O počítačích a věcech okolo...

Odpovědět
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od bonboniera »

Ja si dnes konecne po letech poridil podlozku pod pocitac. Mozna jsem mohl vzit i mensi, tuhle celou nevyuziju, ale co uz... Super, ze je kompatibilni s toshibou, dokud jsem to nevyzkousel, nevsadil bych na to. Cista radost :-)
Přílohy
20201120_205300.jpg
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od marek.sm »

Jsem asi natvrdlej, ale k čemu je taková podložka pod NB dobrá. :-|
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Není to kus kartónové krabice? :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od marek.sm »

JJ to jsem poznal :-D
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od bonboniera »

Je to kus kartonovy krabice. Driv jsem pouzival Ikea podlozku na krajeni, ale nebyl jsem uplne spokojenej, pocitac po ni klouzal. Ja ho totiz pouzivam nejvic vleze oprenej o pokrceny nohy. Takze kdyz mi ted v krabici prisly na netu koupeny trekovy boty, tak me popadla tahle myslenka. Zbytek krabice dostala kocka na hrani, takze pocitam, ze mi tohle reseni olajkuje i Greta :-)
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak nevím, jestli je to víc sem nebo do diagnostiky, ale těch diagnostických vláken je tolik, že to dám sem... :-D

Konečně jsem se rozhoupal a pořídil ultimativní nástroj na provozování různých diagnotických softwarů, logování, hackování, zobrazování manuálů a podobně. Prostě kdo se někdy snažil nějak pracovat s notebookem běžný koncepce v autě tak ví, že je to úplně neskutečně nepraktický. Nedá se nikam pořádně položit, furt všude překáží displej nebo naopak tělo s klávesnicí, furt se musí měnit úhel víka a těla, aby se s tím dalo nějak manipulovat. Psát se na tom nedá, koukat se na to nedá... Jako jo, pokud je člověk na sedadle spolujezdce a má na starosti pouze ten počítač, tak se to dá, ale jinak je to fakt za trest.

No a tak byl požadavek, že to musí bejt dotykovej tablet velikosti 10-13" a samozřejmě z hlediska SW to musí umět pustit Windows, z hlediska HW to musí mít LAN port a rozumnej počet USB. A v neposlední řadě slešnej displej, aby se dal přečíct i venku.

Chvíli jsem uvažoval u různých těch Yogách, Surfacech a podobně, klidně i nových, ale vždycky jsem si představil, že to není na stole ani na gauči, ale pohodím to někde na sedačku spolujezdce, sem tam to spadne na podlahu v autě a podobně. Na to mi ty nový krámy přišly trochu choulostivý. :-D Kolem diskuze o VXdiag jsem se bavil s parabolem a ten mě nasměroval na Panasonic Toughbook. Začal jsem to sledovat a hlavně vybírat konkrétní typ, protože jich je asi 10 a to nepočítám, že nekteré mají spousta generací. :-D

Dost dlouho mě zajímal CF-19 Mk6. Líbilo se mi pasivní chlazení, voděodolnost (nebo dokonce vodotěsnost?), dostatečný výkon, přímo určený pro použití v terénu, armádní certifikace... Ale odrazoval mě zejména ten displej s 1024x768, to mi přijde fakt hodně málo. Pak teda v neposlední řadě až možná přehnaná odolnost, s ní související hmotnost a hlavně cena. Použitý Mk6 podle konfigurace kolem 13-18 tisíc. Ale furt jako hlodalo, že by to mohl být on. :-)

Celkem se mi líbily i nějaký oddělovací konstrukce (displej se odpojí od zbytku s klávesnicí), ale tam většinou je pak nedostatek USB, chybí LAN port, někam se ten zbytek musí odložit atd. To taky není řešení. Navíc to Panasonic dělá poměrně nedlouho a jsou dost drahý a nedostupný.

