Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2381 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 155, 156, 157, 158, 159  Další
Jaké kolo pro vlastní pohyb 
Autor Zpráva
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

nepotrebujete nekdo z okoli kolo pro dite? (vetsi dite) ... :)
jete 2 sezony .. prilezitostne ... ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

ned dub 04, 2021 1:20 pm
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Seatik: krásný bajk, žádné ořezávátko. F karbonu, hmmmmm....mlask. Fakt krása. Mně se ta Fuel řada líbí. Uvažoval jsem o té nejnižší, ale naskytla se konkurence. Dřív jsem byl mimo z cannondalů super V. Teď mne canony moc neberou, ale za Trekem se ohlédnu a zaslintám.
Tak ať dělá spoustu radosti a ujede mraky km.

ned dub 04, 2021 1:24 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

To je kolo jako krava, super!

Me zacly svrbet prsty na tohle: https://www.cyklobazar.cz/inzerat/487043/trek-emonda-sl
Vypada, ze by mohlo byt dost velke, mam ho za rohem... co vy na to? Nevim, jestli to na me neni prilis uzce specializovany nastroj. Navic, neumim se postarat o jedno, a hned chci kupovat druhy...
Zas na druhou stranu, pokud bych to koupil a sedlo by mi to, tak nemam strach, zebych na tom nejezdil... mohl by to byt skvely polykac km na vikendova rana a vecery...

Jinac novy retez se starym prevodnikem uz si docela sedaj. Obcas to sice streli, stoupnout do pedalu zdaleka nemuzu, ale uz se na tom da jet i lehce do kopce. Tak sem ten novy asi objednaval predcasne. No, muze lezet doma v krabici, chleba to nezere...

ned dub 04, 2021 5:57 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Petře, prosím Tě, pošli mi podrobnosti o kole do sz a nebo klidně i tady. Dík

ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130

ned dub 04, 2021 6:11 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

poslal jsem sz ... :)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

ned dub 04, 2021 6:36 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

OZP píše:

Me zacly svrbet prsty na tohle: https://www.cyklobazar.cz/inzerat/487043/trek-emonda-sl
Vypada, ze by mohlo byt dost velke, mam ho za rohem... co vy na to? Nevim, jestli to na me neni prilis uzce specializovany nastroj. Navic, neumim se postarat o jedno, a hned chci kupovat druhy...
Zas na druhou stranu, pokud bych to koupil a sedlo by mi to, tak nemam strach, zebych na tom nejezdil... mohl by to byt skvely polykac km na vikendova rana a vecery...

Jinac novy retez se starym prevodnikem uz si docela sedaj. Obcas to sice streli, stoupnout do pedalu …

Ondro, silnice je super a provozní náklady oproti bajku minimální. Raději bych ti ale doporučil gravela. Pohodlnější než silnice a můžeš i mimo asfalt. Jo a musíš dávat velkyho bacha na nosnost kol.

ned dub 04, 2021 7:17 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

námořník píše:

Ondro, silnice je super a provozní náklady oproti bajku minimální. Raději bych ti ale doporučil gravela. Pohodlnější než silnice a můžeš i mimo asfalt. Jo a musíš dávat velkyho bacha na nosnost kol.
Souhlas. Navíc gravel vždy můžeš obout na úzký pláště, nebo točit dvě sady kol.

EX: Forester 2007 SG, Legacy GT 2010

ned dub 04, 2021 9:49 pm
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Závislý uživatel
Závislý uživatel

OZP píše:

Jinac novy retez se starym prevodnikem uz si docela sedaj. Obcas to sice streli, stoupnout do pedalu …

Emondu S5 mám doma a je to výborné kopcařské lehké kolo s pohodlnou i když sportovní G2 geometrií.
Je to jako polykač km dobrý, ale jestli vyjíždíš někde z Prahy, asi bych taky doporučil pohodlnějšího gravela. Já ji mám na trénink kondice, abych si nelikvidoval na silnici mtb.
Ke gravelu...
Můžeš s tím zajet kamkoli, na silničce jsi vázaný na silnici . Možná tě to chytne tak, že už na horské nesedneš. Jak píše Ondra, dokoupíš druhý pár kol a můžeš udělat silničáře. Ta Emonda je takový užší zaměření.

ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004

ned dub 04, 2021 10:48 pm
Profil ICQ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Dobre postrehy, diky!

ned dub 04, 2021 10:49 pm
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Já se chtěl po dvou gravelech vrátit k XC ale zase to nevyšlo :)

Přílohy:
398DED7E-DA40-4593-8BDF-9D8004DDB1E1.jpeg
398DED7E-DA40-4593-8BDF-9D8004DDB1E1.jpeg [ 420.77 KiB | Zobrazeno 252 krát ]

Legacy 2.0R - ex
Forester 2.0 - ex
Impreza 2.0 WRX 1999 - ex
Legacy 2.0 wagon - ex
Impreza 2.0 GT - ND
Forester 2.0 STURBO - ex
Impreza 2.0 WRX 202Kw - ex
Forester 2.0 XT - ex
Impreza 2.0 - ex
úte dub 06, 2021 5:37 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Tak ta Emonda je mala :-(

úte dub 06, 2021 7:02 pm
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

seatik píše:
Udělal sem si radost a k hardtailu Procalibru od Treku si dovezl tohoto mazlíčka z 2018 Trek top Fuel 9.8. Karbon kola , rám , řidítka , sedlovka. , 1x12 gx EAGLE , Fox tlumiče.Bude to chtít ještě trochu péče , nové kotouče a destičky , pár ložisek vyměnit a bude to zase raketa. Váha 11kg tak jak je .
Krásnej bajk :-) ať slouží

Sent from my iPhone using Tapatalk

úte dub 06, 2021 10:26 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

MISTRI3 píše:
Já se chtěl po dvou gravelech vrátit k XC ale zase to nevyšlo
Vítej do klubu.

EX: Forester 2007 SG, Legacy GT 2010

stř dub 07, 2021 1:17 pm
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Dovolím si přidat něco málo z mých skromných doporučení a poznatků k posledním asi 4 stránkám diskuze :-)

• Řetěz se vyplatí pravidelně kontrolovat, moderní 10-12s řetězy vydrží až na výjimky cca 1000-1200 km decentního (!) zacházení. Samozřejmě pokud je řetěz již nadměrně vytahaný, zničí zuby na pastorcích i tácu, díky čemuž se musí pak vyměnit všechno. U 12s je toto mnohem dražší než 10-11s, obzvlášť u SRAMu.
  • Málokdo to ví, ale na některé 12s řetězy musí být speciální měrky -nevím jak teď, ale loni byly na trhu pouze dvě, z čehož jediná se dovážela do ČR (Parktool tuším typ CC-4). Třeba řetězy SRAM X01 a XX1 běžnou měrkou nejdou spolehlivě změřit. Mimochodem zrovna v případě SRAM se vyplatí při kupovat i na nižší řazení řetěz X01, protože vydrží 3x vyšší nájezd a má taky znatelně lepší povrchovou úpravu.
  • Moderní 11s a zejméne 12s řazení jsou dělaná pro šlapání spíš na kadenci než silou. Pokud do toho dupeš zbytečně na těžký převod, nadměrně se celý pohon opotřebovává.
  • Destičky pro náročnější použití jedině sintrované - nevadnou tolik a brzdí znatelně líp, obzvlášť u člověka s vyšší váhou.
  • Pokud brzdy nestačí zátěž spolehlivě zvládat, ideálně než investovat neadekvátní částku do větších kotoučů a "profi" destiček, je lepší použít 4-pístky, které se dnes dají pořídit už celkem za rozum.
Obecně pokud hodně jezdíš, věci kolem pohonu (řetěz, kazeta, tác) budeš prostě muset častěji měnit. Čím vyšší řada, tím hůř - u prvků řazení se většinou připlácí spíš za váhu než za funkčnost. A díky tomu i stejnou nebo někdy dokonce nižší životnost. Obecně u Shimana podle mě stačí SLX, ale s XT řazením (páčkou), u SRAMu holt funguje až GX a vyšší. Ale obecně SRAM je dražší a byť mám teď kolo komplet na SRAMu a jsem spokojený, osobně považuju Shimano za lepší poměr cena/výkon u řazení i brzd. Ačkoli vím, že k brzdám Shimano už se nevrátím, u řazení klidně jo. SRAM je choulostivá mrcha :-)

Obrázek

pon dub 12, 2021 8:12 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

V neděli jsme byli s rodinkou na výletě na Kraví hoře tady u nás v Novohradkách a musím říct, že mě hodně mrzelo, že jsem vyměnil kolo za děti... Celá cesta po zelené celkem kopec a parádní technický pasáže, kde se střídaly větší kameny s menšíma, kořeny, prudší sjezdy atd... Prostě velká paráda, krásné přírodní technické traily něco jako RZ okolo Loučovic z Blindura, jen je to delší a přišlo mi to hezčí :) Jak je to vůbec s kolem na značené turistické trase? Smí se tam vůbec legálně?

Levostrannou trasou nikdo prakticky nechodí, všichni jdou buď pravostrannou a většina chodí po červené na Kuní horu, takže bych tam nikoho neohrožoval a navíc je tam vcelku dobře vidět dopředu, kdyby se někdo objevil. Navíc vzhledem k technické náročnosti tam nepůjde jet nějakou raketovou rychlostí, takže vše s rozumem a samozřejmě maximálně bezpečně pro všechny zúčastněné.

Obrázek

pon dub 12, 2021 8:18 pm
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 2381 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 155, 156, 157, 158, 159  Další