Zimní pneu s hřebíky - hroty

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od sima »

bonboniera píše:
Vlastne ani netusim, kolik jich je v jedny gume, ja delal vsechny ctyri. Fujtajbl.
)
Tak to musela být krásná práce :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od zhor »

bonboniera píše: Vlastne ani netusim, kolik jich je v jedny gume, ja delal vsechny ctyri. Fujtajbl.
Zase na obranu hrotu musim napsat, ze prave ted je na ne za oknem pocasi a podminky. -3 a prsi, co nema hroty ted na silnici nema co delat
Záleží na gumě, ale bývý jich kolem 150-200ks v jedné gumě. Takže to musela být fakt fuška, je vydlabat. Vzpomneš si jak dlouho si dlabal?

Jinak já se zase divím, že saniťáci je nepoužívají v Norsku. Chápu po městě, kde se solí, tak je tolik nepotřebují. Ale určitě mají zásahy a mimo město nebo v nějakých bočních uličkách, nebo jenom jak píšeš když prší a mrzne a je ledovka. Nechci zpochybňovat jejich dlouholeté zkušenosti, ale já bych radši obětoval trošku rychlosti na asfaltu, a měl jistotu, že vyjedu kamkoliv nebo že mě nenachytá nějaká ledová plotna.

Po dálnici jsem s tím nejel, takže ještě vyzkouším, až budou zase na autě. Nicméně dalniční rychlosti jsem zkoušel jak na sněhu i na suchu, a neměl jsem pocit nějakého nebezpečí nebo výrazně horší ovladatelnosti. Takže to bude záviset asi nejvíc na použité gumě. A předpokládám, že na dodávky, obzvlášť na težké sanitky, budou mít jiné, které budou zase fungovat úplně jinak.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od zhor »

V čase 1:00 je vidět, jak ty hroty pracují v tom uložení, aby omezily hluk a ničení vozovky.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oAMQQ8VXT_I[/youtube]
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od námořník »

Já samozřejmě nemám s hřebama zkušenost, ale viděl jsem nějaký srovnávací testy s normálníma zimníma gumama a rozdíly byly minimální. Poškození podkladu žádné. Samozřejmě se jednalo o civilní gumy. Ne o rallye speciály. S těma se na asfaltu ani jet nedá :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od bonboniera »

Bezny osobni auto s hrotama uvolni ze silnice 5 az 10 gramu z kilometru asfaltovyho povrchu. Laboratorne zmereno, pripadne to zkusim dohledat na netu. Ono se to nezda, ale je to pekny svinstvo.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 556
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od milan74ma »

tak pokial ja viem, keby ma s pneu s hrotmi chytili na ceste tak si pekne zaplatim ... Na SK to nie je dovolene. Neviem ako v CR.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od námořník »

Zaplatíš.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od bonboniera »

V Norsku pokuta 1000 NOK. Za auto, bez ohledu, kolik ma kol. Naproti tomu pokud cajti zjisti, ze jsou na aute sjety gumy pod povoleny minimum (letni 1,6 mm, zimni 3 mm), tak je pokuta 750 NOK za kazdou sjetou gumu.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od bonboniera »

zhor
Tusim hodinu a pul a cast ve dvou lidech. Zrejme uz jich bylo dost vypadanych, 150 na kolo se mi nezda. Ale kdo vi...
V kazdym pripade jsem spotreboval cas, ktery jsem mel vyhrazeny na prestavku a spani na ceste do Trelleborgu. To je nejakych 1200-1300 km, takze jednim vrzem, jen tankovani. Ctvrt hodiny rezerva u trajektu, tesnejsi to byt nemohlo :-)
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od námořník »

Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od námořník »

Tohle mě rozesmálo. Hřeby ne, protože umírají lidi v Africe, ale u elektroaut to nevadí :-D
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpr ... jich-znici
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1267
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od strider »

Stando dik za vlakno a za uzitecne informace. Je to lakave to zkusit, letosni jezdci zkouseli GOODYEAR ULTRA GRIP ICE ARCTIC a feedback je velmi pozitivni, stejne jako polovicni cena oproti hakka 9 ;) Pristi zimu uz asi neodolam.
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od zhor »

ok, super. Pokud budou poznatky k dalším gumám, určitě se poděl.

