Nápoje s kofeinem (i bez), barvy podobné kávě

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápoje s kofeinem (i bez), barvy podobné kávě

Příspěvek od VDC »

bushman1 píše:Žena mi koupila k Vánocům tento degustační balíček zrnkové kávy:
https://www.vitalcountry.cz/degustacni-balicek-1/
Výborné kafe za super ceny.
Provozuje to manželský pár z Plzně a asi se to teprve rozjíždí.
Budeme u nich nakupovat dál.
Tak snad nezkrachujou, než si koupím do baráku kávovar. To vypadá zajímavě. :-)
tomix píše:Je nějakej důvod proč se zkusit naučit pít kafe? Má to nějaký pozitiva, nakopne mě to ráno ard? Doteď jsem ho jen pákrát ochutnal a nechutná mi to.
Nevím, jestli to má někdo jinak, ale řekl bych, že primárním důvodem pro pití kávy je, že mi chutná. Nějak si nedovedu představit, že bych to měl konzumovat z jakýhokoliv jinýho důvodu.
Mě to navíc ani nijak extra nenakopává. Piju kafe normálně před spaním, nakopává mě to asi tak stejně, jako krajíc chleba. :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Nápoje s kofeinem (i bez), barvy podobné kávě

Příspěvek od petr »

já ho piju většinou když mám chvíli čas, prostě sednu relaxuju uvařím si kafe a jdu čumět na subarufanclub , mám to spojené s relaxem, taky si ho klidně dám před spaním a jdu v klidu spát :-D
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Nápoje s kofeinem (i bez), barvy podobné kávě

Příspěvek od Bodyšek »

Tyyy jo tak to jste borci,dat si ho před spaním . Nebo už jste na to tak moc zvykli ze vám to nic nedělá a ani už nezabírá. Nebo je možnost ze si ho děláte moc slabé. Ja kdybych si ho dal před spaním nebo třeba 1.5h před spaním tak pak lezim v posteli a čumím do stropu-mobilu,tabletu atd a nemohu usnout. Oči jak angorak,otevřené do koran hromadu energie a nechce se mi vůbec spát a nejraději bych něco furt dělal a byl vzhůru. Podle mne to na každého působí jinak. Kavu pijeme hodně třeba 3 dene nebo možná Ja i 4-5 denně s našeho pakoveho kavovaru. Mne káva chutná mám ji rad a už mi to přijde tako takový rituál-samozřejmost si ji každý den dávat. Možná bych ji spíše mnel trosku omezit,pít ji méně a nahradit něčím jiným. Víc pít vody,čaj,atd. Je známo ze káva odvodňuje tak se pak člověk muže cítit nedopity a dehydratovan. Ja dobre u konzumace kávy mít u toho vodu nebo pít vodu.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápoje s kofeinem (i bez), barvy podobné kávě

Příspěvek od seatik »

Mně káva před spaním taky nevadí, ba po ní spím docela pěkně. :-) S chutí si jí dávám po jídle po obědě a po večeři, pomáhá mi srovnat přecpaný žaludek. A taky si ji dávám stamprli před cyklo závody, to mi většinou na startu dost nakopne ;-D
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24302
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nápoje s kofeinem (i bez), barvy podobné kávě

Příspěvek od sima »

Zkusil jsme mletého Baristu z Lidlu. Spíš jsem si myslel, že rozdíl ani nepoznám- připravuji v moka konvičce- ale jo, chutná mě více, je lahodnější, snad méně kyselá, nechci to nějak víc popisovat, nejsem na tyhlety tisícero přívlastků, buď mě něco chutná nebo ne. Tím to pro mě začíná, nebo končí :-)
Tak jsem si koupil další balíček, jestli mě počáteční dojmy nepřejdou, ale nezkoušel jsem z něj udělat prachobyčejného turka, to by šlo poznat nejvíc, ten špatnou kávu neodpouští :-D To budu muset testnout.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24302
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nápoje s kofeinem (i bez), barvy podobné kávě

Příspěvek od sima »

Tak Barista mě chutná, už druhý sáček =) koupil jsem ještě místo druhu Mexiko včil Brazílii, tu teprve zkusím.
Směsi co jsem zatím koupil jsou už na pohled jiné, pěknější, voňavější, jemnější.
Dělal jsem tedy jednou záměrně i toho turka a taky byl lepší, jemnější, lahodnější chuti.
Je to o chutích každého, mě zas nechutnali různé VIP kávy a taky super drahé kávy, které jsou dle všeho, měly by být o řád-y jinde než tato "tuctovka" z Lídlu. Vysypal jsem je vždy do koše, pár peněz už tam takhle skončilo ::-((( :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Nápoje s kofeinem (i bez), barvy podobné kávě

Příspěvek od petr »

kdysi na návštěvě u známých jsem dostal kafe , mělo takovou divnou chuť něco jako švestkovočokoládovou, tak říkám co že dobrého mi to dali kafe s čokoládou nebo co? A oni se začli řehtat , že čokoláda tam snad není , prý to je dobře očištěno když to ty cibetky vykakají :-D
to by bylo aby to za ty prachy nechutnalo :-D
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3625
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Nápoje s kofeinem (i bez), barvy podobné kávě

Příspěvek od bushman1 »

Dnes jsme se zenou otevreli zrnkovou kavu z Lidlu "Bellarom 100-procentni Arabica Bio" a bylo to velmi prijemne prekvapeni.

https://www.lidl.cz/cs/p/bio-produkty/b ... ava/p34816

Koupili jsme kilovku v akci za pouhych 140Kc.

