Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

zhor píše:Proti vránám nic nemám, na sněhu a ledu fungujou fakt dobře. Horší je to na na mokru a suchu. A já s Volvem jezdím město a dálnice, a vyjímečně nějaký sníh, takže pro mě jsou suché a mokré vlastnosti podstatnější než sněhové vlastnosti.Dokonce jsem dva roky jezdil kombinaci letních na jedné nápravě a zimních na druhé, a podle sezóny jsem dal ty lepší dopředu. A když sněžilo, tak jsem jel buď Subarem nebo nejel (no dobře, párkrát bylo potřeba) Navíc u vrán nikdy nevíš jestli dostaneš 4 stejné kostry a celkově jsou težší, hlučnější a po dvou letech většinou …
S těmi vlastnostmi na mokru a suchu souhlasím, já s tím neměl problém přizpůsobil jsem se, ano někdy bych jel i rychleji, ale už by to bylo na hraně, za běžného provozu to člověk cítil, že jo.
Nesouhlasím s tím tvrdnutím směsi, to teda ne, vraník byl furt měkký fest, ale tak tj každého zkušenost. Hlučnost jasně, to jsem psal taky. Kostry, nevím, já fakt nikdy neměl problém, nejen já, nikdy jsem neměl špatnou pneu od nich, vadu hned či časem.
A opět a znovu-jasně, rozměry pneu mě limitují taky, proto jsem od vraníků loni upustil, po letech jo, uvidím co bude dál, jaké zkušenosti.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Trabukowski
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: pon úno 19, 2018 9:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Byrtus
Bydliště: Stará Ves u Rýmařova

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Trabukowski »

První testy s Bridgestone DMV-2 na uklouzané a následně i zalepené břečce na cestách a na bočních neudržovaných cestičkách na výbornou ,,,,| (*_^) |,,,, Zkoušel jsem to s XV utrhnout, co gumy udrží. Zatím jsem jejich krajní limit nenašel páč v běžném provozu jít někam za hranu je zhovadilost. Nicméně cítím, že výběr těchto pneu na "zimní cesty" byl velmi kvalitní počin.
Subaru XV 1,6i - S ES Comfort Lineartronic MY20
Subaru Forester SJ 2.0i 6MT MY18
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Tapan »

Zhor: takže Hakkapeliitty s hřeby? :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od zhor »

Tapan: HKPL to nebudou ...
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od zhor »

Si clovek koupi novy gumy, a ono je to samej hrebik uz z vyroby. Strasny toto. :-DDDObrázek
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Tapan »

Že by konečně někdo kápnul na aktuální Nokiany, který budou v zimě fungovat? :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od zhor »

No aktualni nejsou, myslim ze letos je uz nedelaji, ze uz maji jenon HKPL9, dot tech nordmanu7 je 3619.Ted to chce jenom tu zimu.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Hezky :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Trabukowski píše:První testy s Bridgestone DMV-2 na uklouzané a následně i zalepené břečce na cestách a na bočních neudržovaných cestičkách na výbornou Zkoušel jsem to s XV utrhnout, co gumy udrží. Zatím jsem jejich krajní limit nenašel páč v běžném provozu jít někam za hranu je zhovadilost. Nicméně cítím, že výběr těchto pneu na "zimní cesty" byl velmi kvalitní počin.
To rád čtu, taky jsem s nima zatím spokojen, jen po necelém roce teda docela dost ztvrdly, to jsme nečekal.
Auto hůř filtruje nerovnosti, taky předím byly lepivější v zatáčkách na omak se zdají být najednou dost tvrdé, oproti stavu nových, vraníky či tři roky staré rikeny neztvrdly, ne nijak, co by bylo znát.
Pneu skladuji v garáži.
Je možné, že ještě upustím blbou desetinu z předepsaného tlaku, ono je někdy znát i tak málo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Dnes jsem dost tvrdě pocítil limity DMV-2 na asfaltu při -2C. V jednom kratičkém, ale o to ostřejším esíčku jsem jednu zatáčku projel ok a při průjezdu druhé jsem to ohulil. Po prdelí mou se značně lesník zavlnil-zadek ujel do boku, srovnal jsem to, ale nebyl to fajn pocit až takovou bych reakci pneu nečekal, spíš furt náklon lesníka. Holt jsou to pořádné zimáky a nejde s nima jezdit jako s letními, chtěl jsem už moc, záměrně zkoušel.
Ještě předtím bokem dveřma na ledovce, pneu teda drží moooc dobře, jen s vraníky jsem měl velký problém auto v takové situaci vůbec dostat do smyku, to byly fakt lepivky neuvěřitelné, navíc s křemíky.
Něco za něco, zatím bych neměnil, jsem spokojen, uvidí se, je to teprve druhá zima, sníh skoro žádný, ne pořádný.
Mimochodem, kdyby vrány dělaly v mém rozměru, to bych opravdu ještě stále váhal, měl jsem možnost loni, ale nebyly to vzorkem čistokrevné zimáky, jen směsí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od zhor »

