Jaké kolo pro vlastní pohyb

Odpovědět
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od hamoun »

nepotrebujete nekdo z okoli kolo pro dite? (vetsi dite) ... :)
jete 2 sezony .. prilezitostne ... ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3040
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Šaman »

Seatik: krásný bajk, žádné ořezávátko. F karbonu, hmmmmm....mlask. Fakt krása. Mně se ta Fuel řada líbí. Uvažoval jsem o té nejnižší, ale naskytla se konkurence. Dřív jsem byl mimo z cannondalů super V. Teď mne canony moc neberou, ale za Trekem se ohlédnu a zaslintám.
Tak ať dělá spoustu radosti a ujede mraky km.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od OZP »

To je kolo jako krava, super!

Me zacly svrbet prsty na tohle: https://www.cyklobazar.cz/inzerat/487043/trek-emonda-sl
Vypada, ze by mohlo byt dost velke, mam ho za rohem... co vy na to? Nevim, jestli to na me neni prilis uzce specializovany nastroj. Navic, neumim se postarat o jedno, a hned chci kupovat druhy...
Zas na druhou stranu, pokud bych to koupil a sedlo by mi to, tak nemam strach, zebych na tom nejezdil... mohl by to byt skvely polykac km na vikendova rana a vecery...

Jinac novy retez se starym prevodnikem uz si docela sedaj. Obcas to sice streli, stoupnout do pedalu zdaleka nemuzu, ale uz se na tom da jet i lehce do kopce. Tak sem ten novy asi objednaval predcasne. No, muze lezet doma v krabici, chleba to nezere...
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od mari75 »

Petře, prosím Tě, pošli mi podrobnosti o kole do sz a nebo klidně i tady. Dík
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od hamoun »

poslal jsem sz ... :)


Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od námořník »

OZP píše:To je kolo jako krava, super!

Me zacly svrbet prsty na tohle: https://www.cyklobazar.cz/inzerat/487043/trek-emonda-sl
Vypada, ze by mohlo byt dost velke, mam ho za rohem... co vy na to? Nevim, jestli to na me neni prilis uzce specializovany nastroj. Navic, neumim se postarat o jedno, a hned chci kupovat druhy...
Zas na druhou stranu, pokud bych to koupil a sedlo by mi to, tak nemam strach, zebych na tom nejezdil... mohl by to byt skvely polykac km na vikendova rana a vecery...

Jinac novy retez se starym prevodnikem uz si docela sedaj. Obcas to sice streli, stoupnout do pedalu …
Ondro, silnice je super a provozní náklady oproti bajku minimální. Raději bych ti ale doporučil gravela. Pohodlnější než silnice a můžeš i mimo asfalt. Jo a musíš dávat velkyho bacha na nosnost kol.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od roura74 »

námořník píše:
Ondro, silnice je super a provozní náklady oproti bajku minimální. Raději bych ti ale doporučil gravela. Pohodlnější než silnice a můžeš i mimo asfalt. Jo a musíš dávat velkyho bacha na nosnost kol.
Souhlas. Navíc gravel vždy můžeš obout na úzký pláště, nebo točit dvě sady kol.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od seatik »

OZP píše:To je kolo jako krava, super!

Me zacly svrbet prsty na tohle: https://www.cyklobazar.cz/inzerat/487043/trek-emonda-sl
Vypada, ze by mohlo byt dost velke, mam ho za rohem... co vy na to? Nevim, jestli to na me neni prilis uzce specializovany nastroj. Navic, neumim se postarat o jedno, a hned chci kupovat druhy...
Zas na druhou stranu, pokud bych to koupil a sedlo by mi to, tak nemam strach, zebych na tom nejezdil... mohl by to byt skvely polykac km na vikendova rana a vecery...

Jinac novy retez se starym prevodnikem uz si docela sedaj. Obcas to sice streli, stoupnout do pedalu …
Emondu S5 mám doma a je to výborné kopcařské lehké kolo s pohodlnou i když sportovní G2 geometrií.
Je to jako polykač km dobrý, ale jestli vyjíždíš někde z Prahy, asi bych taky doporučil pohodlnějšího gravela. Já ji mám na trénink kondice, abych si nelikvidoval na silnici mtb.
Ke gravelu...
Můžeš s tím zajet kamkoli, na silničce jsi vázaný na silnici . Možná tě to chytne tak, že už na horské nesedneš. Jak píše Ondra, dokoupíš druhý pár kol a můžeš udělat silničáře. Ta Emonda je takový užší zaměření.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od OZP »

Dobre postrehy, diky!
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
MISTRI3
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 849
Registrován: čtv úno 09, 2012 5:03 pm
Jméno a příjmení: Dominik Tomík
Bydliště: Horní Tošanovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od MISTRI3 »

