Hi-Fi audio a domácí kino

Odpovědět
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Levap »

Na sluchátka do fitka máte docela vysoký nároky :-)

Sháněl jsem něco na běhání, co mi nebude líto poničit potem, deštěm apod. Mám BT z číny za 7 USD. koupi jsem pro jistotu dvoje, kdyby nevydržely a kupodivu hrajou už 2 roky. Asi mám nízké nároky, ale venku, ve větru, dešti apod. stejně bych pořádně nevyužil kvalitu ....

Kup si co ti vyhovuje, záleží na co to potřebuješ
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3776
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od puschpull »

K těm Stax. Slyšel jsem je poprvé při návštěvě v Londýně, někdy v 1992-95 už nevím přesně.
A spadla mi huba! Nikdy v životě jsem neslyšel nic takového (Stax Lambda Professional). Od té doby se ve sluchátkách nic ani na míle nepřiblížilo této referenci. (Jako zesilovač a CD zdroj, měli něco Naim Nait)
Jelikož jsem se asi 20 roků svého života částečně živil jako hudební recenzent do mnoha časopisů, hlavně Stereo a Video, Hifi, AV-Revue, atd.. tak mi toho rukama prošlo docela dost.
Takže mám svůj názor na základě stovek zařízení co mi prošlo domácností a můj názor je mi svatý! :-))))

Nic,
... ty Staxy jsou skvělé, ale poměrně drahé (nikoliv k poměru kvality zvuku, ale k poměru "česká kapsa")
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od marek.sm »

Jenže to by do fitka musel tahat sluchatkovej zesilovač. ;-D
Naposledy upravil(a) marek.sm dne čtv lis 19, 2020 5:07 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3776
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od puschpull »

do fitka mu stačí jakákoliv sračka
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4856
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Makovica »

puschpull píše:do fitka mu stačí jakákoliv sračka
Presne. Hlavne pohodlne nech su.
Tam budu asi vhodne nejake in ear stuple, ale pre mna sa to vylucuje s pohodlim :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od sima »

Vše čtu a přebírám si, je to barvité jako vždy :-) (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Tapan píše:To je ta doživotní záruka, při jejímž uplatnění se platí ten "manipulační poplatek", který bude patrně převyšovat výrobní náklady sluchátek?
Ty to zase ne, doživotka u Kossu funguje na jakoukoliv závadu včetně mechanického poškození. Vím to moc dobře, Kossy děláme asi 18 let :-) Jen výše poplatku se historicky různě měnila... aktuálně je to tuším 50 Kč pro registrované zákazníky a 300 Kč pro neregistrované (já už se touhle drobotí několik let nezabývám B-) ). V reálu špunty se nespravují, takže máš za pade nová sluchátka a u modelů s hlav. mostem se vadné díly mění. Takže pořád v tomto ohledu win-win. S ohledem na toto... ten zvuk není zas tak špatný (čti je snesitelný) s ohledem na to, že tohle prostě musí nějak promítnout do ceny... Ale jako etalon poslechové nirvány bych to zrovna nebral :-) Stejně jako prakticky jakákoli sluchátka do 6 000 Kč :-) Ale přesně, někam do fitka nebo na kolo... je skoro jedno jak to hraje. Klidně ty JBL... B-)
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od bonboniera »

Ja bych jen durazne nedoporucil pouzivat sluchatka na kole (nebo obecne v provozu). Hrozne nebezpecny, za volantem nakladaku koukam na vsechny lidi kolem silnice a na chodnicich a vsem koukam na hlavy. Tech se sluchatkama uz mohlo skoncit pod autem nekolik, kdybych nedaval pozor i za ne. Ty lidi vubec nevi, co se kolem nich deje a kde jsou.
Kamarad kolegy v praci tady prejel s nakladakem holku na koleckovych bruslich. Objizdel ji krokem a obloukem az v protismeru a holka mu znicehonic vjela pod auto. Nebylo koho zachranovat, ridic zhroucenej. Jedinou kliku v ty strasny situaci mel v tom, ze se to stalo par metru od autobusovy zastavky plny lidi. Takze hodne svedku.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od marek.sm »