No nakonec mě zaujal CF-MX4, kterých se najednou objevil dostatek na mém oblíbeném http://levnapc.cz/ . :-) Sice to není fully-, dokonce ani semirugged model, ale stále je to Toughbook. Fakt se mi zalíbila ta koncepce, slušnej displej (10dotykovej fullhd 12,5" IPS panel), trojkový USB, výdrž na baterku přes 10 hodin, možnost vyměnit baterku za běhu (je tam ještě jedna zabudovaná, na kterou to běží po dobu výměny), ideální velikost a hmotnost. No prostě to byl on. :-D Chvíli jsem ještě sledoval trh, co se bude dít, pak mi jich většinu vyprodali a já do toho teda konečně praštil. :-D

Zatím to vypadá fakt slušně. :-) Je to verze s 8 GB RAM, 256 GB SSD, stylusem a měla by mít i modem, ale to jsem ještě neověřoval. Ještě jsem nezkoušel v jakym stavu jsou aku, ale nabíjely se celkem dlouho, tak by to mohlo snad předesílat nějakou zachovanou kapacitu. Podle interního počítadla to naběhalo jenom 1600 hodin, což mi nepřijde zase tak moc. Celkově není ani moc opotřebovaný. Hrozně se mi líbí kontrolky aktivity disku a hlavně jednotlivých baterek, který dokážou indikovat asi 4 stavy pro každou baterku zvlášť. V dnešní době, kdy kompy maj sotva "power on" indikátor, je to super. :-) Proporčně to na foktách vypadá jako běžnej notebook, ale je to přecijen menší. Moc hezky se s tím manipuluje. Klouby fungují zcela bez zaváhání a projevu jakýkoliv vůle nebo nejistoty. Stylus je přesnej, matlat se dá ale i prstama - ideální kombinace. Fakt mám z toho radost. Nahodím tam dual boot Win 10 Pro (moje první zařízení s W10 :-DDD ) a Ubuntu - přecijen na některý věci, zejména hackovací, je ten Linux lepší. Resp. řeknu to jinak - kdyby drtivá většina těch diagnostických softwarů nebyla pro Windows, tak bych tam dal jenom Linux, ale co naplat. :-D Virtualizovat se mi to už nechce, s tím jsou spíš problémy, i když dá se to.
Přílohy
IMG_20201120_141937.jpg
IMG_20201120_141948.jpg
IMG_20201120_142001.jpg
IMG_20201120_142014.jpg
IMG_20201120_142024.jpg
IMG_20201120_142110.jpg
IMG_20201120_142144.jpg
IMG_20201120_142710.jpg
IMG_20201120_142406.jpg
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od podvlada »

To je parádní nástroj! Skoro se mi chce něco podobnýho vlastnit taky. Akorát nevím co bych s tím dělal :-) ale je to fakt pěkný. Notebook co se má občas podívat do pole musí něco vydržet =)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
františek1
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: úte dub 17, 2018 4:26 pm
Bydliště: Bojkovice-Luhačovice

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od františek1 »

Vypadá to hodně dobře, stejně jako moje ThinkPad Yoga :-)

Musím si tajle ty TouchBook-y nastudovat, nebo jinak, je to to co myslím, prostě kompl typu Yoga?

Ááále, nechci tě unavovat s něčím co se můžu dočíst.. tak buď jednou větou a nebo jak chceš :-)

Každopádně z fotek a s mou představivostí dobrý.
Forester STurbo 01
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od mnov »

Honzo to je krásná hračka. ,,,,| (*_^) |,,,, Místo toho VGA by tomu slušelo RS232. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od VDC »

Honzo parádní !!! Nenapsal jsi, začpak byl nakonec v Pardubicích perník ?? :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak mi to nedalo a musel jsem to prostě otevřít. A navíc se s vámi o to podělit. :-DDD

- Máme radost? ... Vincente!?
- Máme radost! :-D

Po pravdě jsem totiž dopředu vůbec nezkoumal, co uvnitř je a jak to tam vypadá. Ono se nedá na netu najít moc fotek z venku, natož zevnitř.

