Dočasný BAN na uživatele AVONRS

ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Dočasný BAN na uživatele AVONRS

Příspěvek od ozawasan »

abychom jen nehaněli - je pravda, že spousty rad tzv. "na první", kdy někdo absolutně neobeznámen se Subaru či pneu či oleji - hledal radu - byly dobrým vodítkem. Ale na první. Nikdo tak ochotně(víme proč) neradil a nepomáhal a rady neuděloval. Problémy zpravidla přicházely až po vyjádření jiného názoru, kdy začala smajlíkovaná či jiné "drobnosti". A to je věc, kterou si, byť sebedokonalejší(pokud jím je), žádný mentor nemá dovolit. To, že případně vím víc, než někdo druhý, mi jaksi nezavdává důvod z někoho dělat vola či méněcenného jedince......
Ale věřím, že se Harry touto diskuzí poměrně dobře baví, neboť slovy klasika - Furt se něco děje......
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3035
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Dočasný BAN na uživatele AVONRS

Příspěvek od yeti »

Jsem na fóru poměrně nový, asi nemám co kverulovat, ale nedá mi to.
Harryho znám pouze z SC, neznám historii vzájemných invektiv a výpadů, něco jsem sice četl, ale fakt to nehodlám hledat a číst podrobně.
Každopádně, Harry se snaží lidem na SC radit. Jo, občas utrousí nějakou poznámku, která třeba nemusí být úplně vhodná, ale budiž. Uvědomme si, že je to JEN internetová diskuse. Nikdo neví kdo je na druhým konci drátu, stává se, že se diskutující špatně pochopí a série urážek a hloupých napadání je na světě. Každý chce mít poslední slovo, být ten vítěz.
Chápu pravidla komunikace uzavženého fóra, chápu, že si tato pravidla může určit a prosazovat majitel domény/webu, ale také jsem zásadně proti jakékoli cenzuře něbo formě omezování uživatelů - to neplatí na spammery a notorické "prudiče", jako třeba BLEK, který všechny možný a nemožný fóra zasírá tím, že je psychopat...
Moc tedy nesouhlasím s tím, aby člověk pod nickem Avonrs (ať už je to kdokoli) byl zabanován jen proto, že je to potencionálně Harry, kterej pravděpodobně monitoruje i SFC a ostatní weby a cítil potřebu odpovědět na dotaz. Sice mám jiný názor než on, ale to neznamená, že budu schvalovat ban.
Navíc jaký má smysl někoho banovat, když se dotyčný může kdykoli zaregistrovat pod jiným nickem a třeba se i časem naučí používat tor...
Navíc Avonrs neudělal nic, co by bylo proti pravidlům fóra.
Ale jak říkám, to je jen můj názor, poslední sovo má majitel webu, potažmo admin.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dočasný BAN na uživatele AVONRS

Příspěvek od VDC »

Tenhle web je tak trochu moje dítě, takže mi to nedá, abych se k této diskusi nevyjádřil. Ačkoli jsem doufal, že téma Harry a jeho klony je navždy uzavřené.

Jedna z naprosto zásadních věcí, kterou jsem si přál při zakládání tohohle webu, byla přátelská atmosféra. Prošel jsem za poslední roky spousty diskusních fór a vždycky mi vadily dvě věci. Za prvé, když jsem si někde musel připadat jako vetřelec, kterej otravuje a za druhé, když se někde lidi hádali a napadali. Protože jsem naprosto přesvědčen, že vše je možné domluvit v klidu a v pohodě, takovou atmosféru tady prostě nechci !

Už při vzniku tohohle webu byly pochybnosti, jestli sem Harryho vpustit, po zkušenosti s ním na SC. Já jsem tvrdil, že nový web je čistý stůl pro všechny, a že Harry snad bude v klidu. Bylo to samozřejmě utopické přání. Vzhledem k tomu, že jsem na SC působil jako admin před založením SFC, měl jsem s Harrym a jeho projevy co do činění už před vznikem tohoto webu. Harry napadal a urážel spousty lidí s vytrvalostí paranoika. Já si ale pořád myslel a přál, že to může být jinak. S Harrym jsem si vyměnil mnoho interních zpráv, mnoho telefonátů a mnoho mejlů. Ve velké části z nich jsem ho žádal o velkorysost, zdrženlivost, uvážlivost hodnou moudrého starého muže. Ale to je prostě něco, co se s osobou Harryho neslučuje. Harry se nakonec vždycky projevil jako trucovitý, zapšklý, náladový, sebestředný a mstivý starý kokot.