Souhlas, ale do fitka kde hraje nějaká srackoidni hudba nebo rádio plný reklam ty sluchátka chápu.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Kdyby někdo chtěl něco hezkého pod stromeček, aktuálně máme do Vánoc slušnou cenovou nabídku od dodavatele na repro Bowers & Wilkins řady 700 (nevztahuje se na subwoofery). Díky tomu mohu pro známé a klubáky nabídnout zajímavou cenu, tak kdyby někdo uvažoval, pište SZ nebo ideálně na tel. B-)
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od LukasV »

draconis píše:Kdyby někdo chtěl něco hezkého pod stromeček, aktuálně máme do Vánoc slušnou cenovou nabídku od dodavatele na repro Bowers & Wilkins řady 700 (nevztahuje se na subwoofery). Díky tomu mohu pro známé a klubáky nabídnout zajímavou cenu, tak kdyby někdo uvažoval, pište SZ nebo ideálně na tel.
Spolupráci s Petrem a nákup v Melodii mohu jen doporučit.
Přes léto jsme spolu komunikovali ohledně výběru repro + mikrosystému.
Ve studiu byla možno poslechnout různé produkty a z nich vybrat. Skončil jsem u B&W 707 z aktuálně nabízené řady (i kvůli menším rozměrům bytu) a rozhodně nelituji.
Od počáteční komunikace, přes poslech a výběr až po dodání proběhlo vše na výbornou.

Odesláno z mého Lenovo TB-8705F pomocí Tapatalk
Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Za slova chvály samozřejmě děkuji. Jsem rád, že jsi spokojený :-)

Každopádně když už budu toto vlákno pro podobný rádoby reklamní spam, rozhodně to budou výhradně mimořádné nabídky, které budou zajímavé spíš pro vás. Rozhodně nepotřebujeme a ani nehodlám shánět "kšefty" tímto způsobem, máme jinak práce a klientů dost. Tohle jsou spíš mimořádky s podporou od dovozce, které se občas naskytnou a je na prodejci, jestli se zvýhodnění rozhodne využít ve svůj prospěch nebo např. jako bonus pro věrné klienty či známé... :-) Na těchhle akcích vydělává vždy zákazník, obchodně to pro nikoho zúčastněného zas tak zajímavé není :-) Proto to sem dávám, protože třeba zrovna u BW jsou akce/doprodeje jednou za cca 3-5 let a drží si dlouhodobě hodnotu i na bazaru B-)

Jinak máme aktuálně taky ještě tři zajímavé modely gramofonů Pro-ject za super cenu, něco i z limitovaných edicí.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od sima »

Děkuji všem za tipy, upustil jsem od Koss a probíral se co koupit jiného, padly mě do oka tyto, čučel jsem na ně v prodejně, zatím nezkoušel.
https://www.datart.cz/Sluchatka-JBL-E45BTBLK.html
Na to mé použití by měly stačit, tomu věřím, jen ten tlak na slechy, to stejně člověk pozná až časem, ty nejhorší provedení možná hned.
Mimo jiné se mě líbí i ten látkový kabel 3,5 mm jack, vzhled mě taky neprudí, naopak a poslechově taky nejspíš dobré, standart, má to blutů i kábel.
Narazil jsem na ně tak celkem náhodně před týdnem, na regálu, padly mě do oka, tj vše, pak trošku čtení o nich, včil čtu, že krom OZP je zmiňuje i Drak.
Ještě je tu nějaký tip od vás, co jsem nekoumal, mrknu.

Bonboniera- jj lidi to používají špatně, já rozhodně na kole, na cestě, na stezce ne, ani při sekání trávy, což se taky praktikuje, to nedávám tohleto, mám rád přehled a rád slyším <:-< pak to tak dopadá...
Použití vyloženě jak jsem psal- fitko, notes při poslechu filmu či nějakého zajímavého povídání. No ty filmy a povídání to je už na mě, udělat si na to čas :-) =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od sima »

Tak po přiměřeném průzkumu nejen zde, jsem pořídil tyhle:
https://www.datart.cz/Sluchatka-JBL-E45BTBLK.html
Všem díky za názory a zkušenosti, zvolil co jsem zvolil, hlavně jsem jej mohl odzkoušet na prodejně, nějaké to vracení přes e-shop na mě moc teda není. Mají pár vychytávek, co mě tda moc sedí, zatím jsem celkově spokojen, ale je moc brzy na hodnocení, pořídil jsem dnes, jen chvilku je mám.
Popíšu pro a proti příště, ať nevařím z vody.
Trochu mě mrzí ty Marshally, co jste mě tu spíš hanili, chtěl jsem je dnes přesto zkusit, ale oproti minulému týdnu zmizely z pultu...všechny :-/ já od nich napolovic upustil skrz nemálo názorů, nejen vyčtených, že víc tlačí na slechy, na uši :-) Nevadí, vyzkouším a uvidím, v tomto případě je vždy cesta zpět možná ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18911
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od hamoun »

parada :) jsme zvedav, az je poradne odzkousis ..
... ja casem "musim" koupit nejake BT pecky do usi .. :)
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“