Couvací kamera na Legacy / Outback BE/BH

sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Couvací kamera na Legacy / Outback BE/BH

Příspěvek od sima »

Lamax mám, neříkám, že se někam neposunul, ale zkusil bych už určitě něco jiného. Blbne to, baterka na hovno a nemělo to zatmavení, na tento model se mrknu, ale jak říkám, podruhé už ne, to spíš co má Lucka.
Lucko, to video pamatuji, ještě na něj možná mrknu, bude asi na jiné stránce tvého vlákna, nepřišlo mě tak špatné, za tmy je to holt těžké. Jinak jo, full hd měl před pár lety kdejaký číňan za pět stovek... :-)
Já koupil tehdy Lamax po haluzi za polovic ceny snad, nový totálně nový, tak i proto jsem jej bral.
Edit: Lucko myslel jsem si, že máš ten "střed" M6, dle popisku to vypadá podobně jak ta moje, jen ti asi lépe slouží, nevím. Záleží jak často ty záznamy taky kontroluješ, já na to, že jen v promilech, tak poslední dobou jsem zjistil, že někdy kamera nejela...záznam nikde. A to nebyl žádný mráz.
Nebo spm včil laboruje furt s kamerou, ten už to tak zažil.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Couvací kamera na Legacy / Outback BE/BH

Příspěvek od kosobecny »

Já měl ve Forestru a teď v Golfu používám obyč. kamerku od xiaomi My Dash cam, stála asi 1200 stovek a musím zaklepat, pořád funguje, i nehodu přežila (akorát vyletěla z auta :D)
Předtím jsem měl taky právě Lamax a prodal jsem ho, měl jsem špatnou zkušenost, jak říkáš, občas záznam nikde... atd. Možná že už jsou jinde, úplně bych to nezavrhoval.
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Couvací kamera na Legacy / Outback BE/BH

Příspěvek od sima »

Možná jo, možná je Lamax jinde, neříkám, že ne, i bych tomu věřil, ale dej do něj prachy, po těch zkušenostech, když je jiná možnost...
Sranda, že další podobná zkušenost s Lamaxem-negativní a levný teda rozhodně kurva není, čínsky levný už vůbec ne :-)
xiaomi My Dash cam může být fajn, ale já osobně nic na přilepení na sklo nechci, nemůžu mít, zrcátková je pro mě nej řešení.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
tembel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř led 30, 2019 4:12 am
Jméno a příjmení: Andrej Hacher

Re: Couvací kamera na Legacy / Outback BE/BH

Příspěvek od tembel »

toto nepomoze?

miesto jedneho svetla , osvetlenia znacky... Ma wifi, mala by sa dat sparovat s monitorom
https://www.cuvaciekamery.sk/specialne- ... aru-legacy
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Couvací kamera na Legacy / Outback BE/BH

Příspěvek od Jackylle »

Mi to občas zablbne, že se vypíná a zapíná.... ale dělá to jen když dlouho nezformátuju SD kartu. Ale vidím, že se to děje anebo vidím, že bliká modrá ledka a vše funguje. O záznam jsem přišla, jen když byla K.O. SD karta.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Couvací kamera na Legacy / Outback BE/BH

Příspěvek od sima »

Hm, já koupil tu nej SD kartu co byla na trhu. Tím to asi nebude a formátovat nějak často kartu, skrz samotné zařízení- kameru, to mě nepřijde teda jako běžná věc.
Ale aspoň ti to dá vědět a funguje nějaká ta signalizace, že je něco v nepořádku. Tak snad máš lepší výběr.
U té mojí je tma, totální, možná za to můžu i já, bo si vypínám nájezd videa v zrcátku automtaicky- nevím zda jezdíš s videem v zrcátku imrvére, předpokládám, že ne?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Couvací kamera na Legacy / Outback BE/BH

Příspěvek od Jackylle »

V návodu píšou, že občas zformátovat. Nějak často... když to pár měsíců neudělám (bo kdo na to má furt myslet), tak to zablbne, vzpomenu si a zase funguje ;-D
S videem v zrcátku nejezdím, to by bylo těžce schizoidní... dá se nastavit jak rychle se má vypnout. Mám to asi na 30 sec, takže vidím, že to funguje a na zpátečku to je vidět pořád. Já s tím jsem maximálně spokojená.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Couvací kamera na Legacy / Outback BE/BH

Příspěvek od sima »

Jackylle píše:V návodu píšou, že občas zformátovat. Nějak často... když to pár měsíců neudělám (bo kdo na to má furt myslet), tak to zablbne, vzpomenu si a zase funguje
Jj tak to přesně bývá, no nic já to zazdil teda úplně, dlouhodobě, to už chce, tak jí taky zformátuju.
Vypínání obrazu jsem nastavil podobně jak ty.
Jen už na špígl při startu většinou nezírám a když jo, tak jen podvědomě, takže stejně vzápětí vůbec nevím, jestli kamera naběhla :-) tak vím stejně prd, jestli jede. Sem tam včil v zimě si vzpomenu a zmáčknu čudl, pustím obraz, jestli natáčí, nebo zase chrápe :-) a je zmrzlá, vymlácená baterka, trvá pak chvíli, než se vzpamatuje.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Couvací kamera na Legacy / Outback BE/BH

