Majklova Impreza MY08

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
martinant
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2214
Registrován: úte čer 28, 2011 8:12 am
Jméno a příjmení: Martin Antoš
Bydliště: Rokytnice n. Jiz.

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od martinant »

Majklaz píše:Minulý týden jsem si poprvé pojezdil na uklouzaným plácku. Led to úplně nebyl, ale pěšky se po tom nedalo chodit (buzerplac v kasárna v Novém městě nad Metují). Nějak extra mi to nešlo (nějaký řízený smyk apod), ale povedly se mi párkrát donuty a celkově jsem se dobře vyblbnul a zase si trochu víc věřím při jízdě na sněhu.

Teď k tomu horšímu, v pátek jsem srazil srnku (jo, je to divný psát po větě, že si na sněhu víc věřím ). Pořád nevím jak přesně se to seběhlo, ale nejspíš vyběhla z mé strany do protijedoucího auta (ten měl …
Ani nevis jak s tebou soucitim. *_*=*_* Me tohle potkalo druhej den po koupi od Levapa... Mam trochu prasklej naraznik a vyskakalo mi spousta takovejch tech plastovejch stevtu. Me teda malem jeblo! A nejake ten placek me teprve ceka...
Odesláno z rozežranýho jabka.

Subaru Impreza 2.0 GH MT MY 08. 11,2l/100km
ex. Subaru Impreza 2.0 gl MT MY96.
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Tak to je smůla, hned po koupi. Hlavně tvý auto je mnohem větší leštěnka, než to moje, tak o to víc to zamrzí. Já mám přední nárazník svařovaný, barvu mám popraskanou i na tom zadním, v jednom lemu díra po nějakým svařování, no bída jsem zvědavej, jestli ho dám někdy do ideálního (alespoň pro mě) stavu...
Zase jestli to skončilo prasklým nárazníkem, tak je to taky ještě dobrý.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Už chápu, proč tu spousta lidí řeší zvyšování auta. AWD je sice super, ale když zůstanete viset na břiše, moc toho nezmůže :-D Alespoň teda u manuálu, VTD by mi nejspíš pomohlo (točily se jen dvě kola křížem, zabrat ty další, asi by se to hnulo). Chtěl jsem dojet k chalupě jako naposled, celkově sněhu bylo míň, ale cesta je mezi dvěma loukami a bylo tam nafoukáno. Od začátku jsem to trochu hrnul (těžký sníh, trochu krusta). No a před jedním hupem jsem přibrzdil, protože jsem nechtěl urvat nárazník. A pak už jsem se nehnul >:-& :-D Ale stačilo to odházet aby to neleželo na břiše a pak už to bylo v pohodě.
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18905
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od hamoun »

zvysovani ti nepomuze ... jen sednes na bricho o kus dale :)
vzdycky jsem cetl, ze muze pomoct rucka ... zkousels?
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od námořník »

Ručka, nebo současné pribržďování. Ale jak sedíš, tak sedíš :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Sakra, to mě nenapadlo. Obojí dává smysl. Mohl jsem si ušetřit vyhazování sněhu :-D Alespoň budu vědět pro příště.
Je pravda, že bych jen zapadl dál, ale věřím tomu že tak 2cm navíc by mi stačily (vyšší podvozek samozřejmě :-D). Tady bylo nafoukáno, dál už bylo míň sněhu. Jako zvyšovat kvůli tomu určitě nebudu, zkoušel jsem to spíš z hecu.
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Konečně jsem se dostal k tomu poptat sluneční clonu - 1 400 Kč, držáky předního nárazníku - cca 500 Kč za oba a krytka ostřikovače světel, ta vyjde na 862 Kč >:-& Ale prý už by byla v barvě. Za blbej kus plastu mi to přijde dost, nechce se mi kupovat. Zbytek mi přijde ok.

Teď moje otázka - je nutné mít kvůli STK tuhle krytku ostřikovače? Pamatuju si že mi kamarád říkal, že když má auto xenony, mělo by mít i funkční ostřikovače světel. Vím, že funkčnost nekontrolují, ale když to tam bude vyloženě chybět a bude přes to jen lepicí páska, nebude s tím problém? Co jsem se koukal, tak i některý Imprezy tyhle krytky (a tedy ani ostříkovače) předních světlometů nemají. Takže soudím, že to není nutnost. Jen bych pak byl nerad vyhozen z STK kvůli takovýhle prkotině. Až budu moct jet do jinýho okresu, zkusím krytku najít v místě, kde jsem srazil srnu, až pak bych řešil koupi (a teda nejspíš z vrakáče, vzhledem k ceně).

Jinak auto funguje tak, jak má, co mě ale štve je, že prostě občas přibrzďují zadní brzdy (jak se zrovna které chce). Obě po repasi, šly krásně hladce, jsou nové pístky i čepy. Ještě mě napadlo, že by mohl být problém v brzdových hadičkách, že jsou zpuchřelé. Nepřišlo mi to, ale pod tím tlakem se třeba nafouknou...takže nejspíš při přezouvání ještě vyměním komplet brzdové hadičky.