Já se chtěl po dvou gravelech vrátit k XC ale zase to nevyšlo :)
Přílohy
398DED7E-DA40-4593-8BDF-9D8004DDB1E1.jpeg
Forester 2.0 SH - ex
Impreza 2.0 GL
Forester 2.0 SG - ex
Legacy 2.0R - ex
Forester 2.0 - ex
Impreza 2.0 WRX 1999 - ex
Legacy 2.0 wagon - ex
Impreza 2.0 GT - ND
Forester 2.0 STURBO - ex
Impreza 2.0 WRX 202Kw - ex
Forester 2.0 XT - ex
Impreza 2.0 - ex
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od OZP »

Tak ta Emonda je mala :-(
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od masha »

seatik píše:Udělal sem si radost a k hardtailu Procalibru od Treku si dovezl tohoto mazlíčka z 2018 Trek top Fuel 9.8. Karbon kola , rám , řidítka , sedlovka. , 1x12 gx EAGLE , Fox tlumiče.Bude to chtít ještě trochu péče , nové kotouče a destičky , pár ložisek vyměnit a bude to zase raketa. Váha 11kg tak jak je .
Krásnej bajk :-) ať slouží Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od roura74 »

MISTRI3 píše:Já se chtěl po dvou gravelech vrátit k XC ale zase to nevyšlo
Vítej do klubu. ObrázekObrázek
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od draconis »

Dovolím si přidat něco málo z mých skromných doporučení a poznatků k posledním asi 4 stránkám diskuze :-)
  • Řetěz se vyplatí pravidelně kontrolovat, moderní 10-12s řetězy vydrží až na výjimky cca 1000-1200 km decentního (!) zacházení. Samozřejmě pokud je řetěz již nadměrně vytahaný, zničí zuby na pastorcích i tácu, díky čemuž se musí pak vyměnit všechno. U 12s je toto mnohem dražší než 10-11s, obzvlášť u SRAMu.
  • Málokdo to ví, ale na některé 12s řetězy musí být speciální měrky -nevím jak teď, ale loni byly na trhu pouze dvě, z čehož jediná se dovážela do ČR (Parktool tuším typ CC-4). Třeba řetězy SRAM X01 a XX1 běžnou měrkou nejdou spolehlivě změřit. Mimochodem zrovna v případě SRAM se vyplatí při kupovat i na nižší řazení řetěz X01, protože vydrží 3x vyšší nájezd a má taky znatelně lepší povrchovou úpravu.
  • Moderní 11s a zejméne 12s řazení jsou dělaná pro šlapání spíš na kadenci než silou. Pokud do toho dupeš zbytečně na těžký převod, nadměrně se celý pohon opotřebovává.
  • Destičky pro náročnější použití jedině sintrované - nevadnou tolik a brzdí znatelně líp, obzvlášť u člověka s vyšší váhou.
  • Pokud brzdy nestačí zátěž spolehlivě zvládat, ideálně než investovat neadekvátní částku do větších kotoučů a "profi" destiček, je lepší použít 4-pístky, které se dnes dají pořídit už celkem za rozum.
Obecně pokud hodně jezdíš, věci kolem pohonu (řetěz, kazeta, tác) budeš prostě muset častěji měnit. Čím vyšší řada, tím hůř - u prvků řazení se většinou připlácí spíš za váhu než za funkčnost. A díky tomu i stejnou nebo někdy dokonce nižší životnost. Obecně u Shimana podle mě stačí SLX, ale s XT řazením (páčkou), u SRAMu holt funguje až GX a vyšší. Ale obecně SRAM je dražší a byť mám teď kolo komplet na SRAMu a jsem spokojený, osobně považuju Shimano za lepší poměr cena/výkon u řazení i brzd. Ačkoli vím, že k brzdám Shimano už se nevrátím, u řazení klidně jo. SRAM je choulostivá mrcha :-)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od draconis »

V neděli jsme byli s rodinkou na výletě na Kraví hoře tady u nás v Novohradkách a musím říct, že mě hodně mrzelo, že jsem vyměnil kolo za děti... Celá cesta po zelené celkem kopec a parádní technický pasáže, kde se střídaly větší kameny s menšíma, kořeny, prudší sjezdy atd... Prostě velká paráda, krásné přírodní technické traily něco jako RZ okolo Loučovic z Blindura, jen je to delší a přišlo mi to hezčí :) Jak je to vůbec s kolem na značené turistické trase? Smí se tam vůbec legálně?

Levostrannou trasou nikdo prakticky nechodí, všichni jdou buď pravostrannou a většina chodí po červené na Kuní horu, takže bych tam nikoho neohrožoval a navíc je tam vcelku dobře vidět dopředu, kdyby se někdo objevil. Navíc vzhledem k technické náročnosti tam nepůjde jet nějakou raketovou rychlostí, takže vše s rozumem a samozřejmě maximálně bezpečně pro všechny zúčastněné.
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“