšicim valim tabakový odvárky, oceto olejový dobroty...a furt ty svině maj pocit, že můj skleník je nejlepší místo k životu...

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92

čtv kvě 27, 2021 10:44 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Nám teda nelezli do skleníku, bo žádnej nemáme, ale lezli nám normálně do baráku, nějak se prožrali kolem dveří, možná skrz těsnění. Kafe jsme zkoušeli, sodu jsme zkoušeli, ocet jsme zkoušeli, až jsem je jednou i uvnitř v chodbě a před dveřmi spláchnul jediným Raidem, co doma byl - taková tekutá střela na sršní hnízda. To je odradilo spolehlivě - zasáhnutí hned chcípli a asi jim to i smrdělo, protože už jsem je neviděl ani u dveří. Tak možná zkusit nějakou chemii nastříkat, ale kolem, ne uvnitř? Přece tam všichni nechodí spodem, zemí, nebo jo?
Pak máme ještě podzemní mraveniště na zahradě, který Alča zkusila zasypat nějakym sajrajtem kterej se pak proleje horkou vodou, což ale zničilo i trochu trávy. Těžko říct, jestli za to může ten "prášek", nebo ta horká voda. Ale je po mraveništích...

ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!

čtv kvě 27, 2021 10:56 am
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Nam si zbudovali mraveniště primo v ohništi,nekolikrat jsme je tedy lony vypalili. Co myslite,letos na jaře jsou tam zas. By mi tam nevadili,ale když začnete puct buřty, tak vam ty potvory nalezou všude a stipou a stipou.

čtv kvě 27, 2021 11:33 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Rojí se rojí, používáme granulky, takovou tu "sůl", nebo rovnou raid. Nechemické řešení neporadím, zas jedině googlit...

čtv kvě 27, 2021 12:02 pm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Na mravence ve skleníku a na balkoně používám Substral a celkem funguje, vždy vyřešeno.
https://www.gardenservis-zajicova.cz/obchod/pripravky-na-ochranu-rostlin-skladovych-zasob-bytu/substral-na-mravence-granulat-100-g/
Na mšice a nejen na ně používám Neem Azal T/S a taky vždy vyřešeno.

čtv kvě 27, 2021 1:34 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

CoZmo píše:
obligátně hloupá otázka...co dělat se zkurvenýma mravencema (tzn. i jejich mšicíma farmama) ve skleníku? Mám afrikány, obsypávám kafem, sypu je nějakou oranžovou bio sračkou...ale jak viděj papriku, taxe nebojí ničeho šmejdi.
Normálně bych už rezignoval a šel po nich klidně biolitem, jenže všechny tyhle chemie se neslučujou se žrádlem a já to hodlám sníst. Půlku skleníku sme teď vyhodili na kompost...
a to mšicim valim tabakový odvárky, oceto olejový dobroty...a furt ty svině maj pocit, že můj skleník je nejlepší místo k životu...
Nám napadly mšice třešeň, dočetl jsem se, že na ně funguje kopřivová jícha, 2-3 dny namočené (poprvé spatřit do horké vody a pak v tom nechat kvasit) kopřivy, potom nechat v kyblíku na sluníčku, ředí se to myslím 1:1 - 1:5, hrozně to smrdí. Nastříkat to tím. My to udělali předevčírem, zapršelo nám do toho, tak to budu muset udělat znovu, ale prokazatelně jich tam je už teď minimum.
Co zbyde můžeš nechat cca 3 týdny kvasit, potom je to hnojivo, zálivka 1:10, nesmí se to dávat na nějaké druhý rostlin, na cibuli a podobně, na rajčata papriky atd naopak ano, je to výborné hnojivo.

A na mravence prý funguje mastnota z ovčí vlny, to se nechá koupit, viděl jsem to ve včelím obchodě. Odzkoušené to ale nemám.

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek

čtv kvě 27, 2021 6:28 pm
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Mám skromný příspěvek,

Ty "nejdražší jahody v okolí" mají pár plodů, vypadáto že moje nestarání zatím přežívají.

A protože po rotavátor zbylo trochu místa, tak jsem tam přišoupl pár zemáků, no dneska sem přihrnoval, proti ostatním profikům zde je to nic, ale mám z toho hroznou radost :)

Obrázek

Tak sem se musel "pochlubit" byŤ vlastně není čím, roste to samo :-DDD

Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré

čtv čer 10, 2021 6:53 pm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Mě se daří jen rajčatům, ve skleníku mi roste džungle.
Příloha:
IMG_4133.jpg
IMG_4133.jpg [ 441.8 KiB | Zobrazeno 62 krát ]

Chilli se zatím pořád vzpamatovává ze zimy, venkovní sekce je pořád bídná a ve skleníku to neni o moc lepší.
Příloha:
IMG_4134.jpg
IMG_4134.jpg [ 474.5 KiB | Zobrazeno 62 krát ]

čtv čer 10, 2021 8:06 pm
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 1748 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 113, 114, 115, 116, 117