No a v neposlední řadě už mám připravené kola po renovaci. Zatím je nemám u sebe a nemám dodělané středové pokličky, ale aspoň nějaká ukázka je zde.
Přílohy
159463356_184590256508148_6799911893098643016_n.jpg
159320039_3837889162963210_1728871464310409041_n.jpg
158930034_767526004142260_5699309887446125316_n.jpg
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

Krásný kola !!
Ty hadičky zkus vyměnit. Nestojí to čerta a mohlo by to být tím. Až to budeš dělat, tak holt zase zkontroluj vodící čepy, jestli se hejbou jak mají. Je to divný, že tě to tak zlobí.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od námořník »

Kola pěkný :-)
A jak poznáš, že ti přibržďují?
Nebude to náhodou ručka?
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Traveller »

Možná by neuškodilo používat sportovnější brzdovku, pokud tak již nečiníš. :-|
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18905
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od hamoun »

a rovnou bych koupil opletane hadice k brzdam :) je to lepsi ..
pokud to nebude moc zasadni rozdil :)
škoda superb
ex WRX 2008
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Na ty oplétané hadice se podívám, pokud nebudou stát dvakrát tolik.

Brzdovku mám myslím FEBI, klasiku DOT 4, měnil jsem ji komplet (a pak ještě doléval, jak jsem ty brzdy pořád řešil), takže je nová.
Traveller myslíš, že by změna pomohla? Nemám probém s tím, že by brzdy vadly, to bych to pak asi řešil, takhle v tom nevidím spojitost.

Ručka by to neměla být, když to začně přibržďovat, je vyloženě rozpálený kotouč na dané straně (teď už to snad dělá jen LZ strana). Naopak bych ručku chtěl víc přitáhnout, aby brzdila více. Musím ji dost tahat nahoru, aby to v kopci stálo. Obložení mi přišlo ok a vzadu jsou nové kotouče, tak by dotažení mělo stačit. Ale to budu dělat, až vyřeším tohle přibržďování.
Jinak v nízkých rychlostech do cca 70 km/h to poznám tak, že se mi zdá, že mi cuká motor a netáhne to, jak by mělo. Od vyšších rychlostí začne poskakovat auto, jak kdyby byly nevyvážená kola, akorát víc. Stačí párkrát prudčeji přibrzdit a srovná se to, na ručku vůbec nešahám, proto myslím, že to budou třmeny, když to potom pomůže.

Jinak nevíte jak je to s těmi ostřikovači světel a xenony kvůli STK? Co jsem se dočetl na internetu, tak je to od nějaké síly xenonů a pak by měl být ostřik a automatické naklápění. Ale moudrý z toho nejsem... Navíc jsem teď koukal na STi z tohoto roku a u těch jsem ostřikovače neviděl vůbec >:-&
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Traveller »

Já jsem v tom také spojitost neviděl, ale...
Vždycky, když jsem brzdy na STIhačce víc ohřál, tak mi pak začaly různě v zatáčkách či při určitých rychlostech lehounce pohvizdovat, tu jedno kolo, tu jiné..., jenom lehké pohvizdování a tu trochu víc ohřáté jedno kolo nebo jiné, takže i to lehké pohvizdování znamenalo, že desky od kotoučů dostatečně neodlehly a lehce se to hřálo.
Po výměně za sportovní brzdovku mám od toho pokoj a nic takového se mi neděje. Takže bych to udělal - myslím, že to stojí pár korun a rozhodně tím nic nezkazíš.
No a když to vylepšíš tak, jak píše Hamoun, tak tím asi také nic nezkazíš. ;-D Já mám brzdové vedení sériové, jiný ho má upravené - sto lidí, sto variant. ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18905
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od hamoun »

ostrikovace u xenonu, pokud tam original jsou, musi byt funkcni. zkouset to snad nebudou ... aspon mi nikdy ostrikovace nezkouseli ...
ale alespon vypadat, ze to funcni je, by to mohlo ...
škoda superb
ex WRX 2008
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Sakra, toho jsem se obával. Naposled to taky nezkoušeli, ale byly tam obě záslepky, tak to vypadalo funkčně (v tu dobu jsem ani nevěděl, že to mám odpojené ;-D ). No budu muset sehnat tu záslepku. Akorát teď mi prochází STK, ale díky EU mám do června čas to vyřešit :). Už mám objednanou klasickou brzdovku, tak vyměním hadičky a když to pořád bude špatný, zkusím i tu brzdovku dát lepší. Jinak opletené hadičky se mi sehnat nepodařilo, nebo stály nesmysl, nebo bych si je musel nechat udělat, takže půjdu do klasiky. Ale i to by mělo pomoct, jestli to ty stávající už mají za sebou. Díky za rady chlapi :)
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“