Tapan píše:Že by konečně někdo kápnul na aktuální Nokiany, který budou v zimě fungovat?
Tak zatím prvních 50km a první dojmy. Na mokrým asfaltu to děsne hučí, ale to je asi vzorkem, klepot hřebíčku je slyšet jenom trošku. Ale ještě jim dám pár kilometrů, třeba se rozjezdí. Drží celkem obstojně, kloužou míň jak korejská stlačená tma Kumho, takže se s tím dá jezdit slušně i po asfaltu (jel jsem zatím nejrychleji 120kmh).

No a led. To je přesně co jsem hledal. Jak se ujezdí sníh na led, tak to přesně dodá tu trošku gripu navíc, aby se s tím dalo něco udělat na ledovejch plotnách a nebyl z řidiče jenom pasažér, ale zároveň to umožní se pěkně kontrolovaně sklouznout. Na brzdách s kolama rovně to není nic moc, protože ty hřebíky jsou spíš na bocích gumy, takže je potřeba ten kraj gumy trošku víc zatížit (trošku si stočit volant). Možná by pomohlo dát větší odklony, a nebo ještě zkusím trošku ufouknout gumy. Když se obouvaly, tak se dávalo 250 na všechny kola. Zadek jsem trošku odpustil po cestě, protože se mu moc nechtělo zatáčet a pod plynem tahal strašne nedotáčivě ven. Upuštěním se to hodně zlepšilo, takže si ještě zkusím trošku pohrát s tlakama.

No nebýt toho hluku na asfaltu, tak bych s tím jezdil asi celou zimu.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

Opět test nexenu v hlubším snehu a ujdou
Přílohy
20210115_111121.jpg
20210115_124606.jpg
20210115_130521.jpg
runner
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: stř srp 12, 2020 9:09 am
Jméno a příjmení: Ondra
Bydliště: Kunčice p. O

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od runner »

Na své nové staré XT jsem obul Goodyear ultragrip (DOT 12/17) a za mě paráda. Na zasněžené cestě jsou jisté i při vyšší rychlosti a předjíždění, na suchu taky ok. V lese jsem jel k chajde v cca 10-15cm sněhu a taky bez ztráty kytičky.
Uživatelský avatar
maniosa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: pon dub 23, 2018 4:11 pm
Jméno a příjmení: Matěj Petrů
Bydliště: Jihlava/Jihlávka - Vysočina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od maniosa »

Hernajs, lesník jak se patří, i posed na střeše uveze ;-D Pěkné proražení lesních cest :-)
Subaru Legacy 2.0R 121kW MY2007
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od croctoy »

Ten lesník vyjde levněji než vůz s radlicí, ne? :) parádní foto Obrázek
Subaru Outback 2.5i Sport BS
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“