Spodek je, ostatně asi jako další části, z nějaký hořčíkový slitiny. Sešroubovaný je to asi dvaceti šroubkama. Uvnitř je místo pro mechaniku na DVD (na fotce vpravo dole), což je poměrně škoda, protože místo ní by tam mohlo bejt klidně něco jinýho. Třeba další baterka, šuplík na 2,5" disk, větší a pomalejší chlazení nebo třeba USB hub s pár portama. Takhle tam je jenom záslepka a za ní prázdno. Zřejmě by se dala vytisknout šachta pro disk, ale musela by se ještě sehnat nebo vyrobit nějaká kabeláž, protože ta tam u modelu bez plackomechaniky chybí taky. A kdo ví, jestli se neliší třeba BIOS a není v něm druhej port vypnutej. Nebo tam třeba ani vůbec není vyvedenej konektor. No prostě nebudu to řešit. :-)
20201122_005638_.jpg
Vlevo je teda prakticky celej komp, včetně všech portů, indikátorů, přepínačů. Někde tam je Intel Core i5 5300U s integrovanou HD Graphics 5500, 8 GB DDR3, ve slotech pak M.2 SATA SSD Samsung 256 GB, Intel 7265NGW dual band dual chain 11ac wifi (včetně BT/BLE 4.2), čtečka SDXC karet, někde je tam schovaná i Intel i210 gigabitová síťovka. Nahoře uprostřed prostor pro hlavní, uživatelsky vyměnitelný Li-ion čtyřčlánek 33 Wh.
IMG_20201122_005714.jpg

Vpravo dole zmíněný prostor pro DVD mechaniku.
IMG_20201122_005048_.jpg
Dále tu máme dole uprostřed pomocný zabudovaný Li-ion dvoučlánek 16 Wh, který umožňuje hotswap výměnu hlavního - tedy za běhu bez zdroje. Aku se nabíjí postupně a to vždy nejdřív ten zabudovaný.
IMG_20201122_005053.jpg
Mile mě překvapila jedna věc, kterou jsem si dopředu nebyl z popisu jistý, ale nakonec to dopadlo. Tento kus totiž obsahuje 4G/LTE modem, který má navíc zabudovaný GPS/GLONASS příjímač... drsný! :-D SIMka se strká štěrbinou, když se vyndá baterka.
IMG_20201122_005100_.jpg
IMG_20201122_010753_.jpg
No a to je z vnitřku asi vše. Na všechny šroubky jsem dal kapičku Loctite 243 (byly na nich stopy něčeho podobného) a zase to složil. Nakopl jsem to, překvapilo mě, že ty čistý Win10, který už měly za sebou všechny instalační procesy a navíc jsem jim ještě nedal ani čuchnout netu, tak naběhly asi za 10-15 sekund. Celkem fajn. Samozřejmě myslím z nulovýho stavu. Překlopil jsem to do tablet módu a trochu to prozkoumal. Musím teda říct, že ty widle jsou na tablet mode jakože fakt hodně dobře zařízený a všechno v nich funguje tak nějak samo a příjemně použitelně. Notes má čidlo okolního osvětlení, podle kterýho dokáže měnit jas displeje a indikačních diod, pak má všemožný čidla, který známe z Android telefonů a tabletů - tedy již zmíněné GPS/GLONASS, pak čidlo polohy/natočení a kompas. Taky má přední fullhd kameru.