V Mostě měli na TYGRech Michelin Pilot Alpin 5, a když jsem šáhl na tu gumu, tak ta úplně lepila uprostřed, a na krajích byla taková tvrdší, jak moje Alpin5 (ta bez Pilota) po celé šírce (a to je celkem zachovalá guma co pořád funguje skvěle).

Bohužel jsem nestihl na toto téma s něma pohovořit. Nicméně je to sportovní guma bez hřebů, a asi fakt bude fungovat. Bohužel ji dělají jenom v rozměrech, že bych ji asi na svoje auto nedal (možná v R18 tam byl jeden legální rozměr pro mě).
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od zhor »

Rok uběhnul jako voda, tak jsem hodím pár poznámek. Najeto cca 2500 km, 1/2 z toho na nejrůznějších asfaltech, zbytek sníh a led. Gumy mi přijdou malinko tišší, při střídání s Michelin Alpin5 jsem nepostřehl takový rozdíl jako loni. Časem jsem už získal důvěru, a i na suchém asfaltu jsem na gumy zkoušel trošku víc tlačit a drží celkem obstojně (přecejenom je to severská směs, takže ten vzorek je malinko měkčí než středoevropské). Různé mezistupně mokrého, zasneženého asfaltu přecházející na permanentní sníh, taky zvládají velmi dobře. Na uježděném sněhu a ledu jsou bezkonkurenční.

Zatím jsem nenašel jediný chybějící hřebík, a to je kolikrát silnice vyhrabaná v zatáčkách až na asfalt, na kterém ty pneumatiky hrabou a auto tam najíždí smykem. Takže si myslím, že dostávají celkem zabrat a zatím fungují skvěle. Vyšší rychlosti zvládají taky dobře, běžně jezdím řeknemě dalničníma rychlostma a nepozoruju tam žádné vibrace nebo plavání auta.

Na slanejch sračkách (rozsolená sněhová kaše) se mi podařilo jednu gumu rozrazit, když jsem se dostal mimo silnici. Ale to bych nedával za vinu gumám, na tom nefunguje žádná guma, tam se prostě musí opatrně a hlavně jezdit po silnici.

Letos vyšla nová guma Nokian Nordman 8, a ceny nemají tak strašné, kdyby někdo chtěl vyzkoušet. Tady je seznam rozměrů co jsou u nás k dispozici (všechno by to měly být gumy s továrně nastřílenýma hřebíkama)

https://www.akcnipneu.cz/cenik-osobni-p ... %5D=Nokian
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od janos666 »

Tak to rád slyším, že to snese i jízdu po asfaltu, pro mě to bude nový (jízda na hrotech) a bál jsem se právě přejezdů , kde nebude vždy souvislá vrstva sněhu či ledu, takže mám v záloze podval a dovezl bych si rezu "pod kopec" :-D abych ty hroty co nejvíc šetřil. Zatím na ty pneu Nordman 8 čekám, objednával jsem to přímo v pneuservise, kde přezouvám všechny auta, hlavně ceny srovnatelné s nejnižšíma na internetu a občas se povede i o par stovek na gumě jít dolů. Bohužel na tyhle hrotový pneu se už větší sleva nepovedla. Jakmile budu mít nazuto a svezu se a nikam to nezahodím nebo nerozpůlím o strom, tak také poreferuji, jen nebudu mít srovnání , max oproti nehrotované hakkapelliitě. Jde mi také právě o řiditelnost na uklouzaném sněhu a ledu, ale aby to bylo zároveň stále hravé v rozumných rychlostech.
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes Benz E400 - 285kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“