Jinou Bellarom kavu jsme ale kdysi nedali a vyhodili.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19065
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Nápoje s kofeinem (i bez), barvy podobné kávě

Příspěvek od hamoun »

ja koupil v lidlu dle zdejsich rad nejakou sedou 500g Arabicu - sice bez akce, ale ... a je to dobry !!!
je to hořké .. ale neni to vubec kysele .. což je parada :)
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24302
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nápoje s kofeinem (i bez), barvy podobné kávě

Příspěvek od sima »

Tj dobře, že vám chutná taky. Já mám totiž poslední rok, skoro dva s lidlem jistý problém. Velice rád jsem tam chodil nakupovat, ale teď jsem dost v rozpacích, tedy nemile byl párkrát už překvapen. Jakoby začli zboží šidit, typicky, nebudem tolik zdražovat, ale kvalita půjde dolů.
Příkladů jen pár: plnotučné mléko, typicky v jejich krabicích s nálevkou. Dřív mělo po odkrytování na vršku takovou téměř smetanu, hustou složku no, dnes nic a i to mléko už mě nechutná hjako dřív. Další víc zjevný úpadek na kvalitě je pomazánkové máslo. To jsem dřív měl tuze rád, o víkendu, pěkně s čerstvým chlebem a šunkou, rajčátky na snídani...teď mě tom nic neříká, chuť taková mdlá a nic neříkající :-/
Nebo jejich čaje, earl grey či jak se to jmenuje, za pár korun furt, ale ta síla, ta chuť je ta tam, mám rád černé čaje a vyzkoušel jsem jich hodně, ale tyhlety nevím proč mě fakt chutnaly fest.
Nebo šunkový salám, teď se sice opět zlepšil, ale kvalita je vrtkavá, spíš horší, radši mám taky čistou šunku, ale prostě kdysi mě šunkáč z Lidlu chutnal víc a taky od pohledu vypadal lépe.
A tak bych mohl pokračovat, neříkám, že tyhlety potraviny jsou špatné, jen mě-nám nezávisle na sobě opravdu chutnají méně, jestli ještě vůbec jo.
Mám takový pocit, že to ojebávají pěkně, zajímalo by mě opravdu jooo, srovnání s tím co prodává Lidl v německu, vážně nevím, nejsem první, tyhlety testy proběhly vím ixkrát, ale teď cítím tu změnu k horšímu na vlastní kůži, jazyk :-)
Omluva za OT, musel jsem, káva je zatím ale fakt chutná =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Nápoje s kofeinem (i bez), barvy podobné kávě

Příspěvek od bonboniera »

sima - byl jsi na covid testu? :-)
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24302
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nápoje s kofeinem (i bez), barvy podobné kávě

Příspěvek od sima »

:-) covid necovid, je to tak ;) chutě vnímám, vůně taky, jako dřív, mě jen tak neojebůůů :-D
Jinak na jakoby covid testu jsem byl-sám jsem si ho udělal a i zařizoval pro jiné, o ničem samozřejmě, ten co nařídili ano, jistě vše blbě, ale vždyť to každý rozumný člověk ví- věděl už dopředu.
Many jenom many, ty ničím nenahradíš :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3625
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Nápoje s kofeinem (i bez), barvy podobné kávě

Příspěvek od bushman1 »

Pred mnoha lety jsme udelali blind test.
Koupili jsme v sumavskem pohranici par produktu ceskych, prejeli hranice do Nemecka a koupili to same tam.
Pak jsme se do toho pustili a vic lidi se pak subjektivne shodlo na tom, ze ty nemecke vyrobky jsou lepsi.
Treba nemecka Nutella nemela tolik cukru, jako ta ceska a chutnala cokoladoveji.
Nemecky caj Pickwick vice obarvil vodu a mel plnejsi chut, atd.
Proto se snazime treba v Lidlu kupovat vyrobky s puvodni nemeckou etiketou a ne ty urcene pro vychodni trhy.
Nebo kdyz jede od nas z Plzne nekdo do Nemecka, tak treba Nutellu si nechavame privezt tam odsud.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Nápoje s kofeinem (i bez), barvy podobné kávě

Příspěvek od petr »

jojo , když vodku tak taky jedině z ruska ;-D
ty pomazánkové másla - složení skoro u všech stejné , ale chutná každé jinak , taky už některé nekupuju
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Nápoje s kofeinem (i bez), barvy podobné kávě

Příspěvek od masha »

Pánové řeším teď nějaký spotřebič na přípravu kávy. Jelikož jsem v rodině sám kdo pije, tak se mi nechce úplně pořizovat kávovar za dvacku... Teď jsem docela přičuchl k překapávané kávě (máme tady na bytě v DE obyč překapávač) a docela mi to zachutnalo. Hlavně ta cena x výkon u toho překapávače/presovač mi přijde fajn..

Je třeba si dát pozor na něco konkrétního u nákupu překapávače?

Nebo si opravdu radši připlatit a koupit si nějaký ,,obyč” kávovar třeba do 10tis??

Dík za rady


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“