Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Koupe noveho Outbacka 
Autor Zpráva
Uživatel fóra
Uživatel fóra

BB Novy Svet - chodim tam od MA. Pristup je vynikajuci a aj auto som kupoval tam, nakolko ako jediny nespekulovali ale jednali so mnou na rovinu ... Mam tam za sebou uz 2 prehliadky (cena cca 1/3 prehliadky naftovych SUV-iek co som mal predtym) - prijemny sok.

Co sa tyka toho videa - tazko povedat ako sa s tym jazdilo a co bolo pricinou. Ja som pred rokom tiez dost hladal ze co a ako a Outback mi prisiel ako najidealnejsie riesenie v rovnici cena/hodnota, kedze som chcel auto co po 4-5-tich rokoch ostane doma ako druhe auto v rodine. Dufam, ze sa mi to splni. Mal som rozne znacky SUV/Kombi, ale ani pri nemeckych ani pri korejskych autach som si nikdy nepovedal po prvych par mesiacoch - tak toto si necham na doma ako druhe auto. Niektore isli z domu po roku (paradoxne prave tie nemecke), niektore po 4-och rokoch, ani jedno som si nenechal ako druhe auto na dlhsie. S Outbackom mam plan, ze nejakych 8-10 rokov by mohol dat. Uvidime ...

úte led 26, 2021 10:55 am
Nováček
Nováček

Tak to ja zas na údržbu dbám. Však mám 18 ročný dízel (PSA) a napriek tomu že jazdím na 80% mesto, tak nemám s ním problémy, za rok nemusím dolievať ani kvapku oleja (ale dbám na jeho výmenu podľa odporučení výrobcu, t.j. 20t km alebo 2 roky). Jediné vážnejšie čo som musel riešiť bol repas vstrekov. Preto ma trocha rozčarovalo, že mi predajca Subaru vyslovene povedal, že neodporúča Subaru s dízlom, keď jazdím prevažne po meste, lebo ma určite čakajú problémy. Takže preto asi radšej pôjdem do benzínu, však snáď ťahá dostatočne aspoň v porovnaní s mojím 80kW 18 ročným dvojlitrom (ale s turbom).

úte led 26, 2021 11:24 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

a proč "jdeš pryč" od PSA? Taková spokojenost, levný provoz, to se ti u subaru nepodaří.

Legacy kombi 2,5i CVT 2012 modrá ještě není LPG

úte led 26, 2021 11:29 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

To ti Subaru dealer řekl naprosto správně a zaslouží pochvalu, na městský provoz se diesel od Subaru opravdu nehodí. Ostatně stejně jako většina jiných moderních dieslů. Vhodné podmínky např. pro vypalování filtru pevných částic při převážně městském provozu moc nenastávají. Do města určitě atmo benzín...nebo e-boxer :-)

úte led 26, 2021 12:20 pm
Nováček
Nováček

suubaru píše:
a proč "jdeš pryč" od PSA? Taková spokojenost, levný provoz, to se ti u subaru nepodaří.

Asi som sa zaľúbil :-)

úte led 26, 2021 12:50 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Tapan píše:
To máš opravdu naivní představu. To dnes neplatí pro žádné auto, ani nové a už vůbec ne pro ježděné. Ono to vlastně ani nikdy neplatilo, to je jen takový místní folklór, že se na údržbu jebe, auto "spotřebují" max. první dva majitelé a jak to má přes 150 na hrbu, je z toho kasička, na které se musí dělat sice celkem běžné věci, ale všechny najednou a tedy za ranec. Ono takový to "liju jen benzín a měním olej" nevypovídá o majiteli nic hezkého a většinou to zároveň znamená "už 2 roky mi nesvítí levá obrysovka, trochu kopou brzdy a …
Jeste horsi je varianta "liju jen naftu a menim olej." To obvykle znamena, ze to ma navic v prdeli turbo, vstriky a dvouhmotu :-DDD (ale tu zarovku ve svetle jsem v tom po mohutnem nadavani vymenil :-DDD )

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

úte led 26, 2021 9:40 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

hele .. dvouhmotu jsem menil i u subaru benzinu na zaruku 3x, nez jsem dal jednohmotu :) ale klidne tam pripis DPF nebo EGR ... :)

úte led 26, 2021 9:56 pm
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3