Orientace se samozřejmě přepíná podle reálnýho otočení a fakt pěkně se to drží a pracuje se s tím v režimu na vejšku. Je to nezvyk, ale třeba něco číst je úplně super! Uvažuju, že to nebudu používat jenom na tu diagnostiku, ale sem tam i na nějaký to gaučování. :-D Zajímavost je dedikovaný fyzický tlačítko pro zamykání orientace displeje. Navíc ve Win 10 je napojený na jejich odpovídající zabudovanou funkcionalitu, takže není potřeba žádnej dodatečně software od Panasonicu, kterej byl potřeba u starších widlí. Odpovídajícím způsobem se chová i ignorování klávesnice a touchpadu, na což bylo taky dřív potřeba nějaký dodatečný SW.

Dojezd na baterku to v průběhu, co jsem s tím blbnul, indikovalo 7 hodin. Nevím, jestli to počítá z obou, ale i kdyby, tak je to super. Předpokládám, že na Win 10 by se ani u nových akumulátorů nedosáhlo deklarovaných 12,5 hodin. A samozřejmě většina rozdílu je způsobená opotřebováním aku. Ještě jsem nezkoušel instalovat nějaký Panasonic System Info nebo jak se to jmenuje, tam předpokládám bude nějaký info o aku, počet cyklů atd. Má jít spustit i nějaká kalibrace indikace výdrže. Z hlediska SW to ještě musím prozkoumat.

No musím říct, že z toho mám fakt radost. :-) A zde odpovím i na předsedovu otázku - stálo to něco málo přes 11 litrů, záruka 2 roky. (Co jsem dohledal, tak pořizovací cena novýho mohla bejt tak 2000-2500 euro.)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

Všem díky. :-) Hračka dobrá, ale celkem by mě zajímaly i reálný případy použití. Třeba CF-53 se dá hodně často zahlídnout ve filmech v různých policejních autech nebo v užívání agentů a podobně. Otázka, jestli to v reálu fakt používají nebo to je jenom ve filmech. :-D
podvlada píše:To je parádní nástroj! Skoro se mi chce něco podobnýho vlastnit taky. Akorát nevím co bych s tím dělal ale je to fakt pěkný. Notebook co se má občas podívat do pole musí něco vydržet
No, ono, jak jsem dneska zjistil, tak to vypadá, že se to dá používat opravdu na ledacos. :-)
mnov píše:Honzo to je krásná hračka. Místo toho VGA by tomu slušelo RS232.
Jo! RS232 nebo aspoň další Ú-Sé-Bé, klidně i dvojkový. :-)
františek1 píše:Vypadá to hodně dobře, stejně jako moje ThinkPad Yoga

Musím si tajle ty TouchBook-y nastudovat, nebo jinak, je to to co myslím, prostě kompl typu Yoga?

Ááále, nechci tě unavovat s něčím co se můžu dočíst.. tak buď jednou větou a nebo jak chceš

Každopádně z fotek a s mou představivostí dobrý.
Ano, toto je komp typu Yoga, tedy 2-in-1. Ale troufám si tvrdit, že tohle bude trochu odolnější. Třeba je to testovaný na přežití pádu z asi 70 cm na placato nebo z 30 cm na hranu. :-) A teda nevím, jaký velikosti může mít Yoga, ale tohle je 12,5" (displej). Ale jak jsem psal už dřív, ono pod značkou Toughbook se prodává všechno možný od tabletů, přes tyhle 2 v 1, až po úplný tanky. Třeba ten CF-19, co jsem chtěl původně, v nějakym videu přejeli na štěrku offroadem a ačkoliv z toho pak vypadly nějaký plastový střepy, tak to normálně fungovalo dál. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od VDC »

Honzo super přístroj, je mi jasný, že nový to muselo stát raketu a ta cena, co jsi za to dal je fajn !! Je moc dobře, že jsi spokojenej !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od parabolD »

Co vím tak CF-19 používali agenti Philip Morris pro sběr objednávek po trafikách. V Autocontu jsme jim na to kdysi dělali servis...
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18905
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od hamoun »

je parada, jak to rozeberes a prozkoumas :) a jeste lepsi je, kdyz tam najdes neco, co se ti libi =)
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“