Příspěvek od sima »

Tak je kamera zas totálně v hajzlu, nepoužitelná, opět nechce načíst SD kartu (lepší, spolehlivější jsem pořídit už nemohl, bojoval jsem s tím od samého začátku a až s totou kartou byl pokoj...) a za druhé tam vznikl pěkný maras s datumem.
Plus přestala úplně natáčet záznamy z posledních dnů a přitom zas úplně poslední záznam tam je, no prostě dělá si to co chce.
Škoda, měl jsem tam zrona natočeného větrníka, jak zůstal stát přímo uprostřed cesty a srnky okolo něj, no a taky jak se nějaký subarista vyřítil zpoza kolony aut, na úzké a zatáčkovité cestě, na horizontu a jal se předjíždět <:-< Tak to bylo špatné, dost špatné, už jsem si říkal, jestli stačí brzdit, nebo to budu muset nedej bože hodit někde do příkopu. Naštěstí se vecpal do mezery mezi auty, šoféři mu taky naštěstí nedělali schválnosti, nenaháněli se, ufff.
Musím říct, že mě zatrnulo, hodně.

Tak pořídím jinou kameru, tenhle brak už nechci ani vidět. Prý lamax, tak vznosně tato známá značka zní, už ani náhodou. Ještě s ní zkusím něco udělat, ale nechávat si jí určitě nebudu, už jí nedůvěřuji, ani za mák, jasný šunt.
Favorit je zatím ta M6 co má Lucka, ještě se podívám co tu řešil spm, ten měl stejnou kameru jak já a zahodil jí už taky :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1227
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Couvací kamera na Legacy / Outback BE/BH

Příspěvek od Cheza »

sima: Jakou máš kameru od Lamaxu? Já minulý týden zjistil, že mi od října nefunguje kamera (Mini 0806) a zrovna přemýšlím o LAMAX T10 (rozlišení videa až 3840 x 2160).

Prní kamera Hütermann mi vydržela přes 5 let, mini necelé 3 roky, tak abych další neměnil už po roce :-)
Subaru Impreza WRX MY 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Couvací kamera na Legacy / Outback BE/BH

Příspěvek od sima »

Tuto:
LAMAX DRIVE C5 Dual
Už se nevyrábí, mám ji přesně 4 roky, vím to není úplně málo, dal jsem za ní jen 1800kč, tj cena útěchy. Ještě loni fungovala jakž takž, ale taky s velkými výhradami, ale aspoň nějak fungovala.
Já bych už do Lamaxu opravdu nešel, ne dokud mě nějaký člověk, kterému věřím řekne, že jeho Lamax funguje minimálně rok dobře, bez problémů a kontroluje záznamy. Přeci není možné, aby byl v dnešní době problém vyrobit funkční kameru :-D <:-< kor když to nestojí zrovna pár stovek, mrknu ještě na to xiaomi.

Jinak jsem kameru zas nějak rozchodil, restarty, formátování karty apod, nicméně šmejd nedůvěryhodný to je od začátku. Když si teď zhodnotím jeho funkčnost v historii a kolikrát jsem záznamy vbec kontroloval, tak šmejd, tečka =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Bart
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát srp 17, 2012 3:44 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Couvací kamera na Legacy / Outback BE/BH

Příspěvek od Bart »

Ja koupil zene do auta 70mai s 64Gb kartou za 960kč a za ty penize parada. Momentalne je za litr.
Subaru Legacy BL, H6, 2005
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22693
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Couvací kamera na Legacy / Outback BE/BH

Příspěvek od spm »

Ta moje skoncila na tom, ze zapominala datum/cas a kvuli tomu to pak prepisovalo furt novy zaznamy... tak se koukni jeste na tohle, jestli po nastartovani mas ten datum/cas spravne.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Couvací kamera na Legacy / Outback BE/BH

Příspěvek od kosobecny »

Bart píše:Ja koupil zene do auta 70mai s 64Gb kartou za 960kč a za ty penize parada. Momentalne je za litr.
Mám ji taky, asi 1200 stala a pořád funguje a vůbec o ní celou dobu nevím. Přežila i bouracku :D
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
martinant
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2214
Registrován: úte čer 28, 2011 8:12 am
Jméno a příjmení: Martin Antoš
Bydliště: Rokytnice n. Jiz.

Re: Couvací kamera na Legacy / Outback BE/BH

Příspěvek od martinant »

Zeptam se tady. Mam na aute vepredu a vzadu cidla v narazniku. Tusim ze jsou to valeo. Vepredu se mi do jednoho "zakousla" srna... Kdyz dokoupim jedno novy. Staci ho tam jen namontovat nebo se s nim jeste neco dela. Nekdo mi tvrdi ze je potreba ho zkalibrovat prez diagnostiku...
Odesláno z rozežranýho jabka.

Subaru Impreza 2.0 GH MT MY 08. 11,2l/100km
ex. Subaru Impreza 2.0 gl MT MY96.
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“