Nepřestává mě překvapovat, jak jedna osoba dokáže naprosto otrávit atmosféru na jinak zcela pohodovém webu. Všimněte si, že po nuceném odchodu Harryho z tohoto webu se tu neodehrál žádný zásadnější konflikt. A já bych byl moc rád, aby se tohle téma jednou pro vždy uzavřelo a dál nám neotravovalo život. Vy, kteří tu historii neznáte neřešte ji. Případně se zastavte na nějakém srazu, rád vám to u pivka objasním, v klidu a bez emocí. :unami: :cheers:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3035
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Dočasný BAN na uživatele AVONRS

Příspěvek od yeti »

No já jsem v pohodě, nemám s tím problém. Jen si myslím, že když sem bude chtít vlízt, tak sem vleze.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dočasný BAN na uživatele AVONRS

Příspěvek od VDC »

yeti nenarážel jsem na tebe.

Pokud sem vleze znovu jako někdo další, tak mu bloknem IP a bude to. Sice bychom tím odřízli další potenciální uživatele z Dobřichovic a okolí, ale pro náš klid je klidně oželíme...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1908
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Dočasný BAN na uživatele AVONRS

Příspěvek od Fiba »

Je to tak, na pomlčce jsem bloknul už kdysi jeho dobřichovickou IP adresu a pár nejznámějších anonymizerů a je klid. I když vím, že tam párkrát nakukoval zřejmě od někoho přes t-mobile ...
Blokování IP adres taky nemám rád, protože vím že tím vyřadím celé komunitní sítě (v tomhle případě Dobřichovice a zřejmě i pár okolních vesnic), ale na SC se s tím taky nepářou (vím z vlastní zkušenosti :banana: )
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16150
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dočasný BAN na uživatele AVONRS

Příspěvek od quickly »

Pokud bychom odřízli IP, odřízneme JakubaHQV a to si nemůžeme dovolit :1774:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1908
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Dočasný BAN na uživatele AVONRS

Příspěvek od Fiba »

JakubHQV na pomlčku nemá problém s přístupem (snad), naposledy tam byl 29-09-2011, přestože je Harrryho IP bloklá.
Pokud k nám tedy nechodí jen z práce ... :655:
Ale u nás byl požadavek, aby Harry na web vůbec neviděl, aby věci z diskuze nemohl kopírovat a pak otravovat přes emaily apod.
Naposledy upravil(a) Fiba dne pon říj 10, 2011 3:28 pm, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16150
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dočasný BAN na uživatele AVONRS

Příspěvek od quickly »

JakubHQV přistupuje ze 4 IP adres, z toho jedna je společná s Harry/Avonrs
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Dočasný BAN na uživatele AVONRS

Příspěvek od HonzaCZ »

Případně se dá blokovat i podle verze win, prohlížeče a dalších parametrů. Otázka, jestli za to ten výpočetní čas serveru navíc stojí.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dočasný BAN na uživatele AVONRS

Příspěvek od VDC »

To je fuk, objeví se tu jako někdo jinej, zjistí se, že je to on, tak se blokne. Nevydrží se chovat tak, aby nikdo nepoznal, že je to on. Zase tu s tím trávíme spoustu času. Když sem vleze nějakej mbekelembembe a nabízí viagru, tak ho máznem bez keců. Tak se k němu prostě budem chovat stejně a nemusíme o tom vést 3 stránkový diskuse. Akorát holt s ohledem na lidi jako je JakubHQV budem mít víc pakárnu s tím, že budem blokovat nicky a ne jednoduše IP.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dočasný BAN na uživatele AVONRS

Příspěvek od mamut »

RallyCAD píše:Měl by to točit Stanley Kubrick, nebo nejlépe Paolo Pasolini ::-DDD:
Zrovna Pasolini mě napad jako první, když Marty napsal o zfilmování ::-DDD:
Kdyby ho za jeho poslední film nezavraždili, určitě by se toho rád chopil...
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dočasný BAN na uživatele AVONRS

Příspěvek od Doro »

To: yeti
...ano, umí v něčem i poradit, to jooo, ale od okamžiku, kdy si dovolíš nesouhlasit s názorem CML, je zle. A už vůbec k tomu přidat nějaký důkazní materiál - to si pak v prd.. a nestačíš se divit. A vůbec nejhorší je, něco vysvětlovat, co a proč - to si pak jen založíš na citace, tuny textu, citace, tuny textu... vše proložené smajlíky a zase citace.... Odpovědět na jednoduchou otázku jde i bez citace, tun textu a pohoršováním se nad drzostí, napsat svůj názor nesouhlasící s CML - ale to CML nevydrží dlouho.
Sice se čék semtam aj zasměje, ale probírat se pak v budoucnu v diskusích je problém, natož najít nějakou užitečnou informaci v tunách textu a citacíí.... v kecech o ničem.
Účelem CML je získat si ty, co mu plně věří (ofce stáda vlka hlavního) .... kdo modlu neuctívá a dovolí si nesouhlasit je uvržen v nemilost, trýzněn a křižován ... označen za lháře a napadán při sebemenší příležitosti
:725: ..... :banana: :banana: :banana:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Odpovědět

Zpět na „Web, připomínky, dotazy, komentáře“